Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Intermarum

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Opolu. Firma, której prezesem jest Szymon Janus, tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste i urządzenia mobilne.

Historia

Studio Intermarum zostało założone w 2010 roku. Na czele tego niezależnego zespołu stanął Szymon Janus. Ekipa zaczęła pracować nad swoją pierwszą dużą grą, o której usłyszeliśmy w 2013 roku. Wówczas zorganizowano zbiórkę crowdfundingową w serwisie Kickstarter na Race To Mars. Mowa o strategii ekonomicznej, w której wcielamy się w prezesa firmy biorącej udział w kolonizacji Czerwonej Planety. Projekt nie odniósł sukcesu – twórcom udało się zebrać zaledwie mniej niż połowę zamierzonej kwoty.

Ostatecznie deweloperzy nawiązali współpracę z ekipą One More Level, co miało pozwolić im na dokończenie swojego dzieła. Race to Mars trafiło do wczesnego dostępu na Steamie w marcu 2014 roku, gdzie zostało bardzo nieprzychylnie odebrane przez graczy. Projekt ostatecznie utknął w deweloperskim „limbo” i nie zanosi się na to, by kiedykolwiek miał zostać dokończony.

W 2014 roku ekipa Intermarum nawiązała współpracę z firmą PlayWay i zajęła się tworzeniem mniejszych pozycji. Mowa o przygodowej grze akcji pod tytułem Superłosiu, która w 2014 r. trafiła na komputery osobiste i urządzenia z systemem Android, a rok później – na smartfony i tablety firmy Apple, a także o mobilnej grze Puppet Battle.

Twórcy nie zamierzali jednak rezygnować z pierwotnego pomysłu, który stanowił fundament dla ich kolejnego dzieła. Space Company Simulator, bo takie miano nosiła owa strategia ekonomiczna, w październiku 2019 roku zadebiutował we wczesnym dostępie na platformie Steam. Motywem przewodnim tego tytułu nie była kolonizacja Marsa, lecz działanie w szeroko pojętej branży kosmicznej, prowadzenie badań naukowych i praca nad nowymi technologiami, dbanie o firmową infrastrukturę oraz zaplecze finansowe naszej korporacji. Choć pozycja nie odniosła zamierzonego sukcesu, spotykała się z nieco cieplejszym przyjęciem ze strony graczy niż Race to Mars, otrzymując „mieszane opinie”.


Gry w produkcji i planach

Space Company Simulator PC2021

Wydawcy gier Intermarum

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Intermarum:


PlayWay

All in! Games

Ultimate Games

dev4ent