Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Whitemoon Games

Firma polski producent wydawca

WWW: http://www.whitemoon.com/

Facebook: https://www.facebook.com/WhitemoonGames

Adres: ul. Szolc-Rogozińskiego 22, 53-209 Wrocław

[email protected]

Polska firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier MMORPG, na której czele stoi Krzysztof Danilewicz. W portfolio studia Whitemoon Games można znaleźć przeglądarkową produkcję pod tytułem The Pride of Taern oraz jej multiplatformowy remake – Taern: Broken Ranks.

Historia

Firma Whitemoon Games została założona w 2008 roku. Zespół, którego siedziba mieściła się we Wrocławiu, liczył wówczas trzy osoby. Po dwóch latach ekipa była gotowa, by opublikować (na razie tylko w Polsce) swoje debiutanckie dzieło.

Mowa o przeglądarkowej grze MMORPG pod tytułem The Pride of Taern, która zabierała graczy do fantastycznego uniwersum. Na tle innych pozycji tego typu produkcję wyróżniał ciekawy system walki oraz duża swoboda w eksploracji świata przedstawionego. Gra odniosła sukces nad Wisłą, toteż studio mogło nie tylko urosnąć w siłę, lecz również dostarczyć jej międzynarodową wersję. Ta zadebiutowała w 2012 roku, kiedy to szeregi Whitemoon Games zasilało już dziesięć osób. W 2013 roku liczba graczy The Pride of Taern przekroczyła pół miliona, a w 2015 roku – milion, co uczyniło omawianą pozycję najpopularniejszą polską grą tego typu.

Z uwagi na gasnące w oczach wsparcie dla technologii Flash, ekipa Whitemoon Games postanowiła przygotować multiplatformowy remake swojego dzieła, zmierzający na komputery osobiste i urządzenia mobilne. W 2021 roku, kiedy rozpoczęły się zamknięte beta-testy gry Taern: Broken Ranks, studio zatrudniało już dwadzieścia sześć osób. Pełna wersja gry zadebiutowała w styczniu 2022 roku; w międzyczasie projekt został przemianowany na Broken Ranks. Produkcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że w okolicach premiery napotkała szereg problemów technicznych, jak powolne pobieranie samej gry i aktualizacji do niej, błędy w launcherze, niestabilne połączenie z serwerami oraz nieuzasadnione bany przyznawane niektórym graczom. Twórcy zakasali jednak rękawy i szybko zabrali się do pracy nad poprawą tych bolączek. Niedługo po premierze autorzy pochwalili się 90 tysiącami kont założonych w grze, a także średnią liczbą graczy na poziomie 25 tysięcy (z czego 22 tysiące pochodziły z Polski).


Whitemoon Games: wyprodukowane gry

Broken Ranks

Broken Ranks

The Pride of Taern

The Pride of Taern

Gry w produkcji i planach

Broken Ranks iOS, AND2023

Wyprodukowane i wydane gry