Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Fishtank Interactive

Firma wydawca


Wiadomości dotyczące Fishtank Interactive


Twórcy serii Codename: Panzers wykupieni

eLKaeR, 7 czerwca 2007, 13:23

Budapesztańską firmę Stormregion rozpoznawalną uczyniły przede wszystkim gry spod znaku Codename: Panzers. Węgierscy developerzy stali się więc łakomym kąskiem dla większych rynkowych podmiotów, co ostatecznie doprowadziło do ogłoszonej właśnie fuzji z niemiecką korporacją 10TACLE STUDIOS. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają teraz komplet udziałów we wspomnianym studiu znad Dunaju.

Stormregion udostępnia grę S.W.I.N.E. za darmo!
Stormregion udostępnia grę S.W.I.N.E. za darmo!

Krystian Smoszna, 20 grudnia 2005, 07:40

Co powiecie na prezent w postaci darmowej, pełnej wersji gry? Taką oto świąteczną niespodziankę przygotowała firma Stormregion, która postanowiła udostępnić wszystkim zainteresowanym produkt o nazwie S.W.I.N.E. (Ś.W.I.N.I.A.).

JoWooD likwiduje kolejne studio developerskie

ComCo, 31 maja 2005, 08:42

Nie ustają wysiłki szefów JoWooD, mające na celu odbicie się tejże firmy od przysłowiowego dna. Pierwsze cięcie kosztów pod koniec stycznia oznaczało zamknięcie zespołów developerskich: Ebensee (Transport Giant) oraz Wings Simulation (Soldner: Secret Wars), teraz zaś postanowiono zlikwidować studio Massive Development, odpowiedzialne za serię Aquanox.

Nival Interactive wykupione

ComCo, 7 kwietnia 2005, 11:15

Korporacja Ener1 Group poinformowała o przejęciu studia developerskiego Nival Interactive, którego pracownicy odpowiedzialni są za stworzenie m.in. takich produkcji/całych serii jak Blitzkrieg, Silent Storm, czy Etherlords. Ostatnio, owemu zespołowi Ubisoft powierzył nawet przygotowanie piątej odsłony kultowej serii Heroes of Might and Magic.

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 12:06

W dniu wczorajszym, firma JoWooD Production Software opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2003. Dochody wyniosły 23 miliony euro i w porównaniu z rezultatem osiągniętym w 2002 roku, były one o mniejsze o 20.5 miliona euro. Taki spadek spowodowany był zmianą polityką firmy, która przechodzi teraz wewnętrzną reorganizację. Wszystko jednak wskazuje, że nadchodzące lata będą dla JoWooD bardziej tłuste, a to ze względu na pokaźną listę tytułów, które koncern zamierza już wkrótce opublikować.

Morza, oceany drżyjcie - przybywa(m) Aquanox 3

Elrond, 5 grudnia 2003, 09:30

Na początku była Archimedean Dynasty. Potem nastały Aquanox i Aquanox 2: Revelation. Gry, które zasłynęły w głównej mierze dzięki wyrafinowanej i efektownej grafice. Równie interesującym pomysłem było przeniesienie całej akcji w świat morskich głębin. A już niedługo ponownie będzie nam dane wcielić się w postać znaną z dwóch pierwszych części tej serii 'Szmaragdowego' Dead Eye Flinta.

PLAY 07/2003 w kioskach

Solnica, 18 czerwca 2003, 16:59

Do kiosków ruchu i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił nowy, lipcowy numer magazynu PLAY. Tym razem do kupienia są dwa zestawy PLAYa - zestaw A i zestaw B. Obydwa zapakowane w worki ze srebrzystej folii, na której wdzięczą się dziewczyny z najnowszego Grand Theft Auto.

Recenzja Beam Breakers

Mariusz Klamra, 27 grudnia 2002, 15:06

Zapraszamy do lektury recenzji „Beam Breakers” – futurystycznych wyścigów przypominających klimatem Crime Cities czy Wipeout. Przykład tej stosunkowo mało znanej gry pokazuje, że często dobra zabawa nie musi się koniecznie wiązać z mocno promowanym, wysoko budżetowym tytułem.

Grudniowy TOP SECRET rozpracowany

Sznur, 21 listopada 2002, 16:50

Dzisiaj do kiosków trafił listopadowy numer czasopisma „Play” PC (z RTS-em Z: Steel Soldiers na pokładzie), a redakcja „Top Secret” ujawnia tajemnice wydanie grudniowego. Ostatni w tym roku miesięcznik „Top Secret” pojawi się 26 listopada z dwoma pełnymi wersjami gier na CD!. Będą to: gra przygodowa z sensacyjną fabułą Broken Sword 2, oraz strategia ekonomiczna Car Tycoon, gdzie dowiemy się wszystkiego o przemyśle motoryzacyjnym.

Etherlords w gazetce

Fajek, 8 sierpnia 2002, 10:07

Od wczoraj Lemon Interactive rozpoczął sprzedaż kolejnego numeru gazetki Nowa Super Gra, która zawiera hit z początku bieżącego roku - grę Etherlords. Cena jest bardzo atrakcyjna i przystępna gdyż wynosi tylko 29,90 PLN.

Kiedy Beam Breakers?

Sznur, 26 lipca 2002, 13:21

Firma JoWood Productions poinformowała, iż wyścigi futurystycznych pojazdów Beam Breakers trafią do sklepów 27 września. Jak pamiętamy, pracujący nad grą zespół Similis, postanowił dokonać zmian otoczenia gry, ze względu na atak terrorystyczny z 11 września ubiegłego roku. Ponieważ większość akcji rozgrywa się wśród olbrzymich wieżowców Nowego Yorku, usunięto wszelkie ślady nawiązujące do budynków WTC.

Otwarcie oficjalnej strony AquaNox już 1 sierpnia

Robal, 17 lipca 2002, 09:44

Firma JoWood Productions podała do wiadomości publicznej informację, że dokładnie z dniem 1 sierpnia bieżącego roku zostanie otwarta oficjalna strona dedykowana grom AquaNox oraz AquaNox: Revelation.

Recenzja: RIM – Bitwa o Planetę

Fajek, 12 czerwca 2002, 15:43

RIM: Bitwa o Planetę to gra strategiczna przenosząca graczy do odległej przyszłości. Ziemski statek badawczy Solarius przemierzając przestrzeń gwiezdną natrafia, w strefie nazywanej Outer RIM, na ślady starożytnej, wysokorozwiniętej cywilizacji. Nasza jednostka zaczyna badać tę sprawę, jednak po jakimś czasie okazuje się, że nie tylko ludzie są zainteresowani tym znaleziskiem.

Etherlords II w produkcji

Łosiu, 7 czerwca 2002, 10:21

W ubiegłym roku rosyjska firma Nival Interactive wydała interesującą strategię turową z elementami cRPG – Etherlords, bazującą na takiej sławnej grze jak Heroes of Might & Magic. Reakcje i opinie graczy o tym tytule były bardzo różne, nie mniej jednak Etherlords okazał się na tyle solidną produkcją, że firma Nival postanowiła stworzyć jej drugą część. Nosi ona tytuł Etherlords II i zostanie wydana na początku 2003 roku.

AquaNox 2: Revelation zapowiedziany!

Fajek, 23 maja 2002, 13:39

Dzięki niemieckiemu producentowi i wydawcy, firmie JoWood, będziemy mogli ponownie zanurzyć się w głębiny oceanów i rozgrywać tam niesamowite pojedynki futurystycznymi pojazdami (łodziami) podwodnymi. A wszystko za sprawą AquaNox 2: Revelation!