Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Forever Entertainment S.A.

Firma polski producent wydawca

WWW: http://forever-entertainment.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ForeverEntert

Adres: al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Telefon: +48 58 728 23 43

Fax: +48 58 712 62 59

[email protected]

Istniejące od 2010 roku polskie studio deweloperskie oraz wydawca gier wideo z siedzibą w Gdyni. Forever Entertainment, na którego czele stoi Zbigniew Dębicki, tworzy i wydaje produkcje przeznaczone na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne. Od 2011 roku akcje firmy są notowane na rynku New Connect.

Historia

Dzieje firmy Forever Entertainment rozpoczynają się w 2010 roku. Firma zaczynała raczej skromnie, bo od tworzenia i wydawania produkcji dosyć małego kalibru, tworzonych z myślą o urządzeniach mobilnych i komputerach osobistych. Wśród nich można znaleźć takie pozycje, jak marka Sparkle, skierowana do młodszych graczy seria o Misiu Uszatku, a także cykl gier muzycznych pod tytułem Frederic, opowiadających o zmartwychwstałym Fryderyku Szopenie toczącym pojedynki z innymi kompozytorami. Co ciekawe, ostatnia z wymienionych serii cieszyła się na tyle dużą popularnością, że jej kolejne odsłony pojawiły się nie tylko na PC, smartfonach i tabletach, lecz również na konsolach Nintendo (Wii U, Switch).

Z czasem studio zaczęło tworzyć coraz bardziej rozbudowane pozycje. W 2013 roku zadebiutowała przyjemna dla oka przygodówka point & click zatytułowana Violett. W 2017 roku Forever Entertainment oddało w ręce graczy mroczną grę przygodową science fiction pod tytułem Hollow, z kolei w 2018 roku zapowiedziało We Are the Plague – mrocznego taktycznego RPG-a. Ponadto firma zajęła się tworzeniem portów gier innych deweloperów, a w 2018 roku opracowała konsolowe wersje gry Fear Effect Sedna – trzeciej odsłony kultowej w niektórych kręgach serii Fear Effect.

Oprócz własnych produkcji w portfolio wydawniczym Forever Entertainment szybko zaczęły gościć projekty tworzone przez zewnętrzne podmioty. Firma wyspecjalizowała się przy tym w wydawaniu gier na konsolę Nintendo Switch, a nawet stała się jednym z największych wydawców na świecie pod względem liczby tytułów dostarczonych posiadaczom tej konsoli. Jej sumptem na platformę Nintendo trafiły między innymi: Realpolitiks, Hard West, Thief Simulator oraz Green Hell. W 2019 roku Forever Entertainment wystartowało natomiast z inicjatywą wydawania remake’ów kultowych produkcji z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, której pierwszym owocem była gra Panzer Dragoon: Remake. Kolejnymi miały być takie pozycje, jak Fear Effect: Reinvented, Panzer Dragoon II Zwei: Remake oraz The House of the Dead: Remake.