Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

iFun4all / Draw Distance

Firma polski producent wydawca

iFun4All to polskie studio deweloperskie z siedzibą w Krakowie, tworzące produkcje przeznaczone na komputery osobiste, konsole oraz urządzenia mobilne. Od 2016 roku firma jest obecna na giełdzie NewConnect, a jej prezesem jest Michał Mielcarek.

Historia

Korzenie iFun4All sięgają 2009 roku, kiedy to krakowskie studio zostało założone przez firmę Bloober Team. Początkowo zespół opierał swoją działalność na tworzeniu gier wideo na zamówienie dla innych firm, jednak z czasem zajął się produkcją autorskich tytułów. Pierwszymi z nich były Fish Tank (PSP, Nintendo Wii) i Paper Wars: Cannon Fodder (Wii, PSP, PS3), wydane w 2011 roku. Produkcje sprzedały się na tyle dobrze, że pozwoliły ekipie ostatecznie rozwinąć skrzydła, czego przypieczętowaniem było wydane w 2013 roku Die!Die!Die!, które trafiło na konsolę PlayStation Vita.

Od 2012 roku firma stała się niezależnym podmiotem. Za pierwszy przełom w działalności studia można uznać pozycję Red Game Without a Great Name, która w 2015 roku trafiła na komputery osobiste, urządzenia mobilne i PlayStation Vitę. Mowa o steampunkowej zręcznościówce, w której gracz przejmował kontrolę nad mechanicznym ptakiem, a jego zadaniem było przemierzanie nieprzyjaznych lokacji, dostarczanie przesyłek i zbieranie zębatych kół rozrzuconych po planszy.

Tytuł na tyle przypadł do gustu graczom i recenzentom, że w 2016 roku doczekał się kontynuacji, czyli Green Game: TimeSwapper. Tutaj ponownie wcielaliśmy się w mechanicznego ptaka, którego musieliśmy przeprowadzić przez szereg najeżonych pułapkami poziomów. W przeciwieństwie do poprzednika, pozycja nie trafiła na handhelda Sony, a jedynie na komputery osobiste i urządzenia mobilne.

Największą z dotychczasowych gier opisywanego zespołu był Serial Cleaner – oryginalna gra akcji z elementami skradanki, w której gracze wcielali się w tytułowego „sprzątacza” czyszczącego miejsca zbrodni. W trakcie zabawy należało między innymi pozbywać się ciał, wyrzucać dowody i usuwać ślady krwi, unikając przy tym policjantów patrolujących teren. Dzieło iFun4All pojawiło się na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One w 2017 roku, a na polskie sklepowe półki trafiło nakładem firmy Techland.


W Polsce iFun4all / Draw Distance współpracuje z:


Techland