Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DarkWorks

Firma producent


Wydawcy gier DarkWorks

Wydawcy gier wyprodukowanych przez DarkWorks:


Atari / Infogrames

Ubisoft

Wiadomości dotyczące DarkWorks


I Am Alive we wrześniu na pecetach

Olek, 23 sierpnia 2012, 20:03

Koncern Ubisoft poinformował, że pecetowa wersja gry I Am Alive ukaże się 13 września. Gracze mogą liczyć na kilka istotnych zmian w porównaniu z konsolowym pierwowzorem, zwłaszcza w warstwie wizualnej.

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Final Fantasy XIII-2, RAGE) 22/11/11

Jiker, 22 listopada 2011, 14:05

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatkach do F1 2011 i Skyrim, terminie premiery Jak & Daxter HD Collection, programie Kinect Accelerator, długości wątku fabularnego w Final Fantsy XIII-2, a także demie RAGE.

Prototypowa wersja Black Death udostępniona za darmo

sathorn, 12 lipca 2011, 14:27

Darkworks, studio pracujące obecnie nad grą Black Death, udostępniło "prototyp" swojego dzieła. Wersja ta oczywiście jest niekompletna, a przed zespołem wciąż sporo pracy, warto jednak przyjrzeć się temu co projektują twórcy Cold Fear czy Alone in the Dark: The New Nightmare.

Black Death nowym survival horrorem twórców Cold Fear oraz I Am Alive

Hed, 24 czerwca 2011, 10:57

Studio Darkworks pracuje nad survival horrorem o nazwie Black Death, w którym zmierzymy się z ludźmi przeobrażonymi w mutanty po zetknięciu z tajemniczą czarną chmurą. Producent znany z gier Alone in the Dark: The New Nightmare i Cold Fear szykuje strzelankę pierwszoosobową ze zróżnicowanymi typami broni oraz pewnymi wyborami moralnymi.

Wieści ze świata (Portal 2, SOCOM 4, Alone in the Dark) 26/05/11

Jiker, 26 maja 2011, 14:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu konsolowego Age of Conan, darmowej muzyce z Portal 2, przejęciu Direct2Drive przez GameFly, a także potencjalnym wznowieniu Alone in the Dark: The New Nightmare. Zapraszamy do lektury.

Historia Alone in the Dark. Część trzecia - Central Park

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 18:58

Nowojorczycy z pewnością nieraz zastanawiali się w jaki sposób, w wielomilionowym, wybetonowanym mieście, uchowała się grubo ponad trzystuhektarowa enklawa zieleni. I to na dodatek położona w samym sercu Manhattanu, chyba najbardziej znanej dzielnicy miasta. Alone in the Dark spróbuje odpowiedzieć na to pytanie wersją z dreszczykiem, my jednak przez chwilę przyjrzyjmy się faktom.

Historia Alone in the Dark. Część druga - Wyspa doktora Mortona

Przemysław Zamęcki, 19 czerwca 2008, 15:03

Sześć lat to szmat czasu. W branży gier to wręcz przepaść. Ale właśnie tyle czasu musiało minąć pomiędzy trzecią a czwartą częścią przygód Edwarda Carnby’ego. Seria, która stała się prekursorem trójwymiarowych przygodówek z dreszczykiem i survival horrorów miała teraz tabun konkurentów i naśladowców.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Poradnik: „Alone in the Dark: Koszmar powraca”

Redakcja GRYOnline.pl, 20 grudnia 2007, 19:41

"Czwarta odsłona Alone In The Dark o podtytule Koszmar Powraca (w oryginale The New Nighmare), wciąż pozostaje jednym z najlepszych survival horrorów, jaki powstał na komputery domowe."

We wrześniu reżyserska wersja filmu Alone in the Dark

Metatron, 7 sierpnia 2007, 15:47

Wyreżyserowany przez „ulubionego” filmowego twórcę graczy Uwe Bolla film Alone in the Dark ukazał się w styczniu 2005 roku. Z miejsca został uznany za jedną z najgorszych ekranizacji gier w historii. Nie zraziło to jednak reżysera ani wytwórni Lonshgate Home Entertainment, która postanowiła wypuścić jego reedycję w wersji reżyserskiej.

Alone in the Dark w reżyserii Uwe Bolla na pewno będzie mieć kontynuację

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:44

Na reżyserskim koncie Uwe Bolla znajdują się trzy zrealizowane kinowe adaptacje gier, czyli House of the Dead, BloodRayne i Alone in the Dark. Ta ostatnia wyszła zresztą niemieckiemu twórcy dość kiepsko. W związku z nadchodzącą premierą nowej gry z cyklu Alone in the Dark, szykowanej przez autorów Test Drive Unlimited, ma jednak zostać przygotowany sequel wspomnianego filmu sprzed dwóch lat.

Czy Uwe Boll pokusi się o kontynuację filmów BloodRayne i Alone in the Dark?

Krystian Smoszna, 4 października 2006, 10:50

Interesujące wieści dotyczące dalszych poczynań Uwe Bolla zaprezentował nam w poniedziałek polski serwis Stopklatka. Redaktorzy magazynu utrzymują, że niemiecki reżyser szykuje się do nakręcenia kontynuacji filmów BloodRayne oraz Alone in the Dark.

Edycja PC Alone in the Dark: Near Death Investigation potwierdzona

Krooliq, 13 kwietnia 2006, 10:52

W połowie lutego bieżącego roku informowaliśmy Was, że w sprawozdaniu finansowym korporacji Atari można było wyczytać informację o planowanej edycji PC piątej odsłony cyklu Alone in the Dark, noszącej podtytuł Near Death Investigation. Choć powyższa informacja pochodziła z pewnego źródła, nie była oficjalnie potwierdzona. Dziś nastał koniec domysłów i spekulacji.

Alone in the Dark w wersji dla konsoli Xbox 360 na początku roku szkolnego 2006/2007?

eLKaeR, 11 kwietnia 2006, 10:10

Na temat nowej gry z cyklu Alone in the Dark słyszeliśmy już jesienią Anno Domini 2005. Produkt, znany także pod nazwą Alone in the Dark: Near Death Investigation, powstawał początkowo z myślą o konsoli Xbox 360, ale developerzy zapowiedzieli w lutym bieżącego roku, iż przygotowywana jest również wersja pecetowa. Teraz przyszedł czas na kolejne doniesienia w niniejszej sprawie.

Cold Fear w drodze na srebrny ekran

eLKaeR, 8 kwietnia 2006, 11:44

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu na podstawie serii Silent Hill, aczkolwiek nie będzie on jedynym, nawiązującym do gier z gatunku survival horror. Nakręcono już bowiem wcześniej dwa dzieła, oparte o cykl Resident Evil. Poza tym drogą ku srebrnemu ekranowi podąża teraz także gra Cold Fear, konkurencyjna wobec pozycji spod znaku SH i RE.