Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Optimus-Bis

Firma polski wydawca


Wydane w Polsce gry

Pył 15 stycznia 1999

Zork: Grand Inquisitor 20 października 1998

Heavy Gear (1997) 9 stycznia 1998

Marzenia Złotej Rybki 30 września 1997

Deadlock: Planetary Conquest 13 czerwca 1997

3 Czaszki Tolteków (1996) 13 czerwca 1997

Podwójne kłopoty Buda Tuckera 24 lutego 1997

War Wind 15 stycznia 1997

Steel Panthers 2: Modern Battles 1 listopada 1996

Wiadomości dotyczące Optimus-Bis


Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play
Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play

Adrian Werner, 17 lutego 2013, 13:13

Firma Stompy Bot i studio MekTek ujawniły grę Heavy Gear Assault, czyli symulator wielkich robotów, który skorzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra przeglądarkowa Legends of Zork już ruszyła
Gra przeglądarkowa Legends of Zork już ruszyła

Hed, 2 kwietnia 2009, 11:46

Serwis Jolt Online Gaming poinformował o uruchomieniu swojego nowego dzieła nawiązującego do serii gier logiczno-przygodowych Zork. Legends of Zork to porządnie zrealizowana darmowa produkcja wymagająca właściwie przeglądarki internetowej. Twórcy przekonują, że zaprojektowali tytuł z myślą zarówno o fanach oryginalnej marki, ale i zupełnie świeżych graczach, którzy nie mają o niej pojęcia.

Legends of Zork to przygodówka, a nie MMO
Legends of Zork to przygodówka, a nie MMO

Hed, 10 marca 2009, 19:46

Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy grę Legends of Zork, nawiązującą do klasycznej serii przygodówek zawierających wymagające zagadki logiczne. Pierwsze informacje na temat tego tytułu sugerowały, że będzie on wpisywał się w modny współcześnie gatunek przeglądarkowych MMO. Autorzy dziś zdementowali te domysły, nazywając swoje dzieło przede wszystkim lekką przygodówką.

Seria Zork powraca z nową legendą
Seria Zork powraca z nową legendą

Hed, 15 stycznia 2009, 07:57

Firma Jolt Online Gaming zapowiedziała projekt pod tytułem Legends of Zork. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Zork to jedna z najstarszych serii gier elektronicznych, rozpoczęta już mniej więcej 30 lat temu. Do zagrania w nową odsłonę tej bardzo ciekawej i dość wymagającej umysłowo logiczno-przygodowej sagi wystarczy nam tylko przeglądarka internetowa.

Wiemy więcej o przygodówce pt. Fenimore Fillmore's Revenge
Wiemy więcej o przygodówce pt. Fenimore Fillmore's Revenge

eLKaeR, 30 lipca 2005, 12:12

Na początku maja bieżącego roku powiadomiliśmy Was, że oprawa wizualna kolejnej przygodówki z cyklu, do którego należy Fenimore Fillmore: The Westerner, ma nieco odbiegać od dotychczasowej stricte kreskówkowej konwencji. Istotnie tak będzie, ponieważ hiszpańska firma Revistronic ujawniła właśnie garść świeżych informacji na temat nowej gry wraz z pierwszymi oficjalnymi zrzutami ekranowymi.

Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers
Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2005, 17:02

Fani klasycznych gier strategicznych z serii Steel Panthers z pewnością ucieszą się z inicjatywy firmy Shrapnel Games, która opublikowała wczoraj zupełnie za darmo odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu, zatytułowaną Steel Panthers Main Battle Tank.

Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany
Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany

Wojak, 6 stycznia 2004, 16:31

3 Skulls of the Toltecs, dość leciwa już gra przygodowa rodem z Hiszpanii, doczeka się kontynuacji. Fenimore Filmore: The Westerner, bo tak się będzie zwać druga część tej zabawnej gry, ponownie pozwoli nam wcielić się w dość nieudolnego kowboja, który tym razem pomoże biednym farmerom w walce ze złym ranczerem Starekiem (Starkiem?). Ów łobuz ciągle zagraża biednym ludziom, a ci nie mogą sobie z nim poradzić, bowiem stoi on na czele dużo lepiej uzbrojonej grupy bandytów i przy ich pomocy ciągle przeszkadza farmerom w pracy. Naszemu bohaterowi nie pozostanie więc nic innego, jak tylko pomóc pokrzywdzonym.

Steel Panthers: World at War v8.0, za darmo w sieci!

Krystian Smoszna, 25 grudnia 2003, 12:06

Wszystkich fanów serii Steel Panthers z pewnością ucieszy fakt, że firma Matrix Games ukończyła wreszcie prace nad kolejną wersją World at War, tym razem oznaczoną numerem 8.0.