Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Enigma Software

Firma producent wydawca


Wydawcy gier Enigma Software

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Enigma Software:


The Games Company

Dinamic Multimedia

Wydane gry

Wiadomości dotyczące Enigma Software


Wieści ze świata (Wiedźmin 3, Alien Spidy, Grid Space Shooter) 28/1/13
Wieści ze świata (Wiedźmin 3, Alien Spidy, Grid Space Shooter) 28/1/13

Sarge, 28 stycznia 2013, 12:40

Dziś piszemy m.in. o nowym terminie premiery gry Alien Spidy, możliwej zapowiedzi trzeciej części przygód Wiedźmina, a także debiucie niezależnej produkcji Grid Space Shooter. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiery gier w Polsce (20-26 października)
Premiery gier w Polsce (20-26 października)

Vercetti, 27 października 2008, 20:55

Takiego wysypu świeżynek jeszcze nie mieliśmy – w minionym tygodniu na polskim rynku ukazało się aż dwanaście nowych gier. Długo oczekiwane Fable II, Dead Space czy King’s Bounty: Legenda to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowali dla graczy rodzimi dystrybutorzy.

Premiery gier w Polsce (25-29 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (25-29 sierpnia)

Vercetti, 1 września 2008, 13:50

Dziewięć nowych tytułów to całkiem niezły wynik jak na ostatni tydzień wakacji. Polscy dystrybutorzy postarali się, by urozmaicić graczom koniec sierpnia, a niektórym choć trochę osłodzić powrót do szkoły.

The Games Company na tegorocznych targach Games Convention

Elrond, 16 sierpnia 2007, 16:22

Na tegorocznych targach Games Convention, wśród tuzów branży rozrywki elektronicznej, takich jak Vivendi Games, 1C Company czy Electronic Arts, pojawi się również niemieckie studio developerskie, The Games Company. Odwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej grom Heimspiel Handballmanager 2008, Everlight – Power to the Elves oraz War Leaders: Clash of Nations. Na zamkniętych pokazach natomiast, będzie można zebrać pierwsze informacje o dwóch nieogłoszonych jeszcze tytułach.

Era Futbolu 2002 - Engel wygrywa proces z Erą
Era Futbolu 2002 - Engel wygrywa proces z Erą

Krystian Smoszna, 31 października 2005, 08:57

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Polska Telefonia Cyfrowa (właściciel sieci telefonii Era GSM) musi przeprosić Jerzego Engela (byłego trenera naszej reprezentacji w piłce nożnej) za niezgodne z prawem użycie jego wizerunku, do reklamy gry komputerowej Era Futbolu 2002. Program trafił na rynek w serii wydawniczej Dobra Gra przed trzema laty.

CDV na E3 – War Leaders: Clash of Nations
CDV na E3 – War Leaders: Clash of Nations

Redakcja GRYOnline.pl, 23 maja 2005, 09:50

Trzecią (i zarazem ostatnią) PeCetową grą, pokazaną nam na targach E3 2005 przez korporację wydawniczą CDV była pozycja pt. War Leaders: Clash of Nations. Jest to także produkt, nawiązujący do okresu II Wojny Światowej, ale wyraźnie inspirowany popularną serią Total War. Rynkowej premiery spodziewajmy się w przyszłym roku.

II wojna światowa pod szyldem „War Leaders”, dopiero za rok
II wojna światowa pod szyldem „War Leaders”, dopiero za rok

Kull, 26 kwietnia 2005, 14:09

Kilka dni temu niemiecki koncern CDV Software opublikował listę gier o tematyce II wojny światowej, jakie ma zamiar przedstawić w trakcie majowych targów E3. Dziś, ujawniono więcej informacji na temat jednego z wymienionych programów. Mowa o grze War Leaders: Clash of Nations, znanej jeszcze niedawno pod nazwą War Leaders:WWII.

Komputer ŚWIAT GRY 1/2004 już w kioskach

Solnica, 3 grudnia 2003, 13:50

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, styczniowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Duke Nukem Manhattan Project, Snow Wave Avalanche oraz Era Futbolu 2002, a wewnątrz wciąż 100 stronicowego numeru jak zwykle wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.

Recenzja: Era Futbolu 2002

Fajek, 10 czerwca 2002, 11:45

Era Futbolu 2002 to zręcznościowa symulacja piłki nożnej stworzona specjalnie na potrzeby polskich graczy z okazji Mistrzostw Świata w Japonii i Korei. Gracz może prowadzić jedną z 32 reprezentacji biorących udział w turnieju finałowym tegorocznego Mundialu, wśród których tym razem nie zabrakło polskiej drużyny narodowej. Gra została wydana na licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu polska reprezentacja występuje w niej w aktualnym i oryginalnym składzie.

Nadciąga "plaga" gier piłkarskich

Sznur, 13 maja 2002, 18:25

Na polskim rynku zapowiada się prawdziwy wysyp gier piłkarskich, spowodowany udanymi eliminacjami polskiej reprezentacji do finałów Mistrzostw Świata 2002 w Japonii i Korei. Co najważniejsze kilka tytułów wydanych zostanie w formie zeszytowej lub dołączonych na płytce do znanych magazynów komputerowych, a co za tym idzie ich cena będzie przystępna praktycznie dla każdego. IM Group wypuścił FIFA Wordl Cup 2002, w serii „Dobra Gra” ukazała się Era Futbolu, o czym pisaliśmy kilka dni temu, a już wkrótce można spodziewać się trzech kolejnych „soccerów”: Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002: Japonia-Korea, Total Soccer 2000 oraz Viva Football. Można by parafrazować przysłowie „gdzie gier sześć tam nie ma co jeść”, lecz w tym przypadku „od nadmiaru głowa nie boli”.

Era Futbolu 2002 już w kioskach!

Fajek, 9 maja 2002, 16:56

Dziś do wszystkich punktów sprzedaży prasy trafiła Era Futbolu 2002 – zręcznościową symulacja piłki nożnej, czyli po prostu piłka nożna z naszą reprezentacją w roli głównej, wydana na okoliczność zbliżających się Mistrzostw Świata. Gra została wydana na licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu polska reprezentacja występuje w niej w aktualnym i oryginalnym składzie.

Demo Era Futbolu 2002 - przygotowania do Mundialu czas zacząć

Solnica, 8 maja 2002, 09:19

Już jutro ukaże się w kioskach wydawana w serii „Dobra Gra” kolejna ciekawa pozycja, której tematem są zmagania drużyn piłkarskich - Era Futbolu 2002. Dzień jutrzejszy to również data oficjalnej premiery dema tej gry i wtedy też pojawi się ono na naszym serwerze FTP. Dla klubowiczów MayClub przygotowaliśmy jednak specjalną niespodziankę, demo to mogą oni pobrać już dzisiaj!

Nadchodzi Era Futbolu 2002!

Sznur, 7 maja 2002, 15:55

Wraz ze zbliżającymi się finałami Mistrzostw Świata w piłce nożnej robi się coraz ciaśniej na rynku gier piłkarskich, a miłośnicy tego typu rozrywki będą mogli przebierać w kilku tytułach wypuszczonych specjalnie z okazji tego piłkarskiego święta. Od jakiegoś czasu dostępna jest Polska Goola z Manta Multimadia, niedawno IM Group wypuścił FIFA World Cup 2002 z EA Sports, a już wkrótce, w serii „eXtra Gra” pojawią się Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002. Nieoczekiwanie okazuje się, że do tego grona dołączy jeszcze jeden niezwykle ciekawy tytuł. Dzisiaj jako pierwsi mamy przyjemność zapowiedzieć grę Era Futbolu 2002, która ukaże się w kioskach już 9 maja w dobrze znanej serii „Dobra GRA”.