Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Trine Game Studios

Firma producent


Wydawcy gier Trine Game Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Trine Game Studios:


THQ Nordic / Nordic Games

JoWooD Entertainment AG

Sony Interactive Entertainment

Wiadomości dotyczące Trine Game Studios


SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past
SpellForce 2 - zapowiedziano rozszerzenie Demons Of The Past

Góral, 21 września 2013, 11:34

Firma Nordic Games zapowiedziała ostatnie rozszerzenie do gry SpellForce 2 - Demons Of The Past. Tytuł całkowicie rozstrzygnie losy mieszkańców Eo i ukaże się 24 października bieżącego roku.

Premiera pierwszego DLC do  SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze
Premiera pierwszego DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny, dwa kolejne w drodze

Adrian Werner, 18 grudnia 2012, 10:30

Do sprzedaży trafił dodatek DLC do SpellForce 2: Faith in Destiny zatytułowany Flink's Secret Diary. Twórcy zapowiedzieli również kolejne dwa rozszerzenia, które zadebiutują w styczniu i lutym przyszłego roku.

Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju
Spellforce 2: Faith in Destiny powstaje z martwych i ukaże się w maju

Sarge, 15 marca 2012, 11:40

Firma Nordic Games powołała doświadczony zespół deweloperski do prac nad Spellforce 2: Faith in Destiny, którego produkcja w zeszłym roku została wstrzymana. Dodatek zadebiutuje na rynku w maju.

Firma JoWood uratowana - powstaną kontynuacje gier SpellForce i Arcania

DogGhost, 21 sierpnia 2011, 10:48

Znajdująca się w stanie upadłości firma JoWood została wykupiona przez szwedzki holding Nordic Games. Nowy właściciel zapowiada wznowienie większości gier z katalogu tego wydawcy.

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania

Adrian Werner, 22 kwietnia 2011, 11:22

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.

Pełne prawa do marki Gothic wrócą do Piranha Bytes

Soviet, 11 kwietnia 2011, 17:50

Na stronie czeskich fanów serii Gothic pojawił się ciekawy wywiad z jednym z założycieli studia Piranha Bytes. Mike Hoge odpowiada w nim na wiele pytań, dotyczących zarówno flagowej serii niemieckiego producenta, jak i kondycji gier RPG w ogóle. Szczególnie interesujące dla wszystkich fanów przygód Bezimiennego jest ostatnie pytanie, w którym Mike deklaruje, że JoWood stracił już prawa do marki.

Premiera dodatku do Spellforce 2 zagrożona

Adrian Werner, 26 marca 2011, 14:09

Wczoraj pisaliśmy o problemach firmy JoWooD, które okazały się na tyle poważne, że postawiły premierę Arcania: Fall of Setarrif pod znakiem zapytania. Dzisiaj okazuje się, że podobny los spotkał również inną produkcję tego wydawcy, czyli Spellforce 2: Faith in Destiny.

Gothic 3: Zmierzch bogów - poprawiona edycja już dostępna

Arakin, 23 marca 2011, 09:25

Zgodnie z zapowiedziami w Sieci opublikowana została fanowska łatka do samodzielnego dodatku Gothic 3: Zmierzch Bogów, przygotowana przez Mad Vulture – wyselekcjonowaną grupę miłośników marki wykreowanej przez Piranha Bytes.

Gothic 3: Forsaken Gods - Enhanced Edition jeszcze w tym tygodniu

Rock Alone, 21 marca 2011, 13:16

Gothic 3 to gorący temat, ale tylko wtedy, kiedy mowa o poprawkach, patchach i aktualizacjach. Za ich pośrednictwem ciągle próbuje się podnieść poziom tej dosyć nieudanej technologicznie produkcji. Tym razem przyszła pora na dodatek Zmierzch Bogów, który także nie uniknął masy błędów, co widać chociażby po liście poprawek. Na tę składa się bowiem kilkaset pozycji.

Wielka łata do gry Gothic 3: Zmierzch Bogów dopiero w przyszłym roku
Wielka łata do gry Gothic 3: Zmierzch Bogów dopiero w przyszłym roku

TommiK, 27 grudnia 2010, 08:57

Długo oczekiwana łata do gry Gothic 3: Zmierzch Bogów, która w końcu powinna doprowadzić ten dodatek do stanu używalności, zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale 2011 roku – taką informację przekazał przed świętami Glockenbeat, członek powołanego przez firmę JoWooD zespołu, zajmującego się tworzeniem poprawki.

Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10
Wieści ze świata (Gears of War 3, Battlefield Play4Free, Uncharted 3) 30/11/10

Jiker, 30 listopada 2010, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwości darmowego powrotu do świata gry Aion, dacie premiery drugiego samodzielnego dodatku do Spellforce 2, trzeciej odsłonie cyklu Brain Training, zamkniętej becie Battlefield Play4Free, a także plotkach na temat miejsca akcji Uncharted 3. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano patch do Gothic 3: Zmierzch Bogów
Zapowiedziano patch do Gothic 3: Zmierzch Bogów

Olek, 2 listopada 2010, 14:01

Wyczekiwana przez graczy duża łata do Gothic 3: Zmierzch Bogów ukaże się jeszcze w tym roku. Informację tę przekazało studio Mad VulTure Games utworzone przez przez ludzi związanych z Community Patch Team, czyli grupą zapaleńców, którzy przygotowali wcześniej patch 1.7 do bazowej gry.

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej
Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej

Adrian Werner, 9 września 2010, 09:28

Premiera gry Arcania: Gothic 4 zbliża się coraz większymi krokami. CD Projekt, czyli wydawca tego tytułu na rodzimym rynku, ujawnił co będzie wchodzić w skład Edycji Kolekcjonerskiej.

Data premiery Faith in Destiny - samodzielnego dodatku do Spellforce 2
Data premiery Faith in Destiny - samodzielnego dodatku do Spellforce 2

Jiker, 20 lipca 2010, 09:39

Minęły już ponad cztery lata od premiery Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen – popularnej gry fantasy łączącej w umiejętny sposób elementy cRPG oraz strategii czasu rzeczywistego. Przez ten czas doczekaliśmy się debiutu jednego rozszerzenia, a także zapowiedzi kolejnego. Wczoraj, po długim czasie oczekiwania, poznaliśmy wreszcie oficjalną datę publikacji drugiego z dodatków.

Nowe materiały graficzne z Arcania: Gothic 4
Nowe materiały graficzne z Arcania: Gothic 4

Adrian Werner, 24 kwietnia 2010, 12:40

Wszystkich graczy czekających na najnowszą odsłonę cyklu Gothic (a tych wśród naszych czytelników nie brakuje) powinien zainteresować sporych rozmiarów zestaw screenów, który właśnie pokazał się na sieci.