Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Torquemada Games

Firma polski producent wydawca polski wydawca

Torquemada Games jest niezależnym studiem deweloperskim z siedzibą w Katowicach. Firma funkcjonuje od 2002 roku, a koncentruje się na opracowywaniu adaptacji rozbieranego pokera. Z uwagi na specyfikę tworzonych przez nią produkcji, jej dzieła przeznaczone są wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców.

Historia

Studio Torquemada Games zostało założone w 2002 roku – za siedzibę firmy obrano Katowice. Zespół nie próżnował i jeszcze w tym samym roku wydał swoje debiutanckie dzieło – mowa o Video Strip Poker, czyli grze karcianej opartej na zasadach rozbieranego pokera. Chwytliwy temat zapewnił temu tytułowi długie życie, nawet pomimo tego, że był przeznaczony wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców.

Tym samym ekipa wyznaczyła sobie ścieżkę, jaką miała podążać przez kolejne lata. W lipcu 2006 roku światło dzienne ujrzała odświeżona wersja owej produkcji, zatytułowana Video Strip Poker Supreme, a w 2007 roku powstało jej kolejne wcielenie, Video Strip Poker Classic. Największą nowością wprowadzoną przez deweloperów był zupełnie nowy zestaw wirtualnych pań, z którymi gracze mogli toczyć pojedynki.

W 2008 roku zespół postanowił przejść na drugą stronę barykady i opracować produkt przeznaczony dla kobiet – w ten oto sposób światło dzienne ujrzała gra Video Strip Poker Boys, w której w rolę wirtualnych przeciwników wcielali się przystojni mężczyźni. Rok 2013 natomiast przyniósł swoisty powrót do korzeni – w sprzedaży pojawiła się zremasterowana wersja pierwszej odsłony cyklu, czyli Video Strip Poker HD.


Najpopularniejsze gry wydane przez Torquemada Games w Polsce

Video Strip Poker

Video Strip Poker

Video Strip Poker Classic

Video Strip Poker Classic

Video Strip Poker Supreme

Video Strip Poker Supreme

Video Strip Poker Boys

Video Strip Poker Boys

Wydane w Polsce gry