Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Pterodon

Firma producent


Wydawcy gier Pterodon

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Pterodon:


Take 2 Interactive

Gathering of Developers

Vochozka Trading

Wiadomości dotyczące Pterodon


Studio Pterodon pod skrzydłami Illusion Softworks

Krystian Smoszna, 23 czerwca 2006, 10:20

Od momentu opublikowania na rynku gry Vietcong 2, niewiele słychać o czeskim studiu Pterodon. Ostatnie informacje o naszych południowych sąsiadach pochodziły z listopada ubiegłego roku i dotyczyły współpracy z firmą Illusion Softworks, odpowiedzialną za powstanie programu o nazwie Mafia.

Poradnik: Vietcong 2

Redakcja GRYOnline.pl, 21 listopada 2005, 20:08

W poradniku do gry Vietcong 2 zamieszczono wskazówki przydatne do przeżycia w wietnamskim piekle, opis klas dostępnej broni oraz kompletną, ilustrowaną solucję, dzięki której przejście obu kampanii nie powinno stanowić większego problemu.

Vietcong 2 w sprzedaży, niedługo demo singleplayer

ComCo, 27 października 2005, 08:45

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych można już znaleźć Vietcong 2 - kolejne wcielenie dynamicznej strzelanki FPS z akcją osadzoną podczas wojny wietnamskiej. Przy okazji, twórcy gry (developerzy ze studia Pterodon) ujawnili, że w najbliższej przyszłości na falach Internetu pojawi się singleplayerowe demo opisywanego tytułu.

„Czwarta” Cywilizacja i „drugi” Vietcong pojawią się w tym samym czasie

ComCo, 17 października 2005, 09:54

Już tylko osiem dni dzieli graczy od „wielkiego dnia premier”, czyli 25 października. To właśnie wtedy na półkach zachodnich sklepów powinny pojawić się dwie, oczekiwane od wielu miesięcy produkcje na komputery PC: Sid Meier's Civilization IV oraz Vietcong 2.

Demo multiplayer Vietcong 2 już jest!

Krooliq, 8 września 2005, 07:45

Tak jak zapowiadało studio Pterodon, tak też się stało i od wczoraj jest już dostępne PeCetowe demo drugiej odsłony gry Vietcong, pierwszoosobowej strzelaniny nawiązującej do amerykańskiej inwazji w Wietnamie.

Vietcong 2 - demo multiplayer przed premierą gry

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2005, 08:38

Już niedługo, bo 7 października bieżącego roku, na rynek trafi sequel gry Vietcong, pierwszoosobowej strzelaniny, która nawiązuje do amerykańskiej inwazji w Wietnamie. To jednak nie koniec dobrych wieści. Tuż przed premierą gry, czyli najprawdopodobniej we wrześniu, studio Pterodon opublikuje oficjalne demo.

Rising Sun uzupełnił Vietcong

ComCo, 20 lipca 2005, 09:21

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Vietcong 2 ma się dobrze i najpewniej zagramy w nią w ostatnim kwartale tego roku. Tymczasem, na falach Internetu pojawił drugi (po Red Dawn), darmowy dodatek do pierwszej części wspomnianej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS). Za produkcję całości tym razem odpowiadają fani programu.

Jak się miewa sequel gry Vietcong?

Kamen, 19 lipca 2005, 09:24

Entuzjaści pierwszej części wojennej strzelaniny pt. Vietcong zapewne z niecierpliwością oczekują rynkowego debiutu sequela w/w produkcji. Do tej pory uraczono nas zaledwie kilkoma screenshotami oraz krótkim opisem, mówiącym o najważniejszych aspektach gry. Jednak dziś mamy dla Was kolejną porcję całkiem świeżych informacji nt. Vietcong 2.

Vietcong 2 - więcej informacji

Elrond, 19 maja 2005, 06:22

Pod koniec kwietnia zasygnalizowaliśmy, iż w studiach Illusion Softworks powstaje kolejne wcielenie znakomicie przyjętych przez graczy tytułów z serii Vietcong. Dzisiaj możemy podać nieco więcej informacji na temat Vietcong 2.

Druga odsłona Vietcong oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 30 kwietnia 2005, 12:13

Fani produktów z serii Vietcong mogą już zacierać ręce. Firma Illusion Softworks pracuje obecnie nad kolejną odsłoną programu, o czym z radością poinformował wczoraj koncern 2K Games – oddział Take 2 Interactive zajmujący się tylko i wyłącznie dystrybucją gier video.

Pobierz Red Dawn, darmowy dodatek do gry Vietcong

ComCo, 21 marca 2005, 10:43

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół Pterodon wydał obszerny, darmowy dodatek do taktycznej gry akcji, pt. Vietcong. Red Dawn (pierwotnie znany jako Blue Dusk) był do tej pory dostępny jedynie na płycie DVD dołączonej do magazynu PC Gamer, teraz zaś można bez żadnych problemów pobrać go z Sieci.

Red Dawn - szczegóły darmowego dodatku do Vietcong

Cisek, 18 marca 2005, 13:39

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że dodatek do gry Vietcong, zatytułowany Blue Dusk, zbliża się wielkimi krokami. Od tego czasu zdążył się już zmienić tytuł gry, mamy również udostępnione screeny i zwiastun promujący zestaw nowych misji.

Blue Dusk – darmowy dodatek do Vietcong

Kull, 3 marca 2005, 09:19

Jarek Kolar, członek zespołu Pterodon, opublikował na oficjalnej stronie firmy sprawozdanie skierowane do fanów gier z serii Vietcong. Z notatki tej dowiadujemy się o procesie powstawania i planach związanych z dystrybucją Blue Dusk - dodatku do podstawowej wersji Vietcong. Nieoficjalnie otrzymujemy również informacje o trwających właśnie pracach nad pełnoprawnym sequelem Vietcongu.

Reklama gry Vietcong wycofana

Leon, 24 listopada 2004, 17:21

Reklama gry Vietcong: Purple Haze na PlayStation 2 zostanie zakazana. Usunięte zostanie z niej hasło promujące: „Napalm jeszcze nigdy nie pachniał tak dobrze”.

Nui Lei - kolejne rozszerzenie do Vietcongu

Łosiu, 12 marca 2004, 09:12

Kiedy firmy Illusion Softworks oraz Pterodon tworzyły znakomitą wojenną grę akcji osadzoną w realiach wojny wietnamskiej, nie przypuszczały, że zapoczątkuje ona nową modę w tym gatunku. Okazało się bowiem, że Vietcong, bo o nim mowa, stał się dużym sukcesem, a ponadto tematyka jaką porusza jest na tyle atrakcyjna, że wielu największych zawodników w branży zdecydowało się na odpuszczenie tematu II Wojny Światowej na rzecz właśnie konfliktu wietnamskiego (np.: Battlefield Vietnam z EA, Men of Valor: Vietnam z Vivendi czy ShellShock: Nam '67 z Eidosu). Niedawno na zachodzie pojawił się dodatek do Vietcongu o podtytule Fist Alpha, ciągle pojawiają się też nowe mapy do rozgrywek wieloosobowych, a na tym nie koniec. Na oficjalnej stronie firmy Pterodon pojawiła się właśnie wiadomość dotycząca nowego projektu noszącego nazwę - Nui Lei.