Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Far From Home S.A.

Firma polski producent wydawca

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Krakowie, istniejące od 2020 roku. Debiutancką produkcją Far From Home jest gra survivalowa pod tytułem Forever Skies.

Historia

Dzieje ekipy Far From Home rozpoczynają się w 2020 roku. Na czele zespołu stanął Andrzej Blumenfeld, który wcześniej pracował między innymi w takich firmach, jak Techland, Artifex Mundi czy Vivid Games. Studio ochoczo zabrało się do pracy nad swoim debiutanckim projektem i wcielaniem w życie swojej wizji tworzenia produkcji prowokujących do dyskusji „o przyszłości naszej planety i naszego gatunku”.

W lipcu 2020 roku dowiedzieliśmy się, że ich pierwsze dzieło, noszące kodową nazwę Project Oxygen, będzie grą survivalową działającą w oparciu o technologię Unreal Engine. W styczniu 2022 roku pozycja doczekała się oficjalnej zapowiedzi. Forever Skies, bo ostatecznie takim mianem została ochrzczona gra, miało przedstawić nam postapokaliptyczną wizję przyszłości Ziemi, której powierzchnię pokrywa gruba warstwa toksycznych oparów. Gracze mieli wcielić się w naukowca mieszkającego na sterowcu, który przeszukuje zrujnowane metropolie w poszukiwaniu lekarstwa na chorobę trapiącą ocalałych.

Forever Skies miało zadebiutować we Wczesnym dostępie jeszcze w 2022 roku, a rok później jego pełna wersja miała trafić na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xboksy Series X.


Far From Home S.A.: wyprodukowane gry

Forever Skies

Forever Skies

Gry w produkcji i planach

Forever Skies PC, PS5, XSX2023