Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące Lesta Studio


Wydawca gry Elements of War gotowy do podboju Ameryki

Olek, 27 marca 2011, 14:45

Firma Kalypso Media ujawniła datę premiery gry Elements of War na rynku amerykańskim. RTS autorstwa rosyjskiego studia Lesta ukaże się za oceanem 12 kwietnia. Według informacji niemieckiego oddziału sklepu Amazon.com dwa dni później gra dostępna będzie u naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł trafi także do dystrybucji elektronicznej, co z pewnością ucieszy polskich graczy.

Zapowiedziano Elements of War - nowego RTS-a od twórców Polskiego Imperium

Sarge, 15 grudnia 2010, 12:55

Rosyjskie Lesta Studio zapowiedziało Elements of War - nową strategię czasu rzeczywistego na pecety, której wydawcą w Europie została firma Kalypso Media. Choć tytuł gry jest identyczny jak inna produkcja autorstwa Orange Curtain Games, to obie pozycje są całkowicie oddzielnymi produktami.

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu debiutuje na polskim rynku

Jiker, 12 listopada 2010, 12:55

Firma Cenega Poland informuje, że gra strategiczna Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu (na Zachodzie znanej pod tytułem Reign: Conflict of Nations), której symboliczna premiera odbyła się wczoraj, powinna być już dostępna w najważniejszych punktach sprzedaży w całej Polsce.

Jacek Komuda o grach strategicznych

eLKaeR, 2 listopada 2010, 08:08

W związku z nadchodzącą premierą produkcji pt. Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu w warszawskim Muzeum Narodowym został zorganizowany wykład znanego pisarza, poświęcony tworzeniu gier strategicznych oczami historyka.

Jacek Komuda o pracach nad grą Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Olek, 10 października 2010, 13:09

„Tworzenie gry historycznej oczami historyka” to tytuł wykładu, jaki 20 października w Muzeum Narodowym w Warszawie wygłosi Jacek Komuda. Historyk, pisarz i współautor scenariuszy do gier Wiedźmin oraz Earth 2160 opowie o pracach nad strategią Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej Polskiego Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Jiker, 6 października 2010, 14:37

Firma Cenega Poland opisała szczegółowo zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu, autorstwa rosyjskiego studia deweloperskiego Lesta Studio. Podała również cenę wydawnictwa.

Premiery gier w Polsce (3-9 listopada)

Vercetti, 10 listopada 2008, 10:50

Polski rynek gier nie zwalnia tempa. Po kilku obfitych tygodniach, w których na półki rodzimych sklepów trafiało regularnie kilkanaście nowości, dystrybutorzy przełamali wreszcie kolejną barierę i w minionych siedmiu dniach dostarczyli nam aż 21 premierowych produktów. O takim właśnie urodzaju marzyliśmy podczas wakacyjnej posuchy. Spójrzcie tylko na poniższą listę.

Poradnik: 9 Kompania

Redakcja GRYOnline.pl, 27 czerwca 2008, 18:43

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do taktycznej strategii czasu rzeczywistego, jaką jest 9 kompania, gry opartej na znakomitym rosyjskim filmie pod tym samym tytułem. Podobnie jak film opowiada ona o radzieckiej interwencji wojskowej w Afganistanie, która miała miejsce w latach 1979-89."

Premiery gier w Polsce (16-22 czerwca)

Vercetti, 23 czerwca 2008, 09:15

Tylko sześć premierowych gier trafiło w ubiegłym tygodniu do polskich sklepów. Rodzimi dystrybutorzy zatroszczyli się przy tym wyłącznie o posiadaczy pecetów, konsolowcom proponując jedynie tytuły wydane w reedycjach.

Premiera gry Aggression: Europe 1914 pod koniec przyszłego roku

Krystian Smoszna, 16 grudnia 2006, 17:50

Przygotowywana przez rosyjską firmę Lesta Studio gra strategiczna o nazwie Aggression: Europe 1914, zostanie opublikowana na rynku później niż planowano. Program trafi do sklepów dopiero pod koniec przyszłego roku.

Buka na targach E3

Elrond, 3 maja 2006, 14:36

Fani produkcji sygnowanych znakiem rosyjskiego wydawcy, Buka, którzy niepokoili się brakiem informacji o produkcjach wspomnianej firmy, które pokazane zostaną na tegorocznych targach E3, mogą odetchnąć z ulgą. Buka przedstawiła właśnie listę tytułów, które będzie można zobaczyć na jej stoisku.

Pacific Storm ma już swoje miejsce w Sieci

ComCo, 28 czerwca 2005, 08:48

http://www.pacificstorm.net/ - pod tym adresem znajduje się niedawno uruchomiona witryna internetowa poświęcona strategii czasu rzeczywistego, pt. Pacific Storm. Zainteresowani znajdą na niej informacje o grze, galerię screenshotów, a także kilka artykułów opisujących maszyny bojowe, jakie były wykorzystywane podczas zaciętych walk w rejonie Pacyfiku (II Wojna Światowa).

Buka opóźniona

Elrond, 19 kwietnia 2005, 12:43

Wszystkich graczy, którzy informację o prezentacji flagowych obecnie produkcji firmy Buka na targach E3 uznali za oznakę szybkiego pojawienia się tych gier na rynku, muszę srogo rozczarować. Okazuje się bowiem, iż Moscow Rush, Pacific Storm, Pathologic oraz Stalin Subway ukażą się znacznie później niż pierwotnie planowano.

Buka na E3

Elrond, 16 kwietnia 2005, 09:08

Do tegorocznych targów elektronicznej rozrywki, E3, pozostał już niespełna miesiąc, i firmy będą obecne na tym wydarzeniu zaczynają prezentować w sieci listy gier, którymi będą chciały oczarować odwiedzających. Wśród nich nie może zabraknąć i rosyjskich wydawców, zobaczmy więc co przygotowała na E3 firma Buka.

Buka odkłada premiery kilku nadchodzących tytułów

ComCo, 20 stycznia 2005, 08:58

Zbiorowe opóźnienie - tak najprościej można opisać zaistniałą sytuację. Ostatnia aktualizacja oficjalnej witryny firmy Buka Entertainment, przyniosła ze sobą przesunięcia terminów rynkowego debiutu czterech, dobrze zapowiadających się produkcji: Battle Mages: Sign of Darkness, Moscow Rush, Pacific Storm oraz The Stalin Subway.