Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Hyperstrange

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, które skupia się na tworzeniu pierwszoosobowych gier akcji. W portfolio firmy można znaleźć między innymi takie gry, jak Elderborn oraz Postal: Brain Damaged.

Historia

Dzieje studia Hyperstrange rozpoczynają się w 2015 roku, a dokładnie – 20 marca, kiedy to miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca. Założony wówczas zespół, którego siedziba mieściła się w Warszawie, niezwłocznie przystąpił do pracy nad swoim debiutanckim projektem. Dzięki temu już w październiku mógł podzielić się materiałami prezentującymi bardzo wczesną wersję swojego pierwszego dzieła będącego grą akcji FPP.

Na targach gamescom w 2017 roku autorzy odsłonili skrywane dotąd karty i zaprezentowali światu Elderborn, czyli produkcję z pogranicza soulslike'ów i slasherów, łączącą stylistykę fantasy z heavy metalową muzyką. Do premiery tego tytułu była jednak daleka droga; dopiero w 2019 roku trafił on bowiem do Wczesnego dostępu na platformie Steam, a oficjalnie zadebiutował na komputerach osobistych 30 stycznia 2020. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy, a odniesiony przez nią sukces komercyjny pozwolił twórcom nabrać wiatru w żagle i rozpocząć pracę nad kolejnymi produkcjami.

Jak się okazało we wrześniu 2020 roku, jednym z nich był projekt nieco mniejszego kalibru, czyli utrzymany w stylistyce mrocznego fantasy FPS pod tytułem Crossbow: Bloodnight. Zabierał on graczy na arenę, gdzie walczyli o przetrwanie, eliminując hordy piekielnego tałatajstwa przy pomocy tytułowej kuszy. Drugim był natomiast owoc współpracy ekipy Hyperstrange z firmami Running with Scissors i CreativeForge Games. Mowa o Postal: Brain Damaged – spin-offie kontrowersyjnego cyklu FPS-ów, stylizowanym na dzieło rodem z końcówki lat dziewięćdziesiątych XX wieku.


Gry w produkcji i planach

Elderborn PS4, XONE, Switch2022

Blood West PC2022

Wydawcy gier Hyperstrange

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Hyperstrange:


Running with Scissors

Plany wydawnicze na przyszłość

Blood West2022

Współpracujący z Hyperstrange producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Hyperstrange


Paranoid Interactive

ChaosForge