Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Different Tales

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Firma istnieje od 2018 roku i koncentruje się na tworzeniu tekstowych gier przygodowych. Od początku istnienia zespół współpracuje z Walkabout Games będącym wydawcą tworzonych przez niego produkcji. W skład ekipy wchodzą osoby, które wcześniej pracowały między innymi nad takimi pozycjami, jak Wiedźmin, Dead Island Riptide, Dying Light czy Hitman.

Historia

Studio Different Tales powstało w czerwcu 2018 roku, m.in. dzięki pomocy ze strony firmy Walkabout Games. Siedziba zespołu założonego przez Jacka Brzezińskiego i Artura Ganszyńca mieściła się w Warszawie. Jako że ekipa składała się z miłośników podróży, nic dziwnego, że jej debiutancki projekt dotyczył właśnie tego tematu.

Mowa o Wanderlust: Travel Stories, czyli tekstowej przygodówce utrzymanej w konwencji interaktywnego dziennika podróży. Tytuł zadebiutował na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych firmy Apple 26 września 2019 roku; dokładnie pół roku później trafił natomiast na konsolę Nintendo Switch. Produkcja odniosła na tyle duży sukces artystyczny i komercyjny, że w kwietniu 2020 roku doczekała się samodzielnego rozszerzenia pod tytułem Wanderlust: Transsiberian.

W czerwcu 2020 roku Different Tales zapowiedziało natomiast swoją drugą pełnoprawną grę. Mowa o Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest, czyli jeszcze jednej tekstowej przygodówce. Jak sugeruje tytuł, jej akcję osadzono w uniwersum Świata Mroku (ang. World of Darkness), a dokładnie – w okolicach Puszczy Białowieskiej, której tajemnice przychodzi nam odkryć podczas rozgrywki.


Gry w produkcji i planach

Wanderlust: Transsiberian Switch2022

Wydawcy gier Different Tales

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Different Tales:


Walkabout