Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Live Motion Games

Firma polski producent

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, należące do grupy PlayWay. Zespół specjalizuje się w tworzeniu gier symulacyjnych, a jego debiutancki projekt – Train Station Renovation – był zarazem jego pierwszym sukcesem.

Historia

Studio Live Motion Games rozpoczęło działalność w 2017 roku. Zespół szybko nawiązał współpracę z firmą PlayWay, która stała się jego największym udziałowcem. Na debiutancki projekt warszawskich deweloperów gracze musieli jednak czekać przez blisko trzy lata.

Pierwszy sukces

Mowa o Train Station Renovation, czyli grze symulacyjnej, pozwalającej nam wcielić się w konserwatorów opuszczonych pociągów i dworców kolejowych. Produkcja zadebiutowała w ramach Wczesnego dostępu na Steamie w kwietniu 2020 roku i odniosła wielki sukces, pojawiając się wśród największych premier tego miesiąca na platformie firmy Valve. Jej pełna wersja trafiła do sprzedaży 1 października 2020 roku, debiutując przy akompaniamencie „bardzo pozytywnych” recenzji wystawionych przez graczy.

W międzyczasie, bo na początku kwietnia 2020 roku, Live Motion Games zapowiedziało, że w pierwszej połowie 2021 roku zamierza pojawić się na giełdzie NewConnect. Studio przekonywało wówczas, że nim do tego dojdzie, powinno mieć w swoim portfolio sześć gotowych produkcji.

Drugim dziełem Live Motion Games, którego wydaniem zajął się PlayWay, był Car Trader Simulator, czyli gra symulacyjna poświęcona pracy dealera samochodowego. Podobnie jak debiutancki projekt studia, omawiany tytuł pojawił się najpierw we Wczesnym dostępie na Steamie, co miało miejsce 4 listopada 2020 roku.

Niebywale ambitne plany na przyszłość

Ponadto Live Motion Games pracowało nad Bakery Simulatorem, czyli symulatorem piekarza będącym swego rodzaju odpowiedzią na grę Cooking Simulator, a także nad oryginalnym Chernobyl Luquidators Simulator; ów projekt miał w realistyczny sposób przedstawić pracę tytułowych likwidatorów usuwających skutki katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu z 1986 roku. Oprócz tego deweloperzy przygotowywali symulator kuriera (Fat[EX] Courier Simulator), budowlańca (Builder Simulator) i Sapera (Sapper: Defuse The Bomb Simulator) oraz strategię turową pod tytułem Gunslingers & Zombies. Poza tym współtworzyli z ekipą Strategy Labs RTS-a pod tytułem Builders of China.


Wydawcy gier Live Motion Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Live Motion Games:


Ultimate Games

PlayWay

Forever Entertainment S.A.