Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Apocalypse Studios

Firma producent wydawca

Kanadyjskie studio deweloperskie z siedzibą w mieście St. Catharines (prowincja Ontario). Debiutanckim projektem zespołu dowodzonego przez Denisa Dyacka jest Deadhaus Sonata – gra RPG akcji opracowana z myślą o multiplayerowej zabawie.

Historia

Apocalypse Studios rozpoczęło działalność w styczniu 2018 roku. Na czele zespołu stanął Denis Dyack, w którego portfolio można znaleźć takie tytuły, jak Blood Omen: Legacy of Kain, Eternal Darkness: Sanity's Requiem, Metal Gear Solid: The Twin Snakes oraz Too Human. Niedługo później studio nawiązało współpracę z firmą Amazon Game Studios, dzięki której mogło wykorzystać w swoim debiutanckim projekcie należący do niej silnik graficzny Lumberyard.

Po dziesięciu miesiącach od otwarcia Apocalypse Studios zapowiedziało swoje pierwsze dzieło. Mowa o multiplayerowej grze RPG akcji zatytułowanej Deadhaus Sonata, która zmierzała na komputery osobiste, gdzie miała być dystrybuowana w modelu free-to-play. Pozycja zwracała uwagę za sprawą „gotyckiego” uniwersum, w którym została osadzona, a na tle większości innych produkcji tego typu wyróżniał ją fakt, że gracze mieli wcielić się w niej w istoty rodem z koszmarów.


Apocalypse Studios: wyprodukowane gry

Deadhaus Sonata

Deadhaus Sonata

Gry w produkcji i planach

Deadhaus Sonata PC2022