Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę PlayStation Portable ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

PSP
Symulacje
Tematyki
Czas
The Sims 2
The Sims 2

Symulacje 8 grudnia 2005

Kontynuacja najlepiej sprzedającej się gry wszechczasów, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Wersja przeznaczona na konsolę PSP wyróżnia się między innymi rozbudowanym wątkiem fabularnym.

The Sims 2: Pets
The Sims 2: Pets

Symulacje 28 listopada 2006

The Sims 2: Pets to kolejny tytuł z niezwykle popularnej, kultowej można rzec, serii The Sims. Tym razem programiści ze studia Maxis postanowili włączyć do uniwersum gry, najbliższych przyjaciół człowieka – zwierzęta domowe.

The Sims 2: Castaway
The Sims 2: Castaway

Symulacje 31 października 2007

Kolejna gra z serii "The Sims". Tym razem znajdujemy się na bezludnej wyspie, wcielając się w postać tytułowego rozbitka. Musimy przeżyć w niekorzystnym środowisku, poznając jednocześnie sekrety wyspy.

Ace Combat X: Skies of Deception
Ace Combat X: Skies of Deception

Symulacje 17 października 2006

Ace Combat X: Skies of Deception jest pierwszą grą z hitowej serii, łączącej elementy zręcznościowe i symulacyjne, przeznaczoną dla PSP. Zgodnie z tradycją, sięgającą połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, developerzy z Namco pozwolili nam na wcielenie się w postać wojskowego pilota, zasiadającego za sterami nowoczesnych bojowych samolotów odrzutowych.

Aces of War
Aces of War

Symulacje 30 czerwca 2006

Aces of War to pozycja, będąca symulacją lotów samolotami. Akcja niniejszej pozycji została usytuowana w czasie II Wojny Światowej, w związku z czym użytkownik ma szansę na wzięcie udziału w wielu ekscytujących bitwach z tamtego okresu. Każde z zaimplementowanych starć militarnych zostało przedstawione zgodnie z rzeczywistością.

Pilot Academy
Pilot Academy

Symulacje 27 października 2006

Pilot Academy to symulator lotu samolotem przygotowany wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation Portable. Gra pozwala na zaznajomienie się z podstawowymi zasadami sterowania podniebną maszyną oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w czasie wykonywania kolejnych zadań i podejmowania nowych wyzwań.

Heatseeker
Heatseeker

Symulacje 11 maja 2007

Heatseeker umożliwia nam przejęcie kontroli nad nowoczesnym samolotem bojowym. Odpowiedzialni za niniejszy produkt ludzie z korporacji Codemasters Software ponownie sprzymierzyli się z australijską firmą IRGurus Interactive, z którą wcześniej stworzyli udaną grę pt. Heroes of the Pacific.

MACH.: Modified Air Combat Heroes
MACH.: Modified Air Combat Heroes

Symulacje 20 lutego 2007

M.A.C.H.: Modified Air Combat Heroes to gra akcji, w której kontrolujemy bojowe samoloty odrzutowe. Nie są to jednak zwyczajne maszyny tego typu, gdyż zostały one poddane swoistemu tuningowi przez właścicieli. Ci ostatni to wcale nie wielkie armie, lecz osoby prywatne.

Fish Eyes Portable
Fish Eyes Portable

Symulacje 28 września 2006

Fish Eyes Portable to kolejna (a pierwsza na PSP) odsłona symulatora łowienia ryb, który doczekał się już wielu części na różnych konsolach – od PSOne począwszy, przez Dreamcasta, a na PS2 i Xboksie skończywszy. W Europie marka ta znana jest jako Real Fishing, a developer – Natsume – to szanowana firma, kojarzona między innymi z serią Harvest Moon (określaną mianem „symulatora rolnika”).

World War II: Battle over the Pacific
World War II: Battle over the Pacific

Symulacje 21 marca 2008

Arcade'owa strzelanina, w której gracz wciela się w postać amerykańskiego pilota, uczestnicząc w zmaganiach na Pacyfiku. Do dyspozycji kilka różnych maszyn latających. Są to zarówno myśliwce, jak i bombowce.

Dream Club Portable
Dream Club Portable

Symulacje 28 października 2010

Randkowy symulator, w którym gracze wcielają się w zmęczonego codzienną pracą bohatera. Odwiedza on co wieczór japoński bar z hostessami i próbuje zdobyć serce jednej z pracujących w niej kobiet. W trakcie rozgrywki gracze próbują się dowiedzieć czegoś więcej o swojej wybrance i umówić się z nią na kolejne randki. Poza elementami przygodowymi tytuł zawiera także zręcznościowe mini-gry.

Major League Baseball 2K11
Major League Baseball 2K11

Symulacje 8 marca 2011

Symulator ulubionego sportu Amerykanów. Major League Baseball 2K11 pozwala graczom poczuć emocje towarzyszące profesjonalnym rozgrywkom baseballowym.

Spearfishing
Spearfishing

Symulacje prace wstrzymane

Spearfishing jest symulatorem nurkowania autorstwa studia deweloperskiego Biart. Gra pozwala zakosztować wrażeń nurkowania w rozmaitych zakątkach świata - od Europy po Australię. Rozgrywka oferuje m.in. trening umiejętności, swobodną eksplorację głębin, tryb misji, udział w zawodach nurków, a nawet podwodne polowanie na ryby.

HISTORY: Egypt Engineering an Empire
HISTORY: Egypt Engineering an Empire

Symulacje 1 czerwca 2010

Turowa gra strategiczna, w której obejmujemy stery jednej z frakcji na terytorium starożytnego Egiptu. Naszym zadaniem jest zapewnienie podległej nam społeczności dobrobytu. Cel ten realizujemy dbając o rozwój gospodarczy, zajmując się dyplomacją, a ostatecznie również za pomocą podbojów wojennych.

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010
Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Symulacje 1 lipca 2010

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 jest menedżerem sportowym przygotowanym przez studio Cyanide z myślą o fanach kolarstwa. Gracz wciela się w kierownika jednego z profesjonalnych teamów kolarskich, a do jego zadań należy m.in. zarządzanie zespołem, czuwanie nad treningami kolarzy, troska o sprawy finansowe oraz ustalanie strategii działania w trakcie wyścigu. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii twórcy wprowadzili kilka nowości, w tym usprawniony silnik graficzny oraz tryb zabawy "Season", pozwalający tworzyć własne zawody kolarskie.

Williams Pinball Collection
Williams Pinball Collection

Symulacje 26 lutego 2008

Remake klasycznego pinballa z czasów automatów zręcznościowych. Gra udostępnia nam 10 najpopularniejszych stołów, znanych z fliperów Williamsa.