Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry MMO PlayStation 3

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO na platformę Sony PlayStation 3 ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

PS3
MMO
Tematyki
Czas
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

RPG 27 sierpnia 2013

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to gra z gatunku MMORPG, stanowiąca czternastą odsłoną niezwykle popularnego cyklu, rozwijanego przez studio deweloperskie Square Soft. Gracze mają okazję wcielić się role herosów zamieszkujących kontynent Eorzea i poznać tajemnice fantastycznego świata świata Hydaelyn.

DUST 514
DUST 514

Akcji 14 maja 2013

DUST 514 to produkcja MMO autorstwa studia CCP, twórców popularnego EVE Online, łącząca w sobie dynamikę strzelanin FPP i konieczność stosowania wyszukanych taktyk znanych ze strategii czasu rzeczywistego.

DC Universe Online
DC Universe Online

RPG 11 stycznia 2011

DC Universe Online to MMO akcji, osadzony w światach i lokacjach z komiksów firmy DC Comics. W grze tworzymy własnego herosa i określamy jego przynależność do dobrej lub złej frakcji. Wraz z wykonywaniem poszczególnych zadań, nasza postać rozwija się i zdobywa nowe umiejętności. Gra wyróżnia się dużą interakcją obiektów. Od października 2011 roku gra stała się darmowa za sprawą przejścia na model free-to-play, opartym na mikrotransakcjach. Jest to jedna z nielicznych produkcji MMO dostępnych na konsolach.

Blade & Soul
Blade & Soul

RPG prace wstrzymane

Blade & Soul to traktująca o dalekowschodnich sztukach walki gra z gatunku MMORPG, w której nacisk położony został na toczone w szybkim tempie starcia z przeciwnikami.

Defiance
Defiance

Akcji 2 kwietnia 2013

Defiance to FPS typu MMO opowiadający historię nawiązującą do serialu amerykańskiej stacji SyFy. Zarówno poczynania graczy w wirtualnym świecie, jak i linia fabularna emitowanego serialu, mają na siebie wzajemny wpływ. Otwarty świat stawia graczowi liczne wyzwania i misje, które wraz z jego rozwojem, pozwalają na korzystanie z lepszego ekwipunku.

PlayStation Home
PlayStation Home

Towarzyskie 11 grudnia 2008

Połączenie najlepszych cech Second Life, serwisu społecznościowego MySpace i wielu innych typowych dla Internetu elementów. Każdy może tu stworzyć swoje wirtualne alter ego, grać z przyjaciółmi, komunikować się etc.

Free Realms
Free Realms

RPG 29 marca 2011

Free Realms to gra MMO, skierowana do młodych odbiorców, a także do ich rodziców. Z założenia korzystać można z niej za darmo, chociaż wiąże się to z przymusowym oglądaniem reklam w czasie grania.

Blacklight Retribution
Blacklight Retribution

Akcji prace wstrzymane

Blacklight Retribution jest kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strzelaniny Blacklight: Tango Down. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje poczynaniami członków elitarnej jednostki komandosów, a jego zadaniem jest skuteczna eliminacja przeciwników. Deweloperzy ze studia Zombie Inc. przygotowali kilka wariantów rozgrywki multiplayer.

Final Fantasy XIV: Heavensward
Final Fantasy XIV: Heavensward

RPG 23 czerwca 2015

Pierwsze duże rozszerzenie do gry MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn od firmy Square Enix. Heavensward popycha do przodu fabułę względem "podstawki" i zwiększa maksymalny poziom doświadczenia bohaterów, a także wprowadza nową krainę do eksploracji (państwo-miasto Ishgard), grywalną rasę (Au Ra), profesje, raidy etc.

Deathmatch Village
Deathmatch Village

Akcji 7 sierpnia 2013

Deathmatch Village to strategiczno-zręcznościowa gra z gatunku MOBA, której akcja rozgrywa się na wsi. Jej bohaterami są przeciętni rolnicy walczący przy pomocy dostępnych im narzędzi oraz korzystający z pomocy zwierząt gospodarskich.

Kingdom Under Fire II
Kingdom Under Fire II

RPG prace wstrzymane

Hybryda strategii czasu rzeczywistego i roleplaya, nastawiona na rozgrywki w trybie sieciowym tysięcy graczy z całego świata jednocześnie. Akcja gry ma miejsce w świecie Bersia, przypominającym średniowieczną Europę, jednakże zamieszkiwaną przez fantastyczne rasy i stworzenia.

Monster Hunter: Frontier G
Monster Hunter: Frontier G

RPG 20 listopada 2013

Ulepszona i rozszerzona wersja gry MMO opartej na serii Monster Hunter, skupiająca się na zabawie kooperacyjnej. Tytuł oferuje zręcznościowy model walki, setki groźnych potworów, 11 klas postaci, oraz tysiące rodzajów broni, ekwipunku oraz przedmiotów przydatnych w potyczkach.

The Agency
The Agency

Akcji prace wstrzymane

The Agency jest grą z gatunku MMO, opracowaną w tej samej stajni, co Star Wars Galaxies, PlanetSide i seria EverQuest. Developerzy nadali niniejszemu dziełu cechy, właściwe gatunkowi FPS, więc esencję zabawy stanowi strzelanie, aczkolwiek nie brakuje chociażby krycia się w cieniu i rozwiązywania problemów logicznych.

CrimeCraft
CrimeCraft

Akcji prace wstrzymane

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu TPP MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0.