Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Horror - Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce horror na platformę Microsoft Xbox 360 ułożone według popularności.

XBOX 360
horror
Czas
Akcji15
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe10
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Alan Wake
Alan Wake

Przygodowe 14 maja 2010

Gra akcji TPP w klimatach horroru, stworzona przez studio Remedy, czyli autorów serii Max Payne. W produkcji wcielamy się w tytułowego pisarza, który przybywa do spokojnego miasteczka wraz z małżonką. Nagle, kobieta znika, a Wake zostaje zaatakowany przez dziwne istoty. Tytuł może poszczycić się niebanalną fabułą, wieloma nawiązaniami do dzieł popkulturowych oraz świetną grafiką.

Dante's Inferno
Dante's Inferno

Akcji 5 lutego 2010

Dynamiczny slasher TPP, osadzony w piekielnych realiach, wyprodukowany przez twórców Dead Space. Fabuła gry nawiązuje do XIV wiecznej powieści Dantego Alighieri, w której główny bohater wkracza do piekła celem odnalezienia ukochanej. Podczas tej wyprawy trzeba przemierzyć 9 kręgów (wymiarów) piekielnej otchłani i stanąć oko w oko z samym Lucyferem. W grze możemy rozwijać naszą postać i poszerzać umiejętności.

Dead Space
Dead Space

Akcji 14 października 2008

Gra akcji TPP i survival horror rozgrywający się w dalekiej przyszłości. Jako członek zespołu badawczego wyruszamy na stację kosmiczną, z którą niedawno utracono kontakt. Okazuje się, że doszło na niej do niebezpiecznego wypadku... Gra odznacza się świetną grafiką, a oprawa dźwiękowa doskonale buduje klimat niczym w filmie grozy. Jedna z ciekawszych produkcji z gatunku horrorów ostatnich lat.

Catherine
Catherine

Przygodowe 10 lutego 2011

Intrygujące połączenie gry logicznej z przygodówką o lekkim zabarwieniu erotycznym. W produkcji wcielamy się w młodego mężczyznę, który boryka się z wieloma problemami natury towarzyskiej. Nocą śmiałek przeżywa też prawdziwe koszmary. Rozgrywka została podzielona na dwa rodzaje etapów: w przygodowych rozmawiamy z postaciami w barze, a w logicznych przechodzimy labirynty w snach bohatera.

Aliens vs Predator
Aliens vs Predator

Akcji 16 lutego 2010

Strzelanka pierwszoosobowa opowiadająca o starciu trzech frakcji: Obcych, Predatorów oraz Marines (znanych z wielu filmów, komiksów i książek). Twórcy gry przygotowali trzy odrębne kampanie (po jednej dla każdej ze stron). Każda z nich wprowadza nowe elementy rozgrywki, gdyż poszczególne postacie dysponują zupełnie innymi zdolnościami. Dodatkiem do trybu solowego jest multiplayer.

F.E.A.R. 2: Project Origin
F.E.A.R. 2: Project Origin

Akcji 10 lutego 2009

F.E.A.R. 2: Project Origin jest kontynuacją wydanej w 2005 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) w konwencji cyberpunkowego horroru. Fabuła gry przedstawia wydarzenia poprzedzające oraz toczące się równolegle z akcją pierwszej części. Gracz wciela się w postać Michaela Becketa, członka jednostki antyterrorystycznej Delta wysłanej do dystryktu Auburn z zadaniem aresztowania Genevieve Aristide, kierowniczki korporacji Armacham.

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon
F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Akcji 31 października 2006

F.E.A.R. to klasyczna strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Program zadebiutował najpierw w wersji na PC i odniósł spory sukces. Kilka miesięcy później koncern Vivendi Games podjął decyzję o stworzeniu konwersji na konsolę Xbox 360. Jej przygotowaniem zajęła się firma Day 1 Studios.

Alan Wake's American Nightmare
Alan Wake's American Nightmare

Akcji 22 lutego 2012

Alan Wake: Night Springs jest drugą ze stworzonych przez fińskie studio Remedy Entertainment gier akcji osadzonych w mrocznym, onirycznym uniwersum. Kierując poczynaniami bohatera widzianego z perspektywy trzeciej osoby (TPP) gracze mają okazję rozwikłać kolejne zagadki nie z tego świata.

F.3.A.R.
F.3.A.R.

Akcji 21 czerwca 2011

Trzecia odsłona słynnego FPS w klimatach survival horroru. Psychodeliczna Alma powraca. Tym razem przychodzi nam stanąć nie tylko po stronie protagonistów, ale także paranormalnych antagonistów, wykorzystujących swoje nadprzyrodzone moce w walce z przeciwnikami. Gra posiada rozbudowany tryb dla wielu graczy, umożliwiający przejście kampanii w trybie kooperacji.

Alone in the Dark
Alone in the Dark

Przygodowe 20 czerwca 2008

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną.

Slender: The Arrival
Slender: The Arrival

Przygodowe 24 września 2014

Slender: The Arrival to opracowana wspólnymi siłami Parsec Productions (jednoosobowe studio Marka Hadleya) oraz zespołu Blue Isle Studios gra przygodowa należąca do gatunku survival-horror. Głównym zadaniem gracza jest odnajdowanie stron manuskryptu lub wchodzenie w interakcje z przedmiotami nim dopadnie go tytułowy potwór.

F.E.A.R. Files
F.E.A.R. Files

Akcji 6 listopada 2007

Zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry - F.E.A.R.: Extraction Point (pierwszy dodatek do wersji PC) oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate (drugi samodzielny dodatek do PeCetowej wersji programu).

Dante's Inferno: Trials of St. Lucia
Dante's Inferno: Trials of St. Lucia

Akcji 29 kwietnia 2010

Dodatek do gry Dante’s Inferno. W DLC wprowadzono tryb kooperacji, w którym wraz z innymi znajomymi możemy rozegrać bitwę na jednej ze specjalnie przygotowanych aren. Jeden z graczy może wcielić się w Św. Łucję, wspomagającą Dantego w jego atakach specjalnych. Drugą nowością jest edytor wcześniej wspomnianych aren i scenariuszy, które później możemy udostępniać i przechodzić wraz z innymi graczami.

Shadows of the Damned
Shadows of the Damned

Akcji 21 czerwca 2011

Shadows of the Damned to utrzyma w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) autorstwa studia Grasshoper Manufacture. Gracze wcielają się w zabójcę demonów Garcię Hotspura i ruszają na krucjatę do piekła. Rozgrywka obfituje w emocjonujące starcia z hordami bestii, które eksterminować można za pomocą różnorakiej broni - od pistoletów, poprzez kusze i karabiny, a na elementach otoczenia skończywszy.

Clive Barker's Jericho
Clive Barker's Jericho

Akcji 23 października 2007

Clive Barker's Jericho jest kolejną (po Clive Barker's Undying, Demonik i Nightbreed) grą akcji, w produkcję której zaangażował się twórca filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł. Przejmujemy kontrolę nad kilkoma różnymi postaciami, zgłębiającymi rozmaite piekielne tajemnice.

Goosebumps: The Game
Goosebumps: The Game

Przygodowe 14 października 2015

Kolejna adaptacja popularnego cyklu książek dla dzieci, przygotowana z okazji premiery fabularnego filmu kinowego Roba Lettermana. Produkcja jest klasyczną przygodówką point-and-click, w której stawiamy czoła potworom, jakie uwolniły się z kart książek R.L. Stine'a i pod przywództwem złowrogiego Slappy'ego sieją postrach w miasteczku i jego okolicach.

Magrunner: Dark Pulse
Magrunner: Dark Pulse

Logiczne 25 października 2013

Magrunner: Dark Pulse to opracowana przez studio 3AM Games gra logiczna, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Do rozwiązywania zagadek wykorzystujemy głównie moc manipulowania siłami magnetycznymi, a fabuła łączy elementy cyberpunku i horroru.

White Noise: A Tale of Horror
White Noise: A Tale of Horror

Przygodowe 14 grudnia 2012

Opracowany przez hiszpańskie studio Milkstone prosty pierwszoosobowy horror, zainspirowany kultowym Slenderem. Naszym zadaniem jest odnalezienie ośmiu taśm w ciemnym lesie, nawiedzanym przez niebezpieczną, nadprzyrodzoną istotę.

Decay
Decay

Przygodowe 1 maja 2010

Inspirowana seriami Silent Hill oraz Resident Evil niezależna, epizodyczna przygodówka point-and-click w konwencji survival horroru. Po nieudanej próbie samobójczej, nasza postać powraca do życia, aby stawić czoła mrożącej krew w żyłach tajemnicy.

Decay: The Mare
Decay: The Mare

Przygodowe 24 października 2013

Zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa, stanowiąca kontynuację niezależnej, epizodycznej przygodówki Decay. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który pragnąc uporać się z uzależnieniem od narkotyków, trafia do tajemniczego ośrodka Reaching Dreams. Niestety, już podczas pierwszej nocy coś idzie nie tak i nasz bohater trafia w sam środek koszmaru, zmuszony do eksploracji mrocznych pomieszczeń i rozwiązywania serii zagadek.

Painkiller: Resurrection
Painkiller: Resurrection

Akcji prace wstrzymane

Krwawa strzelanina FPP, opowiadająca historię wojny pomiędzy zastępami anielskimi a piekielną armią. Gracz wcielający się w postać Dzikiego Billa Shermana wkracza w nią bez kompleksów i nie przebierając w środkach likwiduje wszytko, co tylko się rusza.

Insane
Insane

Akcji prace wstrzymane

Pierwsza odsłona trylogii sandboksowych gier akcji utrzymanych w konwencji horroru. Pomysłodawcą i jednocześnie głównym projektantem InSane jest ceniony meksykański reżyser Guillermo del Toro, a źródłem inspiracji stała się dla niego twórczość literacka amerykańskiego pisarza - H. P. Lovercrafta.

White Noise Online
White Noise Online

Przygodowe 22 lutego 2013

Rozszerzona wersja prostego, niezależnego survival horroru z 2012 roku. Wcielamy się w postać jednego z czterech detektywów, którzy starają się odkryć sekrety spowitej mrokiem lokacji. Naszym śladem podąża zaś śmiercionośna istota.

Anna: Extended Edition
Anna: Extended Edition

Przygodowe 23 września 2014

Ulepszona edycja wydanej w 2012 roku PC-towej przygodówki Anna. Deweloperzy zatroszczyli się nie tylko o ładniejszą grafikę, ale także nowe lokacje, dodatkowe łamigłówki czy też zmieniony interfejs.