Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry MMO Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO na platformę Microsoft Xbox 360 ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

XBOX 360
MMO
Tematyki
Czas
Warface
Warface

Akcji 22 kwietnia 2014

Warface to przeznaczona wyłącznie do starć sieciowych pierwszoosobowa strzelanina stworzona przez studio Crytek Kiev, przy współpracy z Crytek Seoul oraz Crytek Frankfurt. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracze wcielają się w żołnierzy toczących zacięte walki na urozmaiconych mapach. Rozgrywka oferuje zarówno możliwość rywalizacji (PvP) jak i kooperacji (PvE). Tytuł oferowany jest za darmo z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

APB: Reloaded
APB: Reloaded

Akcji prace wstrzymane

All Points Bulletin (APB) to gangsterska gra akcji zrealizowana w konwencji MMO, czyli pozwalająca na symultaniczną rozgrywkę setkom osób w stałym świecie 24h/d (tzw. persistent world).

The Secret World
The Secret World

RPG prace wstrzymane

The Secret World to gra z gatunku massive multiplayer online, stworzona firmę Funcom, mającą na swoim koncie MMO Age of Conan i Anarchy Online, a także przygodówki The Longest Journey oraz Dreamfall.

Defiance
Defiance

Akcji 2 kwietnia 2013

Defiance to FPS typu MMO opowiadający historię nawiązującą do serialu amerykańskiej stacji SyFy. Zarówno poczynania graczy w wirtualnym świecie, jak i linia fabularna emitowanego serialu, mają na siebie wzajemny wpływ. Otwarty świat stawia graczowi liczne wyzwania i misje, które wraz z jego rozwojem, pozwalają na korzystanie z lepszego ekwipunku.

AirMech Arena
AirMech Arena

Strategiczne 30 lipca 2014

Konsolowa wersja ukierunkowanej na rozgrywki wieloosobowe strategii typu MOBA, w której stają naprzeciw siebie dwie drużyny złożone z max. 3 graczy. Produkcja łączy w sobie elementy klasycznych RTS-ów i oldskulowych strzelanin. Kontrolując bezpośrednio tytułowego, uniwersalnego AirMecha, wydajemy naszym jednostkom rozkazy polegające na rozbudowie infrastruktury oraz eliminacji baz wroga i służymy wsparciem w czasie walki.

Blacklight Retribution
Blacklight Retribution

Akcji prace wstrzymane

Blacklight Retribution jest kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strzelaniny Blacklight: Tango Down. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje poczynaniami członków elitarnej jednostki komandosów, a jego zadaniem jest skuteczna eliminacja przeciwników. Deweloperzy ze studia Zombie Inc. przygotowali kilka wariantów rozgrywki multiplayer.

Monster Hunter: Frontier
Monster Hunter: Frontier

RPG 24 czerwca 2010

Monster Hunter: Frontier to sieciowa produkcja MMO, stanowiąca połączenie dynamicznej gry akcji oraz cRPG. W grze walczymy z potężnymi monstrami, pozyskując różnego rodzaju surowce i materiały pomocne w dalszej rozgrywce.

Ascend: Hand of Kul
Ascend: Hand of Kul

RPG 25 września 2013

Ascend: New Gods to gra z gatunku action-RPG, której akcja osadzona została w realiach fantasy. Zgodnie z pradawną przepowiednią w świecie Ascend nadszedł kres panowania Tytanów. Każdy z trójki nowych bogów chce jednak przejąć władzę. Gracz kieruje poczynaniami herosa w służbie jednego ze zwaśnionych bóstw. Tytuł wyprodukowany został przez zespół deweloperski Signal Studios.

Kingdom Under Fire II
Kingdom Under Fire II

RPG prace wstrzymane

Hybryda strategii czasu rzeczywistego i roleplaya, nastawiona na rozgrywki w trybie sieciowym tysięcy graczy z całego świata jednocześnie.

Final Fantasy XI
Final Fantasy XI

RPG 18 kwietnia 2006

Final Fantasy XI jest kolejną pozycją, reprezentującą słynny dalekowschodni cykl gier fabularnych, zapoczątkowany w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Jednakże w odróżnieniu od innych tytułów z tej serii niniejszy produkt należy do gatunku MMOcRPG – pierwotnie został zaprojektowany z myślą o konsolach Sony PlayStation 2 i komputerach osobistych klasy PC. Dopiero po rynkowym debiucie platformy Xbox 360 na sklepowych półkach pojawiła się omawiana konwersja.

Dungeon Fighter LIVE: Fall of Hendon Myre
Dungeon Fighter LIVE: Fall of Hendon Myre

Akcji 30 maja 2012

Dungeon Fighter Online gra zręcznościowa, w której wzorem takich klasyków jak Golden Axe lub Double Dragon, poruszamy się cały czas w prawo i walczymy z hordami pojawiających się potworów. Do wyboru mamy kilka klas postaci, z których każda posiada różne ścieżki rozwoju, wymagające nieco innego podejścia do rozgrywki.

Champions Online
Champions Online

RPG prace wstrzymane

Gra MMO, przygotowana przez autorów City of Heroes i City of Villains. Przejmujemy kontrolę nad superbohaterami, walcząc z innymi postaciami oraz zajmując się eksploracją różnych galaktyk.

Fusion: Genesis
Fusion: Genesis

Zręcznościowe 9 listopada 2011

Strzelanka science-fiction z elementami MMO, w której siadamy za sterami statku kosmicznego. Wykonujemy samodzielnie liczne misje lub korzystając z trybu kooperacji tworzymy maksymalnie czteroosobowe szwadrony. W trakcie zabawy gromadzimy coraz lepsze uzbrojenie i toczymy starcia zarówno ze sterowaną przez komputer flotą, jak i z żywymi graczami.

Monster Hunter: Frontier G
Monster Hunter: Frontier G

RPG 17 kwietnia 2013

Ulepszona i rozszerzona wersja gry MMO opartej na serii Monster Hunter, skupiająca się na zabawie kooperacyjnej. Tytuł oferuje zręcznościowy model walki, setki groźnych potworów, 11 klas postaci, oraz tysiące rodzajów broni, ekwipunku oraz przedmiotów przydatnych w potyczkach.

DUST 514
DUST 514

Akcji prace wstrzymane

Produkcja MMO autorstwa studia CCP, twórców popularnego EVE Online, łącząca w sobie dynamikę strzelanin FPP i konieczność stosowania wyszukanych taktyk znanych ze strategii czasu rzeczywistego.

Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses
Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses

RPG 5 lipca 2009

Małe rozszerzenie do produkcji MMORPG - Final Fantasy XI, autorstwa Square Enix. Rozwijamy naszego bohatera za sprawą realizacji nowych zadań i otrzymywania drogocennych przedmiotów w krainie pełnej magii. W tym drobnym rozszerzeniu dostajemy się do opuszczonej budowli, w której roi się od złowrogich potworów i duchów. Wszystko to przeplata się z nowym scenariuszem fabularnym. Ze względu na typ i przeznaczenie dodatku, nie wprowadza on nowych przedmiotów czy postaci.

Phantasy Star Universe: Ambition of the Illuminus
Phantasy Star Universe: Ambition of the Illuminus

RPG 20 listopada 2007

Ambition of the Illuminus jest dodatkiem do popularnej gry sieciowej z gatunku RPG, Phantasy Star Universe. PSU powstało w studiach japońskiego koncernu SEGA, a jego korzenie sięgają roku 1987, kiedy to na konsolę Sega Master System ukazała się pierwsza część serii.

Final Fantasy XI: 2008 Edition
Final Fantasy XI: 2008 Edition

RPG 23 maja 2008

Final Fantasy XI: Vana'diel Collection 2008 jest kolejną kompilacją spod znaku FFXI. Zawiera ona wersję podstawową gry oraz cztery dodatki - Rise of the Zilart, Chains of Promathia, Treasures of Aht Urhgan i Wings of the Goddess.

Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing
Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing

RPG 22 marca 2009

Pierwszy dodatek do słynnego, japońskiego MMORPG o nazwie Final Fantasy XI. Ten krótki dodatek oferuje jeden scenariusz, składający się z 12 zadań. Ponadto, znajdziemy w nim mnóstwo nowych przedmiotów i usprawnień. Dodatek był rozprowadzany tylko drogą cyfrową.

Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born
Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born

RPG 26 października 2009

Final Fantasy XI: Shantotto Ascension jest trzecim z kolei, po A Crystaline Prophecy i A Moogle Kupo d’Etat, scenariuszem wzbogacającym grę o dodatkowe przygody i przedmioty.

Huxley: The Dystopia
Huxley: The Dystopia

Akcji prace wstrzymane

Huxley jest produkcją typu MMOFPS, a zatem masową sieciową strzelaniną, rozgrywaną z perspektywy pierwszej osoby. Developingiem zajęli się projektanci, którzy przygotowali m.in. popularną w internetowym środowisku pozycję pt. MU Online.

Hippasus
Hippasus

RPG prace wstrzymane

Hippasus to gra z gatunku MMOcRPG, przeznaczona dla posiadaczy komputerów osobistych klasy PC i konsol Xbox 360. Developerzy postanowili zaprezentować nam dość ciekawe spojrzenie na online'ową zabawę, gdyż mocno oparli rozgrywkę na logice i matematyce.

CrimeCraft
CrimeCraft

Akcji prace wstrzymane

CrimeCraft to multi-platformowa gra typu TPP MMOG, opracowana przez grupę Vogster Entertainment i oparta na bardzo dobrym silniku firmy Epic, Unreal Engine 3.0.