Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Strategiczne Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 9 Przed premierą 6
Switch
Strategiczne
Tematyki
Czas
60 Seconds!
60 Seconds!

Strategiczne 18 grudnia 2017

Nietypowa gra survivalowa wyprodukowana przez poznański zespół Robot Gentleman. W grze staramy się utrzymać przy życiu typową amerykańską rodzinę, w świecie zniszczonym wojną atomową. Nasi podopieczni żyją w schronie, dysponując bardzo ograniczonymi zapasami lekarstw i pożywienia.

Worms W.M.D
Worms W.M.D

Strategiczne 23 listopada 2017

Worms WMD to najnowsza odsłona znanej serii strategii turowych, w których główną rolę odgrywają uzbrojone po zęby tytułowe robaki. Wydarzenia w grze zostały przedstawione w dwóch wymiarach, pojawiło się w niej też kilka nowości pokroju pojazdów i możliwości ukrywania się w budynkach.

Tiny Metal
Tiny Metal

Strategiczne 21 grudnia 2017

Strategiczna gra turowa, w której naprzeciw siebie stają dwa narody: Artemisianie i Zipangowie. Produkcja nawiązuje do złotych czasów japońskich strategii, takich jak kultowa dla fanów seria Advance Wars.

Constructor HD
Constructor HD

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Remake kultowej strategii ekonomicznej z 1997 roku, w której jako właściciel firmy budowlanej staraliśmy się rozwinąć swój biznes i wykosić konkurencję. Oprócz typowych czynności budowlańca, jak dbanie o zapas materiałów i wznoszenie kolejnych domów, do naszej dyspozycji oddano spory wachlarz niekoniecznie legalnych metod zastraszania i eliminacji rywali. Całość okraszona jest sporą dawką humoru.

Kingdom: Two Crowns
Kingdom: Two Crowns

Strategiczne 2018

Minimalistyczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w rolę króla. Jego zadaniem jest nie tylko zadbanie o dobrobyt poddanych, lecz także zapewnienie im bezpieczeństwa i obrona podległych mu włości przed zakusami złowrogich trolli.

SteamWorld Heist: Ultimate Edition
SteamWorld Heist: Ultimate Edition

Strategiczne 28 grudnia 2017

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

This is the Police
This is the Police

Strategiczne 24 października 2017

This is the Police to gra łącząca w sobie elementy strategiczne oraz przygodowe. Gracz wciela się w sześćdziesięcioletniego szefa policji, który przed przejściem na emeryturę chce odłożyć odrobinę pieniędzy na przyszłość swojej rodziny. Nie mogąc liczyć na godne podziękowania ze strony komisariatu, postanawia wziąć los w swoje ręce i pozostając na stanowisku naczelnego posterunku, wkracza do przestępczego półświatka rozpoczynając tym samym podwójną grę.

Monopoly Plus
Monopoly Plus

Strategiczne 31 października 2017

Cyfrowa adaptacja klasycznej gry planszowej, polegającej na obrocie nieruchomościami. Produkcja oferuje szeroką gamę wariantów rozgrywki, opracowanych z myślą o pojedynczym graczu i o multiplayerowej rozgrywce – tyczy się to zarówno wspólnej zabawy przy jednym ekranie, jak i zmagań przez Internet.

Wargroove
Wargroove

Strategiczne czerwiec 2018

Wargroove jest turową strategią studia Chucklefish, znanego przede wszystkim za sprawą RPG-a Starbound. Gra oferuje 12 kampanii fabularnych z udziałem kilkunastu grywalnych bohaterów, tryb wieloosobowy oraz estetyczną oprawę utrzymaną w stylistyce pixel art.

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Strategiczne 14 września 2017

Ulepszona wersja utrzymanej w stylu retro, minimalistycznej strategii Kingdom, w której wcielamy się w rolę króla, pozyskując nowych poddanych i stopniowo rozszerzając swoje włości. W porównaniu z pierwowzoworem twórcy wprowadzili m.in. konkretny cel gry, zmienny cykl pór roku oraz masę niedostępnych wcześniej możliwości, narzędzi i ulepszeń.

New Frontier Days: Founding Pioneers
New Frontier Days: Founding Pioneers

Strategiczne 23 marca 2017

Nieskomplikowana gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad grupą osadników, a naszym zadaniem jest stworzenie od podstaw dobrze prosperującej wioski. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce niezbędne do rozbudowy osady, dbając przy tym o potrzeby mieszkańców. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

Strategiczne czerwiec 2018

Pełnoprawna kontynuacja zabawnej strategii RTS Mushroom Wars. Stając na czele jednej z czterech grzybowych armii mamy za zadanie wyeliminować przeciwników poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie. Gra czerpie inspiracje z klasycznych strategii, jednak formuła rozgrywki została tu mocno uproszczona i zaprojektowana pod kątem szybkich i dynamicznych potyczek e-sportowych.

Mini Metro
Mini Metro

Strategiczne 2018

Minimalistyczna gra logiczno-strategiczna, w której zadaniem graczy jest planowanie linii metra w dynamicznie rozwijającym się mieście. Poziom trudności zabawy rośnie wraz z pojawianiem się kolejnych stacji, zmuszających nas do uruchamiania nowych połączeń i modyfikowania tych już istniejących. Stawką jest maksymalna przepustowość i efektywność transportu oraz zadowolenie mieszkańców.

Pikmin 4
Pikmin 4

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona cyklu stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie.

Ironcast
Ironcast

Strategiczne 10 sierpnia 2017

Osadzona w stylistyce steampunk turowa gra strategiczno-logiczna, inspirowana twórczością pisarzy science-fiction epoki wiktoriańskiej. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości końca XIX wieku, u schyłku toczącej się od dekady wojny angielsko-francuskiej. Rozgrywka sprowadza się do toczenia potyczek, których mechanika nawiązuje do zasad popularnego Puzzle Questa oraz casualowych gier logicznych typu „dopasuj 3”.