Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 11 Przed premierą 17
Switch
Strategiczne
Tematyki
Czas
For the King
For the King

Strategiczne 2019

Połączenie strategii turowej, jRPG-a i produkcji typu roguelike. Gracz trafia do klasycznego świata fantasy, a w toku rozgrywki zajmuje się przede wszystkim eksploracją, kolekcjonowaniem przydatnych i cennych przedmiotów oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Cała zawartość gry jest proceduralnie generowana przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki.

Neo Atlas 1469
Neo Atlas 1469

Strategiczne 19 kwietnia 2018

Unikalne połączenie strategii, gry przygodowej oraz ekonomicznej. Gracze przenoszą się do XV-wiecznej Portugalii i zarządzają kompanią handlową. Celem rozgrywki jest odnalezienie legendarnego kraju Zipangu, a także sporządzenie dokładnej mapy świata.

60 Seconds!
60 Seconds!

Strategiczne 18 grudnia 2017

Nietypowa gra survivalowa wyprodukowana przez poznański zespół Robot Gentleman. W grze staramy się utrzymać przy życiu typową amerykańską rodzinę, w świecie zniszczonym wojną atomową. Nasi podopieczni żyją w schronie, dysponując bardzo ograniczonymi zapasami lekarstw i pożywienia.

Worms W.M.D
Worms W.M.D

Strategiczne 23 listopada 2017

Worms WMD to najnowsza odsłona znanej serii strategii turowych, w których główną rolę odgrywają uzbrojone po zęby tytułowe robaki. Wydarzenia w grze zostały przedstawione w dwóch wymiarach, pojawiło się w niej też kilka nowości pokroju pojazdów i możliwości ukrywania się w budynkach.

Constructor HD
Constructor HD

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Remake kultowej strategii ekonomicznej z 1997 roku, w której jako właściciel firmy budowlanej staraliśmy się rozwinąć swój biznes i wykosić konkurencję. Oprócz typowych czynności budowlańca, jak dbanie o zapas materiałów i wznoszenie kolejnych domów, do naszej dyspozycji oddano spory wachlarz niekoniecznie legalnych metod zastraszania i eliminacji rywali. Całość okraszona jest sporą dawką humoru.

Samurai Defender
Samurai Defender

Strategiczne 30 maja 2018

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Strategiczne 14 września 2017

Ulepszona wersja utrzymanej w stylu retro, minimalistycznej strategii Kingdom, w której wcielamy się w rolę króla, pozyskując nowych poddanych i stopniowo rozszerzając swoje włości. W porównaniu z pierwowzoworem twórcy wprowadzili m.in. konkretny cel gry, zmienny cykl pór roku oraz masę niedostępnych wcześniej możliwości, narzędzi i ulepszeń.

Reigns: Kings & Queens
Reigns: Kings & Queens

Strategiczne czerwiec 2018

Produkcja, która łączy w jedną całość zawartość Reigns oraz Reigns: Her Majesty; mowa o popularnych grach z pogranicza karcianek, strategii, a nawet roguelike’ów, w których zabawa polega na podejmowaniu decyzji wpływających na funkcjonowanie oddanego w nasze ręce królestwa. Na tle wcześniejszych gier z serii tytuł wyróżnia się za sprawą opartego na współpracy trybu multiplayer.

Realpolitiks
Realpolitiks

Strategiczne 2018

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna, w której stajemy na czele jednej ze współczesnych nacji i odpowiadając za wszelkie kluczowe aspekty funkcjonowania państwa, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Rozgrywka osadzona jest w realiach politycznych początku XXI wieku i kładzie spory nacisk na jasne i ciemne odcienie władzy, pozwalając graczom na sporą swobodę w realizacji celu.

Kingdom: Two Crowns
Kingdom: Two Crowns

Strategiczne 2018

Minimalistyczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w rolę króla. Jego zadaniem jest nie tylko zadbanie o dobrobyt poddanych, lecz także zapewnienie im bezpieczeństwa i obrona podległych mu włości przed zakusami złowrogich trolli.

Punch Club
Punch Club

Strategiczne 2018

Niecodzienna gra strategiczno-ekonomiczna, w której opiekujemy się młodym bokserem, starającym się wspiąć na szczyt kariery sportowej. Do naszych zadań należy chociażby trenowanie, dbanie o dietę i nie tylko.

PixelJunk Monsters 2
PixelJunk Monsters 2

Strategiczne 25 maja 2018

Kontynuacja gry typu tower defense z 2008 roku. Podczas zabawy bronimy mieszkańców lasu przed napastnikami. W tym celu wykorzystujemy drzewa, które zamieniamy w wieże obronne.

This is the Police
This is the Police

Strategiczne 24 października 2017

This is the Police to gra łącząca w sobie elementy strategiczne oraz przygodowe. Gracz wciela się w sześćdziesięcioletniego szefa policji, który przed przejściem na emeryturę chce odłożyć odrobinę pieniędzy na przyszłość swojej rodziny. Nie mogąc liczyć na godne podziękowania ze strony komisariatu, postanawia wziąć los w swoje ręce i pozostając na stanowisku naczelnego posterunku, wkracza do przestępczego półświatka rozpoczynając tym samym podwójną grę.

New Frontier Days: Founding Pioneers
New Frontier Days: Founding Pioneers

Strategiczne 23 marca 2017

Nieskomplikowana gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad grupą osadników, a naszym zadaniem jest stworzenie od podstaw dobrze prosperującej wioski. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce niezbędne do rozbudowy osady, dbając przy tym o potrzeby mieszkańców. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Of Mice and Sand: Revised
Of Mice and Sand: Revised

Strategiczne 11 stycznia 2018

Zabawna gra strategiczna, która stawia gracza w roli dowódcy pustynnego statku i jego złożonej z gryzoni załogi. Produkcja stanowi poprawioną wersję znanego z Nintendo 3DS Of Mice and Sand.

Bad North
Bad North

Strategiczne wrzesień 2018

Strategia czasu rzeczywistego, w której przejmujemy kontrolę nad mieszkańcami nordyckiej krainy najechanej przez wikingów. W trakcie zabawy trafiamy na kolejne niewielkie wysepki, gdzie zajmujemy się pozyskiwaniem surowców i rekrutacją żołnierzy, a także odpieraniem ataków ze strony fal wrogów. Gra posiada przyjemną dla oka grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

This is the Police 2
This is the Police 2

Strategiczne 2018

Kontynuacja gry This is the Police, opracowana przez autorów oryginału, czyli zespół Weappy Studio. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja w ciekawy sposób łączy elementy gier przygodowych i strategicznych. W This is the Police 2 gracze wcielają się w Lilly Reed – panią szeryf próbującą zaprowadzić porządek w niewielkim miasteczku Sharpwood.

Monopoly Plus
Monopoly Plus

Strategiczne 31 października 2017

Cyfrowa adaptacja klasycznej gry planszowej, polegającej na obrocie nieruchomościami. Produkcja oferuje szeroką gamę wariantów rozgrywki, opracowanych z myślą o pojedynczym graczu i o multiplayerowej rozgrywce – tyczy się to zarówno wspólnej zabawy przy jednym ekranie, jak i zmagań przez Internet.

Tiny Metal
Tiny Metal

Strategiczne 21 grudnia 2017

Strategiczna gra turowa, w której naprzeciw siebie stają dwa narody: Artemisianie i Zipangowie. Produkcja nawiązuje do złotych czasów japońskich strategii, takich jak kultowa dla fanów seria Advance Wars.

Wargroove
Wargroove

Strategiczne czerwiec 2018

Wargroove jest turową strategią studia Chucklefish, znanego przede wszystkim za sprawą RPG-a Starbound. Gra oferuje 12 kampanii fabularnych z udziałem kilkunastu grywalnych bohaterów, tryb wieloosobowy oraz estetyczną oprawę utrzymaną w stylistyce pixel art.

Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

Strategiczne czerwiec 2018

Pełnoprawna kontynuacja zabawnej strategii RTS Mushroom Wars. Stając na czele jednej z czterech grzybowych armii mamy za zadanie wyeliminować przeciwników poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie. Gra czerpie inspiracje z klasycznych strategii, jednak formuła rozgrywki została tu mocno uproszczona i zaprojektowana pod kątem szybkich i dynamicznych potyczek e-sportowych.

SteamWorld Heist: Ultimate Edition
SteamWorld Heist: Ultimate Edition

Strategiczne 28 grudnia 2017

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Party Hard
Party Hard

Strategiczne 2018

Zrealizowana w stylu retro brutalna gra taktyczna z elementami skradanki. Wcielamy się w bohatera, który, mając serdecznie dość notorycznie zakłócających spokój sąsiadów, postanawia dostać się na ich kolejną imprezę i wymordować wszystkich jej uczestników.

Pikmin 4
Pikmin 4

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona cyklu stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie.