Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 20 Przed premierą 17
Switch
Strategiczne
Tematyki
Czas
Fallout Shelter
Fallout Shelter

Strategiczne 10 czerwca 2018

Darmowa gra strategiczno-ekonomiczna osadzona w uniwersum Fallouta. Podczas zabawy przejmujemy rolę zarządcy schronu, w którym mieszkają rożni ludzie. W trakcie rozgrywki należy dbać o rozbudowę lokacji, pożywienie itd.

The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends

Strategiczne grudzień 2018

Poboczna odsłona kultowej serii cRPG The Elder Scrolls, zrealizowana w formie strategicznej gry karcianej free-to-play, przeznaczonej na konsole oraz urządzenia mobilne. Tytuł łączy elementy fabuły oraz postaci, znane z najsłynniejszych odsłon cyklu, takich jak Morrowind, Oblivion, Skyrim, czy sieciowy The Elder Scrolls Online.

Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

Strategiczne 5 lipca 2018

Pełnoprawna kontynuacja zabawnej strategii RTS Mushroom Wars. Stając na czele jednej z czterech grzybowych armii mamy za zadanie wyeliminować przeciwników poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie. Gra czerpie inspiracje z klasycznych strategii, jednak formuła rozgrywki została tu mocno uproszczona i zaprojektowana pod kątem szybkich i dynamicznych potyczek e-sportowych.

Bomber Crew
Bomber Crew

Strategiczne 10 lipca 2018

W Bomber Crew dowodzimy bombowcem z okresu II wojny światowej podczas kolejnych misji głęboko na terytorium wroga. Przed każdym nalotem starannie selekcjonujemy załogę i dobieramy wyposażenie jednostki. Podczas samych akcji pilnujemy sprawności wszystkich systemów, ostrzeliwujemy wrogie myśliwce oraz bombardujemy wskazane przez dowództwo cele.

This is the Police 2
This is the Police 2

Strategiczne październik 2018

Kontynuacja gry This is the Police, opracowana przez autorów oryginału, czyli zespół Weappy Studio. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja w ciekawy sposób łączy elementy gier przygodowych i strategicznych. W This is the Police 2 gracze wcielają się w Lilly Reed – panią szeryf próbującą zaprowadzić porządek w niewielkim miasteczku Sharpwood.

This is the Police
This is the Police

Strategiczne 24 października 2017

This is the Police to gra łącząca w sobie elementy strategiczne oraz przygodowe. Gracz wciela się w sześćdziesięcioletniego szefa policji, który przed przejściem na emeryturę chce odłożyć odrobinę pieniędzy na przyszłość swojej rodziny. Nie mogąc liczyć na godne podziękowania ze strony komisariatu, postanawia wziąć los w swoje ręce i pozostając na stanowisku naczelnego posterunku, wkracza do przestępczego półświatka rozpoczynając tym samym podwójną grę.

Worms W.M.D
Worms W.M.D

Strategiczne 23 listopada 2017

Worms WMD to najnowsza odsłona znanej serii strategii turowych, w których główną rolę odgrywają uzbrojone po zęby tytułowe robaki. Wydarzenia w grze zostały przedstawione w dwóch wymiarach, pojawiło się w niej też kilka nowości pokroju pojazdów i możliwości ukrywania się w budynkach.

60 Seconds!
60 Seconds!

Strategiczne 18 grudnia 2017

Nietypowa gra survivalowa wyprodukowana przez poznański zespół Robot Gentleman. W grze staramy się utrzymać przy życiu typową amerykańską rodzinę, w świecie zniszczonym wojną atomową. Nasi podopieczni żyją w schronie, dysponując bardzo ograniczonymi zapasami lekarstw i pożywienia.

Squids Odyssey
Squids Odyssey

Strategiczne 5 lipca 2018

Konsolowa edycja popularnej gry mobilnej, łączącej w sobie elementy taktycznej strategii turowej i drużynowego RPG z nietypowym systemem sterowania, wzorowanym na serii Angry Birds. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad drużyną sympatycznych kałamarnic, które toczą walkę z tajemniczą substancją, zmieniającą mieszkańców głębin w potwory.

Realpolitiks
Realpolitiks

Strategiczne grudzień 2018

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna, w której stajemy na czele jednej ze współczesnych nacji i odpowiadając za wszelkie kluczowe aspekty funkcjonowania państwa, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Rozgrywka osadzona jest w realiach politycznych początku XXI wieku i kładzie spory nacisk na jasne i ciemne odcienie władzy, pozwalając graczom na sporą swobodę w realizacji celu.

Kingdom: Two Crowns
Kingdom: Two Crowns

Strategiczne grudzień 2018

Minimalistyczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w rolę króla. Jego zadaniem jest nie tylko zadbanie o dobrobyt poddanych, lecz także zapewnienie im bezpieczeństwa i obrona podległych mu włości przed zakusami złowrogich trolli.

For the King
For the King

Strategiczne 2019

Połączenie strategii turowej, jRPG-a i produkcji typu roguelike. Gracz trafia do klasycznego świata fantasy, a w toku rozgrywki zajmuje się przede wszystkim eksploracją, kolekcjonowaniem przydatnych i cennych przedmiotów oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Cała zawartość gry jest proceduralnie generowana przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki.

Bloons TD 5
Bloons TD 5

Strategiczne 13 czerwca 2018

Produkcja typu tower defense, w której zadaniem gracza jest obrona małpiej krainy przed zakusami tytułowych Bloonów. W trakcie zabawy rozstawiamy zróżnicowane jednostki wzdłuż ścieżek obranych przez oponentów – w miarę odnoszonych postępów pozyskujemy środki niezbędne do rozbudowy oddanej w nasze ręce armii i do wprowadzania rozmaitych ulepszeń.

RollerCoaster Tycoon for Nintendo Switch
RollerCoaster Tycoon for Nintendo Switch

Strategiczne grudzień 2018

RollerCoaster Tycoon na konsoli Nintendo Switch to kolejna odsłona popularnej serii gier ekonomicznych, w których budujemy i zarządzamy wesołym miasteczkiem. Tytuł został oparty na mobilnym RollerCoaster Tycoon Touch, który został wydany w 2017 roku na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Pikmin 4
Pikmin 4

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona cyklu stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie.

Reigns: Kings & Queens
Reigns: Kings & Queens

Strategiczne sierpień 2018

Produkcja, która łączy w jedną całość zawartość Reigns oraz Reigns: Her Majesty; mowa o popularnych grach z pogranicza karcianek, strategii, a nawet roguelike’ów, w których zabawa polega na podejmowaniu decyzji wpływających na funkcjonowanie oddanego w nasze ręce królestwa. Na tle wcześniejszych gier z serii tytuł wyróżnia się za sprawą opartego na współpracy trybu multiplayer.

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Strategiczne 14 września 2017

Ulepszona wersja utrzymanej w stylu retro, minimalistycznej strategii Kingdom, w której wcielamy się w rolę króla, pozyskując nowych poddanych i stopniowo rozszerzając swoje włości. W porównaniu z pierwowzoworem twórcy wprowadzili m.in. konkretny cel gry, zmienny cykl pór roku oraz masę niedostępnych wcześniej możliwości, narzędzi i ulepszeń.

PixelJunk Monsters 2
PixelJunk Monsters 2

Strategiczne 25 maja 2018

Kontynuacja gry typu tower defense z 2008 roku od studia Q-Games. Podczas zabawy w PixelJunk Monsters 2 bronimy mieszkańców lasu przed napastnikami. W tym celu wykorzystujemy drzewa, które zamieniamy w wieże obronne.

Carcassonne: Tiles & Tactics
Carcassonne: Tiles & Tactics

Strategiczne grudzień 2018

Adaptacja gry planszowej pod tym samym tytułem, w której wcielamy się we francuskich panów na włościach. W Carcassonne rozgrywka toczy się w turach, a w jej trakcie układamy kolejne kafelki, poszerzając w ten sposób swoją strefę wpływów lub blokując możliwości rozwoju naszym oponentom. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania.

Punch Club
Punch Club

Strategiczne 24 maja 2018

Niecodzienna gra strategiczno-ekonomiczna, w której opiekujemy się młodym bokserem, starającym się wspiąć na szczyt kariery sportowej. Do naszych zadań należy chociażby trenowanie, dbanie o dietę i nie tylko.

Monopoly Plus
Monopoly Plus

Strategiczne 31 października 2017

Cyfrowa adaptacja klasycznej gry planszowej, polegającej na obrocie nieruchomościami. Produkcja oferuje szeroką gamę wariantów rozgrywki, opracowanych z myślą o pojedynczym graczu i o multiplayerowej rozgrywce – tyczy się to zarówno wspólnej zabawy przy jednym ekranie, jak i zmagań przez Internet.

Constructor HD
Constructor HD

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Remake kultowej strategii ekonomicznej z 1997 roku, w której jako właściciel firmy budowlanej staraliśmy się rozwinąć swój biznes i wykosić konkurencję. Oprócz typowych czynności budowlańca, jak dbanie o zapas materiałów i wznoszenie kolejnych domów, do naszej dyspozycji oddano spory wachlarz niekoniecznie legalnych metod zastraszania i eliminacji rywali. Całość okraszona jest sporą dawką humoru.

SteamWorld Heist: Ultimate Edition
SteamWorld Heist: Ultimate Edition

Strategiczne 28 grudnia 2017

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Wargroove
Wargroove

Strategiczne listopad 2018

Wargroove jest turową strategią studia Chucklefish, znanego przede wszystkim za sprawą RPG-a Starbound. Gra oferuje 12 kampanii fabularnych z udziałem kilkunastu grywalnych bohaterów, tryb wieloosobowy oraz estetyczną oprawę utrzymaną w stylistyce pixel art.