Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Bijatyki Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku bijatyki na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

Po premierze 10 Przed premierą 8
Switch
Bijatyki
Tematyki
Czas
Super Smash Bros. Ultimate
Super Smash Bros. Ultimate

Bijatyki 7 grudnia 2018

Pierwsza część popularnej serii bijatyk, która trafiła na konsolę Nintendo Switch. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach cyklu, w Super Smash Bros. gracze wcielają się w bohaterów znanych z innych gier sygnowanych logo firmy Nintendo i stają do walki na wielopoziomowych arenach; w trakcie zabawy mechanika rozgrywki często ulega zmianie, zapożyczając pewne rozwiązania na przykład z platformówek.

Dragon Ball FighterZ
Dragon Ball FighterZ

Bijatyki 28 września 2018

Klasyczna bijatyka, korzystająca z modelu zabawy „tag battle”, której akcja rozgrywa się w uniwersum Dragon Balla. Gracze kontrolują najbardziej znanych bohaterów mangowej serii w pojedynkach dwóch trzyosobowych drużyn. Deweloperem gry jest specjalizujące się w gatunku studio Arc System Works, znane dzięki seriom Guilty Gear oraz BlazBlue.

Pokken Tournament DX
Pokken Tournament DX

Bijatyki 22 września 2017

Ulepszona wersja bijatyki Pokken Tournament przeznaczona na Nintendo Switch. Deweloperzy dodali jednego nowego pokemona, tryb powtórek, które następnie można udostępniać w sieci i kilka innych atrakcji.

Dragon Ball: Xenoverse 2
Dragon Ball: Xenoverse 2

Bijatyki 22 września 2017

Dragon Ball: Xenoverse 2 to trójwymiarowa bijatyka z elementami gier MMO, której akcja rozgrywa się w uniwersum Dragon Balla. Tytuł rozwija formulę pierwszej części cyklu, która zadebiutowała w 2015 roku, oferując szereg nowych elementów rozgrywki, a także poprawioną oprawę graficzną.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy

Bijatyki 26 kwietnia 2018

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy to wydana na konsolę Nintendo Switch kompilacja trzech bazujących na popularnym komiksie mordobić autorstwa zespołu Cyberconnect2. W zestawie znajdziemy lekko podrasowane wersje gier Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2 oraz Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst.

Arms
Arms

Bijatyki 16 czerwca 2017

Arms to opracowane z myślą o konsoli Nintendo Switch nietypowe mordobicie pozwalające brać udział w mocno zakręconej wersji walk bokserskich. Pojedynki toczą się na pełnych przeszkód i pomocnych obiektów arenach, a wojownicy wykorzystują mechaniczne ręce z zamontowanymi sprężynami, pozwalające na atakowanie wrogów na długie dystanse.

My Hero One's Justice
My Hero One's Justice

Bijatyki październik 2018

Trójwymiarowa bijatyka oparta na mandze My Hero Academia. Protagonistą jest Izuku Midoriya, młody chłopak, który pragnie zostać superbohaterem.

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers
Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

Bijatyki 26 maja 2017

Zremasterowana edycja drugiej odsłony cyklu Street Fighter – niezwykle popularnej serii bijatyk, której korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Poza zawartością znaną z oryginału, produkcja ma do zaoferowania dwóch nowych zawodników, dodatkowy wariant rozgrywki, a także odświeżoną oprawę graficzną.

BlazBlue: Cross Tag Battle
BlazBlue: Cross Tag Battle

Bijatyki 5 czerwca 2018

BlazBlue Cross Tag Battle to opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4 bijatyka. Zbudowano ją na fundamentach mechanizmów rozgrywki z serii BlazBlue, ale poza postaciami z tego cyklu dostępni są również wojownicy z gier Persona 4 Arena i Under Night In-Birth oraz serialu animowanego RWBY.

Street Fighter: 30th Anniversary Collection
Street Fighter: 30th Anniversary Collection

Bijatyki 29 maja 2018

Zestaw dwunastu gier z serii Street Fighter, wydany z okazji jej trzydziestych urodzin. W kompilacji znalazło się miejsce również na tak zwane muzeum, w którym można nie tylko posłuchać ścieżek dźwiękowych i zapoznać się z obsadą serii, lecz także przeczytać dokumenty projektowe czy prześledzić ewolucję marki na przestrzeni lat.

SNK Heroines: Tag Team Frenzy
SNK Heroines: Tag Team Frenzy

Bijatyki 7 września 2018

SNK Heroines: Tag Team Frenzy jest bijatyką 2.5D, w której kontrolujemy bohaterki znane z gier firmy SNK – mowa tu o takich klasycznych produkcjach jak serie The King of Fighters czy Samurai Showdown. Głównym trybem walki są starcia 2 vs 2 graczy. Oprawa graficzna tej produkcji została przygotowana w mangowej stylistyce.

Guilty Gear XX Accent Core Plus R
Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Bijatyki 2018

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk, stworzonej przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją gry Guilty Gear XX Accent Core Plus, która ukazała się wcześniej na konsolach i komputerach PC.

Blade Strangers
Blade Strangers

Bijatyki wrzesień 2018

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, odznaczająca się przystępnym i łatwym do nauki systemem walki. Grywalnymi postaciami są bohaterowie i bohaterki gier Cave Story, Code of Princess i Umihara Kawase. Tytuł posiada kampanię fabularną, a także kilka rodzajów rozgrywek wieloosobowych.

Brawlout
Brawlout

Bijatyki 19 grudnia 2017

Bijatyka 2,5D w stylu serii Super Smash Bros. Podczas rozgrywki w Brawlout przejmujemy kontrolę nad rozmaitymi zwierzopodobnymi wojownikami, np. czteroręką żabą, małpą i nie tylko. Każde z nich dysponuje unikalnymi mocami i ciosami, które wykorzystujemy w walce. Produkcja umożliwia zabawę w trybach single i multiplayer.

Fantasy Strike
Fantasy Strike

Bijatyki 2018

Niezależna bijatyka stworzona z myślą o początkujących, jak i doświadczonych graczach. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad zróżnicowanymi wojownikami, walczącymi na niewielkich arenach.

Samurai Shodown 2
Samurai Shodown 2

Bijatyki 1 lutego 2018

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki, która przez lata ukazała się na wielu odmiennych platformach. W grze toczymy efektowne walki, sterując jedną z kilkunastu dostępnych postaci.

Guilty Gear
Guilty Gear

Bijatyki 2018

Dwuwymiarowa bijatyka, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 1, a po latach trafiła również na inne platformy. Guilty Gear zabiera nas w przyszłość, kiedy to opracowane przez ludzi, ożywione bronie zwróciły się przeciwko swoim stwórcom; w trakcie zmagań bierzemy udział w turnieju, którego zwycięzca będzie musiał stawić czoła ich liderowi – Testamentowi.

Fatal Fury Special
Fatal Fury Special

Bijatyki 13 lipca 2017

Klasyczna bijatyka 2D firmy SNK, która święciła triumfy w okolicach roku 1993, kiedy to pojawiła się na automatach i na niebotycznie drogiej wówczas konsoli NeoGeo. Wyróżniała się wtedy znakomitą oprawą graficzną oraz wyrazistymi postaciami (każda z własną historią, którą poznawaliśmy, przechodząc grę i pokonując kolejnych oponentów), dzięki czemu mogła walczyć o palmę pierwszeństwa z serią Street Fighter. Odświeżona wersja Fatal Fury Special nie przynosi zbyt wielu zmian względem pierwowzoru.