Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 43 Przed premierą 27
Switch
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Super Mario Odyssey
Super Mario Odyssey

Zręcznościowe 27 października 2017

Super Mario Odyssey to platformówka 3D opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Łączy ona typowe dla tej serii eksplorowanie lokacji, walkę oraz zbieranie przedmiotów z wielkimi sandboksowymi mapami o otwartej strukturze. Ponadto wprowadza spory arsenał nowych umiejętności dla głównego bohatera.

Super Meat Boy
Super Meat Boy

Zręcznościowe 11 stycznia 2018

Zabawna platformówka od studia Team Meat, w której sterujemy tytułowym kawałkiem mięsa. Nasz nietypowy bohater musi uratować swoją wybrankę, przechodząc ponad setkę niezwykle urozmaiconych i trudnych poziomów.

LEGO Marvel Super Heroes 2
LEGO Marvel Super Heroes 2

Zręcznościowe 14 listopada 2017

Kontynuacja wydanej w 2013 roku platformówki LEGO Marvel Super Heroes. Tym razem superbohaterowie muszą złapać podróżującego w czasie Kanga Zdobywcę. Główną lokacją w grze jest targane między epokami miasto Chronopolis.

Sonic Forces
Sonic Forces

Zręcznościowe 7 listopada 2017

Sonic Forces to wydana na konsolę Nintendo Switch platformówka 3D. Gracze wcielają się w tytułową maskotkę i na złamanie karku pędzą przez pełne niebezpieczeństw i wrogów plansze. Nowością jest mechanika przywoływania innych wersji Sonica po to, aby wspólnie z nimi pokonać wyzwania przerastające możliwości samotnego jeża.

Inside
Inside

Zręcznościowe 2018

Drugi tytuł twórców zaskakującej platformówki niezależnej Limbo z 2010 roku. Bohaterem gry Inside jest bliżej nieokreślony chłopiec, który ucieka przed prześladowcami w ponurym, monochromatycznym świecie.

Overcooked: Special Edition
Overcooked: Special Edition

Zręcznościowe 27 lipca 2017

Overcooked to opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch gra zręcznościowa. Gracz kontroluje kucharza, który musi na czas przygotowywać różnorodne potrawy. Realizację zleceń utrudnia mu fakt, że kuchnie umieszczone są w ekstremalnych lokacjach, pełnych pułapek oraz ruchomych części. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer, pozwalającym zarówno na rywalizację, jak i kooperację z innymi ludźmi.

Yoshi
Yoshi

Zręcznościowe 2018

Trójwymiarowa platformówka przeznaczona przede wszystkim dla młodszych graczy, będąca spin-offem serii Mario. Gracze wcielają się w niej w tytułowego, sympatycznego stworka, podobnego do dinozaura Yoshiego, od lat będącego jedną z najlepiej rozpoznawalnych maskotek firmy Nintendo. Jego zadaniem jest przemierzanie kolorowych plansz, stylizowanych na kartonowe, miniaturowe dioramy i zbieranie złotych monet, walka z przeciwnikami oraz rozwiązywanie prostych zagadek środowiskowych. Jedną z kluczowych funkcji w grze jest możliwość płynnej zmiany strony, z której obserwujemy poziom. Grę można przejść zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji.

Max: The Curse of Brotherhood
Max: The Curse of Brotherhood

Zręcznościowe 21 grudnia 2017

Kolorowa platformówka, w której staramy się uratować młodszego brata głównego bohatera. Gracze w trakcie przygody wykorzystują magiczny pisak, umożliwiający wpływanie na otoczenie, poprzez dodawanie platform czy lin.

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Połączenie klasycznego dungeon crawlera z szybką dwuwymiarową strzelanką. W trakcie zabawy gracze wcielają się w dzielnego bohatera podróżującego w głąb antycznej świątyni, która według legend kryje broń będącą w stanie zmienić przeszłość. Gracze mają dostęp do dziesiątek różnego rodzaju pistoletów i blasterów, a także przedmiotów pomocnych w eksploracji oraz walce.

Sonic Mania
Sonic Mania

Zręcznościowe 15 sierpnia 2017

Sonic Mania to platformówka opracowana przez studio PagodaWest Games i wydana przez firmę Sega, należąca do jednego z najpopularniejszych cykli tego typu. Od innych produkcji z tego gatunku odróżniają ją olbrzymie prędkości osiągane przez postacie pędzące przez pełne kolorów poziomy.

Thumper
Thumper

Zręcznościowe 18 maja 2017

Muzyczna gra akcji stworzona przez studio Drool. Gracz wciela się w żuka, który przemierza kosmos w poszukiwaniu stanowiącej zagrożenie głowy. Rozgrywka opiera się na naciskaniu określonych przycisków w rytm muzyki, co w połączeniu z psychodeliczną oprawą i elektroniczną ścieżką dźwiękową zapewnia niemal transowe doświadczenie.

Ultimate Chicken Horse
Ultimate Chicken Horse

Zręcznościowe 2018

Zabawna platformówka przeznaczona do rozgrywki w multiplayerze. Gracze biorą udział w wyścigach, przed którymi sami ustawiają na planszy rozmaite przeszkody, pułapki i platformy. W ten sposób starają się ułatwić sobie życie i zaszkodzić pozostałym osobom.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze
Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Zręcznościowe 4 maja 2018

Donkey Kong Country: Tropical Freeze to kolejna odsłona popularnej serii platformówek z gorylem w roli głównej. Tym razem nasz bohater musi poradzić sobie z inwazją na jego rodzimą wyspę stylizowanych na wikingów zwierząt.

Owlboy
Owlboy

Zręcznościowe 13 lutego 2018

Przygodowa gra platformowa o tytułowym chłopcu-sowie, który musi uratować swoją wioskę przed atakiem piratów. Bohater przemierza rozbudowane poziomy i walczy z przeciwnikami. Jego podstawowym atrybutem jest zdolność latania. Produkcja została utrzymana w stylistyce przypominającej gry z Amigi lub SNES-a.

Rime
Rime

Zręcznościowe 14 listopada 2017

Gra zręcznościowa studia Tequila Works, odpowiedzialnego m.in. za mroczną platformówkę Deadlight. W Rime akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Głównym bohaterem jest młody chłopak, który w wyniku sztormu wylądował na tajemniczej wyspie. Grę cechuje bardzo kolorowa, komiksowa grafika.

Yooka-Laylee
Yooka-Laylee

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Yooka-Laylee to przeznaczona na Nintendo Switch trójwymiarowa platformówka, zaprojektowana jako duchowy spadkobierca serii Banjo-Kazooie. Podczas zabawy eksplorujemy potężne mapy, walczymy z wrogami, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Gracz kontroluje nierozłączną parę bohaterów, zaś każdy z nich posiada unikalne umiejętności potrzebne do pokonywania różnorodnych przeszkód.

Super Bomberman R
Super Bomberman R

Zręcznościowe 3 marca 2017

Kolejna odsłona legendarnego cyklu, opracowana specjalnie dla nowej konsoli Nintendo – Switch. Gracze biorą udział w efektownych pojedynkach, podkładając bomby i jednocześnie unikając wybuchowych pułapek zastawionych przez oponentów. Tytuł oferuje zarówno możliwość zabawy w pojedynkę, jak i dwuosobowej współpracy, czy też maksymalnie ośmioosobowej rywalizacji.

SteamWorld Dig 2
SteamWorld Dig 2

Zręcznościowe 21 września 2017

Kontynuacja wydanej w 2013 roku dwuwymiarowej platformówki SteamWorld Dig. W produkcji trafiamy do niecodziennego świata, w którym wcielamy się w dziewczynę-robota, szukającą swojego zaginionego przyjaciela.

Unepic
Unepic

Zręcznościowe 15 grudnia 2017

Zabawna platformówka z elementami RPG. Zwykły chłopak niechcący przenosi się z sesji RPG prosto do lochu rodem z gier fantasy. Bohater musi zmierzyć się z potężnymi przeciwnikami czającymi się w podziemiach. Produkcja przypomina takie hity jak Castlevania. Jej cechą jest jednak ogromna porcja dobrego humoru. Co ciekawe, Unepic jest dostępny w polskiej wersji językowej.

The End is Nigh
The End is Nigh

Zręcznościowe 12 grudnia 2017

The End is Nigh to opracowana z myślą o Nintendo Switch platformówka 2D autorstwa ludzi mających na koncie takie tytuły jak Super Meat Boy czy Closer. Produkcja oferuje ponury klimat, wysoki poziom trudności, kilkaset poziomów i bogaty wybór różnorodnych minigierek.

Pac-Man Championship Edition 2 PLUS
Pac-Man Championship Edition 2 PLUS

Zręcznościowe 22 lutego 2018

Bezpośrednia kontynuacja gry Pac-Man Championship Edition z 2007 roku, która zadebiutowała w usłudze Xbox Live Arcade i doczekała się ulepszonych wersji na inne platformy sprzętowe. Podstawowe mechanizmy rozgrywki nie uległy tutaj zmianie, jednak w grze pojawiła się nowa mechanika, czyli tzw. chain eating, a także niedostępne wcześniej tryby zabawy.

Auta 3: Wysokie obroty
Auta 3: Wysokie obroty

Zręcznościowe 13 czerwca 2017

Cars 3: Driven to Win to produkcja stworzona na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule. Za grę odpowiada zamknięte w 2016 roku studio Avalanche Software, które w 2017 roku powróciło do życia za sprawą koncernu Warner Bros. Interactive Entertainment.

1-2-Switch
1-2-Switch

Zręcznościowe 3 marca 2017

Oryginalna gra zręcznościowa, opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Gracze biorą udział w zróżnicowanych konkurencjach, a czynnikiem wyróżniającym ten tytuł na tle innych, podobnych produkcji, jest fakt, że w trakcie zabawy nie spoglądamy w ekran, lecz patrzymy w oczy przeciwnikowi.

Super Meat Boy: Forever
Super Meat Boy: Forever

Zręcznościowe 2018

Druga odsłona platformówki Super Meat Boy. Produkcja narodziła się w czasie prac nad wersją mobilną, więc nie jest to prawdziwy sequel, lecz swego rodzaju spin-off. W odróżnieniu od pierwszego Meat Boy'a tutaj nasz bohater sam biegnie przed siebie, a do naszych zadań należy omijanie pojawiających się przeszkód.