Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Logiczne Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 20 Przed premierą 4
Switch
Logiczne
Tematyki
Czas
Pic-a-Pix Deluxe
Pic-a-Pix Deluxe

Logiczne 4 stycznia 2018

Rozbudowana i odświeżona wersja gry Pic-a-Pix Color, w której zadaniem graczy jest zamalowywanie pól diagramów w taki sposób, by powstały z nich rozpikselowane rysunki. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie trójki osób w ramach lokalnego trybu współpracy.

Vesta
Vesta

Logiczne 19 stycznia 2018

Vesta jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne FinalBoss Games. Kierując dziewczynką o imieniu Vesta i towarzyszącym jej Droidem, pokonujemy labirynt pełen pułapek i przeciwników.

Snipperclips: Cut It Out, Together
Snipperclips: Cut It Out, Together

Logiczne 3 marca 2017

Oryginalna gra logiczna, stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch. Filar tej produkcji stanowią zróżnicowane zagadki, których rozwiązanie wymaga wykazania się zdolnością kreatywnego myślenia, a także ścisłej współpracy z towarzyszami zabawy.

Azkend 2: The World Beneath
Azkend 2: The World Beneath

Logiczne 12 stycznia 2018

Gra logiczna z gatunku "połącz trzy elementy", wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną twórczością Juliusza Verne'a. W trakcie zabawy trafiamy do tytułowego świata we wnętrzu Ziemi, a naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki i powrót do cywilizacji. Rozgrywka skupia się na zdobywaniu potrzebnych nam przedmiotów, które otrzymujemy za rozwiązywanie kolejnych łamigłówek.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie kolorowych szkiców po dwuwymiarowej planszy – w ten sposób uzyskujemy sceny o kluczowym znaczeniu i tym samym możemy popchnąć akcję do przodu. Filar zabawy stanowi rozwiązywanie zagadek i poznawanie owianej tajemnicą fabuły pełnej religijnej symboliki.

Scribblenauts Showdown
Scribblenauts Showdown

Logiczne 6 marca 2018

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii przygodowych gier logicznych. Produkcję wyróżnia duża swoboda działania. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio 5th Cell, zaś jego wydaniem zajął się koncen Warner Bross.

ChromaGun
ChromaGun

Logiczne 22 stycznia 2018

ChromaGun to pierwszoosobowa gra logiczna, w której gracz musi wykorzystać wiedzę na temat barw podstawowych i pochodnych, by podołać coraz trudniejszym wyzwaniom. Tytułowy karabin może barwić elementy otoczenia i przeciwników, nadając im specyficzne właściwości. Każdy pokój testowy uczy nas kolejnych prostych mechanik, które są następnie łączone w skomplikowane szeregi czynności wymagające głębszego zastanowienia i odrobiny zręczności.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 2018

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem. Ponadto zabawę uatrakcyjniają elementy z kultowej serii firmy Valve, takie jak tytułowe portale czy żele zmieniające właściwości powierzchni. Przewodniczką w grze jest dobrze znana i lubiana sztuczna inteligencja GLaDOS.

Sparkle Unleashed
Sparkle Unleashed

Logiczne 25 grudnia 2017

Trzecia odsłona gier zręcznościowo-logicznych. Zadaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się po ekranie. Tytuł oferuje ponad sto poziomów, kilka trybów rozgrywki oraz kilkanaście power-upów.

Picross S
Picross S

Logiczne 28 września 2017

Kolejna część popularnej serii gier logicznych. Zadaniem graczy ponownie jest zamalowywanie pól diagramu w taki sposób, by w efekcie powstał rozpikselowany rysunek. Całość oparto na zasadach łamigłówki znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 7 grudnia 2017

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych, wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

Little Inferno
Little Inferno

Logiczne 16 marca 2017

Little Inferno to gra logiczna wyprodukowana przez niezależne studio Tomorrow Corporation. Akcja rozgrywa się w ponurym świecie, w którym od lat trwa bezustanna zima. Gracz wciela się w rolę dziecka, które staje się szczęśliwym posiadaczem rozrywkowego kominka - Little Inferno. Zabawa polega na paleniu zabawek zamawianych z katalogu wysyłkowego.

Boost Beast
Boost Beast

Logiczne 20 lipca 2017

Produkcja typu match-3, w której łącząc co najmniej trzy obiekty o tej samej barwie, przyzywamy na pole bitwy zwierzaki stawiające czoła krwiożerczym zombie. Oprócz szeregowych przeciwników zróżnicowanych pod kątem mocnych i słabych stron, w trakcie zabawy stawiamy czoła większym adwersarzom, wśród których prym wiodą mocarni bossowie. Całość została okraszona przyjemną dla oka grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tennis in the Face
Tennis in the Face

Logiczne 8 grudnia 2017

Dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca popularny cykl Angry Birds. Gracze wcielają się tenisistę, który walczy z firmą produkującą uzależniający napój gazowany. Bohater do eliminacji przeciwników używa piłek tenisowych, odbijających się wielokrotnie od różnych powierzchni.

Puzzle Adventure Blockle
Puzzle Adventure Blockle

Logiczne 3 sierpnia 2017

Puzzle Adventure Blockle to dwuwymiarowa gra logiczna, w której jako kot Kulu staramy się odnaleźć siedem magicznych kamieni, dzięki czemu przejmiemy władzę nad światem. Podczas przygody towarzysz nam potężna bogini Arika.

Death Squared
Death Squared

Logiczne 14 lipca 2017

Kooperacyjna gra logiczna, w której bawić może się nawet czterech graczy naraz. Każdy uczestnik kontroluje sympatycznego robocika, któremu trzeba pomóc dotrzeć do jego platformy końcowej. Na drodze czyhają jednak zmyślnie przygotowane pułapki, których pokonanie wymaga ścisłej współpracy i koordynacji pomiędzy grającymi.

She Remembered Caterpillars
She Remembered Caterpillars

Logiczne 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna na Nintendo Switch, w której zabawa polega na manipulowaniu kolorami postaci. Tylko dzięki temu możemy przechodzić przez mosty i pokonywać przeszkody stające nam na drodze do celu.

Puyo Puyo Tetris
Puyo Puyo Tetris

Logiczne 25 kwietnia 2017

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

Human Resource Machine
Human Resource Machine

Logiczne 16 marca 2017

Human Resource Machine to specyficzna, utrzymana w surrealistycznej oprawie audiowizualnej, gra logiczna. Tytuł opowiada o losach pracownika pewnej korporacji i jego stopniowym, mozolnym wspinaniu się po szczeblach kariery.

The Sparkle 2: Evo
The Sparkle 2: Evo

Logiczne 2 listopada 2017

The Sparkle 2: Evo to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez studio Madman Theory Games przy współpracy z ekipą deweloperską Plastic Games oraz firmą Forever Entertainment. Akcja toczy się pod wodą, a gracz kieruje poczynaniami tytułowego stworzenia i wpływa na to, w jaki sposób będzie ono ewoluować.

Sparkle 2
Sparkle 2

Logiczne 28 września 2017

Zręcznościowa gra logiczna, w której poszukujemy pięciu magicznych kluczy. Naszym zadaniem jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się przez ekran.

Chess Ultra
Chess Ultra

Logiczne 2 listopada 2017

Kompleksowy symulator szachowy oferujący dziesięć stopni trudności rozgrywki, samouczek uczący zasad gry, a także tryb wyzwań oraz rozbudowane opcje zabawy wieloosobowej za pośrednictwem sieci.

Lumo
Lumo

Logiczne 14 listopada 2017

Zrealizowana w perspektywie izometrycznej gra logiczna z elementami przygodowymi i platformowymi, wskrzeszająca ducha klasycznych produkcji z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W grze czeka na nas ponad 400 zróżnicowanych pokoi, wypełnionych całą masą pułapek do ominięcia, zagadek do rozwiązania i sekretów do odkrycia

Green Game: TimeSwapper
Green Game: TimeSwapper

Logiczne 2018

Green Game: TimeSwapper to opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch gra logiczna polskiego zespołu iFun4all. Zadaniem gracza jest opieka nad mechanicznym ptakiem lecącym przez pełne niebezpieczeństw plansze. Nie mamy nad nim jednak bezpośredniej kontroli i zamiast tego wykorzystujemy moc manipulowania czasem do wpływania na otoczenie.