Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Logiczne Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 30 Przed premierą 6
Switch
Logiczne
Tematyki
Czas
Snipperclips: Cut It Out, Together
Snipperclips: Cut It Out, Together

Logiczne 3 marca 2017

Oryginalna gra logiczna, stworzona z myślą o konsoli Nintendo Switch. Filar tej produkcji stanowią zróżnicowane zagadki, których rozwiązanie wymaga wykazania się zdolnością kreatywnego myślenia, a także ścisłej współpracy z towarzyszami zabawy.

Human: Fall Flat
Human: Fall Flat

Logiczne 7 grudnia 2017

Nietypowa gra akcji z elementami logicznymi, w której przemierzamy nieco surrealne światy ze snów bohatera, stawiając czoła rozmaitym przeszkodom i zagadkom logicznym. Cechą charakterystyczną Human: Fall Flat jest zaawansowany silnik fizyczny, wpływający na zachowanie się wszystkich przedmiotów, oraz sposób sterowania, odznaczający się dużą bezwładnością postaci bohatera.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 28 lutego 2018

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem. Ponadto zabawę uatrakcyjniają elementy z kultowej serii firmy Valve, takie jak tytułowe portale czy żele zmieniające właściwości powierzchni. Przewodniczką w grze jest dobrze znana i lubiana sztuczna inteligencja GLaDOS.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie kolorowych szkiców po dwuwymiarowej planszy – w ten sposób uzyskujemy sceny o kluczowym znaczeniu i tym samym możemy popchnąć akcję do przodu. Filar zabawy stanowi rozwiązywanie zagadek i poznawanie owianej tajemnicą fabuły pełnej religijnej symboliki.

Enchanting Mahjong Match
Enchanting Mahjong Match

Logiczne 15 marca 2018

Gra logiczna oparta na zasadach tytułowego madżonga. W trakcie zabawy w Enchanting Mahjong Match naszym nadrzędnym celem jest poszukiwanie identycznych klocków i usuwanie ich z pola gry. Na ukończenie czeka tutaj sto czterdzieści łamigłówek o zróżnicowanym poziomie trudności.

Slayaway Camp
Slayaway Camp

Logiczne 22 marca 2018

Slayaway Camp to opracowana z myślą o pecetach i konsolach nietypowa gra logiczna. Gracze kontrolują psychopatę, który musi mordować nastolatki wypoczywające na obozie letnim. Mechanika rozgrywki jest turowa i nakłada duże ograniczenia na swobodę ruchu naszej postaci, więc cała zabawa obraca się wokół znajdowania sposobu na doprowadzenie mordercy do ofiar i przy okazji unikania zagrożeń.

Pic-a-Pix Deluxe
Pic-a-Pix Deluxe

Logiczne 4 stycznia 2018

Rozbudowana i odświeżona wersja gry Pic-a-Pix Color, w której zadaniem graczy jest zamalowywanie pól diagramów w taki sposób, by powstały z nich rozpikselowane rysunki. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie trójki osób w ramach lokalnego trybu współpracy.

Swim Out
Swim Out

Logiczne 20 marca 2018

Gra logiczna, w której wcielamy się w pływaka próbującego dostać się z jednego końca basenu na drugi. Wykonanie zadania komplikuje fakt, że nasz podopieczny nie może przeciąć drogi pozostałym osobom zażywającym kąpieli. Na ukończenie w Swim Out czeka ponad sto poziomów, a zabawa przypomina grę w szachy – tytuł wymusza na nas bowiem planowanie kolejnych ruchów z wyprzedzeniem.

Scribblenauts Showdown
Scribblenauts Showdown

Logiczne 6 marca 2018

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii przygodowych gier logicznych. Produkcję wyróżnia duża swoboda działania. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio 5th Cell, zaś jego wydaniem zajął się koncen Warner Bross.

Human Resource Machine
Human Resource Machine

Logiczne 16 marca 2017

Human Resource Machine to specyficzna, utrzymana w surrealistycznej oprawie audiowizualnej, gra logiczna. Tytuł opowiada o losach pracownika pewnej korporacji i jego stopniowym, mozolnym wspinaniu się po szczeblach kariery.

Little Inferno
Little Inferno

Logiczne 16 marca 2017

Little Inferno to gra logiczna wyprodukowana przez niezależne studio Tomorrow Corporation. Akcja rozgrywa się w ponurym świecie, w którym od lat trwa bezustanna zima. Gracz wciela się w rolę dziecka, które staje się szczęśliwym posiadaczem rozrywkowego kominka - Little Inferno. Zabawa polega na paleniu zabawek zamawianych z katalogu wysyłkowego.

Metropolis: Lux Obscura
Metropolis: Lux Obscura

Logiczne 4 kwietnia 2018

Połączenie przygodówki visual novel z grą logiczną typu „połącz trzy elementy”. Bohaterem gry jest Jon Lockhart, który tuz po wyjściu z więzienia rozpoczyna poszukiwania osób, odpowiadających za wrobienie go w morderstwo i aresztowanie. Produkcja czerpie inspirację z komiksów oraz filmów kryminalnych z gatunku noir.

The Spectrum Retreat
The Spectrum Retreat

Logiczne sierpień 2018

Pierwszoosobowa gra logiczna, w której trafiamy do tajemniczego hotelu, ale nie pamiętamy nic ze swojej przeszłości. Zabawa polega na manipulowaniu kolorami.

Lumines Remastered
Lumines Remastered

Logiczne maj 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna, która rozgrywką nawiązuje do klasyka gatunku i jednej z pierwszych gier tego typu na świecie, czyli znanego wszystkim dobrze Tetrisa. Tytuł ten inteligentnie rozwija stare pomysły, dodając od siebie nowe elementy. Produkcja jest remasterem Lumines, wydanego w 2005 roku na konsolę PlayStation Portable.

Framed Collection
Framed Collection

Logiczne 2018

Zestaw dwóch gier logicznych wydanych pierwotnie na urządzenia mobilne. Zadaniem gracza jest odpowiednie przestawianie poszczególnych elementów interaktywnego komiksu w sposób, który pozwoli bezpiecznie uciec ściganemu bohaterowi.

7 Billion Humans
7 Billion Humans

Logiczne 2018

Kolejna gra studia Tomorrow Corporation, znanego m.in. z Little Inferno. Jest to następca wydanego w 2015 roku Human Resource Machine. Zabawa polega na programowaniu ludzi wykonujących rozmaite zadania.

Puzzle Adventure Blockle
Puzzle Adventure Blockle

Logiczne 3 sierpnia 2017

Puzzle Adventure Blockle to dwuwymiarowa gra logiczna, w której jako kot Kulu staramy się odnaleźć siedem magicznych kamieni, dzięki czemu przejmiemy władzę nad światem. Podczas przygody towarzysz nam potężna bogini Arika.

Picross S
Picross S

Logiczne 28 września 2017

Kolejna część popularnej serii gier logicznych. Zadaniem graczy ponownie jest zamalowywanie pól diagramu w taki sposób, by w efekcie powstał rozpikselowany rysunek. Całość oparto na zasadach łamigłówki znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami”.

Lumo
Lumo

Logiczne 14 listopada 2017

Zrealizowana w perspektywie izometrycznej gra logiczna z elementami przygodowymi i platformowymi, wskrzeszająca ducha klasycznych produkcji z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W grze czeka na nas ponad 400 zróżnicowanych pokoi, wypełnionych całą masą pułapek do ominięcia, zagadek do rozwiązania i sekretów do odkrycia

Sparkle Unleashed
Sparkle Unleashed

Logiczne 25 grudnia 2017

Trzecia odsłona gier zręcznościowo-logicznych. Zadaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się po ekranie. Tytuł oferuje ponad sto poziomów, kilka trybów rozgrywki oraz kilkanaście power-upów.

Puyo Puyo Tetris
Puyo Puyo Tetris

Logiczne 25 kwietnia 2017

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

She Remembered Caterpillars
She Remembered Caterpillars

Logiczne 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna na Nintendo Switch, w której zabawa polega na manipulowaniu kolorami postaci. Tylko dzięki temu możemy przechodzić przez mosty i pokonywać przeszkody stające nam na drodze do celu.

Tennis in the Face
Tennis in the Face

Logiczne 8 grudnia 2017

Dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca popularny cykl Angry Birds. Gracze wcielają się tenisistę, który walczy z firmą produkującą uzależniający napój gazowany. Bohater do eliminacji przeciwników używa piłek tenisowych, odbijających się wielokrotnie od różnych powierzchni.

Vesta
Vesta

Logiczne 19 stycznia 2018

Vesta jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne FinalBoss Games. Kierując dziewczynką o imieniu Vesta i towarzyszącym jej Droidem, pokonujemy labirynt pełen pułapek i przeciwników.