Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Przygodowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo Switch ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 35 Przed premierą 24
Switch
Przygodowe
Tematyki
Czas
Fe
Fe

Przygodowe 16 lutego 2018

Fe to opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch trójwymiarowa platformówka studia Zoink. Gracz kieruje podobnym nieco do wilka stworzonkiem, próbującym odnaleźć swoje miejsce w tajemniczej, magicznej krainie. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa eksploracja oraz poznawanie coraz to nowych melodii, które służą do porozumiewania się z innymi istotami, rozwiązywania zagadek oraz stawienia czoła Cichym, pragnącym na zawsze stłumić wszystkie dźwięki.

Layers of Fear: Legacy
Layers of Fear: Legacy

Przygodowe 21 lutego 2018

Kolejna produkcja polskiego studia Bloober Team, tym razem będąca psychodelicznym horrorem. Podczas zabawy wcielamy się w obłąkanego malarza, starającego się dokończyć pracę nad dziełem swojego życia. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji domu, który zmienia się pod wpływem wizji artysty. Wersja na konsolę Nintendo Switch, opatrzona podtytułem Legacy, zawiera podstawkę i dodatek Inheritance.

L.A. Noire
L.A. Noire

Przygodowe 14 listopada 2017

Gangsterska produkcja utrzymana w klimatach noir, łącząca w sobie cechy detektywistycznej przygodówki oraz gry akcji. Fabuła przenosi nas do roku 1947, do do targanego korupcją i handlem narkotykowym Los Angeles. Jako żółtodziób musimy rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne i tym samym wspinać się po stopniach policyjnej kariery.

Syberia 3
Syberia 3

Przygodowe czerwiec 2018

Trzecia odsłona serii gier przygodowych autorstwa Benoîta Sokala i francuskiego studia deweloperskiego Microids. Fabuła kontynuuje wątki wcześniejszych odsłon cyklu, ukazując kolejne perypetie młodej prawniczki, Kate Walker, i jej przyjaciół. Warto odnotować, że po raz pierwszy w historii cyklu Syberia twórcy sięgnęli po grafikę 3D.

Outlast
Outlast

Przygodowe 30 marca 2018

Outlast to survival horror łączący elementy przygodówki i gry akcji. Wcielamy się w młodego dziennikarza, który musi wydostać się z opanowanego przez psychopatów ośrodka badawczego. Zabawa polega głównie na unikaniu bezpośrednich konfrontacji z wrogami.

The Darkside Detective
The Darkside Detective

Przygodowe 7 lutego 2018

The Darkside Detective to przygodówka wzorująca się na tytułach popularnych w latach 90.. Wcielamy się w postać Francisa McQueena, detektywa z tytułowego Darkside Division – wydziału policji badającego paranormalne zjawiska na terenie miasteczka Twin Lakes i chroniącego przed nimi jego mieszkańców. Wraz z naszym partnerem, oficerem Dooley'em, przemierzamy ukazane w technice pixel art lokacje, aby rozwikłać liczne zagadki i dotrzeć do sedna rozwiązywanych spraw.

Night in the Woods
Night in the Woods

Przygodowe 1 lutego 2018

Pełna nostalgii gra przygodowa z elementami platformowymi. Wcielamy się w postać Mae, która po przerwaniu studiów powraca w rodzinne strony, aby odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Szybko dostrzega, że zarówno miasto, jak i ludzie nie są już tacy, jakimi ich zapamiętała. Bazując na prostej mechanice rozgrywki, autorzy poruszają w swej produkcji ważkie tematy przemijania i szukania własnej drogi w życiu.

Old Man's Journey
Old Man's Journey

Przygodowe 20 lutego 2018

Oryginalna przygodówka, w której gracz towarzyszy tytułowemu starcowi w podróży do najbliższych. Rozgrywka została oparta na przemierzaniu zróżnicowanych lokacji, których topografię można dowolnie zmieniać – obniżenie wzgórza odsłania niedostępny w inny sposób fragment dwuwymiarowego terenu, z kolei wykonanie wzniesienia umożliwia przedostanie się na wyższą część lokacji.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe czerwiec 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

Resident Evil: Revelations
Resident Evil: Revelations

Przygodowe 28 listopada 2017

Konwersja jednej z pobocznych odsłon serii Resident Evil, wydanej pierwotnie na konsoli 3DS. Produkcja zawiera poprawioną grafikę oraz parę specjalnych dodatków (także do popularnego Raid Mode). Sama gra nawiązuje do klasycznych części Resident Evil, kładąc nacisk na bardziej kameralną zabawę.

Resident Evil: Revelations 2
Resident Evil: Revelations 2

Przygodowe 28 listopada 2017

Kolejna odsłona serii Resident Evil, tym razem będąca kontynuacją ciepło przyjętego Resident Evil: Revelations z 2012 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie nowej lokacji, w której walczymy z hordami zombie. W produkcji nie występują główni bohaterowie "jedynki" - Jill Valentine i Chris Redfield.

Oxenfree
Oxenfree

Przygodowe 6 października 2017

Oxenfree to dwuwymiarowa przygodówka z gatunku horrorów. Gracz wciela się w nastoletnią dziewczynę, która próbuje razem z przyjaciółmi zrozumieć naturę paranormalnych zjawisk, jakie zaczęły nawiedzać wyspę, na której się znaleźli. Prosta, dwuwymiarowa grafika wbrew pozorom nie niweczy przerażającego klimatu, jaki powstaje przy obcowaniu ze zjawami, a całość dodatkowo wzbogacona jest niezwykle niepokojącą oprawą dźwiękową.

Shelter Generations
Shelter Generations

Przygodowe marzec 2018

Składanka dwóch gier studia Might and Delight - wydanego w 2015 roku Shelter 2 oraz Paws: A Shelter 2 Game z 2016 roku. W kolekcji znajdują się też ścieżki dźwiękowe obu produkcji oraz interaktywne książki Fables From the Den i The Lonesome Fog.

The Long Reach
The Long Reach

Przygodowe 14 marca 2018

The Long Reach to opracowana z myślą o Nintendo Switch nietypowa gra przygodowa, której akcja toczy się wkrótce po wybuchu epidemii przeobrażającej ludzi w morderczych psychopatów. Zabawa polega na wymyślaniu sposobów na zneutralizowanie lub omijanie wrogów, z których każdy stanowi odrębną zagadkę z unikalnym rozwiązaniem.

Seasons of Heaven
Seasons of Heaven

Przygodowe 2018

Przygodowa gra akcji, opracowana przez niezależne studio Any Arts Production. Gracze trafiają do postapokaliptycznego świata, który zwiedzają w skórze Yanna, czyli chłopca z zespołem Aspergera, oraz Ani, jego wiernego psiaka. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji i rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek, choć bohaterowie nader często muszą stawiać czoła rozmaitym zagrożeniom.

Syberia
Syberia

Przygodowe 20 października 2017

Syberia to gra przygodowa z interfejsem typu point&click, wyprodukowana przez studio Microids i firmowana nazwiskiem belgijskiego rysownika Benoita Sokala. Gracze kierują poczynaniami Kate Walker, młodej prawniczki, która rusza na poszukiwania spadkobiercy fabryki zabawek - Hansa Voralberga. Trop wiedzie przez malownicze zakątki Europy, a główna bohaterka musi rozwiązać wiele zagadek, by wypełnić swoją misję.

Batman: The Telltale Series
Batman: The Telltale Series

Przygodowe 14 listopada 2017

Kolejna epizodyczna gra przygodowa w dorobku amerykańskiego studia Telltale Games, stworzona na licencji popularnej marki. Tym razem twórcy skoncentrowali się na postaci Bruce'a Wayne'a (czyli Batmana), starając się ukazać dylematy moralne bohatera oraz ciężar odpowiedzialności, jaki niesie ze sobą nieustanna walka z korupcją i przestępczością.

The Fall Part 2: Unbound
The Fall Part 2: Unbound

Przygodowe 13 lutego 2018

Kontynuacja wydanej w 2014 roku gry The Fall, łączącej elementy klasycznej platformówki typu metroidvania z bogatą fabułą i sposobem interakcji ze światem właściwym typowym przygodówkom point-and-click. W grze śledzimy dalsze losy sztucznej inteligencji o nazwie ARID, która, pozbawiona swej platformy, ratuje się poprzez przejmowanie kontroli nad napotkanymi robotami o różnych osobowościach.

Shinobi Refle: Senran Kagura
Shinobi Refle: Senran Kagura

Przygodowe 2018

Spin-off serii Senran Kagura, będący grą przygodową, w której spędzamy czas z jedna z głównych bohaterek cyklu. Tytuł został przygotowany z myślą o unikalnych funkcjach konsoli Nintendo Switch.

Her Majesty's Spiffing
Her Majesty's Spiffing

Przygodowe 1 lutego 2018

Humorystyczna gra przygodowa nawiązująca do dokonań Tima Shafera, Rona Gilberta, Gary’ego Winnicka czy też Dave’a Grossmana. W produkcji wcielamy się w pracownika brytyjskiej organizacji rządowej Special Planetary Investigative Force For Inhabiting New Galaxies, którego zadaniem jest utworzenie Galaktycznego Imperium Brytyjskiego.

Subsurface Circular
Subsurface Circular

Przygodowe 1 marca 2018

Gra przygodowa, w której gracz wciela się w detektywa badającego sprawę tajemniczych zaginięć robotów reprezentujących klasę robotniczą. By rozwikłać zagadkę stojącą za tymi wydarzeniami, protagonista podróżuje metrem (tytułowe Subsurface Circular) i wypytuje pozostałych pasażerów.

The Town of Light
The Town of Light

Przygodowe czerwiec 2018

Pierwszoosobowa przygodówka w formie thrillera psychologicznego, oparta na prawdziwych zdarzeniach. Wcielamy się w chorą psychicznie 16-latkę, która przybywa do opuszczonego przytułku dla obłąkanych we Włoszech, by poznać swoją przeszłość. Rozgrywka skupia się na eksploracji budynku i poznawaniu historii jego dawnych mieszkańców.

Kentucky Route Zero: TV Edition
Kentucky Route Zero: TV Edition

Przygodowe 2018

Niezależna gra przygodowa 2D spowita atmosferą niepokoju i osamotnienia. Wcielamy się w rolę dostawcy antycznych mebli i pomagamy mu w wypełnieniu ostatniego zlecenia. Przemierzamy opuszczone rejony w poszukiwaniu przygód i spotykamy garstkę nietuzinkowych postaci.

The Wardrobe
The Wardrobe

Przygodowe 2018

Klasyczny przedstawiciel gatunku przygodówek point-and-click, w którym wcielamy się w Skinny’ego – szkielet nastolatka zmarłego przed pięcioma laty w wyniku zatrucia śliwkami. Teraz zadaniem bohatera jest przekonanie swojego przyjaciela, który poczęstował go tymi owocami, do przyznania się do winy, gdyż tylko w ten sposób może ocalić jego duszę przed wiecznym potępieniem.