Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Gry Przygodowe Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku przygodowe na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Win Phone
Przygodowe
Tematyki
Czas
Otchłań: Upiory Edenu
Otchłań: Upiory Edenu

Przygodowe 31 marca 2014

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego. Spotykając nielicznych ocalałych mieszkańców, bohaterka odkrywa przerażającą prawdę o miejscu, które miało być ostoją harmonii i piękna. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz łamigłówki w postaci minigierek.

Enigmatis: Duchy Maple Creek
Enigmatis: Duchy Maple Creek

Przygodowe 29 marca 2013

Detektywistyczna gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę prywatnego detektywa, który w tytułowym miasteczku próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę. Deweloperzy ze studia Artifex Mundi zadbali o pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę oraz klimatyczną oprawę audio-wizualną.

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny
Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Przygodowe 14 listopada 2013

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

Five Nights at Freddy's 4
Five Nights at Freddy's 4

Przygodowe prace wstrzymane

Czwarta i zgodnie z zapowiedziami ostatnia odsłona oryginalnego cyklu horrorów, za którego powstanie odpowiada niezależny twórca Scott Cawthon. Gra korzysta z nieznacznie tylko zmodyfikowanych rozwiązań serii, pozwalając graczom poznać kolejne mrożące krew w żyłach sekrety wplecionej w rozgrywkę fabuły.

Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo
Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo

Przygodowe 7 listopada 2016

Przygodówka wzbogacona elementami gry typu HOPA, w której wcielamy się w rolę młodej adeptki alchemii. Zadaniem, jakie na nas czeka, jest rozwiązanie zagadki tajemniczego zaginięcia jej rodziny, stawienie czoła enigmatycznemu mścicielowi oraz przywrócenie dawnego ładu i porządku w całym królestwie.

Szmaragdowa Dama
Szmaragdowa Dama

Przygodowe 17 lutego 2016

The Emerald Maiden: Symphony of Dreams to opracowana z myślą o systemie Windows Phone casualowa gra przygodowa, w której eksplorujemy podwodny kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek logicznych oraz odnajdywaniu na ekranach dobrze ukrytych obiektów.

Modern Tales: Czas postępu
Modern Tales: Czas postępu

Przygodowe 26 października 2017

Casualowa gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy warszawskiego studia Orchid Games z firmą Artifex Mundi. Wcielamy się w postać Emily Patterson - córki naukowca porwanego przez nieznaną siłę. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie własnego śledztwa i pokrzyżowanie niecnych planów porywacza.

Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy
Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy

Przygodowe 21 marca 2016

Gra Vampire Legends: The True Story of Kisilova (w polskiej wersji znana jako Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy) to dostępna na Windows Phone casualowa przygodówka, której fabuła zainspirowana została historyczną sprawą rzekomego wampiryzmu w osiemnastowiecznym serbskim miasteczku. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek i przechodzeniu wyzwań z ukrytymi obiektami.

Łowca Demonów 3: Objawienie
Łowca Demonów 3: Objawienie

Przygodowe 28 listopada 2016

Trzecia odsłona cyklu casualowych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami. Znana z poprzednich części serii bohaterka zostaje wezwana do pomocy w śledztwie, którego stawką jest życie zaginionego dziecka. Zagłębiając się w sprawę odkrywa, że kryje się za nią jakaś złowroga siła, a niezwykłe wydarzenia mogą mieć związek z jej własnym, okrytym tajemnicą pochodzeniem.

Decay: The Mare
Decay: The Mare

Przygodowe 11 marca 2014

Zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa, stanowiąca kontynuację niezależnej, epizodycznej przygodówki Decay. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który pragnąc uporać się z uzależnieniem od narkotyków, trafia do tajemniczego ośrodka Reaching Dreams. Niestety, już podczas pierwszej nocy coś idzie nie tak i nasz bohater trafia w sam środek koszmaru, zmuszony do eksploracji mrocznych pomieszczeń i rozwiązywania serii zagadek.

Lost Echo
Lost Echo

Przygodowe 18 czerwca 2014

Gra przygodowa, której akcja toczy się w świecie osadzonym w niedalekiej przyszłości. W produkcji wcielamy się w niejakiego Grega, którego dziewczyna o imieniu Chloe znika w tajemniczych okolicznościach. Jej poszukiwania wiążą się z koniecznością prowadzenia licznych rozmów, lokalizowania wskazówek i rozwiązywania łamigłówek.

Mroczne Arkana: Carnival
Mroczne Arkana: Carnival

Przygodowe 8 lipca 2014

Casualowa przygodówka wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz wciela się w rolę detektywa, a jego zadaniem jest odnalezienie młodej matki, która zaginęła w lunaparku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi do odkrycia alternatywnego świata rozciągającego się za lustrem i paktu zawartego z siłami zła. Rozgrywka łączy zagadki typu ukryte przedmioty z pomysłowymi łamigłówkami.

Mroczne Legendy
Mroczne Legendy

Przygodowe 10 lipca 2014

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia. Krok po kroku dziewczyna poznaje prawdę o sobie oraz swojej rodzinie i przekonuje się, że ponure legendy niekiedy stają się rzeczywistością.

Finding Teddy
Finding Teddy

Przygodowe 14 grudnia 2013

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Aby ratować zabawkę, bohaterka podąża śladem potwora do fantastycznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości.

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek
9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek

Przygodowe 23 grudnia 2013

Casualowa przygodówka z zagadkami typu hidden objects (ukryte przedmioty) oraz logicznymi łamigłówkami. Akcja tytułu toczy się w latach 50. XX wieku. Gracz wciela się w postać specjalizującej się w paranormalnych śledztwach pani detektyw, która na prośbę przyjaciółki przyjeżdża do skrywającego mroczne sekrety miasteczka – Serpent Creek. Tytuł wyprodukowany został przez studio Tap It Games.

Mordercza Układanka
Mordercza Układanka

Przygodowe 31 października 2014

Toymaker to casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Adventure Puzzle), stworzona przez studio deweloperskie Grey Wizard Innovative. Gracze mają okazję rozwikłać zagadkę serii morderstw młodych kobiet i schwytać zabójcę, który na miejscu zbrodni zostawia niezwykłe zabawki.

Draw a Stickman: EPIC 2
Draw a Stickman: EPIC 2

Przygodowe 9 lipca 2015

Kontynuacja nietypowej gry przygodowej, w której za pomocą specjalnych, magicznych ołówków samodzielnie rysujemy rozmaite przedmioty, niezbędne do rozwiązywania zagadek oraz walki. Tym razem stworzona przez nas para bohaterów musi stawić czoła złu, które opanowało pewną bajkową krainę.

Szepty w Mroku: Statek Widmo
Szepty w Mroku: Statek Widmo

Przygodowe 11 sierpnia 2014

Casualowa gra przygodowa typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Moonrise Interactive. Akcja toczy się u schyłku XIX wieku, zaś gracz wciela się w rolę detektyw, która poproszona została o wyjaśnienie sprawy zaginięcia załogi i ładunku statku przepływającego nieopodal nadbrzeżnego miasta Port Providence.

9 Clues 2: The Ward
9 Clues 2: The Ward

Przygodowe 10 listopada 2015

9 Clues 2: The Ward to druga odsłona wykreowanej przez zespół Tap It Games casualowej serii przygodowej z zagadkami typu hidden object. Wcielamy się w będącą prywatnym detektywem kobietę, która musi rozwiązać zagadkę morderstw w ponurym przytułku dla obłąkanych. Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i odnajdywaniu ukrytych przedmiotów.

W Trybach Tajemnic
W Trybach Tajemnic

Przygodowe 3 stycznia 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

Violett
Violett

Przygodowe 3 marca 2014

Violett to przygodówka z interfejsem typu point & click, wyprodukowana przez gdyńską firmę Forever Entertainment. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniej bohaterce, która przedostała się do alternatywnego, magicznego świata, w walce z Pajęczą Królową i powrocie do domu.

Draw a Stickman: EPIC
Draw a Stickman: EPIC

Przygodowe 28 lutego 2013

Draw a Stickman: EPIC jest grą o specyficznej oprawie wizualnej i równie nietypowej mechanice rozgrywki. W trakcie przygody gracz musi przejść przez kilkanaście różnych poziomów, w których czekają na niego pułapki, łamigłówki oraz groźne stworzenia.

Miś Uszatek: Przygoda w Górach
Miś Uszatek: Przygoda w Górach

Przygodowe 19 marca 2014

Kolejna gra z najpopularniejszym polskim misiem w roli głównej. Tym razem nasz bohater pomaga swojemu wujkowi, malarzowi Ignacemu, ukończyć obraz. W tym celu podróżuje po górach fotografując przyrodę i ucząc się jednocześnie podstaw sztuki, mieszania kolorów i rozpoznawania kształtów.

Agent Walker: Tajemnicza Przygoda
Agent Walker: Tajemnicza Przygoda

Przygodowe 30 sierpnia 2016

Osadzona w realiach II wojny światowej gra przygodowa z ukrytymi obiektami. Wcielamy się w postać tytułowej agentki Walker, która musi odnaleźć i zniszczyć mistyczny artefakt zwany Włócznią Przeznaczenia, zanim przeciwnik zdoła wykorzystać jego magiczną moc, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.