Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Gry Przygodowe Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku przygodowe na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Win Phone
Przygodowe
Tematyki
Czas
Enigmatis: The Mists of Ravenwood
Enigmatis: The Mists of Ravenwood

Przygodowe 29 maja 2014

Kontynuacja wydanej w 2011 roku casualowej przygodówki Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Wcielając się w rolę detektyw tropiącej złego kaznodzieję, gracz rusza na pomoc rodzinie Simsonów, która zaatakowana została przez mrocznego stwora nieopodal rezerwatu Ravenwood. Tytuł wyprodukowany został przez specjalizujące się w gatunku HOPA studio Artifex Mundi.

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny
Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Przygodowe 14 listopada 2013

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek
9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek

Przygodowe 23 grudnia 2013

Casualowa przygodówka z zagadkami typu hidden objects (ukryte przedmioty) oraz logicznymi łamigłówkami. Akcja tytułu toczy się w latach 50. XX wieku. Gracz wciela się w postać specjalizującej się w paranormalnych śledztwach pani detektyw, która na prośbę przyjaciółki przyjeżdża do skrywającego mroczne sekrety miasteczka – Serpent Creek. Tytuł wyprodukowany został przez studio Tap It Games.

Draw a Stickman: EPIC 2
Draw a Stickman: EPIC 2

Przygodowe 9 lipca 2015

Kontynuacja nietypowej gry przygodowej, w której za pomocą specjalnych, magicznych ołówków samodzielnie rysujemy rozmaite przedmioty, niezbędne do rozwiązywania zagadek oraz walki. Tym razem stworzona przez nas para bohaterów musi stawić czoła złu, które opanowało pewną bajkową krainę.

The Silent Age
The Silent Age

Przygodowe 22 kwietnia 2015

The Silent Age to opracowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych gra przygodowa, utrzymana w klimatach science-fiction. Gracze wcielają się w sprzątacza z lat 70-tych, który za pomocą wehikułu czasu próbuje powstrzymać mającą nastąpić cztery dekady później apokalipsę.

9 Clues 2: The Ward
9 Clues 2: The Ward

Przygodowe 10 listopada 2015

9 Clues 2: The Ward to druga odsłona wykreowanej przez zespół Tap It Games casualowej serii przygodowej z zagadkami typu hidden object. Wcielamy się w będącą prywatnym detektywem kobietę, która musi rozwiązać zagadkę morderstw w ponurym przytułku dla obłąkanych. Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i odnajdywaniu ukrytych przedmiotów.

Szepty w Mroku: Statek Widmo
Szepty w Mroku: Statek Widmo

Przygodowe 11 sierpnia 2014

Casualowa gra przygodowa typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Moonrise Interactive. Akcja toczy się u schyłku XIX wieku, zaś gracz wciela się w rolę detektyw, która poproszona została o wyjaśnienie sprawy zaginięcia załogi i ładunku statku przepływającego nieopodal nadbrzeżnego miasta Port Providence.

Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka
Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka

Przygodowe 11 września 2014

Trzecia odsłona serii casualowych przygodówek autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracze poznają dalsze losy Esther Ambrose, która wyrusza w kolejną podróż w czasie i przestrzeni, aby zapobiec nadciągającemu kataklizmowi. Produkcja bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych miłośnikom gatunku – zagadkach typu ukryte przedmioty oraz łamigłówkach w formie logicznych mini-gierek.

Mroczne Legendy 2
Mroczne Legendy 2

Przygodowe 17 lutego 2015

Druga część cyklu casualowych przygodówek Grim Legends, łączących motywy znanych baśni i legend z elementami horroru. Tym razem wcielamy się w postać uzdrowicielki, która zostaje wezwana do dotkniętej dziwną przypadłością królowej. Aby odkryć sekret władczyni i zdjąć tajemniczą klątwę, będziemy musieli udać się do zrujnowanego Królestwa Łabędzi.

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki

Przygodowe 8 lutego 2013

Przygodówka typu „ukryte obiekty”, w której wybieramy się do tajemniczego i zapomnianego świata piratów. Bohaterka gry rusza w pościg za nieumarłym kapitanem, aby uratować swoją córkę. Gra łączy tradycyjne przeszukiwanie lokacji z minigierkami i interaktywnymi scenkami. Duże wrażenie robią ręcznie malowane, niezwykle szczegółowe tła.

Lost Echo
Lost Echo

Przygodowe 18 czerwca 2014

Gra przygodowa, której akcja toczy się w świecie osadzonym w niedalekiej przyszłości. W produkcji wcielamy się w niejakiego Grega, którego dziewczyna o imieniu Chloe znika w tajemniczych okolicznościach. Jej poszukiwania wiążą się z koniecznością prowadzenia licznych rozmów, lokalizowania wskazówek i rozwiązywania łamigłówek.

Violett
Violett

Przygodowe 3 marca 2014

Violett to przygodówka z interfejsem typu point & click, wyprodukowana przez gdyńską firmę Forever Entertainment. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniej bohaterce, która przedostała się do alternatywnego, magicznego świata, w walce z Pajęczą Królową i powrocie do domu.

Agent Walker: Tajemnicza Przygoda
Agent Walker: Tajemnicza Przygoda

Przygodowe 30 sierpnia 2016

Osadzona w realiach II wojny światowej gra przygodowa z ukrytymi obiektami. Wcielamy się w postać tytułowej agentki Walker, która musi odnaleźć i zniszczyć mistyczny artefakt zwany Włócznią Przeznaczenia, zanim przeciwnik zdoła wykorzystać jego magiczną moc, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Enigmatis 3: Cień Karkhali
Enigmatis 3: Cień Karkhali

Przygodowe 11 sierpnia 2016

Trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, rozwijanych przez rodzime studio Artifex Mundi. Znana z poprzednich części para bohaterów podąża śladem demonicznego Kaznodziei na sam dach świata, odwiedzając góry Karakorum oraz położone tam lokacje, zainspirowane kulturą Chin oraz Dalekiego Wschodu.

Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo
Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo

Przygodowe 7 listopada 2016

Przygodówka wzbogacona elementami gry typu HOPA, w której wcielamy się w rolę młodej adeptki alchemii. Zadaniem, jakie na nas czeka, jest rozwiązanie zagadki tajemniczego zaginięcia jej rodziny, stawienie czoła enigmatycznemu mścicielowi oraz przywrócenie dawnego ładu i porządku w całym królestwie.

Floppy Ear: Kayaking
Floppy Ear: Kayaking

Przygodowe 25 marca 2014

Kontynuacja cyklu gier z sympatycznym misiem – bohaterem kultowego serialu animowanego. Uczestnicząc w spływie kajakowym, Miś Uszatek postanawia dać nauczkę apodyktycznemu Panu Sumowi. Przy tej okazji uczestniczy w szeregu mini-gierek, sprawdzających zdolności matematyczne, koordynację wzrokowo-słuchową, logiczne myślenie i spostrzegawczość dziecka.

W Trybach Tajemnic
W Trybach Tajemnic

Przygodowe 3 stycznia 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

Łowca Demonów: Kroniki z otchłani
Łowca Demonów: Kroniki z otchłani

Przygodowe 27 marca 2015

Demon Hunter: Chronicles from Beyond to opracowana z myślą o systemie Windows Phone przygodówka wzbogacona elementami casualowego gatunku hidden object. Kampania toczy się na krótko przed II wojną światową, a scenariusz opowiada o dziewczynie polującej na demona, który przedostał się do świata śmiertelników.

Szmaragdowa Dama
Szmaragdowa Dama

Przygodowe 17 lutego 2016

The Emerald Maiden: Symphony of Dreams to opracowana z myślą o systemie Windows Phone casualowa gra przygodowa, w której eksplorujemy podwodny kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek logicznych oraz odnajdywaniu na ekranach dobrze ukrytych obiektów.

Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy
Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy

Przygodowe 21 marca 2016

Gra Vampire Legends: The True Story of Kisilova (w polskiej wersji znana jako Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy) to dostępna na Windows Phone casualowa przygodówka, której fabuła zainspirowana została historyczną sprawą rzekomego wampiryzmu w osiemnastowiecznym serbskim miasteczku. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek i przechodzeniu wyzwań z ukrytymi obiektami.

Mordercza Układanka
Mordercza Układanka

Przygodowe 31 października 2014

Toymaker to casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Adventure Puzzle), stworzona przez studio deweloperskie Grey Wizard Innovative. Gracze mają okazję rozwikłać zagadkę serii morderstw młodych kobiet i schwytać zabójcę, który na miejscu zbrodni zostawia niezwykłe zabawki.

Tajemnice Czasu 2
Tajemnice Czasu 2

Przygodowe 28 lipca 2014

Druga odsłona cyklu gier logiczno-przygodowych, autorstwa polskiego studia deweloperskiego Artifex Mundi. Fabuła gry przedstawia losy młodej, londyńskiej guwernantki, która podróżując w czasie musi wyjaśnić tajemnicę swego pochodzenia i stawić czoła przebiegłej wiedźmie.

Finding Teddy
Finding Teddy

Przygodowe 14 grudnia 2013

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Aby ratować zabawkę, bohaterka podąża śladem potwora do fantastycznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości.

Draw a Stickman: EPIC
Draw a Stickman: EPIC

Przygodowe 28 lutego 2013

Draw a Stickman: EPIC jest grą o specyficznej oprawie wizualnej i równie nietypowej mechanice rozgrywki. W trakcie przygody gracz musi przejść przez kilkanaście różnych poziomów, w których czekają na niego pułapki, łamigłówki oraz groźne stworzenia.