Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Postapokalipsa - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce postapokalipsa na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji11 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG8 Strategiczne12 Przygodowe11
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO2
RAGE
RAGE

Akcji 17 listopada 2010

Rage to pierwsza od 1996 roku gra firmy id Software, która powstała w oparciu o zupełnie nową markę. Na czele zespołu odpowiedzialnego za jej produkcję stał John Carmack, współtwórca serii Doom oraz Quake.

Fallout Shelter
Fallout Shelter

Strategiczne 15 czerwca 2015

Darmowa gra strategiczno-ekonomiczna osadzona w uniwersum Fallouta. Podczas zabawy przejmujemy rolę zarządcy schronu, w którym mieszkają rożni ludzie. W trakcie rozgrywki należy dbać o rozbudowę lokacji, pożywienie itd.

The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Final Season
The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Final Season

Przygodowe październik 2018

Finałowy sezon serii gier przygodowych The Walking Dead: A Telltale Games Series. Tym razem deweloperzy postanowili ponownie skupić się na Clementine, prezentując jej ostatnie przygody w świecie opanowanym przez zombie.

Walking Dead: The Game
Walking Dead: The Game

Przygodowe 25 lipca 2012

Walking Dead: The Game to stworzona przez studio Telltale Games gra przygodowa z rodzaju point'n'click bazująca na popularnym serialu telewizyjnym oraz komiksach autorstwa Roberta Kirkmana. Gracze kierują poczynaniami jednego z nielicznych ludzi, którzy oparli się epidemii zamieniającej wszystkich w krwiożercze zombie. Aby przetrwać muszą stawić czoła żywym trupom oraz nie przebierającym w środkach ocalałym, którzy zrobią wszystko by przetrwać. Rozgrywka polega głównie na prowadzeniu dialogów z bohaterami niezależnymi, eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

60 Seconds! Atomic Adventure
60 Seconds! Atomic Adventure

Strategiczne 22 września 2016

Nietypowa gra survivalowa wyprodukowana przez poznański zespół Robot Gentleman. W grze staramy się utrzymać przy życiu typową amerykańską rodzinę, w świecie zniszczonym wojną atomową. Nasi podopieczni żyją w schronie, dysponując bardzo ograniczonymi zapasami lekarstw i pożywienia.

Overland
Overland

Strategiczne sierpień 2018

Overland to opracowana z myślą o iOS taktyczna strategia z turowym systemem rozgrywki. Produkcja kładzie nacisk na elementy survivalowe, pozwalając na dowodzenie niewielką grupą ludzi podróżujących samochodem przez kontynent, który padł ofiarą kataklizmu.

Dead Rivals
Dead Rivals

RPG 11 kwietnia 2018

Gra MMO akcji, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. W trakcie zabawy nie tylko wykonujemy rozmaite zadania, lecz także stawiamy czoła hordom żywych trupów – nic nie stoi również na przeszkodzie, by stanąć do walki z innymi graczami lub zewrzeć z nimi sojusz i realizować wspólne cele.

Mad World
Mad World

RPG 2018

Osadzona w postapokaliptycznym świecie, dwuwymiarowa gra MMORPG, dedykowana urządzeniom mobilnym oraz komputerom PC – także w wersji przeglądarkowej. Produkcja jest oparta o popularny w przypadku podobnych tytułów model F2P z mikropłatnościami i została zaprojektowana z myślą o rozgrywce cross-platformowej.

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Przygodowe 21 grudnia 2016

Trzecia pełnoprawna seria popularnego cyklu epizodycznych gier przygodowych, bazujących na kultowej komiksowo-filmowej marce The Walking Dead. Pod względem mechaniki gra nie odbiega od rozwiązań znanych z poprzednich odsłon serii, kładąc ponownie szczególny nacisk na konieczność częstego dokonywania wyborów moralnych, będących głównym czynnikiem kształtującym fabułę. Nowością w kwestii technicznej jest system przenoszenia zapisów stanu gry między platformami.

Bastion
Bastion

RPG 29 sierpnia 2012

Bastion to utrzymana w konwencji RPG akcji opowieść o chłopcu, który próbuje zbudować bezpieczne schronienie dla siebie i bliskich w świecie zniszczonym przez katastrofę. Zabawa polega głównie na przemierzaniu świata i walce z zamieszkującymi go potworami. Cechą wyróżniającą grę jest przepiękna, kreskówkowa grafika ukazana w rzucie izometrycznym.

Borderlands Legends
Borderlands Legends

Akcji 31 października 2012

Poboczna odsłona serii Borderlands, przygotowana z myślą o użytkownikach mobilnych. W grze stajemy na czele 4-osobowej drużyny bohaterów, znanych z pierwszej części cyklu i podczas kolejnych misji rozprawiamy się z falami rozmaitych przeciwników, takimi jak gangi i zmutowane zwierzęta.

Radiation City
Radiation City

Akcji 24 sierpnia 2017

Radiation City to opracowana z myślą o systemie iOS pierwszoosobowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja pozwala zwiedzać duży otwarty świat, składający się z miasta Prypeć i okolic, w tym rejonów wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Rozgrywka ma lekko survivalowy charakter, więc poza walką z mutantami i żołnierzami musimy także gromadzić surowce i konstruować przedmioty.

Metro 2033: Wojny
Metro 2033: Wojny

Strategiczne 18 września 2014

Turowa gra strategiczna, utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja powstała na bazie popularnej prozy rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, aczkolwiek snuta opowieść rozgrywa się niejako obok historii znanej z powieści. W grze ważną rolę odgrywa odkrywanie i przejmowanie kolejnych stacji metra, a także wyposażanie ich w niezbędną infrastrukturę.

Attack on Titan Mobile
Attack on Titan Mobile

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Attack on Titan Mobile to opublikowana na system iOS mobilna gra akcji, oparta na licencji popularnej japońskiej serii komiksowej zatytułowanej Atak Tytanów. Podczas zabawy gracze muszą walczyć z potworami przypominającymi pokracznych, ale gigantycznych ludzi. Mechanika łączy elementy produkcji typu runner z bardziej rozbudowanym systemem sterowania, typowym dla zręcznościówek.

Dead Rising Mobile
Dead Rising Mobile

Akcji 9 grudnia 2010

Mobilna edycja trzecioosobowej gry akcji, znanej z konsoli Xbox 360. W grze wcielamy się w postać fotoreportera, który w poszukiwaniu sensacji trafia do centrum handlowego opanowanego przez zombie. Bohater zmuszony jest do walki z hordami przeciwników przy użyciu wszystkiego, co wpadnie mu pod rękę. Fabuła gry zasadniczo pokrywa się z konsolowym pierwowzorem, jednak sama mechanika rozgrywki została uproszczona pod kątem urządzeń mobilnych.

Nowhere Prophet
Nowhere Prophet

RPG wrzesień 2018

Dwuwymiarowy, postapokaliptyczny roguelike, wyróżniający się turowym systemem walki inspirowanym karciankami. W produkcji stajemy na czele grupy wędrowców, przemierzających zniszczony świat w poszukiwaniu mitycznej Krypty - ostatniego bezpiecznego schronienia, stanowiącego jednocześnie ostoję technologicznego rozwoju.

The Sun: Origin
The Sun: Origin

RPG 21 października 2017

The Sun to opracowane z myślą o systemie iOS RPG akcji. Gracz trafia do postapokaliptycznej przyszłości i musi eksplorować pustynny świat pełen gangów i mutantów, podejmując się wykonywania różnorodnych zadań. Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a walka ma mocno zręcznościowy charakter.

Hero Hunters
Hero Hunters

Akcji 1 lutego 2018

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych sieciowa strzelanka TPP z elementami RPG. Tytuł oferuje różne tryby gry (m.in. PvP, kooperacyjny, single player). Produkcja zawiera obszerną listę bohaterów – do każdego starcia możemy wybrać kilku z nich.

Skyhill
Skyhill

RPG 8 września 2016

Skyhill to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS survivalowa gra RPG. Gracz wciela się w mieszkańca luksusowego apartamentu na ostatnim piętrze hotelu, w którym wszyscy pozostali goście i obsługa zamienili się w krwiożercze potwory. Naszym zadaniem jest dotarcie na parter, co wymaga gromadzenia pożywienia i wody, konstruowania przedmiotów, naprawiania systemów hotelu oraz walki z mutantami.

Death Road to Canada
Death Road to Canada

Akcji 23 marca 2017

Przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez studio Rocketcat Games. W Death Road to Canada eliminujemy chmary zombie, tym razem jednak cała historia potraktowana została z dużą dawką humoru. Naszym zadaniem jest pokonanie trasy z Florydy do Ontario w Kanadzie i przeżycie w świecie opanowanym przez żywe trupy. W takich warunkach nie da się długo przetrwać bez pomocy, więc ważnym aspektem gry jest stworzenie drużyny i utrzymanie w niej pozytywnej atmosfery.

Sheltered
Sheltered

Strategiczne 25 października 2017

Survivalowa gra strategiczna utrzymana w postapokaliptycznej stylistyce. W trakcie zabawy musimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo 4-osobowej rodziny, ukrywającej się w podziemnym schronie po katastrofie nuklearnej. Do naszych obowiązków należy dbanie o zapasy jedzenia, picia i leków, a także stan techniczny kryjówki. Podczas wędrówek na powierzchnię spotykamy zarówno innych ocalałych, jak i krwiożercze monstra oraz desperatów, gotowych na wszystko w imię przetrwania.

Rebuild 3: Gangs of Deadsville
Rebuild 3: Gangs of Deadsville

Strategiczne 3 września 2015

Rebuild 3: Gangs of Deadsville to dostępna na urządzenia z systemem iOS strategia turowa, w której naszym zadaniem jest zarządzanie miasteczkiem w świecie zniszczonym przez wybuch epidemii zombie. Podczas zabawy musimy zadbać o przeżycie ludności, odzyskiwać kolejne dzielnice, a także bronić się przed atakami żywych trupów oraz innych grup ocalonych.

Last Empire - War Z: Strategy
Last Empire - War Z: Strategy

Strategiczne 4 grudnia 2015

Mobilna gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest powołanie do życia postapokaliptycznego imperium. Jest to o tyle trudne, że w realizacji misji przeszkadzają wałęsające się po świecie hordy krwiożerczych zombie. Produkcja dystrybuowana jest w modelu free-to-play.

Neuroshima Hex
Neuroshima Hex

Strategiczne 17 września 2010

Adaptacja polskiej gry planszowej z 2005 roku, opracowanej przez Michała Oracza i osadzonej w uniwersum popularnego systemu fabularnego Neuroshima. Przewidziana dla 2-4 osób rozgrywka sprowadza się do toczenia pojedynków między czterema zwaśnionymi armiami, różniącymi się odmiennymi możliwościami taktycznymi. Zabawa toczy się w systemie turowym na specjalnej planszy, złożonej z 19 heksagonalnych pól.