Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji1 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG3 Strategiczne5 Przygodowe5
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Sunless Sea
Sunless Sea

Strategiczne 22 marca 2017

Sunless Sea to opracowana przez zespół Failbetter Games hybryda gatunków strategii i RPG, w której wcielamy się w kapitana statku parowego eksplorującego podziemny ocean zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i przez fantastyczne potwory.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 10 listopada 2016

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG 2018

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

Noblemen: 1896
Noblemen: 1896

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Noblemen: 1896 to opracowana z myślą o systemie iOS steampunkowa strategia wzbogacona silnymi elementami strzelankowymi. Gracz prowadzi swoją frakcję podczas wojny, szkoląc armie i podbijając terytoria. W trakcie bitew przejmuje kontrolę nad pojedynczym bohaterem i samodzielnie walczy z wrogami, jednocześnie wydając rozkazy jednostkom sojuszniczym.

Steamburg
Steamburg

Przygodowe 2018

Kontynuacja pozytywnie przyjętej przygodówki Steampunker autorstwa rodzimego studia Telehorse. Akcja gry osadzona została w tym samym uniwersum, a my wcielamy się ponownie w postać Vincenta, walczącego z inwazją robotów z kosmosu. W przeciwieństwie do poprzedniczki, akcja gry ukazana została w perspektywie izometrycznej, a grafika zrealizowana w pełnym trójwymiarze. Rozgrywka koncentruje się w głównej mierze na elementach logicznych, a naszym zadaniem jest wpędzanie w pułapkę ścigających bohatera robotów.

Steampunker
Steampunker

Przygodowe 1 lipca 2014

Inspirowana twórczością klasyków literatury fantastycznej polska przygodówka point-and-click, utrzymana w stylistyce steampunku. Wcielamy się w zwykłego, niczym nie wyróżniającego się bohatera imieniem Vincent, który z dnia na dzień staje się ostatnią nadzieją ludzkości w walce z inwazją kosmitów. Rozgrywka łączy eksplorację i poszukiwanie przedmiotów z licznymi minigrami logicznymi oraz elementami zręcznościowymi.

Flockers
Flockers

Logiczne 7 stycznia 2015

Gra logiczna, będąca klonem popularnej serii Lemmings. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie pędzącego przed siebie stadka owiec przez pełne niebezpieczeństw i pułapek poziomy. Za produkcję gry odpowiadają twórcy serii Worms ze studia Team 17.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Osadzona w steampunkowych klimatach dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa rodzimego studia iFun4All. Wcielamy się w rolę mechanicznego ptaka, którego zadaniem jest dostarczanie sekretnych wiadomości pocztowych. Zabawa sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji i unikania czyhających na nas niebezpieczeństw, wykorzystując zdolność teleportacji oraz inne power-upy.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 2019

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Trulon: The Shadow Engine
Trulon: The Shadow Engine

RPG 29 kwietnia 2015

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Zabawa sprowadza się do eksploracji, prowadzenia rozmów z postaciami niezależnymi oraz walki z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie specjalnymi kartami – im bogatsza jest zebrana talia, tym szerszy wachlarz taktyk bojowych można wykorzystać.

Cloud Chasers
Cloud Chasers

Akcji 15 października 2015

Cloud Chasers to opracowany z myślą o mobilnym systemie iOS survivalowy sandbox. Gracz kieruje ojcem i córką, którzy próbują przedrzeć się przez pięć potężnych i wygenerowanych losowo pustyń. Podczas zabawy musimy szukać pożywienia i wody, unikać zagrożeń oraz podejmować ciężkie decyzje podczas wydarzeń losowych.

80 Days
80 Days

Przygodowe 31 lipca 2014

Strategiczno-przygodowa gra tekstowa, zainspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne'a W 80 Dni Dookoła Świata. W grze wcielamy się w postać służącego Phileasa Fogga imieniem Passepartout, a naszym zadaniem jest zadbać o to, aby nasz pracodawca wygrał lukratywny zakład poprzez planowanie wszystkich elementów tytułowej podróży.

Steampunk Tower
Steampunk Tower

Strategiczne 10 października 2013

Steampunk Tower to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS strategia tower defense. Naszym zadaniem jest obrona wieży przed atakami wojsk. W tym celu stawiamy na jej balkonach automatyczne działka strażnicze i ulepszamy technologie.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 6 lutego 2014

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Clockwork Tales: Of Glass and Ink

Przygodowe 30 stycznia 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

Detective Dixie: The Revenge of Wishteria
Detective Dixie: The Revenge of Wishteria

Przygodowe 13 czerwca 2015

Detective Dixie and the Revenge of Wishteria to wydana na iOS detektywistyczna przygodówka. Zadaniem gracza jest rozwiązanie serii tajemniczych spraw. W tym celu przeprowadzamy śledztwa, gromadzimy dowody, przesłuchujemy świadków oraz podejrzanych, a na samym końcu musimy przekonać policję do dokonania aresztowania.