Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksperymentalne/artystyczne - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Po premierze 55 Przed premierą 6
iOS
eksperymentalne/artystyczne
Czas
Akcji1 Zręcznościowe12
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe25
Sportowe
Wyścigi
Symulacje5 Logiczne18
Towarzyskie
MMO
To the Moon
To the Moon

Przygodowe 10 maja 2017

To the Moon, to przygodówka łącząca elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Grę stworzyło niezależne studio Freebird Games, znane z takich produkcji jak Do You Remember My Lullaby? czy Quintessence: The Blighted Venom.

Papers, Please
Papers, Please

Logiczne 12 grudnia 2014

Papers, Please to gra logiczna autorstwa Lucasa Pope’a. Pozwala ona na wcielenie się w urzędnika służby celnej komunistycznej republiki. Naszym zadaniem jest analizowanie wniosków o pozwolenia na wjazd do kraju w oparciu o analizę dokumentów i baz danych.

My Child Lebensborn
My Child Lebensborn

Symulacje 18 maja 2018

Nietypowa produkcja, która stawia gracza w roli opiekuna adoptowanego dziecka. Akcja toczy się w Norwegii, w latach 50-tych XX wieku. Maluch, którym się opiekujemy, to tzw. Lebensborn – dziecko, które przyszło na świat w ramach specjalnego programu mającego zwiększyć liczebność Aryjczyków na świecie i jest powszechnie poniżane w związku z faktem posiadania niemieckiego ojca.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Night in the Woods
Night in the Woods

Przygodowe 2018

Pełna nostalgii gra przygodowa z elementami platformowymi. Wcielamy się w postać Mae, która po przerwaniu studiów powraca w rodzinne strony, aby odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Szybko dostrzega, że zarówno miasto, jak i ludzie nie są już tacy, jakimi ich zapamiętała. Bazując na prostej mechanice rozgrywki, autorzy poruszają w swej produkcji ważkie tematy przemijania i szukania własnej drogi w życiu.

Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons

Przygodowe 22 października 2015

Baśniowa gra przygodowo-zręcznościowa, za której powstanie odpowiada szwedzkie studio Starbreeze, znane z takich tytułów jak Kroniki Riddicka, czy Syndicate. Produkcja opowiada o dwóch braciach przemierzających malownicze krainy w poszukiwaniu lekarstwa dla chorego ojca. Podczas gry kontrolujemy równocześnie obie postacie, a większość stawianych przed nami wyzwań wymaga ich ścisłej współpracy.

Monument Valley
Monument Valley

Logiczne 3 kwietnia 2014

Gra logiczna, w której prowadzimy niemą księżniczkę Idę przez surrealistyczny śwat tytułowych monumentów, pomagając jej poprzez manipulowanie otoczeniem i tworzenie iluzji optycznych. Monument Valley wyróżnia się artystyczną, minimalistyczną oprawą graficzną, inspirowaną japońskim malarstwem i malowidłami Mauritsa Cornelisa Eschera.

Sky: Light Awaits
Sky: Light Awaits

Przygodowe listopad 2018

Kolejna artystyczna produkcja w dorobku studia thatgamecompany. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata i podejmujemy się jego eksploracji. Tytuł przeznaczony jest przede wszystkim do wspólnej rozgrywki z innymi osobami.

Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

Her Story
Her Story

Przygodowe 24 czerwca 2015

Her Story to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS policyjna przygodówka. Cała zabawa toczy się na wirtualnym starym pececie, mającym dostęp do wielogodzinnych zapisów przesłuchania pewnej kobiety. Analizując jej zeznania, musimy odkryć prawdę stojącą za zaginięciem jej męża

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 28 lutego 2018

Kontynuacja oryginalnej produkcji niezależnej, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną poprzez historię gier wideo. Styl rozgrywki oraz oprawa graficzna zmieniają się w miarę postępów fabuły, czerpiąc inspiracje z wielu kultowych tytułów oraz mnogości gatunków gier.

The Room
The Room

Logiczne 12 września 2012

Oryginalna gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click oraz gier typu hidden object. Zadaniem gracza w The Room jest odkrycie tajemnic sejfu znajdującego się w środku tytułowego pokoju, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania kolejnych zagadek logicznych, uruchamianiu rozmaitych mechanizmów i poszukiwaniu przedmiotów.

White Night
White Night

Przygodowe 15 listopada 2017

Inspirowany pierwszą odsłoną kultowego Alone in the Dark oraz twórczością Alfreda Hitchcocka, trzecioosobowy survival horror zrealizowany w artystycznej, czarno-białej oprawie graficznej. Jego akcja toczy się w latach 30-tych XX-wieku w kryjącej mroczną przeszłość starej posiadłości. Uwięziony w jej wnętrzu bohater musi odkryć sekrety domu i przetrwać, rozwiązując szereg zagadek bazujących na mechanice światła i cienia.

Icycle: On Thin Ice
Icycle: On Thin Ice

Zręcznościowe 27 listopada 2013

Oryginalna surrealistyczna platformówka, osadzona w postapokaliptycznych realiach Ziemi po lodowej apokalipsie. Wcielamy się w postać nagiego mężczyzny w meloniku, który przemierza świat na staromodnym, dwukołowym rowerku. W niezwykłym świecie na bohatera czeka cała masa wymyślnych pułapek, których pokonanie wymagać będzie zręczności i umiejętności błyskawicznego myślenia.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 15 maja 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

Monument Valley 2
Monument Valley 2

Logiczne 30 maja 2017

Kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku. W grze kierujemy dwiema postaciami - matką i jej córką - które podróżują po fantastycznym, pełnym sekretów świecie, po drodze rozwiązując mniej i bardziej skomplikowane zagadki.

Homo Machina
Homo Machina

Logiczne 17 maja 2018

Dwuwymiarowa gra, w której poruszamy się po… ludzkim ciele, ukazanym jako olbrzymia, zmechanizowana fabryka. Ta pełna humoru produkcja jest inspirowana m.in. medycznymi ilustracjami dr Fritza Kahna.

ICEY
ICEY

Akcji 19 października 2017

Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up, w której zastosowano ciekawy sposób prowadzenia fabuły. Podczas zabawy cały czas towarzyszy nam narrator, przeprowadzający nas przez kolejne lokacje. Gracze mogą się mu jednak przeciwstawiać, szukając odpowiedzi m.in. na proste pytanie - dlaczego w ogóle słuchają jego głosu?

The Sailor's Dream
The Sailor's Dream

Przygodowe 5 listopada 2014

The Sailor’s Dream to gra przygodowa autorstwa zespołu Simogo. Produkcja koncentruje się wyłącznie na opowiadaniu ciekawej historii i pozbawiona jest tradycyjnych wyzwań logicznych lub zręcznościowych. Zamiast tego cała zabawa kryje się w odkrywaniu fragmentów narracji i próbach zrozumienia całej opowieści.

Prune
Prune

Logiczne 23 lipca 2015

Minimalistyczna gra logiczna w stylu zen. Celem zabawy jest przycinanie gałęzi drzewa w taki sposób, aby dotarło ono w miejsce o możliwie jak najlepszym nasłonecznieniu. Rozgrywkę utrudniają czyhające na roślinę przeszkody i inne niebezpieczeństwa.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP
Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Przygodowe 23 marca 2011

Opracowana przez studio Capybara Games klimatyczna przygodówka w stylu retro. Mechanika rozgrywki oparta została na interfejsie point-n-click, więc zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Dla urozmaicenia rozgrywki co pewien czas zdarzają się również proste sekwencje walki.

DEVICE 6
DEVICE 6

Przygodowe 17 października 2013

DEVICE 6 to wydana na system iOS nietypowa przygodówka studia Simogo, w której tekstowa narracja na ekranie nie tylko opisuje wydarzenia, ale także samo wizualne ułożenie liter i zdań na ekranie reprezentuje mapę eksplorowanego świata. Zabawa polega głównie na odnajdywaniu dróg do celu za pomocą tej nietypowej metody nawigacji oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Mountain
Mountain

Symulacje 1 lipca 2014

Trudna do jednoznacznego sklasyfikowania produkcja niezależna z pogranicza gry komputerowej i artystycznego eksperymentu. Zabawa ogranicza się do obserwowania wygenerowanej proceduralnie, wirtualnej góry i zachodzących na niej przemian. Gracze mogą jedynie zmieniać perspektywę widoku i korzystając z prostego wirtualnego pianina przyspieszać lub spowalniać bieg wydarzeń.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie kolorowych szkiców po dwuwymiarowej planszy – w ten sposób uzyskujemy sceny o kluczowym znaczeniu i tym samym możemy popchnąć akcję do przodu. Filarem zabawy jest rozwiązywanie zagadek i poznawanie owianej tajemnicą fabuły pełnej religijnej symboliki.