Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksperymentalne/artystyczne - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

iOS
eksperymentalne/artystyczne
Czas
Akcji
Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Papers, Please
Papers, Please

Logiczne 12 grudnia 2014

Papers, Please to gra logiczna autorstwa Lucasa Pope’a. Pozwala ona na wcielenie się w urzędnika służby celnej komunistycznej republiki. Naszym zadaniem jest analizowanie wniosków o pozwolenia na wjazd do kraju w oparciu o analizę dokumentów i baz danych.

Cotrio
Cotrio

Logiczne 7 marca 2018

Gra logiczna, na którą składa się ponad osiemdziesiąt zagadek opartych na manipulacji liczbami. W trakcie zabawy w Cotrio wypełniamy okrągłe pola przy pomocy trzech losowych cyfr w taki sposób, by suma dwóch pierwszych dała nam trzecią. Zmagania uatrakcyjnia obecność trzydziestu malowniczych scenerii, na których tle toczy się rozgrywka.

Sky
Sky

Przygodowe lipiec 2018

Kolejna artystyczna produkcja w dorobku studia thatgamecompany. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata i podejmujemy się jego eksploracji. Tytuł przeznaczony jest przede wszystkim do wspólnej rozgrywki z innymi osobami.

Night in the Woods
Night in the Woods

Przygodowe 2018

Pełna nostalgii gra przygodowa z elementami platformowymi. Wcielamy się w postać Mae, która po przerwaniu studiów powraca w rodzinne strony, aby odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Szybko dostrzega, że zarówno miasto, jak i ludzie nie są już tacy, jakimi ich zapamiętała. Bazując na prostej mechanice rozgrywki, autorzy poruszają w swej produkcji ważkie tematy przemijania i szukania własnej drogi w życiu.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 28 lutego 2018

Kontynuacja oryginalnej produkcji niezależnej, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną poprzez historię gier wideo. Styl rozgrywki oraz oprawa graficzna zmieniają się w miarę postępów fabuły, czerpiąc inspiracje z wielu kultowych tytułów oraz mnogości gatunków gier.

Gorogoa
Gorogoa

Logiczne 14 grudnia 2017

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie kolorowych szkiców po dwuwymiarowej planszy – w ten sposób uzyskujemy sceny o kluczowym znaczeniu i tym samym możemy popchnąć akcję do przodu. Filarem zabawy jest rozwiązywanie zagadek i poznawanie owianej tajemnicą fabuły pełnej religijnej symboliki.

Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

Monument Valley 2
Monument Valley 2

Logiczne 30 maja 2017

Kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku. W grze kierujemy dwiema postaciami - matką i jej córką - które podróżują po fantastycznym, pełnym sekretów świecie, po drodze rozwiązując mniej i bardziej skomplikowane zagadki.

Monument Valley
Monument Valley

Logiczne 3 kwietnia 2014

Gra logiczna, w której prowadzimy niemą księżniczkę Idę przez surrealistyczny śwat tytułowych monumentów, pomagając jej poprzez manipulowanie otoczeniem i tworzenie iluzji optycznych. Monument Valley wyróżnia się artystyczną, minimalistyczną oprawą graficzną, inspirowaną japońskim malarstwem i malowidłami Mauritsa Cornelisa Eschera.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 15 maja 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

The Room
The Room

Logiczne 12 września 2012

Oryginalna gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click oraz gier typu hidden object. Zadaniem gracza w The Room jest odkrycie tajemnic sejfu znajdującego się w środku tytułowego pokoju, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania kolejnych zagadek logicznych, uruchamianiu rozmaitych mechanizmów i poszukiwaniu przedmiotów.

Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons

Przygodowe 22 października 2015

Baśniowa gra przygodowo-zręcznościowa, za której powstanie odpowiada szwedzkie studio Starbreeze, znane z takich tytułów jak Kroniki Riddicka, czy Syndicate. Produkcja opowiada o dwóch braciach przemierzających malownicze krainy w poszukiwaniu lekarstwa dla chorego ojca. Podczas gry kontrolujemy równocześnie obie postacie, a większość stawianych przed nami wyzwań wymaga ich ścisłej współpracy.

Framed 2
Framed 2

Logiczne 14 czerwca 2017

Framed 2 to opracowana z myślą o systemie iOS gra logiczna utrzymana w klimacie noir. Wydarzenia w kampanii prezentowane są w postaci animowanych paneli komiksowych, które możemy dowolnie przestawiać i w ten sposób zmieniać przebieg każdej ze scen, aż do znalezienia sekwencji pozwalającej na przeżycie głównego bohatera.

ICEY
ICEY

Akcji 19 października 2017

Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up, w której zastosowano ciekawy sposób prowadzenia fabuły. Podczas zabawy cały czas towarzyszy nam narrator, przeprowadzający nas przez kolejne lokacje. Gracze mogą się mu jednak przeciwstawiać, szukając odpowiedzi m.in. na proste pytanie - dlaczego w ogóle słuchają jego głosu?

Ayo: A Rain Tale
Ayo: A Rain Tale

Zręcznościowe 31 stycznia 2018

Ayo: A Rain Tale to platformówka 2D, w której akcję obserwujemy z perspektywy bocznej. Opowieść rozgrywa się w okolicach Sahary. Główną bohaterką jest Ayo – młoda dziewczyna, która, podobnie jak wiele swoich rówieśniczek, pomaga w szukaniu życiodajnej wody dla swojej rodziny.

Rusty Lake Paradise
Rusty Lake Paradise

Przygodowe 11 stycznia 2018

Rusty Lake Paradise to przygodówka opracowana z myślą o systemie iOS. Gracz wciela się w syna zmarłej kobiety, który przybywa na rodzinną wyspę, dręczoną przez biblijne plagi. Zabawa sprowadza się głównie do eksploracji, prowadzenia rozmów oraz rozwiązywania zagadek.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP
Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Przygodowe 23 marca 2011

Opracowana przez studio Capybara Games klimatyczna przygodówka w stylu retro. Mechanika rozgrywki oparta została na interfejsie point-n-click, więc zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji w celu znalezienia wskazówek pomocnych przy rozwiązywaniu zagadek. Dla urozmaicenia rozgrywki co pewien czas zdarzają się również proste sekwencje walki.

Her Story
Her Story

Przygodowe 24 czerwca 2015

Her Story to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS policyjna przygodówka. Cała zabawa toczy się na wirtualnym starym pececie, mającym dostęp do wielogodzinnych zapisów przesłuchania pewnej kobiety. Analizując jej zeznania, musimy odkryć prawdę stojącą za zaginięciem jej męża

Flower
Flower

Zręcznościowe 28 września 2017

Innowacyjna produkcja od autorów gier flOw oraz Journey. Sterujemy podmuchami wiatru, wchodząc w interakcje między innymi z kwiatami, a także obserwując zmiany zachodzące w otoczeniu.

To the Moon
To the Moon

Przygodowe 10 maja 2017

To the Moon, to przygodówka łącząca elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Grę stworzyło niezależne studio Freebird Games, znane z takich produkcji jak Do You Remember My Lullaby? czy Quintessence: The Blighted Venom.

A Blind Legend
A Blind Legend

Przygodowe 29 września 2015

Niezwykła przygodowa gra akcji, której fabuła i mechanika oparte zostały wyłącznie na warstwie dźwiękowej. Podczas zabawy wcielamy się w niewidomego rycerza Edwarda Blake'a, który w towarzystwie swej córki wyrusza na pomoc żonie i walczy z napotkanymi przeciwnikami. Produkcja adresowana jest zarówno do graczy niewidomych, jak i wszystkich pełnoprawnych osób, szukających w grach wideo zupełnie nowych wrażeń.

Year Walk
Year Walk

Przygodowe 20 lutego 2013

Year Walk to opracowana przez zespół Simogo gra przygodowa oparta na kanwie starych szwedzkich legend. Wcielamy się w młodego mężczyznę przemierzającego zaśnieżony las, pełen sekretów i istot nadnaturalnych, a rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu złożonego z potężnych drzew labiryntu oraz rozwiązywaniu zagadek.

White Night
White Night

Przygodowe 15 listopada 2017

Inspirowany pierwszą odsłoną kultowego Alone in the Dark oraz twórczością Alfreda Hitchcocka, trzecioosobowy survival horror zrealizowany w artystycznej, czarno-białej oprawie graficznej. Jego akcja toczy się w latach 30-tych XX-wieku w kryjącej mroczną przeszłość starej posiadłości. Uwięziony w jej wnętrzu bohater musi odkryć sekrety domu i przetrwać, rozwiązując szereg zagadek bazujących na mechanice światła i cienia.