Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Apple iOS przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku strategiczne na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Przed premierą 31
iOS
Strategiczne
Tematyki
Czas
Westworld
Westworld

Strategiczne lipiec 2018

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdyż mogą się one zbuntować i doprowadzić do śmierci gości.

Assassin's Creed Rebellion
Assassin's Creed Rebellion

Strategiczne 2018

Gra strategiczna z elementami RPG, w której prowadzimy do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę Asasynów. Naszym zadaniem jest nie tylko posyłanie zabójców na kolejne misje, lecz także rozbudowa fortecy (będącej ich bazą wypadową) oraz zaopatrywanie naszych podopiecznych w coraz potężniejszy ekwipunek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Overland
Overland

Strategiczne sierpień 2018

Overland to opracowana z myślą o iOS taktyczna strategia z turowym systemem rozgrywki. Produkcja kładzie nacisk na elementy survivalowe, pozwalając na dowodzenie niewielką grupą ludzi podróżujących samochodem przez kontynent, który padł ofiarą kataklizmu.

Warhammer: Age of Sigmar Champions
Warhammer: Age of Sigmar Champions

Strategiczne lipiec 2018

Osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar gra karciana, która łączy fizyczne karty z systemem rozszerzonej rzeczywistości, dzięki któremu budzą się one do życia, pozwalając na stosowanie dodatkowych, zaawansowanych zasad oraz zgłębianie świata w sposób niemożliwy w przypadku tradycyjnych karcianek.

EVE: War of Ascension
EVE: War of Ascension

Strategiczne 2018

Strategiczna gra MMORPG utrzymana w konwencji science fiction. W produkcji dołączamy do międzygwiezdnych korporacji, biorących udział w wyścigu kosmicznym rozgrywanym na płaszczyźnie ekonomicznej oraz militarnej.

Scythe: Digital Edition
Scythe: Digital Edition

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Adaptacja gry planszowej osadzonej w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, w którym na polach bitew z pierwszej połowy XX wieku można spotkać nie tylko jednostki znane z podręczników do historii, lecz także mechy. W Scythe: Digital Edition gracz wciela się w lidera wybranej frakcji, a jego nadrzędnym celem jest poprowadzenie swoich sił do dominacji nad Europą Wschodnią. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę, jednak rozwija skrzydła w trakcie zmagań z innymi graczami.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 2019

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 2018

Duelyst to oparta na modelu free-to-play strategia fantasy rozgrywana w systemie turowym. Zabawa polega na toczeniu bitew z innymi graczami i sztuczną inteligencją za pomocą niewielkich oddziałów bohaterów wyposażonych w różnorodne umiejętności specjalne oraz zaklęcia bojowe.

Kingdom: Two Crowns
Kingdom: Two Crowns

Strategiczne 2018

Minimalistyczna gra strategiczna, w której gracz wciela się w króla. Jego zadaniem jest nie tylko zadbanie o dobrobyt poddanych, lecz także zapewnienie im bezpieczeństwa i obrona podległych mu włości przed zakusami złowrogich trolli.

Pocket City
Pocket City

Strategiczne 2018

Pocket City to wydana na system iOS mobilna strategia ekonomiczna o zarządzaniu miastem. Gracz musi konstruować nowe dzielnice i system dróg, dbać o gospodarkę, rynek pracy i ochronę środowiska, jak również radzić sobie z różnorodnymi katastrofami naturalnymi.

Door Kickers 2: Task Force North
Door Kickers 2: Task Force North

Strategiczne 2019

Kontynuacja taktycznej strategii Door Kickers z 2014 roku. Akcja gry przenosi nas w zupełnie nowe rejony Bliskiego Wschodu, gdzie kontrolowana przez gracza jednostka specjalna trafia podążając śladem groźnej siatki terrorystycznej. W porównaniu do pierwowzoru, tytuł oferuje znacznie większy wybór jednostek, broni i gadżetów oraz nowe opcje taktyczne, wpływające na realizm rozgrywki i głębię strategiczną.

Turmoil
Turmoil

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Prosta gra strategiczna osadzona w XIX wieku; rozwijamy karierę naftowego barona, której ukoronowaniem jest stanowisko burmistrza jednego z amerykańskich miasteczek. Podczas zabawy zajmujemy się poszukiwaniem złóż, wydobyciem i magazynowaniem surowca, a także jego sprzedażą z jak największym zyskiem.

My Country 3D
My Country 3D

Strategiczne 2020

My Country 3D to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS casualowa strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w burmistrza niewielkiego miasteczka. Naszym zadaniem jest oczywiście przeobrażenie go w tętniącą życiem metropolię. W tym celu musimy konstruować budynki, dbać o zaspokajanie potrzeb mieszkańców oraz gospodarować budżetem.

Egony
Egony

Strategiczne 2018

Egony to osadzona w cyberpunkowym świecie gra strategiczna, w której staramy się przejąć kontrolę nad pewnym rezerwatem, wykorzystując do tego szeregowych żołnierzy oraz potężnych, nieśmiertelnych Hegosów. Tytuł studia BoomTownGames łączy w sobie elementy znane zarówno z RTS-ów, jak i turowych gier strategicznych.

Riot: Civil Unrest
Riot: Civil Unrest

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Riot to strategia pozwalająca wziąć udział w zamieszkach wzorowanych na autentycznych protestach, które miały miejsce na początku XXI wieku w Wielkiej Brytanii. Gra pozwala zarówno na pokierowanie rozjuszonym tłumem, jak i próbującymi opanować sytuację policjantami.

Nobunaga's Ambition: Taishi
Nobunaga's Ambition: Taishi

Strategiczne 2018

Kolejna odsłona serii turowych strategii tworzonych przez firmę Koei Tecmo, tym razem przeznaczona nie tylko na duże platformy, ale też urządzenia mobilne. Gracze ponownie przenoszą się do feudalnej Japonii z okresu Sengoku i biorą udział w najważniejszych bitwach tej burzliwej epoki.

The Horus Heresy: Legions
The Horus Heresy: Legions

Strategiczne 2018

Cyfrowa gra karciana, oparta o licencję stworzonego przez Games Workshop, popularnego uniwersum Warhammera 40,000. Tytuł jest dedykowany platformom mobilnym.

Champions Rising: Legends of Elusia
Champions Rising: Legends of Elusia

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 12 września 2017)

Produkcja typu MOBA, wzbogacona o elementy karcianki. Gracze biorą udział w multiplayerowych pojedynkach, w których prowadzą do boju zarówno kontrolowanych przez siebie herosów, jak i podległe im jednostki dobierane z talii rozbudowywanej w toku zmagań.

Football Empire
Football Empire

Strategiczne 2018

Menadżer piłkarski, w którym zadaniem gracza jest poprowadzenie do zwycięstwa drużyny oddanej w jego ręce. Do jego zadań należy nie tylko rozbudowa klubowego stadionu, lecz także opracowywanie planów treningowych, dobór taktyki czy wreszcie wybór rywali, z którymi jego piłkarze zmierzą się w kolejnych meczach.

Winions: Mana Champions
Winions: Mana Champions

Strategiczne 2018

Zwariowana gra strategiczna z elementami RPG oraz tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w bardzo chciwych bohaterów, którzy starają się okradać innych graczy z pomocą minionów.

Bot Smashers
Bot Smashers

Strategiczne 2018

Dedykowane platformom mobilnym Bot Smashers jest zabawną i dynamiczną strategią czasu rzeczywistego. Obserwując pole bitwy z perspektywy izometrycznej budujemy swoją bazę oraz kontrolujemy przeróżne roboty, starając się przechytrzyć i pokonać przeciwnika.

MapleStory Blitz
MapleStory Blitz

Strategiczne listopad 2018 (wczesny dostęp od 10 listopada 2017)

MapleStory Blitz stanowi połączenie gry karcianej i strategicznej. Stworzona przez studio Nexon produkcja skupia się na trybie multiplayer i umożliwia graczom zbieranie kart i toczenie potyczek w ramach rozbudowanego rankingu.

Interstellaria
Interstellaria

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Oldskulowa produkcja niezależna studia Cold Rice, stanowiąca połączenie wielu gatunków gier, takich jak strategia, symulacja, przygodówka czy RPG. W grze wcielamy się w rolę kapitana statku kosmicznego, a naszym zadaniem będzie zadbanie o jego prawidłowe funkcjonowanie oraz zasobność pokładowej kasy. Podczas zabawy możemy handlować, prowadzić dyplomację, a także odkrywać niezbadane planety i walczyć z wrogo nastawionymi obcymi.

Chronicle: Runescape Legends
Chronicle: Runescape Legends

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Nietypowa gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape. Mechanika rozgrywki stanowi odwrócenie klasycznych reguł gatunku: gracze wykładają karty nie dla przeciwnika, lecz dla siebie, a następnie walczą z postawionymi przed sobą wyzwaniami, starając się jak najlepiej przygotować do finałowego pojedynku z rywalem.