Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce tower defense na platformę Android ułożone według popularności.

Po premierze 38 Przed premierą 3
Android
tower defense
Czas
Akcji1 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne36
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO3
Kingdom Rush Origins
Kingdom Rush Origins

Strategiczne 20 listopada 2014

Trzecia odsłona popularnej serii strategii tower defence, stanowiąca swoisty prequel całego cyklu. W grze prowadzimy elifckie armie przeciw złowrogiemu Vez’nanowi, który za pośrednictwem potężnego klejnotu władzy zagraża całemu królestwu. Podczas rozgrywki stawiamy czoła nieznanym wrogom, wykorzystując nowych bohaterów, jednostki, ulepszenia i moce.

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Strategiczne 31 maja 2011

Jedna z bardziej szalonych gier z gatunku tower defense. Naszym zadaniem jest powstrzymać inwazję zombie atakujących ogrody i domy ludzi. W tym celu sadzimy na trawniku specjalne rośliny o cechach obronnych. Oprócz podstawowej przygody, składającej się z kilkudziesięciu misji, autorzy przygotowali również sporo innych wyzwań.

Plants vs. Zombies Heroes
Plants vs. Zombies Heroes

Strategiczne 18 października 2016

Plants vs. Zombies Heroes to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android karcianka wzbogacona elementami tower defense, w której gracze rywalizują ze sobą lub ze sztuczną inteligencją tocząc bitwy za pomocą postaci z poprzednich odsłon marki, jak również nowych superbohaterów werbowanych z szeregów roślin i zombiaków.

Boom Beach
Boom Beach

Strategiczne 14 sierpnia 2014

Gra strategiczna od twórców Clash of Clans. W produkcji sterujemy żołnierzami walczącymi z armią Blackguard, która przejęła wszystkie lokalne wyspy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest zniszczenie centrum dowodzenia wroga, wykorzystując w tym celu rozmaite jednostki.

Bloons TD 5
Bloons TD 5

Strategiczne 14 grudnia 2012

Produkcja typu tower defense, w której zadaniem gracza jest obrona małpiej krainy przed zakusami tytułowych Bloonów. W trakcie zabawy rozstawiamy zróżnicowane jednostki wzdłuż ścieżek obranych przez oponentów – w miarę postępów pozyskujemy środki niezbędne do rozbudowy oddanej w nasze ręce armii i do wprowadzania rozmaitych ulepszeń.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 2019

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Magic Rush: Heroes
Magic Rush: Heroes

Strategiczne 6 kwietnia 2015

Strategiczna gra typu tower defense z elementami RPG i zręcznościówki. W produkcji kierujemy rozmaitymi postaciami o unikalnych zdolnościach, którymi walczymy z wrogami sterowanymi przez SI oraz z innymi graczami.

Castle Clash
Castle Clash

Strategiczne 15 listopada 2013

Popularna gra strategiczna znana przede wszystkim z urządzeń mobilnych. W produkcji zatrudniamy potężnych herosów i najmujemy żołnierzy, którzy toczą boje zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i przez żywych graczy.

Plants vs. Zombies 2: It's About Time
Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Strategiczne 24 października 2013

Plants vs. Zombies 2 jest kontynuacją przebojowej strategii typu „tower defense”, za której stworzenie odpowiada ekipa deweloperska firmy PopCap Games. Rozgrywka polega na obronie domostwa przed kolejnymi falami zombie przy użyciu rozmaitych gatunków roślin i grzybów rosnących w przydomowym ogródku.

Toy Defense 2
Toy Defense 2

Strategiczne 8 maja 2013

Kontynuacja gry typu tower defense z 2012 roku. W produkcji przejmujemy dowodzenie nad armią żołnierzyków, które wykorzystujemy do bronienia bazy przed atakami wrogich jednostek. Tytuł oferuje ponad 200 misji, turnieje oraz rozgrywki PvP.

Anomaly: Warzone Earth HD
Anomaly: Warzone Earth HD

Strategiczne 29 listopada 2011

Mobilna wersja polskiej strategii RTS Anomaly: Warzone Earth, stanowiącej odwróconą wersję klasycznego tower defence. Fabuła gry kontynuuje wątki, zapoczątkowane w pierwowzorze, a do dyspozycji graczy oddano całkiem nową kampanię, składającą się z 15 misji. Oprócz dostosowania gry do wymagań i możliwości urządzeń przenośnych, mechanika zabawy pozostała praktycznie niezmieniona.

Call of Duty: Siege
Call of Duty: Siege

Strategiczne prace wstrzymane

Call of Duty: Siege to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia, łącząca elementy tower defense i karcianek. Podczas zabawy korzystamy z talii w celu przywoływania jednostek, które następnie automatycznie atakują struktury obronne wroga. Po wygranej sami stawiamy własne struktury, aby odpierać ofensywę nieprzyjaciół.

Winions: Mana Champions
Winions: Mana Champions

Strategiczne 2018

Zwariowana gra strategiczna z elementami RPG oraz tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w bardzo chciwych bohaterów, którzy starają się okradać innych graczy z pomocą minionów.

Kingdom Rush Frontiers
Kingdom Rush Frontiers

Strategiczne 26 września 2013

Kontynuacja bestsellerowej strategii tower defence urugwajskiego studia Ironhide. Mechanika rozgrywki pozostała praktycznie bez zmian, ale autorzy zatroszczyli się o sporą liczbę zupełnie nowych bohaterów, jednostek, ulepszeń i czarów. W trzech zróżnicowanych lokacjach czekają na nas także nowi przeciwnicy oraz wymagający bossowie.

King of Thieves
King of Thieves

Zręcznościowe 26 lutego 2015

Sieciowa zręcznościówka z elementami tower defense, w której setki graczy z całego świata spędza czas na włamywaniu się do lochów zaprojektowanych przez pozostałych użytkowników i grabieniu ich z wszelkich kosztowności. Ważnym elementem gry jest wspomniane już budowanie podziemi oraz instalowanie w nich zmyślnych pułapek oraz przeszkód.

Steampunk Tower
Steampunk Tower

Strategiczne 21 maja 2014

Steampunk Tower to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android strategia tower defense. Naszym zadaniem jest obrona wieży przed atakami wojsk. W tym celu stawiamy na jej balkonach automatyczne działka strażnicze i ulepszamy technologie.

Star Wars: Galactic Defense
Star Wars: Galactic Defense

Strategiczne 29 października 2014

Osadzona w uniwersum kultowej sagi Gwiezdnych Wojen strategia tower defence, w której stajemy przed zadaniem obrony wielu charakterystycznych lokacji, znanych z obu filmowych trylogii. W trakcie potyczek odpieramy kolejne fale wrogów, wykorzystując różne rodzaje wieżyczek obronnych oraz obdarzonych specjalnymi mocami bohaterów. Wraz z postępami zabawy zarówno wieżyczki jak i bohaterowie zyskują doświadczenie, pozwalające im awansować na wyższe poziomy i korzystać z rozmaitych ulepszeń.

Anomaly 2
Anomaly 2

Strategiczne 13 listopada 2013

Anomaly 2 to bezpośrednia kontynuacja strategicznej gry Anomaly Warzone Earth, którą wydano w 2011 roku. Deweloperzy z 11 bit studios rozbudowali rozgrywkę o wcześniej nieobecne elementy oraz nowy tryb multiplayer.

Kingdom Rush
Kingdom Rush

Strategiczne 16 maja 2013

Kingdom Rush to klasyczna gra typu tower defense. Zadaniem graczy jest obrona własnej bazy przed kolejnymi falami nacierających przeciwników. Aby to zrobić, należy budować wzdłuż tras ataku różne wieże – np. z łucznikami lub magami. Tytuł został osadzony w klasycznym klimacie fantasy, z którym dobrze współgra barwna oprawa graficzna.

Zombie Defense
Zombie Defense

Strategiczne 7 kwietnia 2014

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów, walczącego z tytułowymi żywymi trupami. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie przed atakami ze strony nieumarłych. Realizacja powierzonej nam misji wymaga przede wszystkim właściwego rozmieszczenia poszczególnych jednostek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Space Station: Frontier
Space Station: Frontier

Strategiczne 24 stycznia 2012

Space Station: Frontier to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia tower defense. Gracze obejmują dowództwo nad bazą kosmiczną i muszą gromadzić surowce oraz rozbudowywać struktury, jednocześnie odpierając ataki kolejnych fal coraz potężniejszych wrogich jednostek.

Jelly Defense
Jelly Defense

Strategiczne 5 stycznia 2012

Klasyczny przedstawiciel gatunku tower defense, stworzony i wydany na urządzenia mobilne z systemem iOS przez gliwickie studio Infinite Dreams. W produkcji ratujemy planetę Żelków przed zmasowaną inwazją kolorowych kosmitów.

Galaxy Dwellers
Galaxy Dwellers

Strategiczne 31 sierpnia 2016

Kolejna produkcja stworzona przez polskie studio Eccentricity Games. Tytuł jest kontynuacją Tower Dwellers przy czym tym razem toczymy kosmiczne boje, kierując jedną z trzech dostępnych armii. Rozgrywka łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego z tower defense.