Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce tower defense na platformę Android ułożone według popularności.

Po premierze 39 Przed premierą 4
Android
tower defense
Czas
Akcji2 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne37
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO3
Kingdom Rush Vengeance
Kingdom Rush Vengeance

Strategiczne 2019

Czwarta odsłona cyklu strategii tower defense Kingdom Rush. Gracze przenoszą się do fantastycznej krainy pełnej magii, potworów i rycerzy. Tym razem głównymi bohaterami są jednak mroczne armie potężnego Vez’nana, który szuka zemsty za upokarzające porażki w przeszłości. Aby mu w tym pomóc, musimy wznosić budynki obronne, rzucać czary oraz wysyłać do walki wyspecjalizowanych żołnierzy – wszystko po to, by powstrzymać atakujących wojowników przeciwnika.

Kingdom Rush Origins
Kingdom Rush Origins

Strategiczne 20 listopada 2014

Trzecia odsłona popularnej serii strategii tower defence, stanowiąca swoisty prequel całego cyklu. W grze prowadzimy elfie armie przeciw złowrogiemu Vez’nanowi, który za pośrednictwem potężnego klejnotu władzy zagraża całemu królestwu. Podczas rozgrywki stawiamy czoła nieznanym wrogom, wykorzystując nowych bohaterów, jednostki, ulepszenia i moce.

Dead Island: Survivors
Dead Island: Survivors

Akcji 4 lipca 2018

Mobilna gra z gatunku tower defense będąca poboczną odsłoną cyklu Dead Island. W trakcie zabawy budujemy własną bazę, której następnie bronimy przed hordami zombie przy pomocy pułapek oraz broni do walki wręcz.

Plants vs. Zombies 2: It's About Time
Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Strategiczne 24 października 2013

Pełnoprawna kontynuacja zwariowanej strategii typu tower defense, w której udało się połączyć popularność tego casualowego gatunku z niesłabnącym zainteresowaniem wszelkiego rodzaju produkcjami o zombie. Gra została przygotowana przez twórców oryginału, doświadczone w budżetowych produkcjach studio PopCap Games. Motywem przewodnim serii jest inwazja nieumarłych, którzy głodni ludzkich mózgów zgromadzili potężną armię, zdolną doprowadzić ich do celu. Po raz kolejny jednak na ich drodze staną sprytne rośliny, które dysponując niecodzienną bronią, postanowią pokrzyżować plany zombiaków. Rozgrywka sprowadza się do zabezpieczania kolejnych grządek wirtualnego pola tak, aby uniemożliwić mózgożernym potworom dotarcie do celu. Całość cechuje się jeszcze większym zróżnicowaniem plansz i jednostek oraz charakterystycznym dla cyklu czarnym humorem.

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

Plants vs. Zombies Heroes
Plants vs. Zombies Heroes

Strategiczne 18 października 2016

Poboczna odsłona popularnego cyklu Plants vs. Zombies, zrealizowana w formie mobilnej gry karcianej z elementami strategii tower defense. Produkcja wprowadza do uniwersum serii wątki zainspirowane historiami o superbohaterach, a odzianych w maski i peleryny herosów spotykamy po obu stronach konfliktu – obok całej gamy szeregowych jednostek roślin oraz zombie, znanych z poprzednich, pełnoprawnych części cyklu. Rozgrywka koncentruje się na toczeniu kolejnych pojedynków za pomocą własnoręcznie skomponowanej talii kart, symbolizujących postaci oraz ich umiejętności specjalne. Bitwy rozgrywają się na mapach podzielonych na kilka pionowych ścieżek, w stylu przypominającym produkcje z gatunku tower defense, a podczas zabawy gracze naprzemiennie aktywują kolejne karty, przywołując jednostki na określone ścieżki lub odpalając ich supermoce. Plants vs. Zombies Heroes koncentruje się na zmaganiach wieloosobowych, choć w grze nie zabrakło także typowej kampanii fabularnej dla jednego gracza.

Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Strategiczne 31 maja 2011

Gra z popularnego gatunku tower defense o dość nietypowej tematyce - sadząc rośliny, bronimy domostwa przez atakiem hord zombie. Grę przygotowała firma PopCap Games, znana z udanych produkcji logiczno-zręcznościowych, np. Peggle Deluxe czy Bejeweled. W Plants vs Zombies poziomy składają się z kilku ścieżek, którymi nadchodzą zombie, a zadaniem gracza jest zabezpieczenie każdej z nich. Naszą linią obrony są rozmaite kwiaty i rośliny, które sadzimy przed atakowanym domem. Różne ich gatunki pełnią odmienne funkcje, takie jak wytwarzanie słoneczek (tutejsza waluta), atak, spowolnienie przeciwników czy wybuchanie pod ich nogami. Podobne urozmaicenie można zaobserwować po drugiej stronie barykady – nadciągający nieumarli różnią się wyglądem, uzbrojeniem i wyposażeniem ochronnym. Produkcja cechuje się dużą przystępnością, gdyż poziom trudności rośnie stopniowo i nie brak podpowiedzi. Dodatkowym atutem jest lekki, żartobliwy klimat, osiągnięty dzięki kolorowej grafice oraz pogodnej ścieżce dźwiękowej.

Bloons TD 5
Bloons TD 5

Strategiczne 14 grudnia 2012

Produkcja typu tower defense, w której zadaniem gracza jest obrona małpiej krainy przed zakusami tytułowych Bloonów. W trakcie zabawy rozstawiamy zróżnicowane jednostki wzdłuż ścieżek obranych przez oponentów – w miarę postępów pozyskujemy środki niezbędne do rozbudowy oddanej w nasze ręce armii i do wprowadzania rozmaitych ulepszeń.

Kingdom Rush Frontiers
Kingdom Rush Frontiers

Strategiczne 26 września 2013

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych mobilnych strategii typu tower defense, stworzonej przez studio Ironhide. Kingdom Rush Frontiers opiera się na zasadach rozgrywki znanych z poprzedniej odsłony. Zadaniem gracza jest obrona królestwa przed różnego rodzaju fantastycznymi stworami. W tym celu musi ustawiać na ich drodze rozmaite budowle obronne, wysyłać do walki wyspecjalizowane jednostki, a także korzystać z szerokiej gamy czarów. Podczas kampanii fabularnej musimy utorować sobie drogę poprzez zdradliwe pustynie i lasy, aby dotrzeć do gór, gdzie czeka nas walka z finałowym bossem. Twórcy oddali do dyspozycji graczy całą gamę nowych bohaterów, ulepszeń oraz jednostek, m.in. zabójców, templariuszy, nekromantów czy maszyny wywołujące trzęsienie ziemi. Każdy z bohaterów dysponuje własnymi, unikalnymi zdolnościami, które podczas rozgrywki możemy rozwijać, dopasowując je do własnego stylu gry. Kingdom Rush Frontiers utrzymano w charakterystycznej dla pierwowzoru kreskówkowej oprawie, a cała produkcja pełna jest lekkiego humoru i nawiązań do popkultury.

Boom Beach
Boom Beach

Strategiczne 14 sierpnia 2014

Gra strategiczna od twórców Clash of Clans. W produkcji sterujemy żołnierzami walczącymi z armią Blackguard, która przejęła wszystkie lokalne wyspy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest zniszczenie centrum dowodzenia wroga, wykorzystując w tym celu rozmaite jednostki.

Kingdom Rush
Kingdom Rush

Strategiczne 16 maja 2013

Gra typu tower defense, w której gracz musi bronić się przed atakami wszelkiego rodzaju fantastycznych stworów. Kingdom Rush powstało w niezależnym studiu Ironhide Game. Produkcja jest osadzona w klasycznym świecie fantasy, pełnym magii, orków, rycerzy i gigantów. Naszym zadaniem jest nie dopuścić, by wrogowie przedostali się na drugą stronę planszy. Przeciwnicy atakują falami, a każda jest silniejsza od poprzedniej. Przygotowując defensywę, należy wzdłuż trasy ich przemarszu stawiać obiekty obronne, w tym wieże łuczników, stanowiska artyleryjskie i koszary, z których wychodzą żołnierze powstrzymujący przeciwników. Zabijanie wrogów przynosi nam pewien dochód, jaki następnie przeznaczamy na rozbudowę linii obrony o kolejne budowle albo ulepszanie tych już istniejących. W sytuacjach kryzysowych możemy liczyć na potężne czary ofensywne, które są w stanie zatrzymać lub nawet zniszczyć całe grupy atakujących. Ukończenie każdego poziomu jest nagradzane złotymi gwiazdkami, pozwalającymi ulepszać nasze wieże albo wzmacniać czary. Silną stroną Kingdom Rush jest miła dla oka, barwna i dopracowana oprawa graficzna.

Anomaly 2
Anomaly 2

Strategiczne 13 listopada 2013

Druga pełnoprawna odsłona cieszącej się dużą popularnością strategii czasu rzeczywistego (RTS) Anomaly: Warzone Earth. Akcja Anomaly 2 osadzona została w 2034 roku, kiedy ludzkość ostatecznie przegrywa wojnę z najeźdźcami z kosmosu. Ocalali ludzie podróżują w dużych konwojach przez mroźne pustkowia w poszukiwaniu resztek zapasów. Na południowej półkuli znajduje się jednak opanowana przez obcych anomalia, w której wciąż panuje tropikalny klimat dający nadzieję na przetrwanie. Na gruncie mechaniki, deweloperzy z warszawskiego 11 bit studios pozostali wierni swej pierwotnej koncepcji odwróconego tower defense. Podczas zabawy dowodzimy więc podległymi jednostkami, starając się opanować kolejne fragmenty planszy i wypełnić zlecane nam zadania. Prócz tego, twórcy pokusili się jednak o całkowicie nowy tryb rozgrywki wieloosobowej, pozwalający wcielić się w obie strony konfliktu.

Castle Clash
Castle Clash

Strategiczne 15 listopada 2013

Popularna gra strategiczna znana przede wszystkim z urządzeń mobilnych. W produkcji zatrudniamy potężnych herosów i najmujemy żołnierzy, którzy toczą boje zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i przez żywych graczy.

Call of Duty: Siege
Call of Duty: Siege

Strategiczne prace wstrzymane

Gra strategiczna, wzbogacona elementami zapożyczonymi z gatunku karcianek, stworzona przez wewnętrzne studio firmy Activision. Fabuła stanowi dopełnienie historii opowiedzianej w Call of Duty: Infinite Warfare, a gracze wcielają się w rolę kapitana międzyplanetarnego krążownika Retribution. Jest on własnością organizacji United Nations Space Alliance, która od dłuższego czasu traci kolejne terytoria na rzecz rebeliantów. Zadaniem gracza jest powstrzymanie buntowników i zapobiegnięcie dalszej eskalacji konfliktu. Trzon rozgrywki w Call of Duty: Siege stanowi atakowanie baz wroga, co zrealizowano w oparciu o zasady odwróconego tower defense. Przywoływane jednostki poruszają się najkrótszą możliwą drogą, a my możemy jedynie wspomagać je specjalnymi zdolnościami, toteż wybór miejsca zrzutu ma tutaj kluczowe znaczenie. Bohaterowie, maszyny latające i mechy prezentowane są w formie kolekcjonowanych w toku rozgrywki kart ofensywnych, z kolei osobną, skoncentrowaną na defensywie talię wykorzystujemy w celu obrony kontrolowanych przez nas terenów. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje oparty na rywalizacji, wieloosobowy wariant rozgrywki, a także możliwość tworzenia i dołączania do gildii, funkcjonujących jako tak zwane Przymierza.

Steampunk Tower
Steampunk Tower

Strategiczne 21 maja 2014

Steampunk Tower to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android strategia tower defense. Naszym zadaniem jest obrona wieży przed atakami wojsk. W tym celu stawiamy na jej balkonach automatyczne działka strażnicze i ulepszamy technologie.

Toy Defense 2
Toy Defense 2

Strategiczne 8 maja 2013

Kontynuacja gry typu tower defense z 2012 roku. W produkcji przejmujemy dowodzenie nad armią żołnierzyków, które wykorzystujemy do bronienia bazy przed atakami wrogich jednostek. Tytuł oferuje ponad 200 misji, turnieje oraz rozgrywki PvP.

Winions: Mana Champions
Winions: Mana Champions

Strategiczne grudzień 2018

Zwariowana gra strategiczna z elementami RPG oraz tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w bardzo chciwych bohaterów, którzy starają się okradać innych graczy z pomocą minionów.

Magic Rush: Heroes
Magic Rush: Heroes

Strategiczne 6 kwietnia 2015

Mobilna strategia typu tower defense z elementami RPG od twórców Age of Kings: Skyward Battle, Clash of Spartan i Age of Warring Empire. Tytuł wykorzystuje system free-to-play, w którym pojawiają się mikropłatności. W Magic Rush: Heroes dowodzimy grupką bohaterów, którzy eliminują wrogów znajdujących się na ich drodze, co przypomina nieco zasady gatunku tower defense. Z drugiej strony samodzielnie namierzamy cele i wybieramy umiejętności, takie jak atak czy zaklęcie leczące. Poza tym w Magic Rush: Heroes nie brakuje takich erpegowych mechanik jak udoskonalanie mocy herosów czy wymienianie wyposażenia na lepsze. Ważnym elementem jest też ulepszanie swojego królestwa, dbanie o nowe wynalazki oraz tworzenie armii i wysyłanie jej w celu grabieży zasobów wroga. W fantastycznym świecie Magic Rush Heroes walczymy nie tylko z komputerowymi przeciwnikami, ale także z innymi graczami. Zmagania PvP odbywają się w ramach światowego turnieju, a uczestnicy ubiegają się podczas kolejnych sezonów o cenne nagrody.

Anomaly Defenders
Anomaly Defenders

Strategiczne 23 września 2014

Kolejna z odsłon popularnej rodzimej serii futurystycznych strategii RTS, zapoczątkowanej w 2011 roku przez warszawskie 11bit Studios. W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, akcja Anomaly Defenders osadzona została nie na Ziemi a na planecie kosmitów, gdzie muszą oni zaciekle bronić się przed najazdem ludzkości. Podczas zabawy wcielamy się więc w dowódcę kierującego oddziałami kosmitów, a sama rozgrywka stanowi swoisty powrót do korzeni gatunku. Naszym zadaniem jest bowiem nie atakowanie, lecz obrona, w myśl zasad klasycznych strategii tower defense. Kluczem do sukcesu jest więc umiejętne rozstawianie wieżyczek i jednostek obronnych w kluczowych miejscach przemarszu wojsk przeciwnika, połączone ze sprawną rozbudową bazy. Do dyspozycji graczy oddano tym razem osiem zróżnicowanych jednostek defensywnych o sześciu różnych funkcjach ataku. Wraz z postępami rozgrywki uzyskujemy także możliwość ulepszania posiadanych struktur.

PixelJunk Monsters
PixelJunk Monsters

Logiczne grudzień 2018

Gra logiczna z elementami strategii czasu rzeczywistego, bazująca na pomyśle znanym z gier, w których przy pomocy rozmieszczonych w różnych miejscach planszy wież musimy obronić dane terytorium przed madciągającym wrogiem.

Star Wars: Galactic Defense
Star Wars: Galactic Defense

Strategiczne 29 października 2014

Osadzona w uniwersum kultowej sagi Gwiezdnych Wojen strategia tower defence, w której stajemy przed zadaniem obrony wielu charakterystycznych lokacji, znanych z obu filmowych trylogii. W trakcie potyczek odpieramy kolejne fale wrogów, wykorzystując różne rodzaje wieżyczek obronnych oraz obdarzonych specjalnymi mocami bohaterów. Wraz z postępami zabawy zarówno wieżyczki jak i bohaterowie zyskują doświadczenie, pozwalające im awansować na wyższe poziomy i korzystać z rozmaitych ulepszeń.

Anomaly: Warzone Earth HD
Anomaly: Warzone Earth HD

Strategiczne 29 listopada 2011

Anomaly: Warzone Earth HD (wydana następnie na pecetach jako Anomaly: Warzone Earth Mobile Campaign) to stworzona pierwotnie z myślą o urządzeniach przenośnych edycja debiutanckiej produkcji polskiego studia 11bit, reprezentującej gatunek tzw. odwróconego tower defense. Fabuła gry osadzona została w znanym z pierwowzoru uniwersum niedalekiej przyszłości i kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzedniczce. Niezmieniona pozostała także mechanika rozgrywki, łącząca elementy gry akcji ze strategią RTS, w której naszym zadaniem jest bezpiecznie przedostać się przez tereny zajmowane przez wroga. Do dyspozycji graczy oddana została zupełnie nowa kampania fabularna, złożona z 15 misji rozgrywających się na całkiem nowych mapach – przebudowanych pod kątem fabuły oraz specyfiki urządzeń mobilnych. Główną różnicę w stosunku do pierwowzoru stanowi zaś fakt, że podczas zabawy zrezygnowano z obecności dowódców na polu bitwy, tak więc rozkazy wydajemy bezpośrednio naszemu oddziałowi.

Tiny Guardians
Tiny Guardians

Strategiczne 16 kwietnia 2015

Tiny Guardians to opracowana z myślą o systemie Android hybryda RTS-a i gry typu tower defense. Na każdej mapie gracz musi odpierać ataki fal wrogów podążających jasno wytyczonymi ścieżkami. Dokonuje tego jednak wyłącznie dowodząc niewielką grupą bohaterów.

Galaxy Dwellers
Galaxy Dwellers

Strategiczne 31 sierpnia 2016

Osadzona w realiach science fiction strategia tower defense polskiego studia Eccentricity Games, będąca swego rodzaju kontynuacją wydanego w 2013 roku Tower Dwellers. W trakcie zabawy gracze przejmują kontrolę nad jedną z trzech armii, za pomocą której muszą podbić kosmos, niszcząc po drodze wszystkich przeciwników. Na kampanię fabularną składa się 100 poziomów, na których wykorzystujemy różne rodzaje jednostek, rozwijanych za pomocą ponad setki zdobywanych sukcesywnie usprawnień. Mechanika zabawy w Galaxy Dwellers nie odbiega specjalnie od standardów gatunku. Kolejne plansze pokryte są ścieżkami, po których poruszają się atakujący nas rywale, a naszym zadaniem jest odpieranie ich ataków za pomocą rozmaitych budowli, w których szkoleni są wojownicy. Dodatkowo ustawiamy też pomieszczenia pomocnicze, wpływające na zdolności wojaków i korzystamy ze specjalnych orbitalnych ataków. Całość ukazana została w znanym z poprzedniczki, kreskówkowym stylu graficznym 2D.