Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

RTS - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce RTS na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne71
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO9
Stronghold Kingdoms
Stronghold Kingdoms

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Poboczna odsłona popularnej serii Stronghold, zrealizowana w konwencji darmowej gry MMO z mikropłatnościami. Gracz może stworzyć własne średniowieczne królestwo i zbudować twierdzę, w której będzie bronił się przed atakami rywali. Deweloperzy ze studia FireFly przygotowali wiele opcji związanych z gospodarką, handlem, dyplomacją i wojskiem, umożliwiając realizowanie różnych strategii działań w świecie gry.

Kingdom Rush Origins
Kingdom Rush Origins

Strategiczne 20 listopada 2014

Trzecia odsłona popularnej serii strategii tower defence, stanowiąca swoisty prequel całego cyklu. W grze prowadzimy elifckie armie przeciw złowrogiemu Vez’nanowi, który za pośrednictwem potężnego klejnotu władzy zagraża całemu królestwu. Podczas rozgrywki stawiamy czoła nieznanym wrogom, wykorzystując nowych bohaterów, jednostki, ulepszenia i moce.

King of Avalon: Dragon Warfare
King of Avalon: Dragon Warfare

Strategiczne 18 maja 2016

Gra strategiczna typu MMO, w której gracze biorą udział w wojnie o legendarny miecz Excalibur, a co za tym idzie – o angielski tron. Rozgrywka opiera się na rozbudowie miasta, pozyskiwaniu surowców i szkoleniu nowych jednostek, a także na walce z oddziałami należącymi do przeciwników. Kluczem do sukcesu jest zawiązywanie sojuszy oraz ścisła współpraca z innymi graczami.

Polanie Remake
Polanie Remake

Strategiczne prace wstrzymane

Remake słynnej polskiej gry strategicznej Polanie z 1996 roku. Deweloperzy skupili się przede wszystkim na usprawnieniu oprawy graficznej i dźwiękowej, pozostawiając rdzeń rozgrywki praktycznie niezmieniony.

Realpolitiks
Realpolitiks

Strategiczne 27 lipca 2017

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna, w której stajemy na czele jednej ze współczesnych nacji i odpowiadając za wszelkie kluczowe aspekty funkcjonowania państwa, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Rozgrywka osadzona jest w realiach politycznych początku XXI wieku i kładzie spory nacisk na jasne i ciemne odcienie władzy, pozwalając graczom na sporą swobodę w realizacji celu.

Gods and Glory
Gods and Glory

Strategiczne 16 listopada 2016

Strategia czasu rzeczywistego, stworzona z myślą o sieciowej rozgrywce. Gracz trafia do fantastycznej krainy i prowadzi do boju stworzone przez siebie imperium, dbając przy tym zarówno o rozwój państwa, jak i powołanego do życia bohatera.

Clash of Clans
Clash of Clans

Strategiczne 5 listopada 2013

Społecznościowa gra strategiczna w realiach fantasy. Zabawa sprowadza się do rozwijania własnej osady i wykreowania silnej armii, która pozwoli nam zdobywać wioski przeciwnika i odpierać ataki wrogów. Niezbędna będzie także rozbudowa struktur obronnych, które zapewnią naszym włościom bezpieczeństwo po wylogowaniu się z gry. Spory nacisk położony został na możliwość zakładania tytułowych klanów, dzięki którym możemy liczyć na wsparcie sojuszników.

Egony
Egony

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 28 grudnia 2017)

Egony to osadzona w cyberpunkowym świecie gra strategiczna, w której staramy się przejąć kontrolę nad pewnym rezerwatem, wykorzystując do tego szeregowych żołnierzy oraz potężnych, nieśmiertelnych Hegosów. Tytuł studia BoomTownGames łączy w sobie elementy znane zarówno z RTS-ów, jak i turowych gier strategicznych.

Wartile
Wartile

Strategiczne 2018

Strategia czasu rzeczywistego z elementami karcianki i gry planszowej. Gracz przejmuje kontrolę nad oddziałem wikingów i bierze udział w serii bitew rozgrywających się na niewielkich, trójwymiarowych mapach podzielonych na heksy. Nietypowa prezentacja - na pierwszy rzut oka gra przypomina kolejną strategię turową - stanowi jedynie zasłonę dymną.

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars

Strategiczne 6 września 2016

Narcos: Cartel Wars to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android strategia, w której wcielamy się w bossa kolumbijskiego kartelu narkotykowego. Musimy organizować produkcję i dystrybucję, bronić biznesu przed rywalami oraz wykorzystywać szwadrony śmierci i płatnych zabójców do przejmowania terenów konkurencji.

Age of Empires: World Domination
Age of Empires: World Domination

Strategiczne prace wstrzymane

Mobilna odsłona strategicznej serii Age of Empires. Tytuł pozwala przejąć kontrolę nad jedną z kilku cywilizacji i poprowadzić ją do dominacji nad światem. Rozgrywka toczy się z wykorzystaniem rozwiązań typowych dla gatunku RTS - gracz rozwija królestwo, zarządza surowcami i bierze udział w bitwach, toczących się w czasie rzeczywistym.

Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game
Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game

Strategiczne 26 września 2017

Mobilne Middle-earth: Shadow of War to wydana na system Android strategia bitewna. Gracze zbierają w niej postacie znane z Hobbita i Władcy Pierścieni, tworzą z nich kilkuosobowe drużyny bohaterów, a potem dowodzą nimi podczas rozgrywanych w czasie rzeczywistym starć.

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

Iron Marines
Iron Marines

Strategiczne 14 września 2017

Produkcja stworzona przez twórców serii Kingdom Rush. Podczas zabawy wcielamy się w dowódcę kosmicznych żołnierzy, walczących z obcymi. Tytuł w odróżnieniu od poprzednich dokonań studia, nie jest grą tower defense, a uproszczonym przedstawicielem gatunku RTS.

Door Kickers 2: Task Force North
Door Kickers 2: Task Force North

Strategiczne czerwiec 2018

Kontynuacja taktycznej strategii Door Kickers z 2014 roku. Akcja gry przenosi nas w zupełnie nowe rejony Bliskiego Wschodu, gdzie kontrolowana przez gracza jednostka specjalna trafia podążając śladem groźnej siatki terrorystycznej. W porównaniu do pierwowzoru, tytuł oferuje znacznie większy wybór jednostek, broni i gadżetów oraz nowe opcje taktyczne, wpływające na realizm rozgrywki i głębię strategiczną.

Pixel Starships
Pixel Starships

Strategiczne 27 marca 2018

Pixel Starships to dostępna na urządzenia z systemem Android mobilna strategia, która pozwala na wcielenie się w kapitana statku kosmicznego. Podczas zabawy eksplorujemy galaktykę, zarządzamy załogą, gromadzimy surowce, ulepszamy naszą jednostkę oraz toczymy bitwy gwiezdne.

Prison Architect
Prison Architect

Strategiczne 12 maja 2017

Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Asterix and Friends
Asterix and Friends

Strategiczne 14 września 2016

Asterix and Friends to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia oparta na licencji popularnej serii komiksowej. Gracz wciela się w wodza wioski Galów i musi rozbudowywać osadę, dbać o potrzeby podwładnych, szkolić armię oraz atakować obozowiska wrogów.

Star Wars: Force Arena
Star Wars: Force Arena

Strategiczne 12 stycznia 2017

Star Wars: Force Arena to opracowana z myślą o systemie Android sieciowa strategia bitewna nastawiona na rozgrywki PvP. Gracz kontroluje duet postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen i wraz ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję jednostkami sojuszniczymi próbuje zniszczyć bazę przeciwnika, zanim on zrobi to samo z jego centrum dowodzenia.

Age of Empires: Castle Siege
Age of Empires: Castle Siege

Strategiczne 6 kwietnia 2017

Age of Empires: Castle Siege to opracowana przez studio Smoking Gun Interactive strategia oparta na modelu Free-2-Play. Produkcja koncentruje się na rozbudowie bazy i atakowaniu twierdz przeciwników, a mechanizmy rozgrywki są mocno uproszczone w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, nawiązując do mobilnych i przeglądarkowych hitów pokroju Clash of Clans.

Clash of Kings
Clash of Kings

Strategiczne 30 czerwca 2014

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się we władcę niewielkiego królestwa. Naszym zadaniem jest rozwinąć je na tyle, by móc stawić czoła innym lordom walczącym o wpływy na danym terytorium. Produkcja udostępniana jest za darmo, ale występują w niej mikropłatności.

Titanfall: Assault
Titanfall: Assault

Strategiczne 10 sierpnia 2017

Titanfall: Assault to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia bitewna. Gracze dowodzą niewielkimi oddziałami, tocząc w czasie rzeczywistym potyczki z innymi użytkownikami w multiplayerze. Nasze siły składają się z pilotów i mechów, przywoływanych na mapy za pomocą kart.

Dawn of Titans
Dawn of Titans

Strategiczne 20 grudnia 2016

Strategiczna gra akcji stworzona przez autorów Clumsy Ninja, CSR Classics czy też My Horse. W produkcji kierujemy wielkimi armiami składającymi się nie tylko z tysięcy ludzi, ale także z potężnych tytanów, którymi walczymy z licznymi wrogami. Oprócz tego do zadań graczy należy również rozwijanie królestwa.

Godus
Godus

Strategiczne 27 listopada 2014

Godus to wyprodukowana przez Petera Molyneux i studio 22 Cans gra RTS, w której nacisk położono na aspekt ekonomiczny. Wcielamy się w boga i naszym zadaniem jest gromadzenie wyznawców, dbanie o rozwój ich społeczności oraz wyeliminowanie innych bóstw.