Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy logiczne - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce elementy logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Po premierze 116 Przed premierą 7
Android
elementy logiczne
Czas
Resident Evil 4: Mobile Edition
Resident Evil 4: Mobile Edition

Przygodowe 24 kwietnia 2013

Mobilna edycja czwartej części kultowego cyklu survival horrorów firmy Capcom. Fabuła gry pokrywa się z wydarzeniami, ukazanymi w grze macierzystej, a gracze wcielają się w postać Leona S. Kennedy'ego, którego zadaniem jest odnalezienie porwanej córki prezydenta. Kampania fabularna podzielona jest na 12 rozdziałów. W grze dostępny jest także survivalowy tryb Mercenaries.

Dragon Ball Z: Dokkan Battle
Dragon Ball Z: Dokkan Battle

Akcji 16 lipca 2015

Osadzona w uniwersum popularnego anime Dragon Ball Z oryginalna produkcja mobilna, łącząca elementy gry akcji, gry logicznej oraz planszówki. Zadaniem graczy jest zbudowanie własnej drużyny bohaterów i toczenie kolejnych pojedynków z coraz silniejszymi przeciwnikami. Nietypowy model walki wymaga odpowiedniego łączenia ze sobą kolorowych kul Ki.

Syberia
Syberia

Przygodowe 23 grudnia 2013

Reedycja kultowej gry przygodowej studia Microids z 2002 roku. Gracze kierują poczynaniami Kate Walker, młodej prawniczki, która rusza na poszukiwania spadkobiercy fabryki zabawek - Hansa Voralberga. Trop wiedzie przez malownicze zakątki Europy, a główna bohaterka musi rozwiązać wiele zagadek, by wypełnić swoją misję.

Portal
Portal

Akcji 12 maja 2014

Mobilna konwersja oryginalnej gry logicznej studia Valve, przygotowana ekskluzywnie tylko dla posiadaczy tabletów Nvidia Shield oraz mini-konsol Shield Portable.

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Zręcznościowe 29 lipca 2015

Angry Birds 2 to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android hybryda gatunkowa łącząca elementy zręcznościowe i logiczne. Podczas zabawy zadaniem gracza jest wystrzeliwanie za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów.

Trine 2: Complete Story
Trine 2: Complete Story

Zręcznościowe 22 lipca 2014

Trine 2 to kontynuacja popularnej gry platformowej łączącej w sobie elementy zręcznościowe i logiczne. Ponownie wcielamy się w trójkę bohaterów (rycerza, maga i złodziejkę) znanych z poprzedniej części, a naszym zadaniem jest pokonanie etapów naszpikowanych pułapkami i zagadkami. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Frozenbyte.

Plague Inc.
Plague Inc.

Strategiczne 5 października 2012

Oryginalna gra strategiczna, w realistyczny sposób symulująca mechanizmy rozprzestrzeniania się śmiertelnej zarazy. Zadaniem gracza jest opracowanie wirusa oraz strategii zarażenia nim wszystkich ludzi na świecie. Podczas rozgrywki musimy dokonywać mutacji i szukać różnych dróg przenoszenia choroby, dostosowując się do warunków, zmieniających się nieustannie w wyniku reakcji służb medycznych.

Syberia II
Syberia II

Przygodowe 25 marca 2015

Mobilna reedycja gry Syberia II, kontynuującej wątki fabularne jednej z najwyżej ocenianych przygodówek w historii. W tej części serii, bohaterowie odwiedzają szereg zupełnie nowych lokacji, a motywem przewodnim staje się rozwikłanie zagadki mamutów.

Valiant Hearts: The Great War
Valiant Hearts: The Great War

Przygodowe 26 listopada 2014

Valiant Hearts: The Great War to przygodowa gra akcji w komiksowej oprawie graficznej, opowiadająca historię czworga ludzi, którzy spotkali się na froncie I wojny światowej. Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe i przygodowe, zmieniając charakter w zależności od postaci, którą w danej chwili sterujemy. Za powstanie tytułu odpowiada studio Ubisoft Montpellier, znane między innymi z udanych platformówek z serii Rayman.

Botanicula
Botanicula

Przygodowe 14 października 2014

Klimatyczna przygodówka, za którą odpowiada studio Amanita Design, znane z takich hitów jak Samorost oraz Machinarium. W grze wcielamy się w małe istoty leśne, które zamierzają uratować ostatnie nasionko ze swojego drzewa, zaatakowanego przez hordy pasożytów. Botanicula to rasowa gra przygodowa – podczas zabawy przemierzamy różne lokacje, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy proste zagadki. Na uwagę zasługuje świetna oprawa artystyczna, tak charakterystyczna dla gier tego producenta.

Gravity Rider
Gravity Rider

Zręcznościowe sierpień 2018

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w motocyklistę przemierzającego kręte tory przeszkód i starającego się dotrzeć do mety w jednym kawałku. Oprócz skoczni i ramp, na torach czekają też zagadki grawitacyjne; poza tym w toku zmagań odblokowujemy modyfikacje zwiększające możliwości naszego jednośladu.

Sara is Missing
Sara is Missing

Przygodowe 25 października 2016

Oryginalna gra przygodowa, w której zadaniem gracza jest rozwikłanie tajemnicy stojącej za zagadkowym zaginięciem tytułowej Sary – właścicielki odnalezionego przez niego telefonu. Rozgrywka sprowadza się do prześwietlania zgromadzonych na smartfonie danych i rozmowach z osobami z telefonicznej listy kontaktów.

The Cave
The Cave

Przygodowe 19 grudnia 2013

Połączenie gry zręcznościowej, logicznej i przygodowej. Gracze kierują grupką trzech postaci podróżujących przez ogromny i tajemniczy labirynt. Twórcą tytułu jest Ron Gilbert, który najbardziej znany jest z produkcji serii przygodówek Monkey Island.

Pokemon Camp
Pokemon Camp

Zręcznościowe 13 kwietnia 2016

Pokemon Camp to aplikacja przeznaczona dla fanów cyklu Pokemon. Pozwala ona zwiedzać zamieszkałą przez stworki wyspę szkoleniową, bawić się w kilka różnorodnych mini gierek, poznawać nowe fakty dotyczące fabuły marki oraz robić zdjęcia świata rzeczywistego, a następnie wzbogacać je wirtualnymi elementami.

Lara Croft and the Guardian of Light
Lara Croft and the Guardian of Light

Przygodowe 16 lipca 2012

Koncentrująca się na trybie kooperacyjnym mieszanka gry akcji z elementami przygodowymi, która stanowi świeże podejście do klasycznej serii Tomb Raider. Tym razem Larze Croft w przygodach towarzyszy wojownik Majów imieniem Totec. Akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej.

Chuchel
Chuchel

Przygodowe grudzień 2018

Klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka typu point-and-click stworzona przez niezależne czeskie studio Amanita Design. Zespół ma na swoim koncie ciepło przyjęte gry Botanicula, Samorost oraz Machinarium.

Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Strategiczne 31 maja 2011

Jedna z bardziej szalonych gier z gatunku tower defense. Naszym zadaniem jest powstrzymać inwazję zombie atakujących ogrody i domy ludzi. W tym celu sadzimy na trawniku specjalne rośliny o cechach obronnych. Oprócz podstawowej przygody, składającej się z kilkudziesięciu misji, autorzy przygotowali również sporo innych wyzwań.

Steamburg
Steamburg

Przygodowe 6 kwietnia 2018

Kontynuacja pozytywnie przyjętej przygodówki Steampunker autorstwa rodzimego studia Telehorse. Akcja gry osadzona została w tym samym uniwersum, a my wcielamy się ponownie w postać Vincenta, walczącego z inwazją robotów z kosmosu. W przeciwieństwie do poprzedniczki, akcja gry ukazana została w perspektywie izometrycznej, a grafika zrealizowana w pełnym trójwymiarze. Rozgrywka koncentruje się w głównej mierze na elementach logicznych, a naszym zadaniem jest wpędzanie w pułapkę ścigających bohatera robotów.

Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons

Przygodowe 24 maja 2016

Baśniowa gra przygodowo-zręcznościowa, za której powstanie odpowiada szwedzkie studio Starbreeze, znane z takich tytułów jak Kroniki Riddicka, czy Syndicate. Produkcja opowiada o dwóch braciach przemierzających malownicze krainy w poszukiwaniu lekarstwa dla chorego ojca. Podczas gry kontrolujemy równocześnie obie postacie, a większość stawianych przed nami wyzwań wymaga ich ścisłej współpracy.

Florence
Florence

Przygodowe 14 marca 2018

Nietypowa gra narracyjna, w której poznajemy historię pierwszej miłości młodej dziewczyny – tytułowej Florence Yeoh. Za stworzenie gry odpowiadają twórcy znani z Monument Valley.

Angry Birds Evolution
Angry Birds Evolution

Zręcznościowe 19 czerwca 2017

Angry Birds Evolution to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android gra zręcznościowa z dodatkiem elementów logicznych. Rozgrywka sprowadza się do pojedynków między dwoma grupami postaci, które wystrzeliwujemy tak, aby sunęły z dużą prędkością po podłodze i trafiały we wrogów.

Mroczne Legendy 3
Mroczne Legendy 3

Przygodowe 2 czerwca 2016

Trzecia odsłona popularnej serii gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, rozwijanej przez rodzime studio Artifex Mundi. W grze wcielamy się w rolę Sylwii - dotkniętej amnezją akolitki Zakonu tępiącego potwory. Wraz ze swym mentorem wyrusza ona na poszukiwanie skradzionego artefaktu, we wnętrzu którego uwięziona została złowroga istota zwana Koszmarem.

Secret Files: Tunguska
Secret Files: Tunguska

Przygodowe 19 grudnia 2014

Secret Files: Tunguska to klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka utrzymana w stylistyce point & click, opracowana przez naszych zachodnich sąsiadów. Fabuła gry, kładącej duży nacisk na wątki detektywistyczne, nieodłącznie wiąże się z tzw. Katastrofą Tunguski, tajemniczą eksplozją, która miała miejsce na Syberii w 1908 roku.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.