Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę Android ułożone według popularności.

Android
klasyczne RPG
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

RPG 8 marca 2018

Duży dodatek do klasycznej gry RPG Baldur’s Gate: Enhanced Edition, pełniący rolę fabularnego pomostu między Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II. Stajemy do walki z krucjatą prowadzoną przez tajemniczą Lśniącą Panią (domniemane kolejne dziecię Bhaala), ruszając na przygodę trwającą ok. 25 godzin. Studio Overhaul Games przygotowało nowe lokacje, czworo towarzyszy do drużyny, klasę postaci szamana i inne atrakcje.

Baldur's Gate: Enhanced Edition
Baldur's Gate: Enhanced Edition

RPG 17 kwietnia 2014

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja klasycznej gry RPG Wrota Baldura, jak i dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Tytuł doczekał się wielu usprawnień i poprawek. Edycja rozszerzona zawiera również nowe zadania i przedmioty.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition
Baldur's Gate II: Enhanced Edition

RPG 16 grudnia 2014

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition to odświeżona wersja kultowego RPG Baldur's Gate II: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Studio Overhaul Games wzbogaciło grę o podrasowaną oprawę audiowizualną, spełniającą współczesne standardy, a także rozszerzyło ją o nowe questy i postacie.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

RPG 22 grudnia 2014

Stworzona przez legendarne studio BioWare (m.in. serie Baldur’s Gate oraz Mass Effect) trójwymiarowa gra RPG osadzona w ikonicznym uniwersum Gwiezdnych wojen. Akcja tytułu toczy się 4 tys. lat przed wydarzeniami znanymi z filmów – w czasach tytułowej Starej Republiki, u szczytu potęgi zakonu rycerzy Jedi.

Angry Birds Epic
Angry Birds Epic

RPG 12 czerwca 2014

Dziesiąta gra z rozwijanego przez firmę Rovio cyklu Angry Birds, mająca w zamyśle reprezentować gatunek RPG. Rozgrywka sprowadza się do toczenia turowych potyczek między ptakami a świniami, rozwijania bohaterów pomiędzy starciami oraz zaopatrywania ich w coraz lepsze przedmioty. Tytuł został oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami.

The Lord of the Rings: Legends
The Lord of the Rings: Legends

RPG 15 października 2014

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych. W grze tworzymy 4-osobową drużynę, złożoną ze znanych tolkienowskich postaci i uczestniczymy w kolejnych potyczkach z komputerową AI, lub żywymi przeciwnikami na arenach PvP.

Spellcrafter
Spellcrafter

RPG 3 maja 2015

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z taktycznym, turowym systemem walki, stworzona przez rodzime studio Jujubee. Cechą charakterystyczną tytułu jest unikalny system rzucania czarów, polegający na kreśleniu na ekranie odpowiednich gestów. Od szybkości i dokładności gestu zależy zaś siła rzucanego zaklęcia.

Planescape Torment: Enhanced Edition
Planescape Torment: Enhanced Edition

RPG 11 kwietnia 2017

Zremasterowana wersja kultowej gry RPG z 1999 roku, opracowana przez studio Beamdog. W porównaniu z oryginałem, produkcja może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną, przebudowanym interfejsem użytkownika oraz odświeżoną ścieżką dźwiękową. Ponadto wprowadzono szereg poprawek w mechanizmach rozgrywki i uporano się z rozmaitymi, mniejszymi lub większymi problemami, jakie trapiły pierwowzór.

Shadowrun Returns
Shadowrun Returns

RPG 25 września 2013

Taktyczne turowe RPG korzystające z licencji popularnej stołowej gry fabularnej. Akcja toczy się w 2054 roku, w świecie, gdzie cyberpunk łączy się z elementami fantasy. Gracze obejmują kontrolę nad doskonale wyszkoloną grupą najemników, którzy za pieniądze podejmują się realizacji najbardziej niebezpiecznych misji.

Icewind Dale: Enhanced Edition
Icewind Dale: Enhanced Edition

RPG 30 października 2014

Odświeżona wersja kultowej gry cRPG z 2000 roku, stworzona przez studio Overhaul Games, znane z dwóch odsłon Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Twórcy zatroszczyli się o szereg usprawnień, w tym sześć rozszerzonych questów, zawierających materiał wycięty z oryginału, 60 nowych przedmiotów, dodatki Heart of Winter oraz Trials of the Luremaster i inne elementy.

7 Mages
7 Mages

RPG 14 marca 2016

7 Mages to dostępna na mobilny system Android gra RPG ze scenariuszem wzorowanym na filmach Siedmiu samurajów i Siedmiu wspaniałych. Opowiada ona o grupie siedmiu magów wynajętych w celu zabicia bandytów terroryzujących pewną wyspę. Rozgrywka wzorowana jest na starych dungeon crawlerach, oferując skokowy system poruszania się i turowe bitwy.

Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut

RPG 3 grudnia 2014

Shadowrun: Dragonfall to dodatek do łączącej elementy cyberpunka i fantasy gry RPG Shadowrun Returns. Kampania rozszerzenia przenosi akcję do Berlina, a podczas zabawy możemy wykorzystać masę nowego sprzętu i zmierzyć się z nowymi przeciwnikami.

The Banner Saga
The Banner Saga

RPG 20 listopada 2014

Taktyczne RPG, w którym w inspirowanej mitologią skandynawską fantastycznej krainie kierujemy grupą ludzi i gigantów uciekających przed zagładą. Sercem gry jest rozbudowany, turowy system walki, a starcia rozgrywane są na podzielonych na kwadratowe pola mapach. Wraz z postępami w zabawie bohaterowie nabywają doświadczenia i stają się coraz potężniejsi. Wszystko to uzupełnia bogata warstwa fabularna wzbogacona o konieczność podejmowania trudnych decyzji, warunkujących dalszy jej przebieg.

Avernum: Escape from the Pit
Avernum: Escape from the Pit

RPG 26 czerwca 2013

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

Firefly Online
Firefly Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Firefly Online to gra cRPG z licznymi elementami strategii i tytułów z gatunku MMO, która została stworzona na podstawie serialu science-fiction o tytule Firefly. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, zbieramy załogę i ruszamy na eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

Moonrise
Moonrise

RPG prace wstrzymane

Moonrise to wyprodukowana przez zespół Undead Labs gra RPG, w której naszym zadaniem jest łapanie skażonych mocami ciemności potworów, uzdrawianie ich, tresowanie, a następnie wykorzystywanie ich podczas walk rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

The Banner Saga 2
The Banner Saga 2

RPG 29 września 2016

The Banner Saga 2 to wyprodukowana przez zespół Stoic Games gra RPG z turowym systemem walki. Akcja toczy się w krainie fantasy opartej na wierzeniach ludów skandynawskich, a gracz obejmuje dowództwo nad grupą ludzi i olbrzymów próbujących przetrwać w świecie, który powoli dobiega końca.

Call of Cthulhu: The Wasted Land
Call of Cthulhu: The Wasted Land

RPG 6 lipca 2012

Turowa gra RPG oparta na twórczości mistrza horroru Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja toczy się w czasach I wojny światowej. Kontrolujemy niewielką grupę złożoną z detektywów i żołnierzy, którzy muszą pokrzyżować plany pradawnemu złu. Zabawa polega głównie na toczeniu rozbudowanych taktycznie starć.

Cthulhu Saves the World
Cthulhu Saves the World

RPG 30 czerwca 2012

Parodia gier z gatunku RPG nawiązująca mechaniką i oprawą graficzną do produkcji z początku lat 90-tych. Obejmujemy kontrolę nad Cthulhu i jego niewielką drużyną, starając się uczynić z niego bohatera broniącego ludzkość, tylko po to, aby ostatecznie zniszczyć świat.

Knights of Pen & Paper 2
Knights of Pen & Paper 2

RPG 14 maja 2015

Knights of Pen & Paper 2 to opracowane z myślą o systemie Android zabawne RPG symulujące sesje stołowych gier fabularnych. Zabawa odbywa się na dwóch płaszczyznach i pozwala pokierować zarówno bohaterami przebywającymi w świecie fantasy, jak i wcielającymi się w nich graczami oraz zarządzającym tym wszystkim mistrzem gry.

Lamp and Vamp
Lamp and Vamp

RPG 28 stycznia 2015

Klasyczny RPG typu roguelike, pozwalająca przejąć kontrolę nad zagubionym wampirem i pomóc mu w dotarciu do wymarzonego zamku. Losowo generowane poziomy, rozgrywka toczona z podziałem na tury i konieczność ukrywania się przed wrogo nastawionymi mieszkańcami to podstawowe cechy gry.

Tales of Maj'Eyal
Tales of Maj'Eyal

RPG prace wstrzymane

Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku cRPG roguelike. Produkcja pozwala wcielić się w łowcę przygód, reprezentującego jedną z dziewięciu ras i dwudziestu pięciu klas, oraz przemierzać potężny kontynent Maj'Eyal w poszukiwaniu pradawnych artefaktów.

Ambition of the Slimes
Ambition of the Slimes

RPG 19 stycznia 2015

Ambition of the Slimes to opracowana przez zespół Altair Works gra jRPG z turowym systemem walki. Produkcja oferuje nietypową jak na standardy gatunku fantasy historię, gdyż gracz staje w niej po stronie jednej z najbardziej klasycznych ras potworów i jego zadaniem jest walka z bohaterami.

The Shadow Sun
The Shadow Sun

RPG 27 listopada 2014

The Shadow Sun to wydana na mobilny system Android gra RPG wzorowana na pecetowych produkcjach z tego gatunku. Gracze muszą ocalić ponury świat fantasy przed zagładą, a dokonują tego eksplorując lokacje, wypełniając zadania oraz tocząc bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.