Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę Android ułożone według popularności.

Po premierze 32 Przed premierą 1
Android
klasyczne RPG
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG33
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO2
Baldur's Gate: Enhanced Edition
Baldur's Gate: Enhanced Edition

RPG 17 kwietnia 2014

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to odświeżona wersja klasycznej gry RPG Wrota Baldura, jak i dodatku Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Tytuł doczekał się wielu usprawnień i poprawek. Edycja rozszerzona zawiera również nowe zadania i przedmioty.

Angry Birds Epic
Angry Birds Epic

RPG 12 czerwca 2014

Dziesiąta gra z rozwijanego przez firmę Rovio cyklu Angry Birds, mająca w zamyśle reprezentować gatunek RPG. Rozgrywka sprowadza się do toczenia turowych potyczek między ptakami a świniami, rozwijania bohaterów pomiędzy starciami oraz zaopatrywania ich w coraz lepsze przedmioty. Tytuł został oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

RPG 22 grudnia 2014

Stworzona przez legendarne studio BioWare (m.in. serie Baldur’s Gate oraz Mass Effect) trójwymiarowa gra RPG osadzona w ikonicznym uniwersum Gwiezdnych wojen. Akcja tytułu toczy się 4 tys. lat przed wydarzeniami znanymi z filmów – w czasach tytułowej Starej Republiki, u szczytu potęgi zakonu rycerzy Jedi.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition
Baldur's Gate II: Enhanced Edition

RPG 16 grudnia 2014

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition to odświeżona wersja kultowego RPG Baldur's Gate II: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Studio Overhaul Games wzbogaciło grę o podrasowaną oprawę audiowizualną, spełniającą współczesne standardy, a także rozszerzyło ją o nowe questy i postacie.

Shadowrun Returns
Shadowrun Returns

RPG 25 września 2013

Taktyczne turowe RPG korzystające z licencji popularnej stołowej gry fabularnej. Akcja toczy się w 2054 roku, w świecie, gdzie cyberpunk łączy się z elementami fantasy. Gracze obejmują kontrolę nad doskonale wyszkoloną grupą najemników, którzy za pieniądze podejmują się realizacji najbardziej niebezpiecznych misji.

Icewind Dale: Enhanced Edition
Icewind Dale: Enhanced Edition

RPG 30 października 2014

Odświeżona wersja kultowej gry cRPG z 2000 roku, stworzona przez studio Overhaul Games, znane z dwóch odsłon Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Twórcy zatroszczyli się o szereg usprawnień, w tym sześć rozszerzonych questów, zawierających materiał wycięty z oryginału, 60 nowych przedmiotów, dodatki Heart of Winter oraz Trials of the Luremaster i inne elementy.

Tower of Time
Tower of Time

RPG prace wstrzymane

Tower of Time to opracowane z myślą o systemie Android RPG, w którym eksplorujemy potężną wieżę zlokalizowaną w umierającej krainie fantasy. Gracz dowodzi drużyną bohaterów, a walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym, z opcją spowalniania czasu w celu wydania bardziej skomplikowanych rozkazów.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

RPG 8 marca 2018

Duży dodatek do klasycznej gry RPG Baldur’s Gate: Enhanced Edition, pełniący rolę fabularnego pomostu między Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II. Stajemy do walki z krucjatą prowadzoną przez tajemniczą Lśniącą Panią (domniemane kolejne dziecię Bhaala), ruszając na przygodę trwającą ok. 25 godzin. Studio Overhaul Games przygotowało nowe lokacje, czworo towarzyszy do drużyny, klasę postaci szamana i inne atrakcje.

Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut

RPG 3 grudnia 2014

Shadowrun: Dragonfall to dodatek do łączącej elementy cyberpunka i fantasy gry RPG Shadowrun Returns. Kampania rozszerzenia przenosi akcję do Berlina, a podczas zabawy możemy wykorzystać masę nowego sprzętu i zmierzyć się z nowymi przeciwnikami.

The Lord of the Rings: Legends
The Lord of the Rings: Legends

RPG 15 października 2014

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych. W grze tworzymy 4-osobową drużynę, złożoną ze znanych tolkienowskich postaci i uczestniczymy w kolejnych potyczkach z komputerową AI, lub żywymi przeciwnikami na arenach PvP.

Planescape Torment: Enhanced Edition
Planescape Torment: Enhanced Edition

RPG 11 kwietnia 2017

Zremasterowana wersja kultowej gry RPG z 1999 roku, opracowana przez studio Beamdog. W porównaniu z oryginałem, produkcja może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną, przebudowanym interfejsem użytkownika oraz odświeżoną ścieżką dźwiękową. Ponadto wprowadzono szereg poprawek w mechanizmach rozgrywki i uporano się z rozmaitymi, mniejszymi lub większymi problemami, jakie trapiły pierwowzór.

7 Mages
7 Mages

RPG 14 marca 2016

7 Mages to dostępna na mobilny system Android gra RPG ze scenariuszem wzorowanym na filmach Siedmiu samurajów i Siedmiu wspaniałych. Opowiada ona o grupie siedmiu magów wynajętych w celu zabicia bandytów terroryzujących pewną wyspę. Rozgrywka wzorowana jest na starych dungeon crawlerach, oferując skokowy system poruszania się i turowe bitwy.

The Banner Saga 2
The Banner Saga 2

RPG 29 września 2016

The Banner Saga 2 to wyprodukowana przez zespół Stoic Games gra RPG z turowym systemem walki. Akcja toczy się w krainie fantasy opartej na wierzeniach ludów skandynawskich, a gracz obejmuje dowództwo nad grupą ludzi i olbrzymów próbujących przetrwać w świecie, który powoli dobiega końca.

Firefly Online
Firefly Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Firefly Online to gra cRPG z licznymi elementami strategii i tytułów z gatunku MMO, która została stworzona na podstawie serialu science-fiction o tytule Firefly. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, zbieramy załogę i ruszamy na eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

Spellcrafter
Spellcrafter

RPG 3 maja 2015

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z taktycznym, turowym systemem walki, stworzona przez rodzime studio Jujubee. Cechą charakterystyczną tytułu jest unikalny system rzucania czarów, polegający na kreśleniu na ekranie odpowiednich gestów. Od szybkości i dokładności gestu zależy zaś siła rzucanego zaklęcia.

The Banner Saga
The Banner Saga

RPG 20 listopada 2014

Taktyczne RPG, w którym w inspirowanej mitologią skandynawską fantastycznej krainie kierujemy grupą ludzi i gigantów uciekających przed zagładą. Sercem gry jest rozbudowany, turowy system walki, a starcia rozgrywane są na podzielonych na kwadratowe pola mapach. Wraz z postępami w zabawie bohaterowie nabywają doświadczenia i stają się coraz potężniejsi. Wszystko to uzupełnia bogata warstwa fabularna wzbogacona o konieczność podejmowania trudnych decyzji, warunkujących dalszy jej przebieg.

Call of Cthulhu: The Wasted Land
Call of Cthulhu: The Wasted Land

RPG 6 lipca 2012

Turowa gra RPG oparta na twórczości mistrza horroru Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja toczy się w czasach I wojny światowej. Kontrolujemy niewielką grupę złożoną z detektywów i żołnierzy, którzy muszą pokrzyżować plany pradawnemu złu. Zabawa polega głównie na toczeniu rozbudowanych taktycznie starć.

Tales of Maj'Eyal
Tales of Maj'Eyal

RPG prace wstrzymane

Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku cRPG roguelike. Produkcja pozwala wcielić się w łowcę przygód, reprezentującego jedną z dziewięciu ras i dwudziestu pięciu klas, oraz przemierzać potężny kontynent Maj'Eyal w poszukiwaniu pradawnych artefaktów.

Moonrise
Moonrise

RPG prace wstrzymane

Moonrise to wyprodukowana przez zespół Undead Labs gra RPG, w której naszym zadaniem jest łapanie skażonych mocami ciemności potworów, uzdrawianie ich, tresowanie, a następnie wykorzystywanie ich podczas walk rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

Avernum: Escape from the Pit
Avernum: Escape from the Pit

RPG 26 czerwca 2013

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

Rule the Kingdom
Rule the Kingdom

RPG 27 kwietnia 2012

Połączenie elementów strategii ekonomicznej, polegającą na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której rozwijamy własną postać realizując różnego rodzaju zadania fabularne. Wcielamy się w postać młodego, niedoświadczonego wojownika, by podjąć się zadania odbudowy podupadłego królestwa.

The Shadow Sun
The Shadow Sun

RPG 27 listopada 2014

The Shadow Sun to wydana na mobilny system Android gra RPG wzorowana na pecetowych produkcjach z tego gatunku. Gracze muszą ocalić ponury świat fantasy przed zagładą, a dokonują tego eksplorując lokacje, wypełniając zadania oraz tocząc bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

Knights of Pen & Paper +1 Edition
Knights of Pen & Paper +1 Edition

RPG 30 października 2012

Knights of Pen & Paper +1 Edition to opracowana przez Behold Studios innowacyjna produkcja cRPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych. Kierujemy zarówno postaciami bohaterów przebywających w świecie fantasy, jak i mistrzem gry.

Knights of Pen & Paper 2
Knights of Pen & Paper 2

RPG 14 maja 2015

Knights of Pen & Paper 2 to opracowane z myślą o systemie Android zabawne RPG symulujące sesje stołowych gier fabularnych. Zabawa odbywa się na dwóch płaszczyznach i pozwala pokierować zarówno bohaterami przebywającymi w świecie fantasy, jak i wcielającymi się w nich graczami oraz zarządzającym tym wszystkim mistrzem gry.