Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Sandbox - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce sandbox na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji12 Zręcznościowe4
Bijatyki
RPG3 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje4
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas

Akcji 20 grudnia 2013

Zremasterowana na potrzeby urządzeń przenośnych edycja kultowego GTA: San Andreas z 2004 roku. Odświeżona, mobilna wersja gry oferuje podrasowaną grafikę i efekty świetlne, wzbogaconą paletę kolorów oraz poprawione modele postaci.

Mount & Blade: Warband
Mount & Blade: Warband

RPG 11 marca 2014

Samodzielny dodatek do wydanej w 2005 roku gry Mount & Blade, łączącej cechy sandboksowego RPG akcji z elementami strategicznymi. Rozszerzona wersja gry w znacznym stopniu rozwija system dyplomacji oraz sztuczną inteligencję poszczególnych wasali i dowódców w kwestiach strategiczno-politycznych. Największą nowością jest jednak rozbudowany tryb multiplayer dla maksymalnie 64 graczy.

Assassin's Creed: Identity
Assassin's Creed: Identity

RPG 18 maja 2016

Pierwsza mobilna odsłona popularnej serii Assassin’s Creed, zrealizowana w formie trzecioosobowego RPG akcji. Mechanika zabawy zbliżona jest do pełnoprawnych odsłon cyklu, a rozgrywka sprowadza się do wykonywania kolejnych, losowo generowanych misji fabularnych, należących do jednego z 16 różnych typów zadań.

Grand Theft Auto: Vice City - 10th Anniversary Edition
Grand Theft Auto: Vice City - 10th Anniversary Edition

Akcji 12 grudnia 2012

Mobilny remake kolejnej odsłony niezwykle popularnej serii Grand Theft Auto, przygotowany dla uczczenia 10 rocznicy premiery gry. Akcja toczy się w latach 80-tych XX wieku i umiejscowiona jest w fikcyjnym mieście wzorowanym na Miami. Gra oferuje duży otwarty świat, po którym możemy się poruszać na piechotę lub pojazdami oraz masę różnorodnych zadań do wykonania.

Minecraft: Pocket Edition
Minecraft: Pocket Edition

Akcji 7 października 2011

Mobilna wersja jednej z najpopularniejszych gier sandboksowych w dziejach elektronicznej rozrywki. Trafiamy do proceduralnie generowanego świata zbudowanego z voxeli (samemu lub z innymi graczami), by oddawać się eksploracji i konstruowaniu dowolnych struktur, jakie podsunie nam wyobraźnia.

The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 18 grudnia 2010

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne "Simsy" cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

The Sims Mobile
The Sims Mobile

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

The Sims Mobile to opracowana z myślą o systemie Android symulacja życia. Gracz tworzy wirtualnego bohatera, a następnie wpływa na cały jego żywot, kształtując edukację, aktywność zawodową, hobby oraz związki przyjacielskie i romantyczne. Nie zabrakło także opcji posiadania rodziny oraz decydowania o losach kolejnych pokoleń.

Grand Theft Auto III: 10 Year Anniversary Edition
Grand Theft Auto III: 10 Year Anniversary Edition

Akcji 15 grudnia 2011

Przygotowany z okazji 10 rocznicy premiery, mobilny remake jednej z najpopularniejszych gier akcji w historii elektronicznej rozrywki, a zarazem pierwszej produkcji, która oddała do dyspozycji graczy w pełni trójwymiarowe, tętniące życiem miasto z początku XXI wieku.

Portal Knights
Portal Knights

RPG 6 grudnia 2017

Portal Knights to gra RPG opracowana pierwotnie z myślą o pecetach i konsolach. Produkcja stanowi skrzyżowanie typowych dla swojego gatunku elementów, takich jak eksplorowanie świata, wypełnianie zadań, rozwijanie bohatera czy walka, z rozbudowaną sandboksową mechaniką konstruowania budynków i przedmiotów.

The Sims FreePlay
The Sims FreePlay

Symulacje 15 lutego 2012

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii The Sims, zrealizowana w popularnym modelu free-to-play. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach cyklu, naszym zadaniem jest swobodne kierowanie życiem Simów i decydowanie o ich otoczeniu, pracy, zajęciach prywatnych i kontaktach towarzyskich. Gra oferuje pełną, sandboksową swobodę rozgrywki, a każda podejmowana aktywność przyczynia się do wzrostu doświadczenia i awansu na kolejne poziomy postaci. Wraz z nimi odblokowujemy nowe możliwości w grze oraz kolejne elementy wystroju i wyposażenia.

Gangstar New Orleans
Gangstar New Orleans

Akcji 30 marca 2017

Gangstar New Orleans to opracowana z myślą o Androidzie sandboksowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Jako ambitny gangster eksplorujemy miasto o otwartej strukturze (pieszo lub za pomocą pojazdów), wykonujemy różne typy misji oraz toczymy wojny o terytoria z innymi gangami.

Radiation City
Radiation City

Akcji 8 listopada 2017

Radiation City to opracowana z myślą o systemie Android pierwszoosobowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja pozwala zwiedzać duży otwarty świat, składający się z miasta Prypeć i okolic, w tym rejonów wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Rozgrywka ma lekko survivalowy charakter, więc poza walką z mutantami i żołnierzami musimy także gromadzić surowce i konstruować przedmioty.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars
Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Akcji 18 grudnia 2014

Mobilna edycja spin-offowej odsłony niezwykle popularnej serii gier akcji, stworzonej przez Rockstar Games. Powracamy do Liberty City - tym razem jako Huang Lee, członek chińskiego gangu.

Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Grand Theft Auto: Liberty City Stories

Akcji 11 lutego 2016

Mobilna reedycja spin-offowej odsłony serii Grand Theft Auto, która ukazała się pierwotnie tylko na PlayStation Portable i PlayStation 2. Odświeżona wersja gry może pochwalić się podwyższoną rozdzielczością w 60 klatkach na sekundę, ostrzejszymi teksturami, bardziej szczegółowymi modelami postaci oraz zwiększoną odległością rysowania obiektów.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 12 września 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Goat Simulator
Goat Simulator

Zręcznościowe 16 września 2014

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia Coffee Stain. W produkcji gracze wcielają się w niesforną kozę i mają za zadanie dokonać jak największych zniszczeń. Tytuł powstał w zasadzie przypadkiem i ma humorystyczny charakter.

Bully: Scholarship Edition
Bully: Scholarship Edition

Akcji 8 grudnia 2016

Bully: Scholarship Edition to połączenie gry akcji z elementami zręcznościowymi. Tytuł stanowi wznowienie gry Bully (znanej w Europie pod nazwą Canis Canem Edit) wydanej w 2006 roku na PlayStation 2. Swego czasu zgarnęła ona sporo nagród, włącznie z tytułem „Najlepszej Gry 2006 roku”. Za konwersję na system Android odpowiedzialne jest studio Rockstar Vancouver.

Survivalcraft 2
Survivalcraft 2

Akcji 11 grudnia 2016

Gra typu sandbox, w której gracze trafiają do generowanego proceduralnie świata. Rozgrywka opiera się na eksploracji, wytwarzaniu rozmaitych przedmiotów przy użyciu rozbudowanego systemu craftingu, konstruowaniu własnych budynków, urządzeń elektrycznych i maszyn, a także na szeroko pojętym przetrwaniu w niegościnnym środowisku.

NEO Scavenger
NEO Scavenger

Strategiczne 26 lipca 2017

NEO Scavenger to dostępna na mobilny system Android turowa strategia kładąca nacisk na elementy survivalowe. Akcja toczy się w postapokaliptycznej rzeczywistości, a gracz kontroluje cierpiącą na amnezję postać, próbującą przetrwać na tyle długo, aby odkryć kim jest oraz co stało się ze światem.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Akcji 17 kwietnia 2014

Gra akcji z otwartym światem, w której wcielamy się w tytułowego Człowieka-pająka. Tym razem naszym zadaniem jest uratowanie Manhattanu przed niebezpieczeństwem, jakie zamierzają ściągnąć na miasto odwieczni wrogowie protagonisty, wśród których pojawiają się: Green Goblin, Electro, Venom i Kraven. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji (uatrakcyjnianej przez system huśtania się na pajęczynach) oraz walki z przeciwnikami. Całości dopełnia wysokiej jakości, trójwymiarowa oprawa graficzna.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 28 sierpnia 2015

Trzecia część uznanej serii gier zręcznościowych, w których do zabawy wykorzystuje się specjalne figurki. Twórcy zatroszczyli się o nowe światy (w tym trzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen), a także ulepszony Plac Zabaw z dwoma nowymi aktywnościami.

NovaVoyager
NovaVoyager

Symulacje czerwiec 2018

NovaVoyager to opracowany z myślą o mobilnym systemie Android kosmiczny symulator. Gra stawia na realizm, oferując rozbudowany silnik fizyczny oraz wielką galaktykę wygenerowaną proceduralnie na podstawie autentycznych danych astronomicznych. Produkcja oferuje także pełną swobodę wyboru ścieżki kariery.

RollerCoaster Tycoon Touch
RollerCoaster Tycoon Touch

Strategiczne 15 marca 2017

RollerCoaster Tycoon Touch to opracowana z myślą o systemie Android strategia ekonomiczna, w której naszym zadaniem jest zarządzanie lunaparkiem. Gracz musi budować skomplikowane kolejki górskie i inne atrakcje, dbać o zaspokajanie potrzeb gości i sprawnie gospodarować budżetem całego biznesu.

Interstellaria
Interstellaria

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Oldskulowa produkcja niezależna studia Cold Rice, stanowiąca połączenie wielu gatunków gier, takich jak strategia, symulacja, przygodówka czy RPG. W grze wcielamy się w rolę kapitana statku kosmicznego, a naszym zadaniem będzie zadbanie o jego prawidłowe funkcjonowanie oraz zasobność pokładowej kasy. Podczas zabawy możemy handlować, prowadzić dyplomację, a także odkrywać niezbadane planety i walczyć z wrogo nastawionymi obcymi.