Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 174 Przed premierą 7
Android
Logiczne
Tematyki
Czas
Monument Valley 2
Monument Valley 2

Logiczne 6 listopada 2017

Kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku. W grze kierujemy dwiema postaciami - matką i jej córką - które podróżują po fantastycznym, pełnym sekretów świecie, po drodze rozwiązując mniej i bardziej skomplikowane zagadki.

Hearthstone
Hearthstone

Logiczne 17 grudnia 2014

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra logiczna przeznaczona do pojedynków online. Studio Blizzard, autorzy tego projektu, przenieśli realia świata Azeroth, znanego z serii Warcraft i World of Warcraft, do gry karcianej.

The Talos Principle
The Talos Principle

Logiczne 28 maja 2015

Pierwszoosobowa gra logiczna, przygotowana przez twórców serii Serious Sam. W produkcji musimy rozwiązać szereg łamigłówek, opierających się na różnych mechanizmach i wykorzystujących rozmaite prawa fizyki. Tytuł korzysta z technologii Serious Engine 4, w której zastosowano moduł umożliwiający skanowanie rzeczywistych lokacji i przedmiotów, a następnie wdrażanie ich do cyfrowego świata.

Angry Birds Fight!
Angry Birds Fight!

Logiczne 11 czerwca 2015

Miks gry logicznej typu match-3 i prostego RPG-a, z drobnymi elementami strategicznymi, osadzony w realiach bestselerowej serii Angry Birds. Tytuł kładzie nacisk na toczenie zmagań przez sieć. Celem jest odnoszenie zwycięstw i systematyczne rozwijanie własnej drużyny złożonej ze Wściekłych Ptaków.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem. Ponadto zabawę uatrakcyjniają elementy z kultowej serii firmy Valve, takie jak tytułowe portale czy żele zmieniające właściwości powierzchni. Przewodniczką w grze jest dobrze znana i lubiana sztuczna inteligencja GLaDOS.

Farm Heroes Saga
Farm Heroes Saga

Logiczne 11 grudnia 2013

Kolejna aplikacja typu match-3 w dorobku firmy King, znanej przede wszystkim ze słynnego Candy Crush Saga. Tym razem, zamiast słodyczy, gracze układają warzywa i owoce. W produkcji nie zabrakło także rozmaitych power-upów oraz aspektów społecznościowych.

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins

Logiczne 2018

Czwarta część popularnego cyklu gier logicznych z elementami przygodowymi. Tytuł nie kontynuuje opowieści znanej z poprzednich odsłon - twórcy przygotowali nową historię oraz twórczo rozwinęli doskonale znaną mechanikę rozgrywki.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga

Logiczne 14 grudnia 2012

Jedna z najsłynniejszych gier casualowych dostępnych na urządzenia mobilne. Tytuł wyprodukowany przez firmę King to prosta układanka, w której staramy się łączyć ze sobą różne rodzaje słodyczy.

Monument Valley
Monument Valley

Logiczne 14 maja 2014

Gra logiczna, w której prowadzimy niemą księżniczkę Idę przez surrealistyczny śwat tytułowych monumentów, pomagając jej poprzez manipulowanie otoczeniem i tworzenie iluzji optycznych. Monument Valley wyróżnia się artystyczną, minimalistyczną oprawą graficzną, inspirowaną japońskim malarstwem i malowidłami Mauritsa Cornelisa Eschera.

Candy Crush Soda Saga
Candy Crush Soda Saga

Logiczne 11 listopada 2014

Kontynuacja szalenie popularnej gry logicznej, w której oczyszczamy kolejne plansze łącząc ze sobą symbole słodyczy w grupy liczące przynajmniej trzy identyczne elementy. Tym razem do zabawy wkraczają także napoje, jednak tytuł nie zmienił się diametralnie w porównaniu do pierwowzoru i w dalszym ciągu oferuje niemal identyczne podejście do rozgrywki.

Uncharted: Fortune Hunter
Uncharted: Fortune Hunter

Logiczne 5 maja 2016

Uncharted: Fortune Hunter to opracowana z myślą o systemie Android gra logiczna będąca mobilnym spin-offem przebojowego konsolowego cyklu. Gracz kieruje poszukiwaczem przygód imieniem Nathan Drake, który musi eksplorować zbudowane z kwadratowych pól mapy i manipulować elementami otoczenia, wszystko po to, aby dotrzeć z punktu startowego do wskazanego celu.

The Witness
The Witness

Logiczne 16 stycznia 2017

The Witness jest grą przygodową z elementami logicznymi autorstwa Jonathana Blowa i jego studia deweloperskiego Thekla. Akcja gry osadzona została na zagadkowej wyspie, z której nieoczekiwanie zniknęli wszyscy ludzie. Eksplorując opustoszałe lokacje, gracz stara się ustalić przebieg zdarzeń, rozwiązując przy tym szereg zagadek i odnajdując sprytnie ukryte wskazówki.

The Room
The Room

Logiczne 23 marca 2013

Oryginalna gra logiczna z elementami przygodówek point-and-click oraz gier typu hidden object. Zadaniem gracza w The Room jest odkrycie tajemnic sejfu znajdującego się w środku tytułowego pokoju, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania kolejnych zagadek logicznych, uruchamianiu rozmaitych mechanizmów i poszukiwaniu przedmiotów.

The Room Three
The Room Three

Logiczne 11 stycznia 2016

Trzecia odsłona bestsellerowego cyklu gier logicznych z elementami przygodówek point-and-click. Autorzy kontynuują wątki zapoczątkowane w poprzednich częściach gry, stawiając przed graczami zupełnie nowe, jeszcze bardziej wymagające zagadki, umiejscowione w nieznanych wcześniej tajemniczych lokacjach.

Gardenscapes: New Acres
Gardenscapes: New Acres

Logiczne 25 sierpnia 2016

Rozbudowana produkcja typu match-3, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Zadaniem gracza jest opieka nad powierzonym mu ogrodem i przywrócenie mu dawnego splendoru, czego stara się dokonać w trakcie fabularnej kampanii.

Bubble Witch 3 Saga
Bubble Witch 3 Saga

Logiczne 11 stycznia 2017

Bubble Witch 3 Saga to kolejna odsłona gry od firmy King (twórców hitowego Candy Crash Saga), w której dobra czarownica Stella musi obronić swoje magiczne królestwo przed złem. Tym razem jej wrogiem jest kocur Wilbur.

Deus Ex GO
Deus Ex GO

Logiczne 18 sierpnia 2016

Spin-off cyberpunkowej serii gier RPG akcji Deus Ex. Jest to logiczna produkcja przypominająca znane z urządzeń mobilnych (i nie tylko) gry Hitman GO i Lara Croft GO. Podczas zabawy wcielamy się w Adama Jensena, wykonującego szereg rozmaitych misji.

Riddlord: The Consequence
Riddlord: The Consequence

Logiczne 1 grudnia 2017

Inspirowana serią The Room gra logiczna autorstwa rosyjskiego studia Amrita, w której gracz wciela się w Jacka Reeda - byłego detektywa, który musi zmierzyć się z tajemniczym Mistrzem Zagadek. Tytuł łączy w sobie elementy nadprzyrodzone i prawdziwe nierozwiązane zbrodnie z przeszłości.

Angry Birds Action!
Angry Birds Action!

Logiczne 28 kwietnia 2016

Angry Birds Action! to dostępna na mobilnym systemie Android gra logiczna wzbogacona elementami zręcznościowymi. Łączy ona klasyczne elementy tej marki z mechanizmami wzorowanymi na pinballu. Podczas zabawy gracz musi wystrzeliwać po ziemi wściekłe ptaki w taki sposób, aby odbijając się od elementów otoczenia dotarły do konkretnych punktów na mapie.

Hearthstone: Koboldy i katakumby
Hearthstone: Koboldy i katakumby

Logiczne 7 grudnia 2017

Jedenaste rozszerzenie do popularnej gry karcianej firmy Blizzard. Gracze otrzymują zestaw 135 kart inspirowanych koboldami i zamieszkiwanymi przez nie katakumbami, pełnych potworów i skarbów. Dodatek wprowadza też nowy tryb gry jednoosobowej.

The Lord of the Rings: Living Card Game
The Lord of the Rings: Living Card Game

Logiczne 2018

Wirtualna adaptacja gry karcianej na licencji powieści J.R.R. Tolkiena, stworzona przez studio Fantasy Flight Games. Tytuł pozwala jednemu lub dwóm graczom na wzięcie udziału w kolejnej przygodzie w Środziemiu, w trakcie której poprowadzą trójkę bohaterów przez wybrany scenariusz. Gra oferuje liczne opcje modyfikacji talii oraz misji, dzięki którym każde podejście do rozgrywki różni się od poprzedniego.

Best Fiends
Best Fiends

Logiczne 10 grudnia 2014

Best Fiends jest rozbudowaną grą logiczną typu „połącz trzy elementy”, która posiada również pewne cechy charakterystyczne dla produkcji RPG. W dziele studia Seriously dowodzimy grupą wesołych robaczków, starając się uwolnić porwane rodziny naszych podopiecznych.

Quizwanie
Quizwanie

Logiczne 20 sierpnia 2013

Quizwanie to towarzyska gra edukacyjna przeznaczona dla dwóch graczy. Zabawa polega na odpowiadaniu na serie pytań w celu wyłonienia zwycięzcy pojedynku.

Super Blackjack Battle II Turbo Edition
Super Blackjack Battle II Turbo Edition

Logiczne 11 maja 2017

Super Blackjack Battle II Turbo Edition to produkcja, która umożliwia rywalizowanie o tytuł najlepszego gracza Blackjacka w historii, w skórze jednej z 12 zróżnicowanych postaci. Stworzona przez Stage Clear Studios gra tytułem i pewnymi smaczkami, takimi jak np. stylizacja bohaterów, nawiązuje do słynnej bijatyki Super Street Fighter II Turbo autorstwa firmy Capcom.