Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Symulacje Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Android ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 42 Przed premierą 6
Android
Symulacje
Tematyki
Czas
Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

Pou
Pou

Symulacje 5 sierpnia 2012

Pou to popularna gra mobilna, bazująca na kultowej zabawce-breloczku Tamagotchi. Rozgrywka polega na opiekowaniu się tytułowym stworkiem: musimy naszego wirtualnego zwierzaka karmić, bawić się z nim czy też kupować mu nowe stroje.

The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 18 grudnia 2010

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne "Simsy" cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

Operator numeru alarmowego
Operator numeru alarmowego

Symulacje 2018

Niecodzienna gra niezależna, w której wcielamy się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Naszym zadaniem jest odbieranie połączeń od rozmaitych osób i pomaganie im, udzielając porad, wysyłając odpowiednie jednostki itd.

Farming Simulator 18
Farming Simulator 18

Symulacje 6 czerwca 2017

Następna odsłona słynnego symulatora farmy, tym razem przeznaczona tylko na urządzenia przenośne. Zabawa w grze nie odbiega w żaden sposób od głównych założeń serii, więc podczas rozgrywki kierujemy rolnikiem dbającym o swoje gospodarstwo.

The Sims Mobile
The Sims Mobile

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

The Sims Mobile to opracowana z myślą o systemie Android symulacja życia. Gracz tworzy wirtualnego bohatera, a następnie wpływa na cały jego żywot, kształtując edukację, aktywność zawodową, hobby oraz związki przyjacielskie i romantyczne. Nie zabrakło także opcji posiadania rodziny oraz decydowania o losach kolejnych pokoleń.

Farming Simulator 16
Farming Simulator 16

Symulacje 6 sierpnia 2015

Farming Simulator 16 to opracowany z myślą o mobilnym systemie Android symulator współczesnego gospodarstwa rolnego. Gracz musi sadzić rośliny, zbierać plony, zarabiać pieniądze oraz inwestować w rozwój biznesu. Największą nowością w porównaniu z poprzednimi odsłonami jest dodanie lasów, z których możemy pozyskiwać drewno.

The Sims FreePlay
The Sims FreePlay

Symulacje 15 lutego 2012

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii The Sims, zrealizowana w popularnym modelu free-to-play. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach cyklu, naszym zadaniem jest swobodne kierowanie życiem Simów i decydowanie o ich otoczeniu, pracy, zajęciach prywatnych i kontaktach towarzyskich. Gra oferuje pełną, sandboksową swobodę rozgrywki, a każda podejmowana aktywność przyczynia się do wzrostu doświadczenia i awansu na kolejne poziomy postaci. Wraz z nimi odblokowujemy nowe możliwości w grze oraz kolejne elementy wystroju i wyposażenia.

Construction Simulator 2
Construction Simulator 2

Symulacje 22 marca 2017

Construction Simulator 2 to opracowany z myślą o systemie Android symulator firmy budowlanej. Podczas zabawy gracz zajmuje się zarówno stroną biznesową przedsięwzięcia, jak i osobiście kieruje kilkudziesięcioma typami pojazdów podczas realizowania kontraktów.

World of Tanks Blitz
World of Tanks Blitz

Symulacje 4 grudnia 2014

Próba przeniesienia szalenie popularnego World of Tanks z pecetów i konsol na urządzenia mobilne. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy do czynienia z grą w modelu free-to-play, a zabawa polega na starciach historycznych czołgów w zróżnicowanych trybach rozgrywki.

The Escapists
The Escapists

Symulacje 2 marca 2017

The Escapists to symulator więźnia w formie nawiązującej do klasycznych 8-bitowych produkcji z widokiem top-down. Wiedziemy codzienne życie w zakładzie karnym, w międzyczasie rozwijając swoje umiejętności i gromadząc ekwipunek w celu przygotowania i wcielenia w życie misternego planu ucieczki. Gra jest dziełem niezależnego studia Mouldy Toof, wspieranego przez uznaną firmę Team17.

Aerofly FS 2 Flight Simulator
Aerofly FS 2 Flight Simulator

Symulacje 8 czerwca 2015

Zaawansowany symulator lotniczy oferujący kilkanaście zróżnicowanych maszyn - od myśliwców, aż po wielkie samoloty pasażerskie. W produkcji wykorzystano realistyczny system fizyki, a poszczególne miejsca odtworzono na podstawie licznych zdjęć satelitarnych.

Blocky Farm
Blocky Farm

Symulacje kwiecień 2018

Zabawny symulator farmera, posiadający cechy popularnej zabawki Tamagotchi. Podczas rozgrywki musimy prowadzić gospodarstwo rolne, uprawiając rośliny, hodując zwierzęta i wykonując zadania dla mieszkańców pobliskiego miasta.

Take Off: The Flight Simulator
Take Off: The Flight Simulator

Symulacje 9 czerwca 2016

Mobilny symulator samolotów pasażerskich autorstwa rodzimego studia Jujubee. W grze możemy odwiedzić ponad 20 najsłynniejszych lotnisk świata i zasiąść za sterami 14 drobiazgowo odwzorowanych maszyn - od niewielkich awionetek po potężne Jumbo Jety. Zabawa toczy się w wariancie free flight lub w trybie kampanii, gdzie czeka nas szereg zróżnicowanych wyzwań, takich jak zwykłe przeloty pasażerskie czy misje ratunkowe.

Organ Trail: Director's Cut
Organ Trail: Director's Cut

Symulacje 9 sierpnia 2012

Organ Trail: Director's Cut to gra symulująca próby przeżycia w świecie po apokalipsie zombie. Kontrolujemy grupę ocalałych podróżującą po Stanach Zjednoczonych w podniszczonym samochodzie. Musimy m.in. unikać martwiaków i bandytów, leczyć choroby, gromadzić benzynę i jedzenie oraz szukać części zamiennych do auta.

Car Mechanic Simulator 2014
Car Mechanic Simulator 2014

Symulacje 23 lipca 2014

Mobilna wersja symulatora opracowanego przez rodzime studio Red Dot Games. Tytuł pozwala wejść w skórę mechanika samochodowego, którego zadaniem jest zdiagnozowanie i wyeliminowanie usterki pojazdu. W odróżnieniu od wersji pecetowej, edycja przeznaczona dla użytkowników urządzeń przenośnych udostępniona została w modelu darmowym bez żadnych ograniczeń.

TruckSimulation 16
TruckSimulation 16

Symulacje 25 listopada 2015

TruckSimulation 16 to wydany na Androida symulator ciężarówki. Gracz wciela się w szefa firmy transportowej i zarówno samemu zasiada za kierownicą, jak i zarządza przedsiębiorstwem, gdzie podejmuje decyzje personalne i finansowe. Produkcja stawia na realizm, zarówno pod względem mechanizmów jazdy, jak i geografii wirtualnej Europy.

Bus Simulator 17
Bus Simulator 17

Symulacje 28 kwietnia 2017

Symulator jazdy autobusem. Podczas zabawy możemy pokierować wieloma zróżnicowanymi maszynami, w tym autobusem szkolnym, wycieczkowym czy dwupiętrową maszyną.

Animal Crossing: Pocket Camp
Animal Crossing: Pocket Camp

Symulacje 22 listopada 2017

Animal Crossing: Pocket Camp to opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych symulator menadżera obozu letniskowego. Gracz tworzy postać, a następnie musi dbać o potrzeby gości i nawiązywać z nimi przyjaźnie, jak również gromadzić surowce w celu konstruowania różnych obiektów.

NovaVoyager
NovaVoyager

Symulacje czerwiec 2018

NovaVoyager to opracowany z myślą o mobilnym systemie Android kosmiczny symulator. Gra stawia na realizm, oferując rozbudowany silnik fizyczny oraz wielką galaktykę wygenerowaną proceduralnie na podstawie autentycznych danych astronomicznych. Produkcja oferuje także pełną swobodę wyboru ścieżki kariery.

Flight Unlimited 2K16
Flight Unlimited 2K16

Symulacje 6 czerwca 2016

Symulator lotniczy będący spadkobiercą popularnej serii z końcówki lat 90. Gracze mają okazję zasiąść za sterami różnych samolotów, zarówno cywilnych, jak i wojskowych, i zwiedzać z wysokości skrupulatnie odwzorowane okolice Las Vegas, San Francisco oraz Alp Szwajcarskich. W tytule znajdują się dwa tryby zabawy singlowej – swobodne przeloty oraz fabularyzowane misje.

Kim Kardashian: Hollywood
Kim Kardashian: Hollywood

Symulacje 5 września 2014

Kim Kardashian: Hollywood to gra symulująca codzienność celebrytów. Wcielając się w zwykłą dziewczynę, stopniowo poznajemy tytułową gwiazdę i powoli sami pniemy się po szczeblach sławy. Wybierając jedną z kilku dostępnych karier wykonujemy także czynności takie jak zakupy, imprezowanie czy sesje zdjęciowe.

Iron Sky: Invasion
Iron Sky: Invasion

Symulacje 5 września 2013

Połączenie kosmicznego symulatora ze strategią, oparte na motywach filmu o nazistach z Księżyca - Iron Sky. Tytuł jest autorskim projektem Mirosława Dymka i studia Reality Pump. Wzoruje się na klasykach gatunku – seriach X-Wing, Freespace oraz X-Com. Zadaniem gracza jest odparcie inwazji na Ziemię i zniszczenie głównej bazy wroga na Księżycu.

I Am Bread
I Am Bread

Symulacje 10 października 2016

Zaawansowany symulator... kromki chleba, która wykorzystując fizyczne właściwości rozmaitych obiektów oraz umiejętność poruszania się, musi w możliwie jak najlepszym stanie dotrzeć do wnętrza tostera. Główną trudnością okazuje się konieczność oddzielnego kontrolowania poszczególnych rogów kromki oraz dbania o jej jadalność i smakowitość poprzez unikanie wszelakich zabrudzeń.