Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Akcji4 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG4 Strategiczne2 Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO
Dishonored 2
Dishonored 2

Akcji 11 listopada 2016

Kontynuacja wydanej w 2012 roku bestsellerowej skradanki FPP, osadzonej w quasi-steampunkowym uniwersum. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszego Dishonored, a gracze mają do wyboru dwoje protagonistów: Corvo Attano lub Emily Kaldwin, zależnie od decyzji podjętej na początku zabawy. Dishonored 2 zachowało ogólną formułę rozgrywki z poprzedniczki, jednocześnie znacząco ją rozbudowując.

Dishonored: Definitive Edition
Dishonored: Definitive Edition

Akcji 25 sierpnia 2015

Odświeżona i kompletna edycja pierwszoosobowej skradanki studia Arkane z 2012 roku. W grze wcielamy się w byłego ochroniarza cesarzowej, podstępnie zamordowanej w zamachu stanu. Niesłusznie oskarżony o tę zbrodnię bohater, musi wydostać się z więzienia i dokonać zemsty na prawdziwym zabójcy. W porównaniu do pierwowzoru, tytuł odznacza się podrasowaną oprawą graficzną, a w zestawie znajdziemy dodatkowo wszystkie rozszerzenia DLC, wydane już po premierze oryginału.

Dishonored: Death of the Outsider
Dishonored: Death of the Outsider

Akcji 15 września 2017

Nieformalna trzecia odsłona skradankowego cyklu Dishonored, pomyślana jako jego zwieńczenie. Daje graczom sposobność zapolować na tytułowego Odmieńca (ang. The Outsider), kluczową postać dla uniwersum. W Dishonored: Death of the Outsider wcielamy się w Billie Lurk, zabójczynię o nadnaturalnych zdolnościach, będącą niegdyś prawą ręką Dauda – jednego z głównych antagonistów serii.

Smoke and Sacrifice
Smoke and Sacrifice

RPG 2018

Smoke and Sacrifice to gra RPG wzbogacona o elementy survivalowe. Deweloperzy ze studia Solar Sail Games przenoszą nas do skutego lodem świata, który przemierzamy w skórze Sachi – kobiety próbującej poznać los swojego syna złożonego w ofierze życiodajnemu Słonecznemu Drzewu.

Flockers
Flockers

Logiczne 19 września 2014

Gra logiczna, będąca klonem rozwiązań znanych z popularnej serii Lemmings,. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie pędzącego przed siebie stadka owiec przez pełne niebezpieczeństw i pułapek poziomy. Za produkcję gry odpowiadają twórcy serii Worms ze studia Team 17.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 9 marca 2016

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych, wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne prace wstrzymane

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Trulon: The Shadow Engine
Trulon: The Shadow Engine

RPG 24 lutego 2017

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Filar zabawy stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz walka z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie specjalnymi kartami – im bogatsza jest zebrana talia, tym szerszy wachlarz taktyk bojowych można wykorzystać.

The Watchmaker
The Watchmaker

Zręcznościowe październik 2018

Utrzymana w steampunkowej stylistyce przygodowa gra akcji z silnymi elementami logicznymi. Wcielamy się w postać Alexandra, strażnika zegarowej wieży. Kiedy na skutek sabotażu mechanizmu czas zaczyna szaleć, a nasz bohater starzeje się w bardzo szybkim tempie, aby uniknąć niechybnej śmierci musi on odszukać i pokonać sabotażystę oraz przywrócić prawidłowy bieg czasu.

Edge of Eternity
Edge of Eternity

RPG 2018

Trzecioosobowa gra jRPG z turowym systemem walki, łącząca klasyczne rozwiązania gatunku z inspiracjami stylistyką średniowieczną i nurtem steampunk. Jako młody rolnik imieniem Daryon wyruszamy na samotną krucjatę, której celem jest uratowanie świata Heryon, opanowanego przez agresywną cywilizację obcych. Zarażeni stworzonym przez nich wirusem ludzie i zwierzęta przemieniają się w pół-mechaniczne, metalowe potwory.

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 5 czerwca 2015

SteamWorld Dig to platformowa gra zręcznościowa, której akcję osadzono w uniwersum łączącym klimat westernu i steampunku. Wcielamy się w robota, który przemierza otwarty podziemny świat, kopiąc tunele i zbierając minerały, służące do wymiany na coraz lepszy ekwipunek i ulepszenia dla bohatera.

Iron Danger
Iron Danger

RPG 2019

Taktyczna gra RPG łącząca elementy fantasy i steampunku. Gracze śledzą losy młodej kobiety o imieniu Kipuna, która potrafi manipulować czasem. Umiejętności te wykorzystuje do walki ze złem.

Rogue Stormers
Rogue Stormers

Zręcznościowe 7 października 2016

Zręcznościowa strzelanina w zwariowanej konwencji, w której wybijamy w pień hordy uzbrojonych po zęby goblinów i orków. Gra autorstwa Black Forest Games kładzie silny nacisk na rozgrywką kooperacyjną zarówno w trybie solo, jak i przez sieć.

Ironcast
Ironcast

Strategiczne 4 marca 2016

Osadzona w stylistyce steampunk turowa gra strategiczno-logiczna, inspirowana twórczością pisarzy science fiction epoki wiktoriańskiej. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości końca XIX wieku, u schyłku toczącej się od dekady wojny angielsko-francuskiej. Rozgrywka sprowadza się do toczenia potyczek, których mechanika nawiązuje do zasad popularnego Puzzle Questa oraz casualowych gier logicznych typu „dopasuj 3”.

Another Sight
Another Sight

Przygodowe 2018

Gra przygodowa, w której śledzimy losy oślepionej Kit i jej nietypowego towarzysza – kota Hodge’a. Another Sight zabiera nas w podróż po alternatywnej rzeczywistości, w której pod Londynem znajduje się tajemniczy, podziemny świat, będący siedzibą sekretnego społeczeństwa złożonego z największych wynalazców i artystów w historii.

Pressure Overdrive
Pressure Overdrive

Akcji 26 lipca 2017

Dynamiczny shoot’em up z elementami gry wyścigowej, w którym gracz stawia czoła zastępom zmotoryzowanych adwersarzy pracujących dla niejakiego Count Soapa – bezwzględnego biznesmena i potentata branży odnowy biologicznej, niszczącego miejscową przyrodę. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami napędzanego parą auta, siejąc zniszczenie na trzydziestu zróżnicowanych etapach przy użyciu rozbudowanego arsenału – do naszej dyspozycji oddano między innymi karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet czy choćby działa laserowe. Całość okraszono przyjemną dla oka, kolorową grafiką.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Clockwork Tales: Of Glass and Ink

Przygodowe 22 stycznia 2016

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.