Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Crowdfunding - Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce crowdfunding na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Po premierze 54 Przed premierą 20
XBOX ONE
crowdfunding
Czas
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance

RPG 13 lutego 2018

Kingdom Come: Deliverance to gra z gatunku RPG, której akcja została osadzona w Europie Środkowej na początku XV wieku. Grę cechuje realizm historyczny (twórcy określili ją żartobliwie jako Dungeons & No Dragons), a także nieliniowa fabuła, otwarta struktura świata, skomplikowany system walki i efektowna oprawa graficzna (tytuł korzysta z technologii CryEngine 3).

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition
Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

RPG sierpień 2018 (wczesny dostęp od 16 maja 2018)

Divinity: Original Sin II to gra RPG będąca kontynuacją Divinity: Grzech Pierworodny. Gracze po raz kolejny udają się do krainy Rivellonu, wcielając się tym razem w użytkownika mocy Źródła, któremu depczą po piętach Łowcy.

Pillars of Eternity II: Deadfire
Pillars of Eternity II: Deadfire

RPG 2018

Kontynuacja gry Pillars of Eternity z 2015 roku, dzieło uznanego studia Obsidian Entertainment. To klasyczne RPG w rzucie izometrycznym, w którym gracz przemierza świat fantasy, kierując pięcioosobową drużyną bohaterów i tocząc walki w czasie rzeczywistym (z aktywną pauzą). Akcja drugiej części toczy się na tytułowym tropikalnym archipelagu Deadfire.

Torment: Tides of Numenera
Torment: Tides of Numenera

RPG 28 lutego 2017

Torment: Tides of Numenera to opracowana przez zespół inXile gra RPG, będąca w zamyśle duchowym spadkobiercą Planescape: Torment. Akcja toczy się na Ziemi miliard lat w przyszłości, a przedstawiona przez autorów wizja łączy elementy fantasy i science fiction. Całość oparto na licencji stołowej gry fabularnej Numenera.

Wasteland 2: Director's Cut
Wasteland 2: Director's Cut

RPG 13 października 2015

Kontynuacja gry RPG z 1988 roku utrzymanej w realiach postapokaliptycznych. Tytuł rozwija pomysły wykorzystane w pierwowzorze i stanowi naturalne odświeżenie marki, która była zapomniana przez ponad 20 lat. Gra po zmianie silnika z Unity 4.5 na Unity 5 trafiła w końcu także na konsolę Xbox One.

Friday the 13th: The Game
Friday the 13th: The Game

Akcji 26 maja 2017

Oparta na motywach kultowej serii horrorów "Piątek Trzynastego" sieciowa gra akcji, nastawiona na rozgrywkę wieloosobową z udziałem 8 graczy. Jeden z grających wciela się w postać maniakalnego mordercy Jasona Voorhessa, a jego celem jest eliminacja wszystkich uczestników zabawy. Pozostali kierują poczynaniami jego potencjalnych ofiar, a ich zadaniem jest uniknięcie śmierci i zabicie prześladowcy, poprzez zastawianie pułapek i ścisłą współpracę w grupie.

Elite: Dangerous
Elite: Dangerous

Symulacje 6 października 2015

Elite: Dangerous jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu.

The Long Dark
The Long Dark

Akcji 1 sierpnia 2017

The Long Dark to sandboksowy survival w konwencji FPP, który po części został sfinansowany przez graczy na platformie Kickstarter, a po części wsparty przez kanadyjski program fundacyjny. Za wyprodukowanie gry odpowiadają twórcy takich tytułów, jak Baldur’s Gate, Saints Row, Red Faction, Prince of Persia, Warhammer 40K czy L.A. Noire.

Dreamfall Chapters
Dreamfall Chapters

Przygodowe 5 maja 2017

Dreamfall Chapters jest trzecią odsłoną niezwykle popularnego cyklu przygodówek. Za produkcję tytułu odpowiada studio Red Thread Games założone przez Ragnara Tørnquista. Gracze poznają dalsze perypetie bohaterów z trzech alternatywnych światów. Zabawa polega głównie na eksploracji lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Carmageddon: Max Damage
Carmageddon: Max Damage

Wyścigi 5 lipca 2016

Kolejna odsłona słynnej serii motoryzacyjnych gier akcji Carmageddon. Produkcja oferuje dostęp do ponad 30 pojazdów, którymi bierzemy udział w morderczych potyczkach na rozmaitych arenach. Rozgrywka umożliwia zmagania w trybie single i multiplayer.

Yooka-Laylee
Yooka-Laylee

Zręcznościowe 11 kwietnia 2017

Yooka-Laylee to przeznaczona na Xboksa One trójwymiarowa platformówka, zaprojektowana jako duchowy spadkobierca serii Banjo-Kazooie. Podczas zabawy eksplorujemy potężne mapy, walczymy z wrogami, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Gracz kontroluje nierozłączną parę bohaterów, zaś każdy z nich posiada unikalne umiejętności potrzebne do pokonywania różnorodnych przeszkód.

SUPERHOT
SUPERHOT

Akcji 3 maja 2016

Prosta strzelanina w konwencji FPP, w której główną rolę odgrywa czas płynący tylko wtedy, gdy poruszamy się postacią. Naszym zadaniem jest pokonanie wszystkich przeciwników obecnych na danym poziomie.

The Works of Mercy
The Works of Mercy

Przygodowe 2018

Utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego pierwszoosobowa gra przygodowa, inspirowana filmową klasyką gatunku pokroju Lśnienia Stanleya Kubricka czy Wstrętu Romana Polańskiego. Wcielamy się w postać mężczyzny, któremu pewien psychopata porwał żonę i córkę. W zamian za ich ocalenie, oprawca żąda od naszego bohatera zabicia kilku wskazanych mu osób.

Children of Morta
Children of Morta

RPG 2018

Połączenie roguelike’owego hack-and-slasha z grą przygodową, wykonane w klasycznej pixel-artowej stylistyce. W grze wcielamy się w członków rodziny Bergsonów, którzy poprzysięgli chronić tytułową górę Morta, pod którą drzemie prastare źródło życia. Na skutek działania tajemniczej siły, zostaje ono jednak skażone, a wszystkie żywe stworzenia zamieniają się w opętane bestie. Zadaniem gracza jest odnalezienie magicznych nasion i przywrócenie równowagi na świecie.

Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut
Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut

Zręcznościowe 24 grudnia 2014

Ulepszone wydanie ciepło przyjętej gry platformowej od studia Black Forest Games. Produkcja, względem wcześniejszych edycji, otrzymała lekko poprawioną oprawę graficzną działającą w rozdzielczości 1080p oraz została od razu wyposażona w dodatki Rise of the Owlverlord oraz DLC Halloween Level.

Bloodstained: Ritual of the Night
Bloodstained: Ritual of the Night

Akcji 2018

Platformowa przygodowa gra akcji w realiach gotyckiego horroru, będąca duchowym spadkobiercą serii Castlevania. Za jej stworzenie odpowiada Koji Igarashi, wieloletni producent tytułów z owego kultowego cyklu. Zabawa skupia się na eksploracji rozległego zamczyska, urozmaicanej walką z panoszącymi się po tym miejscu demonami, a także rozwijaniem bohaterki i zbieraniem przedmiotów. Można też grać w trybie lokalnej kooperacji.

STALKER Apocalypse
STALKER Apocalypse

Akcji prace wstrzymane

Postapokaliptyczna strzelanina FPP/TPP z elementami gier RPG i survival horroru. Fabuła gry, stworzonej jako duchowy następca serii S.T.A.L.K.E.R, opowiada historię cywilizacji, która ulega zagładzie na skutek upadku meteorytu i działania tajemniczej, szybko rozprzestrzeniającej się substancji z kosmosu.

Wasteland 3
Wasteland 3

RPG 2019

Trzecia odsłona kultowego cyklu postapokaliptycznych gier RPG, tworzonych przez studio inXile Entertainment. Tym razem gracze trafiają na skute lodem tereny stanu Kolorado, których mieszkańcy nie mają pojęcia o istnieniu Strażników Pustkowi — zadaniem, jakie deweloperzy stawiają przed graczem, jest zatem zbudowanie pozycji elitarnych żołnierzy w zasadzie od zera.

Prison Architect
Prison Architect

Strategiczne 28 czerwca 2016

Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Visage
Visage

Przygodowe październik 2018

Pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego. Podczas zabawy trafiamy do ponurej posiadłości, która na przestrzeni wieków była świadkiem wielu przerażających zdarzeń, a jej mieszkańcy popadali w szaleństwo, popełniali morderstwa i samobójstwa. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu ucieczki z tego miejsca i rozwikłanie jego mrocznej tajemnicy.

Shape of the World
Shape of the World

Przygodowe 6 czerwca 2018

Eksperymentalna gra przygodowa, w której celem graczy jest eksploracja losowo generowanego świata i wpływanie na zachodzące w nim zmiany. Gra nie posiada typowej fabuły, będąc rodzajem artystycznego doświadczenia w oryginalnej oprawie graficznej i przy dźwiękach nastrojowej muzyki.

The Banner Saga 3
The Banner Saga 3

RPG 24 lipca 2018

Ostatnia część trylogii The Banner Saga, turowych strategii z silnymi elementami RPG, osadzonych w świecie inspirowanym kulturą i wierzeniami wikingów. Gracz kontynuuje niebezpieczną podróż, której celem jest przetrwanie nieuchronnie zbliżającego się końca świata. Historia opowiedziana w The Banner Saga 3 jest mroczniejsza, a decyzje gracza mają spory wpływ na jej przebieg i końcowy rezultat.

Night in the Woods
Night in the Woods

Przygodowe 13 grudnia 2017

Pełna nostalgii gra przygodowa z elementami platformowymi. Wcielamy się w postać Mae, która po przerwaniu studiów powraca w rodzinne strony, aby odnowić kontakty z dawnymi przyjaciółmi. Szybko dostrzega, że zarówno miasto, jak i ludzie nie są już tacy, jakimi ich zapamiętała. Bazując na prostej mechanice rozgrywki, autorzy poruszają w swej produkcji ważkie tematy przemijania i szukania własnej drogi w życiu.

Regalia: Of Men and Monarchs
Regalia: Of Men and Monarchs

RPG 13 kwietnia 2018

Regalia: Of Men And Monarchs to dostępna na konsolę Xbox One produkcja RPG z turowym systemem walki, wzbogacona elementami strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest przywrócenie świetności niewielkiemu państwu. W tym celu konstruuje budynki, gromadzi surowce oraz udaje się na przygody z drużyną bohaterów.