Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Akcji
Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG2 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 7 czerwca 2016

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Chronovolt
Chronovolt

Zręcznościowe 21 listopada 2012

Trójwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, w której gracze sterują pojazdem w kształcie kuli przemieszczającym się w labiryncie przecinających się ścieżek, wielopoziomowych platform, wind i drzwi. Tytuł korzysta ze steampunkowej stylistyki.

Edge of Eternity
Edge of Eternity

RPG 2018

Trzecioosobowa gra jRPG z turowym systemem walki, łącząca klasyczne rozwiązania gatunku z inspiracjami stylistyką średniowieczną i nurtem steampunk. Jako młody rolnik imieniem Daryon wyruszamy na samotną krucjatę, której celem jest uratowanie świata Heryon, opanowanego przez agresywną cywilizację obcych. Zarażeni stworzonym przez nich wirusem ludzie i zwierzęta przemieniają się w pół-mechaniczne, metalowe potwory.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 24 listopada 2015

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych, wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 18 marca 2014

SteamWorld Dig to platformowa gra zręcznościowa, której akcję osadzono w uniwersum łączącym klimat westernu i steampunku. Wcielamy się w robota, który przemierza otwarty podziemny świat, kopiąc tunele i zbierając minerały, służące do wymiany na coraz lepszy ekwipunek i ulepszenia dla bohatera.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 15 grudnia 2015

Osadzona w steampunkowych klimatach dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa rodzimego studia iFun4All. Wcielamy się w rolę mechanicznego ptaka, którego zadaniem jest dostarczanie sekretnych wiadomości pocztowych. Zabawa sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji i unikania czyhających na nas niebezpieczeństw, wykorzystując zdolność teleportacji oraz inne power-upy.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 28 sierpnia 2012

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium, a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.