Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Towarzyskie PlayStation Vita po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku towarzyskie na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

PS Vita
Towarzyskie
Tematyki
Czas
IA/VT Colorful
IA/VT Colorful

Towarzyskie 30 lipca 2015

Rytmiczno-muzyczna gra zręcznościowa, przypominające tytuły z cyklu Project Diva. Produkcja zawiera kilkadziesiąt piosenek stworzonych przez amatorskich i profesjonalnych japońskich artystów. We wszystkich możemy usłyszeć głos wirtualnej wokalistki IA, która, podobnie jak popularna Hatsune Miku, jest programem typu vocaloid.

Hatsune Miku: Project DIVA X
Hatsune Miku: Project DIVA X

Towarzyskie 24 marca 2016

Kolejna odsłona popularnej serii gier muzycznych, w której w rytm piosenek wciskamy wskazane na ekranie przyciski. Utwory w grze zostały stworzone z wykorzystaniem oprogramowania vocaloid, czyli tzw. syntezatora śpiewu. Tytuł wprowadza nowy tryb rozgrywki oraz modyfikuje mechaniki, z których dotychczas znana była seria.

Michael Jackson: The Experience
Michael Jackson: The Experience

Towarzyskie 14 lutego 2012

Zręcznościowa gra muzyczna, w której śpiewamy oraz tańczymy do rytmu największych przebojów Michaela Jacksona. Wśród nich znajdują się takie klasyki Króla Popu jak Beat It, Billie Jean, Earth Song, Bad, The Girl Is Mine, Who Is It i Thriller.

Hatsune Miku: Project DIVA F
Hatsune Miku: Project DIVA F

Towarzyskie 30 sierpnia 2012

Klasyczna gra rytmiczna, w której celem jest wciskanie wskazanych na ekranie przycisków w odpowiednim momencie. Główną postacią jest wirtualna piosenkarka Hatsune Miku, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w Japonii.

Senran Kagura: Bon Appetit
Senran Kagura: Bon Appetit

Towarzyskie 20 marca 2014

Senran Kagura: Bon Appetit to przeznaczony jedynie dla dystrybucji cyfrowej spin-off serii zręcznościowych tytułów akcji Senran Kagura. W produkcji bohaterki cyklu uczestniczą w wielkim konkursie kulinarnym. Proces gotowania został przedstawiony w formie rytmicznej gry muzycznej, a zadaniem gracza jest stworzenie jak najlepszych i najbardziej wykwintnych potraw.

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd
Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd

Towarzyskie 24 marca 2014

Gra muzyczna, w której w rytm muzyki wciskamy wskazane na ekranie przyciski. Wszystkie zawarte w grze utwory zostały stworzone przez profesjonalnych i amatorskich artystów, korzystających z oprogramowania pozwalającego na wykorzystanie głosu wirtualnych wokalistów (vocaloid).

Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie
Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie

Towarzyskie 3 października 2012

Fryderyk: Muzyczne Odrodzenie to gra muzyczna, wyprodukowana przez polskie studio Forever Entertainment. Gracz wciela się w rolę przywróconego do życia kompozytora, który musi zmierzyć się z dziewięcioma osobowościami świata muzyki, by udowodnić swoją wyższość. Atutem gry jest dziewięć klasycznych utworów Chopina w niecodziennych, nowoczesnych aranżacjach.

DJMAX Technika Tune
DJMAX Technika Tune

Towarzyskie 20 września 2012

Gra muzyczno-zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest jak najszybsze i najdokładniejsze wybieranie przycisków, wyświetlanych na ekranie w rytm odtwarzanej w tle muzyki. Sterowanie w tytule oparte zostało w całości na ekranach dotykowych konsoli.

KickBeat
KickBeat

Towarzyskie 3 września 2013

KickBeat to innowacyjny tytuł łączący elementy bijatyki z grą muzyczną. Wcielamy się w adepta sztuk walki, który w widowiskowy sposób atakuje przeciwników w rytm odtwarzanych w tle piosenek. Ścieżka dźwiękowa składa się z licencjonowanych utworów znanych zespołów oraz dzieł mniej popularnych, niezależnych artystów.

Super Monkey Ball: Banana Blitz
Super Monkey Ball: Banana Blitz

Towarzyskie 23 października 2012

Super Monkey Ball: Banana Blitz to gra zręcznościowa, zaprojektowana przez specjalistów z dalekowschodniej korporacji Sega. Produkt był jednym z tzw. tytułów startowych konsoli stacjonarnej Nintendo Wii, a po kilku latach od pierwotnej premiery doczekał się także wersji na konsolę PlayStation Vita.

Sound Shapes
Sound Shapes

Towarzyskie 7 sierpnia 2012

Sound Shapes to muzyczna platformówka 2D stworzona przez studio Queasy Games. Manipulując ruchem niewielkiej piłki gracze mają za zadanie dotrzeć do końca poziomu i jednocześnie "skomponować" własną muzykę ze znajdywanych po drodze klocków-nutek.

Hatoful Boyfriend: Holiday Star
Hatoful Boyfriend: Holiday Star

Towarzyskie 22 grudnia 2015

Sequel gry Hatoful Boyfriend, będącej czymś w rodzaju randkowego sima, przy czym w rolach głównych występują ptaki. Za produkcję odpowiada zespół Mediatonic, znany z takich tytułów jak Amateur Surgeon oraz Foul Play.