Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Sportowe PlayStation Vita po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku sportowe na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Gry sportowe. Gry symulujące określoną dyscyplinę sportową, np. piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Aby osiągnąć zwycięstwo, gracze muszą wykazać się zręcznością, refleksem, szybkością oraz taktycznym planowaniem działań. Zasady poszczególnych gier sportowych są zazwyczaj dokładnym odzwierciedleniem zasad dyscyplin, które te gry naśladują. Wypadkiem szczególnym w tej kategorii gier są managery sportowe. Pomimo tego, że zawierają dużo elementów gier strategicznych i ekonomicznych, ich nadrzędnym celem jest symulacja określonej dyscypliny sportowej oraz funkcjonowania klubów czy zespołów sportowych.

PS Vita
Sportowe
Tematyki
Czas
FIFA 15
FIFA 15

Sportowe 23 września 2014

FIFA 15 to dwudziesta druga główna odsłona szalenie popularnej serii symulacji piłki nożnej od studia EA Sports. W odróżnieniu od edycji na pecety oraz „duże” konsole firm Sony i Microsoft, dla których przewidziano dość szeroki wachlarz poprawek i innowacji, omawiana wersja ukazała się w wydaniu Legacy Edition, oferującym wyłącznie nowe drużyny i stroje dla piłkarzy.

FIFA 14
FIFA 14

Sportowe 24 września 2013

FIFA 14 jest sportową symulacją rozgrywek piłki nożnej. Produkcja studia EA Canada stanowi rozwinięcie pomysłów znanych z wcześniejszych odsłon bestselerowego cyklu FIFA. Gracze ponownie mają okazję pokierować zawodnikami ulubionych drużyn futbolowych i toczyć emocjonujące mecze piłkarskie przeciw komputerowej sztucznej inteligencji lub żywym rywalom.

FIFA Football
FIFA Football

Sportowe 14 lutego 2012

FIFA Football to pierwsza część znakomitej gry piłkarskiej wydanej na przenośne PS Vita. Gra oferuje setki licencjonowanych drużyn piłkarskich, znane z rzeczywistości stadiony, ligi oraz turnieje. A to wszystko w widowiskowej płynnej grafice pokazującej wysokie możliwości PS Vita.

FIFA 13
FIFA 13

Sportowe 25 września 2012

Kolejna odsłona najpopularniejszej gry piłkarskiej tworzonej od blisko dwóch dekad przez studio EA Sports. Tytuł korzysta z licencji światowej federacji piłkarskiej (FIFA), zapewniając oficjalne składy zespołów z kilkudziesięciu najlepszych lig świata. Najnowsza wersja doczekała się usprawnień zwłaszcza w zakresie fizyki, kontroli nad piłką i sposobu rozgrywania rzutów wolnych.

Winning Post 8 2017
Winning Post 8 2017

Sportowe 2 marca 2017

Kolejna odsłona serii sportowo-symulacyjnej, w której wcielając się we właściciela stadniny koni możemy poprowadzić naszych czworonożnych podopiecznych do największych sukcesów sportowych. Podczas zabawy możemy rozwijać stadninę, zatrudniać hodowców, trenerów i dżokejów oraz oczywiście brać udział w kolejnych gonitwach.

Real Boxing
Real Boxing

Sportowe 27 sierpnia 2013

Real Boxing to sportowa bijatyka wyprodukowana przez polskie studio deweloperskie Vivid Games i przeznaczona dla użytkowników smartfonów oraz konsoli PlayStation Vita. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w pojedynkach na wirtualnym ringu. Gra wykorzystuje możliwości silnika Unreal Engine 3, a do jej atutów należą zaawansowane animacje 3D wykonane przez specjalistów z firmy Dash Dot Creations.

Dead or Alive: Xtreme 3
Dead or Alive: Xtreme 3

Sportowe 24 marca 2016

Spin-off serii bijatyk Dead or Alive, w którym występują wyłącznie kobiece bohaterki. Zabawa polega na grze w siatkówkę plażową, bieganiu czy wspinaniu się po skałach. Wszystkie panie występują zazwyczaj w kusych strojach kąpielowych.

Virtua Tennis 4
Virtua Tennis 4

Sportowe 22 lutego 2012

Virtua Tennis 4 to czwarta odsłona sportowej serii gier, w których gracze mogą wcielić się w ulubionych tenisistów i rywalizować na znanych kortach. Za produkcję odpowiada zespół należącego do firmy SEGA studia AM3. Gra korzysta z licencji federacji ATP i WTA, co umożliwiło wykorzystanie nazwisk oraz podobizn czołowych zawodników. Twórcy przewidzieli kilka wariantów zabawy, w tym tryb kariery oraz funkcjonalny multiplayer.

Supremacy MMA: Unrestricted
Supremacy MMA: Unrestricted

Sportowe 6 marca 2012

Supremacy MMA: Unrestricted to stworzona przez studio Kung Fu Factory gra sportowa, w której gracze mogą wcielić się w zawodników mieszanych sztuk walki (Mixed Martial Arts). Pojedynki rozgrywane są na zamkniętym ringu, zwanym oktagonem. Twórcy zdecydowali się na realizm walki z dużą dawką widowiskowych i brutalnych zagrań, dzięki czemu starcia w większym stopniu przypominają początki tej dyscypliny sportu.

Handball 16
Handball 16

Sportowe 27 listopada 2015

Pierwsza odsłona nowej serii sportowej, poświęconej niezwykle popularnej w naszym kraju dyscyplinie, jaką jest piłka ręczna. Twórcy ze studia EKO Software oddali do dyspozycji graczy 62 licencjonowane drużyny z najważniejszych lig europejskich, blisko 30 typowych ustawień taktycznych oraz realistyczny silnik meczowy z możliwością wykonania wszystkich charakterystycznych zagrań, jak wkrętki, rzuty z biodra itp.

Hustle Kings
Hustle Kings

Sportowe 22 lutego 2012

Symulator rozgrywek bilarda. Autorzy zadbali o realistyczny silnik fizyczny i odtworzenie reguł wielu różnych odmian tej dyscypliny. Hustle Kings może pochwalić się opcjonalnym trybem sterowania wykorzystującym kamerę zamontowaną w PS Vita. Ciekawą opcją jest możliwość grania przeciwko użytkownikom PlayStation 3.

Everybody's Golf (2011)
Everybody's Golf (2011)

Sportowe 17 grudnia 2011

Everybody's Golf to zręcznościowa symulacja golfa, w której największe znaczenie ma dobra zabawa i widowiskowość wyczynów na polu golfowym.

Dino Dini's Kick Off Revival
Dino Dini's Kick Off Revival

Sportowe 22 lutego 2017

Zręcznościowa gra piłkarska, wskrzeszająca legendę kultowej serii Kick Off, która na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku niemal całkowicie zdominowała rynek gier piłkarskich na ówczesnych komputerach 16-bitowych. Nowa odsłona serii zaprojektowana została w taki sposób, aby mechanika zabawy pozostała wierna klasycznym częściom cyklu. Jednocześnie wiele charakterystycznych elementów pierwowzoru zostało rozwiniętych i dostosowanych do współczesnych standardów.

MLB 15: The Show
MLB 15: The Show

Sportowe 31 marca 2015

MLB 15: The Show to dziesiąta odsłona najpopularniejszego na świecie symulatora baseballu, niezmiennie tworzonego przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Autorzy po raz kolejny usprawnili oprawę graficzną oraz szereg elementów rozgrywki. Wprowadzili także po raz pierwszy w historii marki licencjonowany sprzęt sportowy najbardziej znanych producentów na rynku.

MLB 14: The Show
MLB 14: The Show

Sportowe 1 kwietnia 2014

MLB 14: The Show to już dziewiąta seria bardzo popularnej wśród miłośników baseballa gry sportowej, tworzonej po raz kolejny przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Twórcy wraz z tą odsłoną oferują nam zmiany w trybach rozgrywki oraz szereg usprawnień wizualnych.

Lets Fish! Hooked On
Lets Fish! Hooked On

Sportowe 29 marca 2012

Gra sportowa pozwalająca na zabawę w wędkowanie. W ponad dziesięciu trójwymiarowych lokacjach możemy złapać wiele gatunków ryb słodko i słonowodnych, a także wziąć udział w zawodach i przetestować nasze wędkarskie umiejętności. Tytuł wykorzystuje ekrany dotykowe PS Vity.

Bodycheck
Bodycheck

Sportowe 30 maja 2017

Nietypowa odmiana rugby, rozgrywana w realiach średniowiecznych. W grze stajemy na czele drużyny osiłków, których zadaniem jest umieścić piłkę w bramce przeciwnika więcej razy, niż uda się to jemu. W grze nie obowiązują żadne zasady - możemy więc brutalnie faulować rywali, używać magii i rozmaitych gadżetów, bądź uciec się do korupcji.

Windjammers
Windjammers

Sportowe 29 sierpnia 2017

Zręcznościowa gra sportowa, w której bierzemy udział w sportowych zmaganiach 1 na 1, starając się trafić rzucanym dyskiem w nieobronione pole należącej do przeciwnika połowy boiska. Tytuł jest odświeżoną wersją produkcji, która zadebiutowała w 1994 roku na konsoli Neo Geo.

Rugby Challenge
Rugby Challenge

Sportowe 27 czerwca 2012

Rugby Challenge to gra sportowa traktująca o rugby. Tytuł oferuje bogaty wybór drużyn za sprawą oficjalnych licencji najważniejszych lig świata.

MLB 13: The Show
MLB 13: The Show

Sportowe 5 marca 2013

MLB 13: The Show to ósma część cieszącej się ogromną popularnością baseballowej gry sportowej, stworzonej przez studio Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy zdecydowali się na pewne zmiany formuły zabawy w sieci oraz przebudowali system rozgrywki, między innymi, poprzez wprowadzenie ułatwienia dla nowych graczy.

MLB 12: The Show
MLB 12: The Show

Sportowe 27 marca 2012

MLB 12: The Show to siódma odsłona popularnej, baseballowej serii rozwijanej przez deweloperów ze studia Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy postarali się m.in. o bardziej realistyczną fizykę w grze, szereg nowych animacji, pełną obsługę kontrolera PlayStation Move oraz kompatybilność pomiędzy wersjami adresowanymi na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Foosball 2012
Foosball 2012

Sportowe 24 lipca 2012

Zręcznościowa gra o tematyce sportowej, która stanowi adaptację popularnych piłkarzyków, nazywanych często również piłką stołową lub trambambulą. Autorzy przygotowali dziewięć typów stołów i sześć rodzajów piłeczek. Nie zabrakło też opcji wykonywania trików. Natomiast fizyka rozgrywki została opracowana tak, aby zapewnić wysoki realizm zabawy.

Rugby World Cup 2015
Rugby World Cup 2015

Sportowe 4 września 2015

Okolicznościowa wersja serii sportowej kanadyjskiego HB Studios, przygotowana z okazji ósmych w historii zawodów o Puchar Świata w Rugby. Pod względem mechaniki oraz kwestii technicznych, mamy do czynienia w zasadzie z tym samym produktem, co wydane kilka miesięcy wcześniej Rugby 15, a zakres zmian ogranicza się do drobnych poprawek oraz skupienia się na samym turnieju mistrzowskim.

Rugby 15
Rugby 15

Sportowe 21 listopada 2014

Symulacyjna gra sportowa, pozwalająca graczom zasmakować adrenaliny, towarzyszącej brutalnym i widowiskowym zmaganiom rugby. Produkcja jest duchowym spadkobiercą serii zapoczątkowanej przez EA Sports i oferuje licencje czołowych światowych lig, takich jak TOP 14, PRO D2, Aviva Premiership czy Pro 12.