Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry PlayStation Vita po premierze - według oceny

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze na platformę PlayStation Vita ułożone według oceny.

Po premierze 758
PS Vita
Tematyki
Czas
Darkest Dungeon
Darkest Dungeon

9.5 Ocena gry

Darkest Dungeon to ponura gra RPG z turowym systemem walki, w której eksplorujemy pełne potworów lochy. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa stan psychiczny postaci, powoli ulegający erozji z powodu stresu i strachu, jakie wywołują wyprawy do podziemi.

Undertale
Undertale

9.4 Ocena gry

Oryginalna i prześmiewcza gra RPG w oldskulowej oprawie audiowizualnej, opowiadająca historię podroży dziewczynki przez krainę potworów. Undertale charakteryzuje się bogatą fabułą, plejadą barwnych postaci i systemem walki, w którym oprócz tradycyjnych opcji ataku bądź ucieczki, możemy zaangażować się w rozmowę z przeciwnikiem i przekonać go, że walka to złe wyjście z sytuacji. Na uwagę zasługuje mnogość żartów, intertekstualnych smaczków i bezustanne granie z growymi konwencjami.

Bastion
Bastion

9.3 Ocena gry

Bastion to utrzymana w konwencji action-RPG opowieść o chłopcu, który próbuje zbudować bezpieczne schronienie dla siebie i bliskich w świecie zniszczonym przez katastrofę. Zabawa polega głównie na przemierzaniu świata i walce z zamieszkującymi go potworami. Cechą wyróżniającą grę jest przepiękna kreskówkowa grafika ukazana w rzucie izometrycznym.

Metal Gear Solid
Metal Gear Solid

9.2 Ocena gry

Cyfrowa reedycja pierwszego wydania kultowej taktycznej skradanki z konsoli PSX, będącej kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej w 1987 roku na 8-bitowych komputerach MSX. Akcja gry osadzona została w opanowanej przez terrorystów tajnej bazie wojskowej na Alasce, a gracz wciela się w Snake'a - weterana jednostki specjalnej, który musi uratować zakładników i zlikwidować zagrożenie. Za stworzenie gry odpowiada zespół deweloperski firmy Konami pod kierownictwem Hideo Kojimy.

Demon Gaze
Demon Gaze

9.2 Ocena gry

Japońska gra typu dungeon crawler, która jest kontynuacją produkcji zatytułowanej Students of the Round. Gracz wciela się w młodego człowieka o imieniu Oz, który potrafi kontrolować demony.

Batman: Arkham Origins Blackgate
Batman: Arkham Origins Blackgate

9.1 Ocena gry

Batman: Arkham Origins Blackgate to gra akcji, która pod względem fabularnym stanowi kontynuację wątków przedstawionych w Batman: Arkham Origins. Gracze poznają dalsze perypetie Człowieka-Nietoperza, próbującego chronić mieszkańców Gotham przed złoczyńcami. Tytuł wyprodukowany został przez amerykańskie studio Armature.

Gravity Rush
Gravity Rush

9.1 Ocena gry

Gra akcji, w której gracze wcielają się w cierpiącą na amnezję bohaterkę o imieniu Kat. W czasie rozgrywki będziemy musieli odkryć jej przeszłość, a także zrozumieć i wykorzystać moc kontrolowania grawitacji, którą została obdarzona.

Soul Sacrifice
Soul Sacrifice

9.1 Ocena gry

Utrzymana w realiach mrocznego fantasy zręcznościówka. Zabawa polega przede wszystkim na mordowaniu hord potworów. W realizacji tego zadania pomaga nam nietypowy i bardzo brutalny system magiczny, który do korzystania z zaklęć wymaga poświęcania części ciała bohatera. Poza kampanią solo, gra oferuje też tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

God of War Collection
God of War Collection

9.1 Ocena gry

Zestaw dwóch pierwszych części God of War, które pierwotnie ukazały się na konsoli PlayStation 2. Gry odznaczają się odświeżoną oprawą graficzną, poprawionym sterowaniem oraz wprowadzeniem obsługi trofeów.

Machinarium
Machinarium

9.1 Ocena gry

Klasyczna, dwuwymiarowa, przygodówka point-n-click charakteryzująca się nietypową oprawą graficzną. Akcja toczy się w świecie zbudowanym głównie z metalu, a my wcielamy się w robota, który musi uratować swoją dziewczynę i przeszkodzić w zamachu na burmistrza miasta. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu pomysłowych łamigłówek.

Titan Souls
Titan Souls

9.1 Ocena gry

Oryginalna przygodówka akcji, inspirowana klasykami pokroju Dark Souls i Shadow of the Colossus. Wcielamy się w postać młodego wojownika, który przemierza starożytne ruiny w poszukiwaniu fragmentów legendarnego artefaktu. Misję komplikuje fakt, że każdy z nich strzeżony jest przez potężnego golema, a nasz bohater ma do dyspozycji jedynie łuk i jedną jedyną strzałę. Gra stanowi komercyjne rozwinięcie aplikacji, stworzonej w kilkadziesiąt godzin na konkurs Ludum Dare.

Shin Megami Tensei: Persona 4 – The Golden
Shin Megami Tensei: Persona 4 – The Golden

9.1 Ocena gry

Odświeżona i rozszerzona konwersja jednego z najlepszych jRPG-ów, jakie kiedykolwiek ukazały się na PlayStation 2. Zwiększyło się grono dostępnych bohaterów, mechanika rozgrywki, rozszerzeniu uległa oprawa audio oraz filmiki przerywnikowe.

Muramasa Rebirth
Muramasa Rebirth

9.1 Ocena gry

Muramasa: The Demon Blade to dwuwymiarowa mieszanka gry akcji i RPG, której akcję osadzono w fantastyczno-mitycznej wersji Japonii. Gra jest poprawionym portem oryginalnej wersji gry, która ukazała się w 2009 roku na konsoli Wii.

Sonic & All-Stars Racing Transformed
Sonic & All-Stars Racing Transformed

9.1 Ocena gry

Zręcznościowe wyścigi będące kontynuacją gry Sonic & Sega All-Stars Racing. Wcielamy się w jednego z bohaterów popularnych serii firmy Sega i zasiadamy za sterami pojazdów potrafiących przeobrażać się w samochody, statki lub łodzie motorowe.

Flower
Flower

9.1 Ocena gry

Innowacyjna produkcja od autorów gier flOw oraz Journey. Sterujemy podmuchami wiatru, wchodząc w interakcje między innymi z kwiatami, a także obserwując zmiany zachodzące w otoczeniu.

Unit 13
Unit 13

9.0 Ocena gry

Trójwymiarowa strzelanina z widokiem zza pleców postaci stworzona przez studio Zipper Interactive. Deweloper znany jest przede wszystkim za sprawą serii SOCOM oraz sieciówki MAG. Grę możemy ukończyć samotnie lub wspólnie ze znajomym w trybie kooperacji.

Metal Gear Solid HD Collection
Metal Gear Solid HD Collection

9.0 Ocena gry

Pakiet trzech części Metal Gear Solid – popularnego cyklu skradanek autorstwa Hideo Kojimy. Tytuły wchodzące w skład zestawu pierwotnie pojawiły się na PlayStation 2 oraz PSP. Niestety w zestawie zabrakło wysoko ocenianej pierwszej części przygód Solid Snake'a.

Dead Nation
Dead Nation

9.0 Ocena gry

Dead Nation to mroczna strzelanina wydana za pośrednictwem PlayStation Network. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z ocalałych śmiałków, który staje naprzeciw hord zombie. Poza trybem solo dostępny jest też jest multiplayer. Dzięki niemu możemy przystąpić do kooperacji z przyjaciółmi w trybie online.

Proteus
Proteus

9.0 Ocena gry

Proteus to przygodówka eksploracyjna autorstwa Eda Keya. Zabawa polega głównie na podróżowaniu po wygenerowanym losowo świecie, odkrywaniu jego sekretów oraz poznawaniu sposobów, w jaki otoczenie reaguje na obecność gracza.

Murasaki Baby
Murasaki Baby

9.0 Ocena gry

Murasaki Baby to gra przygodowa z elementami platformowymi oraz logicznymi, w której pomigamy małej dziewczynce zagubionej w świecie snów i koszmarów. Tytuł powstał z myślą o ekranie dotykowym konsoli PlayStation Vita.

Ninja Gaiden II Sigma Plus
Ninja Gaiden II Sigma Plus

9.0 Ocena gry

Drugi w historii port serii Ninja Gaiden na konsolę Playstation Vita, obejmujący rozszerzoną wersję kontynuacji krwistego slashera o przygodach Ryu Hayabusy. Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy na specjalnie przygotowanych arenach.

The Ratchet & Clank Trilogy
The Ratchet & Clank Trilogy

9.0 Ocena gry

The Ratchet & Clank Trilogy to zestaw pierwszych trzech części serii platformówek 3D z sympatyczną parą bohaterów w roli tytułowej. W pakiecie znalazły się gry: Ratchet & Clank, Ratchet & Clank: Going Commando oraz Ratchet & Clank: Up Your Arsenal. Staraniem ekipy deweloperskiej studia Idol Minds klasyczne tytuły zostały wzbogacone o szereg nowych elementów.

Entwined
Entwined

9.0 Ocena gry

Abstrakcyjna gra zręcznościowa, w której gracze kontrolują jednocześnie dwie dusze kochanków, przyjmujące kształt ryby i ptaka. W trakcie rozgrywki pomagamy im w podnóży poprzez powietrzne korytarze, tworzące kolejne poziomy. Postaciami sterujemy przy pomoc gałek analogowych

Nidhogg
Nidhogg

9.0 Ocena gry

Wielokrotnie nagradzana niezależna gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę szermierza i próbujemy przedostać się na drugą stronę planszy, pokonując w bezpośrednich pojedynkach swojego przeciwnika. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze przez Internet lub na wspólnym ekranie.