Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Science fiction - Gry Zręcznościowe Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce science fiction na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wii
Zręcznościowe
science fiction
Czas
MDK 2
MDK 2

Zręcznościowe 9 maja 2011

MDK 2 na WiiWare to remake drugiej odsłony niezwykle popularnej serii gier zręcznościowych MDK, gdzie jako jedna z trzech niekonwencjonalnych postaci mamy za zadanie zmierzyć się inwazją kosmitów na naszą planetę.

Alien Soldier
Alien Soldier

Zręcznościowe 9 października 2007

Ponownie wydanie klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z 1994 roku, w której biegniemy w prawą stronę ekranu i eliminujemy wszystkich stających nam na drodze przeciwników.

Ben 10: Omniverse 2
Ben 10: Omniverse 2

Zręcznościowe 5 listopada 2013

Gra oparta na popularnym serialu animowanym Ben 10, emitowanym przez stację telewizyjną Cartoon Network. Jest to kontynuacja produkcji z listopada 2012 roku, która opowiada kolejną przygodę Bena – chłopaka potrafiącego zamieniać się w kosmiczne istoty.

Aya and the Cubes of Light
Aya and the Cubes of Light

Zręcznościowe 25 sierpnia 2011

Platformówka 2D w kosmosie, w której główną rolę odgrywa zabawa z grawitacją. Grę cechuje dosyć wysoki poziom trudności, konieczność wykonywania różnych gestów z pomocą kontrolera oraz liczne zagadki logiczne.

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron
ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

Zręcznościowe 31 maja 2007

Wznowienie drugiej odsłony serii humorystycznych gier z parą kosmitów-raperów w rolach głównych, stworzonej pierwotnie na konsolę Sega Mega Drive. W konwencji klasycznej scrollowanej platformówki staramy się wyłapać wszystkie ziemskie istoty, które po kryjomu przedostały się na rodzimą planetę dwójki bohaterów.

Evasive Space
Evasive Space

Zręcznościowe 16 lutego 2009

Gra zręcznościowa, w której wcielamy sie w pilota statku kosmicznego. W przeciwieństwie do większości podobnych tytułów, tutaj nie mamy możliwości niszcznia wrogów i przeszkód - zamiast tego musimy ich unikać.

Eclosion
Eclosion

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościowa strzelanka w realiach sci-fi, będąca arcade’owym shoot’em up z widokiem z góry. Jako wysłannik państwa Altas stajemy do walki z setkami przeciwników, zdobywając przy tym liczne bonusy. Świetne efekty świetlne, klimatyczna oprawa dźwiękowa oraz tryb kooperacji czynią tytuł atrakcyjnym i wartym polecenia.