Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Symulator kosmiczny - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce symulator kosmiczny na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Po premierze 37 Przed premierą 12
PC
symulator kosmiczny
Czas
Akcji10 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG3 Strategiczne7
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje28
Logiczne
Towarzyskie
MMO9
Star Citizen
Star Citizen

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 4 czerwca 2014)

Star Citizen to gra z gatunku space-sim (kosmiczne symulatory), stworzona przez zespół deweloperski Cloud Imperium Games pod kierunkiem Chrisa Robertsa. Gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego i przemierza rozległe zakątki wszechświata, wykonując misje, walcząc z wrogimi jednostkami, handlując etc.

Elite: Dangerous
Elite: Dangerous

Symulacje 16 grudnia 2014

Elite: Dangerous jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu.

FTL: Faster Than Light
FTL: Faster Than Light

Strategiczne 14 września 2012

Strategia osadzona w realiach sci-fi opowiadająca o samotnym statku próbującym uciec przed olbrzymią wojenną armadą. Trasę przelotu planujemy w trybie turowym, a walki rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Ponadto musimy zarządzać załogą i ulepszać naszą jednostkę. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przy każdym rozpoczęciu nowej gry świat generowany jest losowo.

X3 Konflikt Terrański
X3 Konflikt Terrański

Symulacje 17 października 2008

X3: Terran Conflict to kolejna odsłona znanej serii space-simów, czyli symulatorów, których akcja rozgrywana jest w odległej przyszłości, a zadaniem gracza staje się szeroko pojęta eksploracja przestrzeni kosmicznej.

Dreadnought
Dreadnought

Akcji wrzesień 2018

Dreadnought to opracowana przez zespół Yager Development sieciowa gra bitewna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami, w której gracze toczą ze sobą potyczki za pomocą potężnych latających krążowników, zdolnych walczyć zarówno nad powierzchniami planet, jak i w pustce kosmicznej.

Kerbal Space Program
Kerbal Space Program

Symulacje 27 kwietnia 2015

Symulator, w którym musimy zbudować rakietę, a potem wysłać ją w podróż kosmiczną. Rozbudowany edytor pozwala tworzyć dziesiątki różnych statków z części o odmiennych właściwościach, a potem sprawdzić, czy zdadzą egzamin w akcji. Sama rozgrywka korzysta z wiernego modelu lotu opartego na systemie fizyki.

Starpoint Gemini Warlords
Starpoint Gemini Warlords

Strategiczne 23 maja 2017

Spin-offowa odsłona cyklu kosmicznych strategii Starpoint Gemini, stworzona na podstawie sugestii graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu poprzedniczki. Gra toczy się w tym samym uniwersum Gemini i bazuje na tych samych założeniach ogólnych, oferując jednocześnie 8-krotnie większy świat, możliwość zakładania i rozwijania własnej bazy, możliwość podbijania nowych terytoriów oraz sporą ilość pomniejszych usprawnień.

Star Conflict
Star Conflict

Symulacje 4 września 2014

Kosmiczny symulator zrealizowany w jako gra MMO. Przygodę zaczynamy od stworzenia własnej postaci, a zabawa przypomina klasyczne produkcje pokroju Wing Commandera. Z czasem nasz bohater nabywa nowe umiejętności, pilotuje coraz potężniejsze maszyny i instaluje na nich liczne ulepszenia.

X4: Foundations
X4: Foundations

Symulacje 2018

X4: Foundations to opracowany z myślą o pecetach kosmiczny symulator, którego akcja osadzona jest w wielkiej sandboksowej galaktyce, zapewniającej pełną swobodę wyboru kariery i reagującej dynamicznie na poczynania gracza. Produkcja stanowi powrót do korzeni cyklu, oferując bogactwo opcji oraz wysoki poziom skomplikowania mechaniki rozgrywki.

Starpoint Gemini 2
Starpoint Gemini 2

Strategiczne 26 września 2014

Starpoint Gemini 2 to kontynuacja niezależnego przeboju studia Little Green Men Games z roku 2010, stanowiąca mieszankę gry strategicznej z rodzaju space-sim, gwiezdnego symulatora lotu oraz gry RPG z elementami akcji.

X3: Albion Prelude
X3: Albion Prelude

Symulacje 15 grudnia 2011

X3: Albion Prelude to kolejna odsłona znanego cyklu symulatorów kosmicznych, w którym zadaniem gracza jest handel, walka oraz eksploracja dziesiątek systemów gwiezdnych. Tytuł stanowi fabularny wstęp dla gry X Rebrith i przedstawia wydarzenia poprzedzające przedstawioną w niej historię.

Stationeers
Stationeers

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Symulator stacji kosmicznej z elementami survivalu, opracowany przez studio RocketWerkz. Gracz wciela się w rolę zarządcy obiektu dryfującego w przestrzeni kosmicznej, a do jego zadań należy konstruowanie i dołączanie kolejnych modułów oraz nadzorowanie pracy systemów odpowiedzialnych za podtrzymywanie życia. Całość okraszono wpadającą w oko oprawą graficzną, przypominającą wizualia bestsellerowego Minecrafta.

Universe Sandbox
Universe Sandbox

Symulacje 29 kwietnia 2011

Symulator przestrzeni kosmicznej. Zmieniamy orbity planet, tworzymy czarne dziury, doprowadzamy do kolizji galaktyk i obserwujemy, w jaki sposób podejmowane decyzje wpływają na cały Wszechświat.

Hellion
Hellion

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 24 lutego 2017)

Hellion, debiutancki tytuł studia Zero Gravity Games, to mieszanka symulatora kosmicznego z grą typu survival z widokiem FPP. Wcielamy się w jednego z uczestników pierwszej międzygwiezdnej – i najwyraźniej nieudanej – wyprawy kolonizacyjnej, próbującego przeżyć w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Rozgrywka skupia się na eksploracji, gromadzeniu surowców, doglądaniu wyposażenia oraz relacjach z innymi graczami.

Entropy
Entropy

Symulacje 3 lutego 2017

Entropy to sandboksowa gra MMO, w której wcielamy się w pilota statku kosmicznego. Podczas zabawy toczymy walki z innymi graczami, a także zajmujemy się handlem i eksploracją, gromadząc bogactwa i ulepszając swoje pojazdy. Gra wyszła spod ręki twórców Battlestar Galactica Online.

Star Trek: Bridge Crew
Star Trek: Bridge Crew

Symulacje 30 maja 2017

Star Trek: Bridge Crew to opracowany z myślą o pecetach kooperacyjny kosmiczny symulator. Podczas zabawy czwórka graczy wciela się w członków załogi statku kosmicznego i musi bezpośrednio manipulować urządzeniami pokładowymi, by przeprowadzić swój okręt przez szereg niebezpiecznych misji.

Kerbal Space Program: Making History Expansion
Kerbal Space Program: Making History Expansion

Symulacje 13 marca 2018

Dodatek do uznanego symulatora programu kosmicznego. Gracze mogą spróbować swoich sił w misjach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami z historii podboju kosmosu, a także tworzyć własne fabularyzowane scenariusze i dzielić się nimi ze znajomymi. Nowe części i kombinezony oparto na okresie wyścigu kosmicznego.

NovaVoyager
NovaVoyager

Symulacje 27 czerwca 2018

NovaVoyager to opracowany z myślą o pecetach kosmiczny symulator. Gra stawia na realizm, oferując rozbudowany silnik fizyczny oraz wielką galaktykę wygenerowaną proceduralnie na podstawie autentycznych danych astronomicznych. Produkcja oferuje także pełną swobodę wyboru ścieżki kariery.

Fractured Space
Fractured Space

Akcji 22 września 2016

Fractured Space to wyprodukowana przez zespół Edge Case Games sieciowa gra bitewna, która pozwala brać udział w masywnych starciach między potężnymi gwiezdnymi krążownikami. Gracze kierują główną jednostką niczym w symulatorach kosmicznych oraz wydają rozkazy armadom mniejszych statków w stylu znanym z RTS-ów.

EVE: Valkyrie - Warzone
EVE: Valkyrie - Warzone

Symulacje 28 marca 2016

EVE: Valkyrie to wyprodukowany przez zespół CCP Games symulator kosmiczny. Gra koncentruje się na trybie multiplayer i pozwala wziąć udział w gwiezdnych bitwach myśliwców znanych z EVE Online. Dodatkową atrakcją jest obsługa okularów VR Oculous Rift.

Limit Theory
Limit Theory

Symulacje październik 2018

Limit Theory to opracowany przez zespół Procedural Reality sandbox, w którym kierujemy statkiem kosmicznym eksplorującym generowaną proceduralnie galaktykę. Możemy zająć się eksploracją, handlem lub walką, a nawet podbijać całe sektory za pomocą własnej gwiezdnej floty.

Angels Fall First
Angels Fall First

Akcji 24 lipca 2018

Komercyjna wersja wysoko ocenianej modyfikacji Unreal Tournament III. Osadzona w klimatach science-fiction rozgrywka łączy elementy sieciowych strzelanin FPP i kosmicznych symulatorów. Gracze mogą uczestniczyć w rozgrywce jako komandos piechoty, pilot gwiezdnego myśliwca, lub podejmujący decyzje taktyczne dowódca. Zabawa może toczyć się w trybie single player, jak i w kilku wariantach wieloosobowych (PvP oraz co-op).

Galactic Junk League
Galactic Junk League

Akcji wrzesień 2018 (wczesny dostęp od 17 stycznia 2017)

Galactic Junk League to wieloosobowy symulator starć statków kosmicznych autorstwa słowackiego studia Pixel Federation. Podczas rozgrywki możemy zaprojektować własny okręt z dostępnych części, które wpływają zarówno na wygląd, jak i statystyki jednostki. Gotowe konstrukcje służą nam zaś w wieloosobowych bataliach z innymi graczami. Tytuł udostępniany jest w modelu free-to-play z systemem mikropłatności.

Cosmonautica
Cosmonautica

Symulacje 31 lipca 2015

Cosmonautica to niezależna i na poły humorystyczna produkcja należąca do gatunku symulatorów kosmicznych, które skupiają się na ekonomicznej stronie zabawy. Obejmujemy kontrolę nad statkiem i przemierzamy otwarty świat, dążąc do zdobycia jak największych wpływów na rynku. Istotne jest także ulepszanie swojej jednostki oraz zarządzanie załogą i rekrutowanie coraz lepszych jej członków.