Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Full motion video - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce full motion video na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Po premierze 29 Przed premierą 2
PC
full motion video
Czas
Akcji2 Zręcznościowe2 Bijatyki2
RPG
Strategiczne
Przygodowe25
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Her Story
Her Story

Przygodowe 24 czerwca 2015

Her Story to opracowana z myślą o pecetach policyjna przygodówka. Cała zabawa toczy się na wirtualnym starym pececie, mającym dostęp do wielogodzinnych zapisów przesłuchania pewnej kobiety. Analizując jej zeznania, musimy odkryć prawdę stojącą za zaginięciem jej męża

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Przygodowe 7 maja 2014

Przygodówka należąca do detektywistycznego cyklu Tex Murphy. Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich odsłon gra oferuje w pełni trójwymiarowe lokacje, na które nałożeni zostali sfilmowani aktorzy. Zabawa polega głównie na zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków i rozwiązywaniu zagadek.

The Bunker
The Bunker

Przygodowe 20 września 2016

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu FMV. Podczas zabawy wcielamy się w postać ostatniego ocalałego w tytułowym bunkrze przeciwatomowym. 30 lat po wybuchu, który zmiótł z powierzchni Ziemi obszar dzisiejszej Wielkiej Brytanii, nasz protagonista próbuje wydostać się na powierzchnię - lecz aby to osiągnąć, będzie musiał najpierw znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań i odkryć tajemnice drzemiące w zakamarkach schronu.

Late Shift
Late Shift

Przygodowe 18 kwietnia 2017

Gra przygodowa w konwencji interaktywnego thrillera wykonana w technice FMV. Wcielamy się w postać młodego studenta matematyki, który dorabia jako parkingowy. W trakcie jednej z nocnych zmian bohater zostaje uwikłany w obrabowanie londyńskiego domu aukcyjnego i aby uniknąć kary ze strony wpływowej chińskiej rodziny, musi za wszelką cenę udowodnić swą niewinność.

Stay Dead
Stay Dead

Bijatyki 23 lipca 2012

Nietypowa bijatyka z udziałem prawdziwych aktorów. System walki w tym „interaktywnym filmie” przypomina grę rytmiczną, w której gracz musi wciskać kolejne klawisze wyświetlane na ekranie. Autorzy Stay Dead przygotowali pięć etapów oraz 150 technik bojowych do wykorzystania. Dodatkiem do rozgrywki są osiągnięcia.

X-Files: The Game
X-Files: The Game

Przygodowe 31 maja 1998

X-Files: The Game to oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego gra przygodowa w konwencji interaktywnego filmu, wyprodukowana przez firmę Fox Interactive. Gracz wciela się w młodego agenta FBI, który musi rozwikłać zagadkę zniknięcia Foxa Muldera i Dany Scully, czyli duetu pracującego nad sprawami z archiwum X. Scenariusz gry napisał Chris Carter, a w produkcję zaangażowani zostali także odtwórcy głównych ról w serialu - David Duchovny i Gillian Anderson.

Contradiction: Spot The Liar!
Contradiction: Spot The Liar!

Przygodowe 10 lipca 2015

Zrealizowana w technologii FMV przygodowa gra detektywistyczna, nawiązująca do klasyki gatunku. Wcielamy się w postać detektywa Jenksa, który zostaje wysłany do niewielkiego miasteczka Edenton, celem zbadania nietypowych praktyk, jakimi rzekomo posługują się właściciele lokalnego ośrodka szkoleniowego.

The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery
The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery

Przygodowe 30 czerwca 1995

Druga część detektywistycznej gry przygodowej promowanej przez firmę Sierra. Posiada wciągającą fabułę i dobrą oprawę audiowizualną, dzięki czemu zdobyła nagrodę najlepszej gry przygodowej 1996 roku.

Night Trap - 25th Anniversary Edition
Night Trap - 25th Anniversary Edition

Przygodowe 15 sierpnia 2017

Zremasterowana reedycja gry Night Trap, która pierwotnie zadebiutowała w 1992 roku. Produkcja jest przygodówką z elementami logicznymi, zrealizowaną w technice full motion video. Gracze wcielają się w strażnika, który przy pomocy uruchamianych przez siebie pułapek musi uchronić dom przed atakiem wampiropodobnych stworów.

Under a Killing Moon
Under a Killing Moon

Przygodowe 31 października 1994

Trzecia odsłona cyklu detektywistycznych przygodówek, w których główną rolę odgrywa Tex Murphy. Tym razem szukając zaginionej statuetki nasz bohater zostaje wplątany w sprawę tajemniczego kultu. W przeciwieństwie do poprzednich części rozgrywka toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku, które pozwala na swobodą eksplorację każdej lokacji.

Her Story 2
Her Story 2

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja niecodziennej przygodówki z 2015 roku stworzonej przez Sama Barlowa, współtwórcę takich produkcji jak Silent Hill Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories. Historia opowiadana w dwójce nie jest powiązana z tą z jedynki, a oba tytuły łączy jedynie sposób przedstawienia akcji.

Mad Dog McCree
Mad Dog McCree

Akcji 12 czerwca 1993

Gra z gatunku tzw. „rail shooterów”, popularnych w początkach lat 90-tych. Nieustraszony kowboj staje naprzeciw Mad Dog McCree, przywódcy bezwzględnej grupy rzezimieszków.

Ripper
Ripper

Przygodowe 29 lutego 1996

Przygodówka typu point-and-click przygotowana w formie interaktywnego filmu. Wcielamy się w rolę reportera na tropie seryjnego mordercy kobiet zwanego Rozpruwaczem. Eksplorujemy mroczny, cyberpunkowy Nowy Jork rozmawiając z napotkanymi osobami i rozwiązując łamigłówki. W poszczególnych bohaterów wcielili się znani aktorzy z Christopherem Walkenem na czele.

Stay Dead Evolution
Stay Dead Evolution

Bijatyki 4 lutego 2015

Udoskonalona wersja gry Stay Dead z 2012 roku, będącej oryginalnym połączeniem bijatyki z elementami gry rytmicznej. Podczas zabawy bierzemy udział w kolejnych sekwencjach walk, zrealizowanych w formie filmów FMV, nakręconych z udziałem prawdziwych aktorów. Kontrola nad postacią bohatera sprowadza się do wciskania odpowiednich klawiszy we właściwym momencie, dzięki czemu możemy wyprowadzić ponad setkę zróżnicowanych ciosów i ataków.

Spycraft: The Great Game
Spycraft: The Great Game

Przygodowe 29 lutego 1996

Szpiegowska gra przygodowa, zrealizowana częściowo w konwencji filmu interaktywnego. Wcielamy się w rolę początkującego agenta CIA, który próbując rozwikłać zagadkę kandydata na rosyjskiego prezydenta odkrywa spisek, sięgający samych szczytów władzy Rosji i USA. Produkcja łączy w sobie rozwiązywanie zagadek, bazujących na operacyjnych technikach wywiadowczych z interaktywnymi sekwencjami FMV, nagranymi z udziałem żywych aktorów.

The Pandora Directive
The Pandora Directive

Przygodowe 31 lipca 1996

Czwarta odsłona popularnego cyklu detektywistycznych przygodówek, w których główną rolę odgrywa Tex Murphy. Tym razem szukamy zaginionego w tajemniczych okolicznościach naukowca i odkrywamy sekrety rządowej konspiracji związanej z katastrofą latającego spodka w Roswell.

MISSING: An Interactive Thriller
MISSING: An Interactive Thriller

Przygodowe 25 maja 2015

Epizodyczna gra przygodowa, wskrzeszająca legendę kultowych przygodówek FMV z końca ubiegłego stulecia. Fabuła gry osnuta jest wokół serii tajemniczych zniknięć, a podczas rozgrywki wcielamy się naprzemiennie w różnych bohaterów opowiadanej historii, pomagając im w takich czynnościach, jak rozwiązywanie zagadek, czy odnajdywanie i używanie przedmiotów. Całość składa się w 100% z materiału wideo i daje unikalne wrażenie uczestniczenia w kryminalnym serialu TV.

Mad Dog II: The Lost Gold
Mad Dog II: The Lost Gold

Akcji 2 lipca 1994

Tytuł utrzymany w konwencji interaktywnego filmu (tzw. „rail shooter”). Tak jak w części pierwszej cyklu przenosimy się na Dziki Zachód, gdzie wcielamy się rolę nieustraszonego kowboja.

Tex Murphy: Overseer
Tex Murphy: Overseer

Przygodowe 28 lutego 1998

Piąta część przygód Texa Murphy’ego – prywatnego detektywa i życiowego nieudacznika. W bazującej na retrospektywie fabule gry powracamy do sprawy śmierci profesora uniwersytetu, ojca pierwszej żony naszego bohatera. Pracował on nad tajnym projektem, którego celem było opracowanie metody zdalnej kontroli umysłu. Ukazana w nowoczesnej oprawie klasyczna historia rozwija nieco wątki, znane graczom z pierwszej odsłony serii.

Brain Dead 13
Brain Dead 13

Przygodowe 7 października 1995

Gra zrealizowana w konwencji filmu animowanego, przypominająca starsze produkcje ReadySoft z serii Dragon's Lair i Space Ace. Wcielamy się w rolę Lance'a, który musi wydostać się z mrocznego zamku, wcześniej pokonując szalonego doktora.

Toonstruck
Toonstruck

Przygodowe 31 października 1996

Toonstruck to klasyczna przygodówka z interfejsem „point & click”, w której wcielamy się w rolę podstarzałego animatora filmów rysunkowych, nagle przeniesionego do świata bajek.

Psychic Detective
Psychic Detective

Przygodowe 30 listopada 1995

Niekonwencjonalna, przygodowa gra detektywistyczna, zrealizowana w konwencji filmu interaktywnego. Wcielając się w rolę Erica Foxa, władającego potężnymi i bardzo przydatnymi umiejętnościami parapsychicznymi, staramy się rozwikłać zagadkę śmierci ojca tajemniczej tancerki Lainy.

The Last Bounty Hunter
The Last Bounty Hunter

Zręcznościowe 30 czerwca 1994

Klasyczna zręcznościowa gra rail shooter, z akcją rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. Jak wiele innych popularnych przedstawicieli gatunku z lat 90. tytuł wykorzystuje technologię full motion video, a więc autentyczny aktorski materiał filmowy, na którym pojawiają się cele do eliminacji.

Hologram Time Traveler
Hologram Time Traveler

Zręcznościowe 28 marca 2001

Nowoczesna adaptacja zręcznościowego hitu z salonów gier, w którym Marchall Gram wyrusza na ratunek porwanej księżniczce Kyi-La. Podróżując przez czas zmierzymy się z kosmicznymi rycerzami, wojownikami ninja, jaskiniowcami, robotami, kowbojami oraz innymi przeciwnikami z różnych epok.