Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji18 Zręcznościowe8
Bijatyki
RPG15 Strategiczne18 Przygodowe10
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO3
Frostpunk
Frostpunk

Strategiczne 24 kwietnia 2018

Kolejna gra studia 11 bit, które znane jest m.in. z serii Anomaly oraz This War of Mine. Tym razem mamy do czynienia ze strategicznym survivalem. Gracze trafiają do mroźnego świata, gdzie muszą walczyć o przetrwanie, dokonując bardzo trudnych wyborów.

Dishonored
Dishonored

Akcji 9 października 2012

Dishonored to dynamiczny FPP akcji z elementami skradanki, osadzony w nietypowym XIX-wiecznym klimacie. Wcielamy się w rolę Corvo Attano, ochroniarza cesarzowej zamordowanej w zamachu stanu. Niesłusznie oskarżony o tę zbrodnię i uprowadzenie następczyni tronu bohater szuka zemsty, czyniąc użytek z szeregu broni i nadprzyrodzonych zdolności. Ciekawostką dla tego typu produkcji jest fakt, iż nasze poczynania wpływają na fabułę i kolejne etapy gry.

Dishonored 2
Dishonored 2

Akcji 11 listopada 2016

Kontynuacja wydanej w 2012 roku bestsellerowej skradanki FPP, osadzonej w quasi-steampunkowym uniwersum. Akcja toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszego Dishonored, a gracze mają do wyboru dwoje protagonistów: Corvo Attano lub Emily Kaldwin, zależnie od decyzji podjętej na początku zabawy. Dishonored 2 zachowało ogólną formułę rozgrywki z poprzedniczki, jednocześnie znacząco ją rozbudowując.

They Are Billions
They Are Billions

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

They Are Billions to opracowany z myślą o pecetach nietypowy RTS, w którym zarządzamy koloniami na planecie opanowanej przez zombie. Silnik gry pozwala umieścić na mapie nawet dwadzieścia tysięcy żywych trupów i naszym priorytetem jest zabezpieczanie podległej nam populacji ocalałych przed zagrożeniem ze strony hord martwiaków.

Sunless Sea
Sunless Sea

Strategiczne 6 lutego 2015

Sunless Sea to opracowana przez zespół Failbetter Games hybryda gatunków strategii i RPG, w której wcielamy się w kapitana statku parowego eksplorującego podziemny ocean zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i przez fantastyczne potwory.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi
Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

RPG 22 sierpnia 2001

Jedna z najambitniejszych i najciekawszych gier RPG w historii gatunku. W produkcji przenosimy się do niezwykłego i świata utrzymanego w konwencji steampunkowej. Podczas gry poznajemy skomplikowaną intrygę i angażujemy się w wiele zadań. Walka została zrealizowana w systemie turowym. Charakterystyczne jest to, że postacie mogą korzystać zarówno z gadżetów technologicznych, jak i magii.

Dishonored: Death of the Outsider
Dishonored: Death of the Outsider

Akcji 15 września 2017

Nieformalna trzecia odsłona skradankowego cyklu Dishonored, pomyślana jako jego zwieńczenie. Daje graczom sposobność zapolować na tytułowego Odmieńca (ang. The Outsider), kluczową postać dla uniwersum. W Dishonored: Death of the Outsider wcielamy się w Billie Lurk, zabójczynię o nadnaturalnych zdolnościach, będącą niegdyś prawą ręką Dauda – jednego z głównych antagonistów serii.

Thief: Deadly Shadows
Thief: Deadly Shadows

Akcji 25 maja 2004

Thief: Deadly Shadows jest trzecią odsłoną uznanego cyklu pierwszoosobowych skradanek. Gra wyprodukowana została przez studio Ion Storm. Gracz wciela się w postać średniowiecznego złodzieja imieniem Garrett, który próbuje powstrzymać nadejście przepowiedzianej przed wiekami "ery ciemności". Rozgrywka łączy elementy gry akcji, cRPG i przygodówki.

Vaporum
Vaporum

RPG 28 września 2017

Vaporum to opracowana z myślą o pecetach gra RPG należąca do kategorii dungeon crawlerów. Produkcja przenosi nas do steampunkowej krainy i oddaje kontrolę nad drużyną bohaterów próbujących dotrzeć na szczyt pełnej wrogów i pułapek wieży. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a eksploracja odbywa się w sposób skokowy.

Smoke and Sacrifice
Smoke and Sacrifice

RPG 31 maja 2018

Smoke and Sacrifice to gra RPG wzbogacona o elementy survivalowe. Deweloperzy ze studia Solar Sail Games przenoszą nas do skutego lodem świata, który przemierzamy w skórze Sachi – kobiety próbującej poznać los swojego syna złożonego w ofierze życiodajnemu Słonecznemu Drzewu.

The Watchmaker
The Watchmaker

Zręcznościowe 17 maja 2018

Utrzymana w steampunkowej stylistyce przygodowa gra akcji z silnymi elementami logicznymi. Wcielamy się w postać Alexandra, strażnika zegarowej wieży. Kiedy na skutek sabotażu mechanizmu czas zaczyna szaleć, a nasz bohater starzeje się w bardzo szybkim tempie, aby uniknąć niechybnej śmierci musi on odszukać i pokonać sabotażystę oraz przywrócić prawidłowy bieg czasu.

The Dark Mod
The Dark Mod

Akcji 8 października 2013

The Dark Mod 2.0 to kolejna wersja modyfikacji do Dooma 3, czyniącej shooter od studia id Software uderzająco podobnym do skradanek z serii Thief. Tym razem mamy do czynienia z całkowicie samodzielną produkcją, dostępną za darmo. Wcielamy się w złodzieja, który żyje w mrocznym, gotycko-steampunkowym świecie, parając się ogołacaniem pilnie strzeżonych miejsc z kosztowności.

Ascent: Infinite Realm
Ascent: Infinite Realm

RPG 2018

Gra MMORPG, która pozwala trafić do niecodziennego świata łączącego elementy steampunku z fantastyką. Podczas zabawy gracze pilotują mechy, walczą ze smokami, latają statkami powietrznymi czy też używają magii.

Dishonored: The Knife of Dunwall
Dishonored: The Knife of Dunwall

Akcji 16 kwietnia 2013

The Knife of Dunwall to pierwszy fabularny dodatek do wydanego w 2012 roku Dishonored, pozwalający wcielić się w postać Dauda – legendarnego zabójcy, wcześniej występującego w roli jednego z antagonistów głównego bohatera gry, Corvo Attano. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię single player, a razem z nią świeże lokacje, zestaw broni, jak i moce prowadzonej postaci.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 7 czerwca 2016

Turowa gra strategiczna, osadzona w wykreowanym przez studio Image & Form uniwersum SteamWorld – łączącym elementy nurtu steampunk i westernu. W grze stajemy na czele drużyny robotów-piratów, którzy aby przetrwać w postapokaliptycznym świecie napadają wrogie bazy i statki kosmiczne celem zrabowania zgromadzonych tam zapasów.

Gremlins, Inc.
Gremlins, Inc.

Strategiczne 11 marca 2016

Osadzona w lekko steampunkowym klimacie strategia turowa, łącząca elementy gry planszowej oraz karcianki. Akcja osadzona jest w skorumpowanym, kapitalistycznym świecie, a my wcielamy się w jednego z 12 gremlinów, rywalizując z innymi graczami o pieniądze, wpływy polityczne i prestiż.

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 5 grudnia 2013

SteamWorld Dig to platformowa gra zręcznościowa, której akcję osadzono w uniwersum łączącym klimat westernu i steampunku. Wcielamy się w robota, który przemierza otwarty podziemny świat, kopiąc tunele i zbierając minerały, służące do wymiany na coraz lepszy ekwipunek i ulepszenia dla bohatera.

Dishonored: The Brigmore Witches
Dishonored: The Brigmore Witches

Akcji 13 sierpnia 2013

Drugie rozszerzenie fabularne do gry Dishonored z 2012 roku. The Brigmore Witches kontynuuje wątki zapoczątkowane w The Knife of Dunwall. Gracz poznaje więc dalszy ciąg przygody legendarnego zabójcy Dauda, który ściga czarownicę Delilah. Powodzenie tej misji zaważy nie tylko na jego losie, ale na przyszłości całego cesarstwa.

Little Devil Inside
Little Devil Inside

Akcji 2019

Little Devil Inside to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji, mogąca pochwalić się minimalistyczną, ale atrakcyjną oprawą graficzną. Podczas zabawy eksplorujemy krainę łączącą elementy fantasy, steampunka i współczesności, wypełniamy misje, walczymy z przeciwnikami oraz ulepszamy statystyki bohatera.

Guns of Icarus: Online
Guns of Icarus: Online

Akcji 29 października 2012

Tytuł dedykowany zabawie wieloosobowej, w którym kontrolujemy silnie uzbrojone sterowce. Akcja toczy się w postapokaliptycznym uniwersum z silnymi elementami steampunku. Zabawa polega na toczeniu wielkich bitew powietrznych z innymi graczami. Dostępny jest też tryb kooperacyjny pozwalający na eksplorację świata z przyjaciółmi.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 19 kwietnia 2018

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Warmachine: Tactics
Warmachine: Tactics

Strategiczne 20 listopada 2014

Warmachine: Tactics to taktyczna strategia turowa, oparta na figurkowym bitewniaku o tym samym tytule. W grze cztery królestwa toczą wojnę w steampunkowym świecie, używając Warjacków, potężnych mechanicznych kolosów stworzonych dzięki połączeniu magii i nauki.

Damnation
Damnation

Akcji 22 maja 2009

Damnation to gra akcji wydana przez firmę, która jest głównie kojarzona z serią Colin McRae, czyli Codemasters. Developerem produkcji jest studio Blue Omega – jeden z laureatów konkursu Make Something Unreal, zorganizowanego przez firmę Epic Games.

Dishonored: Definitive Edition
Dishonored: Definitive Edition

Akcji 11 października 2013

Kompletna edycja pierwszoosobowej skradanki studia Arkane z 2012 roku. W grze wcielamy się w byłego ochroniarza cesarzowej, podstępnie zamordowanej w zamachu stanu. Niesłusznie oskarżony o tę zbrodnię bohater, musi wydostać się z więzienia i dokonać zemsty na prawdziwym zabójcy. W zestawie Definitive Edition znajdziemy dodatkowo wszystkie rozszerzenia DLC, wydane po premierze oryginału.