Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Pociągi - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce pociągi na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne23
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje48 Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Railway Empire
Railway Empire

Strategiczne 26 stycznia 2018

Railway Empire to opracowana z myślą o pecetach gra strategiczna traktująca o zarządzaniu firmą zajmującą się rozbudową sieci kolejowych. Zadaniem gracza jest dbanie o rozwój siatki połączeń, kupowanie i ulepszanie pociągów, inwestowanie w nowe technologie oraz walka z konkurencją, nie zawsze czystymi metodami.

Train Sim World: CSX Heavy Haul
Train Sim World: CSX Heavy Haul

Symulacje 16 marca 2017

Zaawansowany symulator kolei stworzony przez studio Dovetail Games, znane z serii Train Simulator. Train Sim World: CSX Heavy Haul zostało wyprodukowane przy użyciu technologii Unreal Engine 4 i oferuje m.in. ładniejszą grafikę oraz lepszą fizykę niż poprzednie tytuły tych deweloperów.

Symulator Pociągu 2018
Symulator Pociągu 2018

Symulacje 17 listopada 2017

Dziewiąta odsłona serii realistycznych symulatorów pociągu od studia Dovetail Games. Podobnie jak w poprzednich częściach, tak i w tej twórcy rozszerzyli zawartość gry o kilka ekskluzywnych pociągów i nowe trasy m.in. na terenie Walii, Niemiec i USA.

Railroad Tycoon 3
Railroad Tycoon 3

Strategiczne 27 października 2003

Trzecia część gry strategicznej pt. Railroad Tycoon, która pierwotnie zadebiutowała w roku 1990. Rzeczony tytuł ponownie umożliwia użytkownikom pokierowanie rozwojem konsorcjum transportowego, specjalizującego się w przewozach kolejowych.

Bounty Train
Bounty Train

Strategiczne 16 maja 2017

Niecodzienna gra strategiczno-ekonomiczna z elementami symulatora. W produkcji wcielamy się we właściciela kolei, który kupuje maszyny, zatrudnia pracowników, przewozi towary oraz odpiera ataki bandziorów. Wszystko to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1860-1868.

Mashinky
Mashinky

Strategiczne 2019 (wczesny dostęp od 6 października 2017)

Strategia ekonomiczna typu tycoon, koncentrująca się na zarządzaniu siecią połączeń kolejowych. Przewozowe imperium możemy projektować w specjalnym widoku izometrycznym, aby następnie oglądać owoce naszych działań w pełnym 3D. Ekonomia gry inspirowana jest zasadami obecnymi w grach planszowych – zamiast pieniędzy, nasze konto zasilają różnego rodzaju żetony.

Trainz Simulator 12
Trainz Simulator 12

Symulacje 17 marca 2011

Jubileuszowa odsłona serii Trainz Simulator stworzonej i rozwijanej przez studio Auran. Gra pozwala kierować pociągami poruszającymi się po malowniczych trasach, a także tworzyć nowe szlaki kolejowe.

Rail Simulator
Rail Simulator

Symulacje 12 października 2007

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts.

Trainz Simulator 2009
Trainz Simulator 2009

Symulacje 27 listopada 2008

Trainz Simulator 2009 to rozbudowana symulacja kolei, przygotowana przez studio deweloperskie australijskiej firmy Auran. Gracz ma okazję wcielić się w rolę maszynisty i sprawdzić swoje umiejętności kierowania wielotonowymi pojazdami szynowi na różnorodnych trasach. Twórcy zadbali o funkcjonalny edytor, dzięki któremu można wytyczać także własne szlaki.

Sid Meier's Railroads!
Sid Meier's Railroads!

Strategiczne 17 października 2006

Sid Meier’s Railroads! to gra ekonomiczna przygotowana przez studio Firaxis Games, którą można uznać za naturalną spadkobierczynię legendarnej serii Railroad Tycoon, zapoczątkowanej w 1990 roku (również przez Sida Meiera). Pod względem koncepcji, program ten nie odbiega od pozostałych odsłon cyklu – naszym zadaniem będzie stworzenie firmy transportowej, w której pierwsze skrzypce gra kolej.

The Final Station
The Final Station

Akcji 30 sierpnia 2016

Dwuwymiarowa gra z gatunku survival, w której podróżujemy pociągiem po kolejnych lokacjach postapokaliptycznego świata. Podczas rozgrywki musimy troszczyć się o zasoby, walczyć z morderczymi istotami oraz ratować innych ludzi.

Microsoft Train Simulator
Microsoft Train Simulator

Symulacje 30 maja 2001

Symulator kolei umożliwiający prowadzenie pociągów po dokładnie odwzorowanych, zarówno nowoczesnych jak i historycznych trasach kolejowych takich jak Latający Szkot czy Orient Express.

Symulator Pociągu 2017
Symulator Pociągu 2017

Symulacje 15 września 2016

Kolejna odsłona słynnego komputerowego cyklu symulatorów kolei. W Train Simulator 2017 deweloperzy ze studia Dovetail Games zatroszczyli się przede wszystkim o nowe trasy na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Francji.

Trainz: Nowa Era
Trainz: Nowa Era

Symulacje 15 maja 2015

Trainz Simulator: A New Era to, jak wskazuje sam tytuł, „nowa era” w dziejach symulatorów pociągów z serii Trainz Simulator. Rewolucja tkwi w opracowanym od podstaw silniku, który pozwolił wynieść jakość grafiki i realizm zabawy na znacznie wyższy poziom. Mimo to fundamenty rozgrywki pozostały niezmienione: wciąż kształtujemy świat i wytyczamy przezeń trasę, a następnie umieszczamy na niej wybrany pociąg, wcielając się w jego maszynistę.

Trainz Simulator 2010: Engineers Edition
Trainz Simulator 2010: Engineers Edition

Symulacje 23 listopada 2009

Trainz Simulator 2010: Engineers Edition to kolejna odsłona cyklu realistycznych symulacji kierowania pociągiem, rozwijanego przez australijskie studio Auran. Twórcy gry wiernie odwzorowali szereg autentycznych tras, którymi gracze mogą podróżować w kokpicie kilkudziesięciu historycznych i współczesnych lokomotyw. Atutem gry jest rozbudowany edytor pozwalający wytyczać nowe szlaki i dzielić się nimi z innymi entuzjastami kolei.

Train Valley 2
Train Valley 2

Strategiczne 2019 (wczesny dostęp od 29 marca 2018)

Kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2015 roku. W trakcie zabawy w Train Valley 2 wcielamy się w zarządców sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest rozbudowa i unowocześnianie całej infrastruktury; poza tym musimy nieustannie doglądać wytyczonych przez nas tras oraz interweniować w sytuacjach alarmowych. Wszystko po to, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transportowe.

Train Fever
Train Fever

Strategiczne 4 września 2014

Zaawansowana symulacja ekonomiczna, kładąca nacisk na rozwój infrastruktury drogowo-kolejowej. Jako początkujący manager w połowie XIX wieku, rozwijamy własną firmę transportową, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego kolejnych terenów. Gra wyróżnia się proceduralnie generowanymi mapami i zabudową, zmieniającą się dynamicznie w zależności od naszych poczynań. Autorzy wprowadzili też do rozgrywki elementy RPG, pozwalające rozwijać szereg przydatnych cech naszego bohatera.

Steam: Rails to Riches
Steam: Rails to Riches

Strategiczne 25 marca 2017

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządcę firmy transportowej. Jak sugeruje tytuł, naszym zadaniem w Steam: Rails to Riches jest zgromadzenie tytułowych bogactw; by tego dokonać, musimy budować połączenia kolejowe, ulepszać lokomotywę i dobierać najbardziej intratne zlecenia.

Railroad Tycoon II
Railroad Tycoon II

Strategiczne 15 października 1998

Railroad Tycon II jest kontynuacją znakomitej strategii ekonomicznej z 1991 roku. Gracz wciela się w przedsiębiorcę, który pragnie zbudować kolejowe imperium. Do jego podstawowych zadań należy m.in. wytyczanie szlaków kolejowych, pozyskiwanie środków na inwestycje i walka z konkurencją. Deweloperzy ze studia PopTop Software zadbali o odpowiednio dużą liczbę scenariuszy do rozgrywki solowej oraz w pełni funkcjonalny tryb zabawy multiplayer.

Mechanik taboru kolejowego 2017
Mechanik taboru kolejowego 2017

Symulacje 24 marca 2017

Gra symulacyjna, która stawia gracza w roli mechanika lokomotyw. W trakcie zabawy do jego warsztatu trafia dziewięć pociągów podzielonych na trzy kategorie: parowe, spalinowe oraz elektryczne. Naprawa polega na wymianie bądź serwisie około tysiąca elementów. Dodatkowe urozmaicenie stanowi możliwość prowadzenia składu serwisowego, w celu odholowania zepsutych maszyn lub postawienia na tory wykolejonych lokomotyw.

Train Simulator 2016
Train Simulator 2016

Symulacje 17 września 2015

Siódma odsłona serii Train Simulator – realistycznych symulatorów pociągów od studia Dovetail Games. Podobnie jak poprzednie, edycja 2016 wnosi stosunkowo niewielkie zmiany do cyklu, oferując głównie nowe maszyny, trasy przejazdów i pomniejsze usprawnienia rozgrywki.

Trainz Railroad Simulator 2006
Trainz Railroad Simulator 2006

Symulacje 23 września 2005

Trainz Railroad Simulator 2006 jest zaawansowaną symulacją kolei, stworzoną przez zespół deweloperski studia Auran. Gracz ma okazję od podstaw zbudować rozległe sieci połączeń kolejowych i własnoręcznie kierować poruszającymi się po nich pociągami. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii, deweloperzy wprowadzili znaczące zmiany w sposobie modelowania fizyki jazdy, poprawili jakość grafiki i animacji oraz zwiększyli funkcjonalność interfejsu użytkownika. Do atutów gry należy także serwis internetowy Auran Download Station, udostępniający dodatkowe trasy i modele pociągów do pobrania.

Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg
Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg

Symulacje lipiec 2018

Rozszerzenie do gry Train Service, w którym staramy się odkryć tajemnicę słynnego złotego pociągu, rzekomo znajdującego się gdzieś pod Wałbrzychem. Tytuł jest swego rodzaju eksploracyjną przygodówką FPP.

Symulator Pociągu 2014
Symulator Pociągu 2014

Symulacje 26 września 2013

Nowa odsłona jednej z najbardziej zasłużonych serii symulatorów kolei. W wersji 2014 otrzymujemy ulepszony tryb kariery i edytor tras, bardziej intuicyjny interfejs, szereg ulepszeń graficznych, wsparcie Steam Workshop i pełną kompatybilność z wszystkim wydanymi wcześniej dodatkami.