Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Statki kosmiczne - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce statki kosmiczne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Po premierze 13 Przed premierą 7
PC
statki kosmiczne
Czas
Akcji6 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG2 Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje5 Logiczne1
Towarzyskie
MMO3
Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, w którym gracz wciela się w samodzielnie wykreowanego bohatera i przemierza najodleglejsze zakątki układu planetarnego System 3. Produkcja oferuje rozległy, otwarty i zróżnicowany świat obejmujący unikalne planety i księżyce, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną – pełne detali są zarówno modele postaci, jak i projekty poszczególnych lokacji.

Dreadnought
Dreadnought

Akcji wrzesień 2018

Dreadnought to opracowana przez zespół Yager Development sieciowa gra bitewna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami, w której gracze toczą ze sobą potyczki za pomocą potężnych latających krążowników, zdolnych walczyć zarówno nad powierzchniami planet, jak i w pustce kosmicznej.

Stationeers
Stationeers

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Symulator stacji kosmicznej z elementami survivalu, opracowany przez studio RocketWerkz. Gracz wciela się w rolę zarządcy obiektu dryfującego w przestrzeni kosmicznej, a do jego zadań należy konstruowanie i dołączanie kolejnych modułów oraz nadzorowanie pracy systemów odpowiedzialnych za podtrzymywanie życia. Całość okraszono wpadającą w oko oprawą graficzną, przypominającą wizualia bestsellerowego Minecrafta.

Entropy
Entropy

Symulacje 3 lutego 2017

Entropy to sandboksowa gra MMO, w której wcielamy się w pilota statku kosmicznego. Podczas zabawy toczymy walki z innymi graczami, a także zajmujemy się handlem i eksploracją, gromadząc bogactwa i ulepszając swoje pojazdy. Gra wyszła spod ręki twórców Battlestar Galactica Online.

Galactic Junk League
Galactic Junk League

Akcji wrzesień 2018 (wczesny dostęp od 17 stycznia 2017)

Galactic Junk League to wieloosobowy symulator starć statków kosmicznych autorstwa słowackiego studia Pixel Federation. Podczas rozgrywki możemy zaprojektować własny okręt z dostępnych części, które wpływają zarówno na wygląd, jak i statystyki jednostki. Gotowe konstrukcje służą nam zaś w wieloosobowych bataliach z innymi graczami. Tytuł udostępniany jest w modelu free-to-play z systemem mikropłatności.

Morphite
Morphite

Akcji 20 września 2017

Hybryda FPS-a, trójwymiarowej platformówki i gry przygodowej, w której gracz przemierza najdalsze zakątki kosmosu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości głównej bohaterki. Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji planet generowanych proceduralnie, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych, walce z przeciwnikami, a także na pozyskiwaniu niezbędnych surowców i stopniowym ulepszaniu ekwipunku znajdującego się na podorędziu protagonistki.

Spacetime
Spacetime

RPG jeszcze nie ogłoszona

Autorski projekt Michaela Hoge - twórcy serii Gothic i jednego ze współzałożycieli studia Piranha Bytes. Gra jest osadzonym w realiach science-fiction RPG akcji, kładącym nacisk na nieskrępowaną eksplorację kosmosu. Wcielamy się w postać kapitana statku, który odkrywa i bada nieznane planety oraz walczy z innymi statkami w przestrzeni kosmicznej.

Tharsis
Tharsis

Strategiczne 12 stycznia 2016

Tharsis to opracowana z myślą o pecetach kosmiczna strategia, która symuluje trapioną niezliczonymi problemami wyprawę astronautów na Marsa. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i jest w dużym stopniu losowa, a zadaniem gracza jest głównie kontrolowanie załogi i gospodarowanie ubywającymi surowcami.

Hades 9
Hades 9

Strategiczne 2019

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych. Jak przystało na reprezentanta gatunku, w Hades 9 nie brakuje bitew toczonych w przestrzeni międzygwiezdnej, w których równie ważne, co potencjał bojowy poszczególnych jednostek, jest obranie odpowiedniej taktyki.

X Rebirth VR Edition
X Rebirth VR Edition

Symulacje 7 grudnia 2017

Specjalna wersja symulatora kosmicznego z 2013 roku, gruntownie przebudowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Podobnie jak miało to miejsce w oryginale, gracz wciela się w kosmicznego awanturnika trudniącego się międzyplanetarnym handlem, a także wykonywaniem rozmaitych zadań (w tym również takich, których realizacja zmusza go do walki z przeciwnikami). Wszystko po to, by pomnożyć zgromadzony majątek.

End Space
End Space

Symulacje 21 kwietnia 2016

Symulator kosmiczny opracowany z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami statku bojowego Minos, a naszym zadaniem jest toczenie bitew z członkami ruchu oporu, którzy nie zgadzają się na opanowanie Sektora Tartarus przez naszych mocodawców – firmę The United Trade Consortium.

RiftStar Raiders
RiftStar Raiders

Zręcznościowe 28 lutego 2018

Pełna akcji strzelanka typu top-down shoot‘em up, nastawiona na tryb kooperacji. Jako pilot gwiezdnego myśliwca, łajdak i lekkoduch na miarę Hana Solo, wyruszamy w najbardziej niebezpieczne regiony kosmosu w poszukiwaniu łatwego zarobku. Gdy sztuczna inteligencja postanawia dokonać inwazji na przestrzeń Federacji, uratowanie świata może okazać się najbardziej dochodowym przedsięwzięciem w naszej historii.

Apollo Simulator
Apollo Simulator

Symulacje 13 października 2006

Symulator kosmiczny pozwalający na wzięcie udziału w szeregu misji, których celem jest zbadanie powierzchni Księżyca. Gra pozwala na przebycie całego lotu z powierzchni Ziemi do jej naturalnego satelity oraz wzięcie udziału w eksploracjach pozaziemskich terenów. Produkcja zawiera w pełni interaktywne kokpity statków kosmicznych.

Nimbatus: The Space Drone Constructor
Nimbatus: The Space Drone Constructor

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Nimbatus - The Space Drone Constructor to zręcznościowy symulator 2D, w którym budujemy kolejne, coraz doskonalsze droidy z dostępnych części. Gracz musi dokładnie przystosowywać parametry maszyny do określonej misji za pomocą specjalnego edytora albo liczyć się z unicestwieniem drona przez wrogie roboty. Przydatna jest też odrobina inżynierskiej inwencji – w jednych zadaniach lepiej sprawdzą się zwrotni zwiadowcy, podczas gdy inne wymagają dużych platform bojowych.

Vostok Inc.
Vostok Inc.

Akcji 26 lipca 2017

Shoot’em up wzbogacony o elementy tak zwanego klikacza, w którym gracz staje na czele tytułowej firmy. Postawione przed nim zadanie polega na zgromadzeniu prawdziwej fortuny, co może osiągnąć, walcząc z przeciwnikami napotkanymi w przestrzeni kosmicznej oraz kolonizując i terraformując odkryte planety. W przerwach od zarządzania korporacją może natomiast oddać się jednej z kilkunastu oldskulowych minigier.

Transverse
Transverse

RPG prace wstrzymane

Kosmiczne MMORPG, w którym wcielamy się w role pilotów statków kosmicznych i podążamy wybraną przez siebie ścieżką kariery. Świat Transverse tworzą sami gracze, zakładając własne organizacje i biznesy oraz pełniąc zadania nieobecnych w grze postaci niezależnych - zleceniodawców, handlarzy, najemników, górników itd. Produkcja powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Strike Vector EX
Strike Vector EX

Akcji 19 lipca 2017

Strike Vector EX to zręcznościowa strzelanka, w której przejmujemy kontrolę nad futurystycznym statkiem. Jako pilot możemy korzystać z dwóch trybów prowadzenia pojazdu - stawiającego na szybkość lub zwrotność. Odpowiednie balansowanie pomiędzy obiema opcjami pozwala nie tylko na skuteczne eliminowanie przeciwników, ale i na swobodne poruszanie się po ogromnych mapach.

Factotum 90
Factotum 90

Logiczne 20 czerwca 2016

Gra logiczna, w której wcielamy się w pasażera statku kosmicznego. Po tym, jak okręt zderzył się z niezidentyfikowanym obiektem, zadaniem protagonisty jest przywrócenie zasilania i naprawa systemów podtrzymywania życia, czego dokonuje z pomocą dwóch zdalnie sterowanych robotów obserwowanych przez przestarzały terminal.

Ascendancy
Ascendancy

Strategiczne 1 stycznia 1995

Strategia turowa typu 4X, w której gracze stają na czele jednej z dwudziestu jeden inteligentnych ras i prowadzą ją do zwycięstwa, stopniowo przejmując kontrolę nad gromadą gwiazd. W trakcie rozgrywki należy nie tylko dbać o rozwój poszczególnych kolonii i dobrobyt ich mieszkańców, lecz także utrzymywać stosunki dyplomatyczne z innymi gatunkami, zawierając z nimi sojusze, wymieniając przydatne informacje czy też wypowiadając wojnę.

Gimbal
Gimbal

Zręcznościowe 19 listopada 2013

Utrzymana w konwencji space-opera strzelanina 2D, stworzona z myślą o zabawie w sieciowym trybie multiplayer. Gracze samodzielnie konstruują statki kosmiczne, z użyciem których toczą pojedynki i ścigają się. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio 8888888 LABS.